Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (2)
Пошуковий запит: (<.>A=Луців А$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

      
Категорія:    
1.

Луців А. Г. 
Велика Русь - вільній Україні: [історія монет: кат.] / А. Г. Луців. - Т. : Збруч, 1999. - 144 c. - Бібліогр.: 31 назв. - укp.

Наведено ідентифікацію та систематизацію золотників і срібників, а також новий погляд на монетні ряди князів Святополка, Ярослава та Володимира. Аналіз історичних матеріалів показав, що карбування монет мало масовий характер. Доведено циліндричність княжих "знаків", що трансформувалися у головні убори, з яких короношолом має найбільш завершену форму.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т221(4УКР)414

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА598047 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Луців А. І. 
Особливості поглинання $E bold roman {Mn sup 2+ ,~Zn sup 2+ ,~Cu sup 2+} і $E bold roman Pb sup 2+ клітинами IBChlorella vulgarisD Beijer. / А. І. Луців, В. В. Грубінко // Доп. НАН України. - 2013. - № 7. - С. 138-145. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е521.28*551.7 + Е0*551.715.731

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22412/а Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
3.

Луців А. І. 
Регуляція біосинтезу ліпідів у Chlorella vulgaris Beij. іонами металів та нафтопродуктами : автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.04 / А. І. Луців; ДВНЗ "Терноп. держ. мед. ун-т імені І.Я. Горбачевського". - Тернопіль, 2015. - 20 c. - укp.

Встановлено, що поглинання іонів мангану, цинку, купруму та плюмбуму клітинами хлорели має флуктуаційний характер і здійснюється в 4 етапи: самоізоляція (стрес-реакція) клітин, активне поглинання металів, вторинне пригнічення поглинання, відновлення активного поглинання, що співвідносяться зі структурно-функціональними перебудовами клітинної оболонки - утворенням і перебудовами системи "подвійних концентричних мембран". Вперше досліджено та проаналізовано кінетичні параметри поглинання іонів у часовому градієнті на кожному етапі акумулювання іонів металів. Вперше показано, що досліджені чинники сприяють накопиченню ліпідів на 15 - 113 %, включно триацилгліцеролів - на 36 - 181 %, диацилгліцеролів - на 6 - 190 %, фосфоліпідів - на 1,6 - 10,5 %, неетерифікованих жирних кислот - на 49 - 257 % щодо контролю. Вперше за дії іонів металів та дизельного палива встановлено зменшення розмірів і зміни кількості хлоропластів у клітині, у зв'язку з чим змінюється їх здатність до біосинтезу ліпідів. Виявлено, що зі зміною кількості та модифікацією хлоропластів вміст триацилгліцеролів і фосфоліпідів зростає за дії досліджених чинників у результаті адаптаційної активації біосинтезу їх окремих класів у цитоплазмі. Встановлено, що формування адаптивних систем захисту клітин водоростей до дії чинників здійснюється шляхом зміни енергетичного та субстратного забезпечення біосинтезу ліпідів. Субстратами для біосинтезу ліпідів є гліцерол-3-фосфат, утворений в результаті фосфорилювання гліцеролу та ацил-КоА, утворений з амінокислот, а забезпечення енергією цього процесу відбувається завдяки активації циклу Кребса. Одержані результати щодо нагромадження металів, зміни вмісту ліпідів та активності їх біосинтезу в різних клітинних структурах, а також енергетичне та субстратне забезпечення біосинтезу ліпідів за дії іонів металів і дизельного палива доповнюють відомості щодо біохімічних механізмів адаптації водоростей до дії стресових чинників середовища існування.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е521.282.2*801.1-64 + Е521.282.2*72

Шифр НБУВ: РА418636 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Грубінко В. В. 
Адаптивна роль ліпідів у водоростей за дії йонів металів (огляд) / В. В. Грубінко, О. І. Боднар, А. І. Луців, Г. Б. Вінярська // Гидробиол. журн.. - 2018. - 54, № 4. - С. 82-100. - Бібліогр.: 106 назв. - укp.

Проаналізовано сучасні уявлення щодо фізіолого-біохімічного статусу та відповіді ліпідної системи водоростей за дії йонів металів. Показано, що складовими стрес-адаптаційного синдрому водоростей до дії сполук металів як окремо, так і в умовах модифікації іншими факторами середовища, є зміни структури і ліпідного складу клітинної оболонки та клітинних мембран, зміни спрямування та інтенсивності ліпідного і суміжного з ним енергетичного метаболізму, зміни співвідношення окремих класів ліпідів, модифікація пероксидного окиснення ліпідів, загальна зміна метаболізму, спрямована на формування нового рівня адаптивного статусу організму у стресових умовах.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е521.2*725.13

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29103 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського