Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (3)
Пошуковий запит: (<.>A=Лущ У$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

      
Категорія:    
1.

Лущ У.  
"Теорема секуляризації": християнські витоки чи делегітимація Нового часу? / У. Лущ // Вісн. Львів. ун-ту. Сер. Філософ. науки. - 2012. - Вип. 15. - С. 112-120. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Висвітлено проблемність трактування секуляризації як процесу формування новочасної ідентичності шляхом переходу теологічних понять у світську площину. Дослідження цієї проблеми здійснено крізь призму аналізу інтерпретацій Г. Блюменбергом та К. Льовітом генези ідеї прогресу та зв'язку між есхатологією та філософією історії. Увагу зосереджено на порівнянні підходів цих німецьких мислителів ХХ ст. до оцінки ролі християнської спадщини у формуванні новочасного розуміння історії. Розглянуто аргументацію К. Льовіта на користь секуляризації-переходу та пояснено підстави критичного підходу Г. Блюменберга до проблеми джерел Нового часу. З'ясовано, що "теорема секуляризації", незважаючи на свої слабкі сторони, є вагомим критерієм переосмислення новизни Модерну.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю3(4НІМ)6 + Э210

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28852/філос. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Лущ У. І. 
Феномен секуляризації у західній філософській традиції XX - початку XXI століть : автореф. дис. ... канд. філос. наук : 09.00.05 / У. І. Лущ; Львів. нац. ун-т ім. І. Франка. - Львів, 2014. - 24 c. - укp.

Досліджено сутність, витоки та наслідки секуляризації як світоглядного феномену. Встановлено, що на відміну від соціологічного аспекту секуляризації, який полягає у зміні функцій та проявів релігії у суспільстві, філософський аспект передбачає здійснення секуляризації на рівні виходу понять з теологічної площини, на рівні зміни світоглядних орієнтирів та на рівні реалізації сутності релігії, а саме християнства. Висвітлено основні історичні етапи проявів секуляризації як світоглядного феномену та виявлено, що перші секуляризаційні тенденції виникають в результаті духовної революції Осьового періоду, одержують продовження на фунті юдео-християнської традиції, а найповнішого розгортання досягають у межах філософії Модерну. Визначено антропологічні та релігійні витоки секуляризації. Зазначено, що секуляризаційний процес не є результатом науково-технічного та економічного поступу, а натомість є одним із стрижневих чинників формування специфічного духовно-інтелектуального середовища, в якому розвивається західна світоглядна парадигма, а відтак і європейська культура в розмаїтті її особливостей. Обгрунтовано, що секуляризація розкривається через процеси релятивізації метанаративів, іманентизації трансцендентного, "воплочення" Бога, нового духовного пошуку та подолання радикалізму релігійних та псевдорелігійних ідеологій.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю217.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА407869 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського