Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (7)
Пошуковий запит: (<.>A=Лойко О$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 8
Представлено документи з 1 до 8

      
Категорія:    
1.

Поділля у контексті української історії : Матеріали Всеукр. наук. конф., 29 - 30 листоп. 2001 р. / ред.: О. Г. Лойко; Ін-т історії України НАН України. - Вінниця, 2001. - 321 c. - укp.

Висвітлено різноманітні аспекти історії Поділля: історіографію, джерелознавство й етнографію. Розглянуто актуальні проблеми джерелознавства й етнографії Уманщини в працях вітчизняних і зарубіжних дослідників. Проаналізовано актуальні питання української історії у фондах Державного архіву Вінницької області. Описано особливості розвитку жіночої освіти на Вінниччині у другій половині ХІХ - на початку ХХ ст. Охарактеризовано книговидавничу діяльність подільської "Просвіти" на початку ХХ ст. Обговорено сучасні публікації стосовно історії Східного Поділля 1920 - 1930-х рр.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР348)я431 + Т.я431(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА618635 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Лойко О. М. 
Становлення професійного війська України на сучасному етапі / О. М. Лойко // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". - 2006. - № 572. - С. 155-161. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

Проаналізовано нормативно-правову базу будівництва сучасного українського війська. Розглянуто умови реформування сучасного українського війська та перспективи його розвитку. Розкрито актуальні проблеми створення сучасного професійного війська України. Окреслено пріоритетні дії держави для подальшого переходу на сучасну професійну армію України.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц4,8(4УКР)1:64 + Ц4,8(4УКР)243.24

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Лойко О. М. 
Історична необхідність формування сучасної професійної армії України : Автореф. дис... канд. іст. наук : 20.02.22 / О. М. Лойко; Нац. ун-т "Львів. політехніка". - Л., 2005. - 20 c. - укp.

На підставі аналізу документів і матеріалів, наукових праць і різноманітних матеріалів досліджено питання трансформації та модернізації армій провідних країн світу. Узагальнено досвід військового будівництва США, Великобританії та Франції, проаналізовано соціально-економічні, бюджетно-фінансові, демографічні, зовнішньо та внутрішньополітичні фактори, які вплинули на військово-політичне керівництво провідних держав світу щодо прийняття рішення стосовно раціоналізації Збройних сил, покращення їх якісного компоненту на базі удосконалення озброєння та бойової техніки, професіоналізації регулярного війська та підвищення рівня його підготовки. Висвітлено передумови та суспільно-економічну ситуацію в Україні, що вплинули на процес формування та модернізації її Збройних сил протягом останнього десятиліття. З урахуванням сучасних політичних і економічних реалій, актуальних вимог у сфері національної безпеки та обороноздатності держави показано необхідність створення професійного війська України. Проаналізовано діяльність Верховної Ради та уряду держави щодо військового будівництва в Україні та побудови професійної вітчизняної армії. Визначено характерні риси та вимоги сучасного етапу професіоналізації Збройних сил України, а також напрями майбутнього розвитку української армії у контексті побудови професійного війська.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)64-54 + Ц4,8(4УКР),0

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА337131 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Романчук С. В. 
Фізичне виховання у системі військово-професійної діяльності : навч. посіб. для слухачів, курсантів та студ. ВНЗ / С. В. Романчук, О. М. Лойко, В. М. Романчук, Г. П. Грибан, Ю. В. Петришин, Ю. С. Фіногенов. - Л. : АСВ, 2012. - 318 c. - Бібліогр.: с. 290-295. - укp.

Викладено сучасні погляди та трактування основних положень фізичної підготовки військовослужбовців. Розкрито питання організації навчальних занять, а також зміст, техніку виконання та методику навчання основних видів фізичної підготовки у військових ВНЗ. Значну увагу приділено особливостям проведення занять з гінастики, подолання перешкод, рукопашного бою, прискореного пересування та легкої атлетики, лижної підготовки, військово-прикладного плавання, спортивних і рухливих ігор з військовослужбовцями, а також комплексних занять. Акцентовано на методиці навчання та техніці виконання відповідних вправ, а також питаннях запобігання травматизму під час проведення вказаних занять.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц4(4УКР)36 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА757387 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Лойко О. В. 
Авторство як вид владних відносин у культурі : автореф. дис. ... канд. філос. наук : 09.00.04 / О. В. Лойко; Харків. нац. ун-т ім. В.Н. Каразіна. - Харків, 2014. - 19 c. - укp.

Досліджено проблеми авторства як виду владних відносин у культурному просторі. Проаналізовано структуралістську (Р. Варт, М. Фуко), суб'єктивістськe (Ж.-П. Сартр) та структуралістсько-конструктивістську (П. Бурдьє) теорій авторства. Згідно зробленим у роботі висновкам, "смерть автора" стала наслідком "конфлікту інтерпретацій" авторства як виду владних відносин. Зазначений "конфлікт інтерпретацій" створений структуралістським і суб'єктивістським підходами, та його запропоновано вирішити, звернувшись до методологічних орієнтирів "структуралістського конструктивізму" П. Бурдьє. Порівняно альтернативні методологічні підходи до дослідження проблеми авторства як проблеми владних відносин у культурному просторі. Критично розглянуто поняття "поля", "символічної влади", "символічного капіталу", "символічного виробництва", "illusio", "боротьби дефініцій". Проаналізовано механізми "заломлення економічних інтересів" і "символічного кредитування". Запропоновано концепцію "мета"- і "пара"- авторства, що пояснює зміни у відносинах між теоретичними та художніми дискурсами у сучасній культурі. Аргументовано взаємообумовленість об'єктивних структур і суб'єктивних дій у генезі "символічної влади".


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш409 + Ю251.84

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА412426 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Пилипчак І. 
Авторська програма фізичної підготовки курсантів вищих військових навчальних закладів у період первинної підготовки з використанням засобів кросфіту / І. Пилипчак, О. Лойко // Фіз. виховання, спорт і культура здоров'я у сучас. сусп-ві. - 2018. - № 2. - С. 38-43. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Розглянуто актуальні проблеми вдосконалення фізичної підготовленості курсантів вищих військових навчальних закладів у період первинної підготовки. Досліджено можливості підвищення ефективності тренувального процесу використанням системи неспеціалізованої високоінтенсивної підготовки кросфіт. Проведений аналіз сучасних наукових і літературних джерел дає підставу стверджувати, що система підготовки кросфіт позитивно впливає на рівень фізичної підготовленості курсантів, підсилює їх мотивацію до фізкультурно-спортивної діяльності, сприяє оволодінню знаннями сучасних підходів до організації фізичної підготовки, навичками й уміннями самостійного тренування та ведення здорового способу життя. Мета статті - розробити програму вдосконалення фізичної підготовленості курсантів вищих військових навчальних закладів у період первинної підготовки із застосуванням засобів кросфіту. Структура експериментальної авторської програми містить мету, завдання програми, засоби, етапи та їх завдання, форми проведення тренувань. Запропоновано методологічний підхід до розробки програми фізичної підготовки курсантів, що поєднує в собі загальноприйняті засоби розвитку фізичних якостей (70 % від загального часу навчального заняття) і засоби кросфіту (30 % від загального часу навчального заняття). Одержані дані можуть бути використані в розробці типових програм із фізичної підготовки курсантів, у викладанні теорії й методики фізичного виховання для курсантів спеціалізованих вищих навчальних закладів освіти, а також військовослужбовців Збройних сил України. Установлено, що система фізичного виховання курсантів, яка склалася в державі, є малоефективною. Вона не забезпечує бойової та прикладної готовності курсантів до професійної діяльності й подальшої служби та потребує постійного вдосконалення. У перспективі передбачено експериментальну перевірку ефективності розробленої програми.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч511.7 + Ч517.29

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж71868 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Фізична підготовка курсантів вищих військових навчальних закладів на основі вибіркової направленості професійної освіти : монографія / С. В. Романчук, С. С. Федак, В. М. Афонін, О. М. Лойко, І. М. Фіщук. - Львів : Нац. акад. сухопут. військ, 2022. - 366 c. - Бібліогр.: с. 327-354 - укp.

Висвітлено сучасні аспекти професійної підготовки військовослужбовців Сухопутних військ Збройних Сил України, визначено місце фізичної підготовки курсантів вищих військових навчальних закладів (ВВНЗ) у системі навчально-бойової діяльності. Наведено характеристику ефективності фізичної підготовки у системі навчання курсантів ВВНЗ Сухопутних військ, розкрито сучасні аспекти методичної підготовки як передумови ефективності фізичної підготовки військових навчальних закладів. Проаналізовано систему перевірки й оцінювання фізичної підготовки у ВВНЗ Сухопутних військ Збройних Сил України та держав НАТО.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц51 + Ц4(4УКР)360.9

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА858294 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
8.

Анохін Є. 
Аналіз організаційної структури управління системи фізичної підготовки Збройних сил України / Є. Анохін, С. Романчук, В. Афонін, О. Лойко, А. Петрук // Фіз. виховання, спорт і культура здоров'я у сучас. сусп-ві. - 2023. - № 1. - С. 3-13. - Бібліогр.: 35 назв. - укp.

Незважаючи на автоматизацію та комп'ютеризацію бойової техніки, зміни тактики ведення війни, фізична готовність залишається важливим і невід'ємним компонентом індивідуальної бойової готовності військовослужбовців, базою для всіх інших видів готовності. Чинна система фізичної підготовки неспроможна забезпечити фізичної готовності військовослужбовців до бойової діяльності та тому потребує докорінного реформування. Мета роботи - проаналізувати структуру управління системою ФП ЗС України з позицій системного підходу та обгрунтувати можливі шляхи її реформування. Методи дослідження - аналіз і синтез наукових праць і керівних документів із проблематики, що досліджувалася. Розкрито структуру управління системою фізичної підготовки, проведено її аналіз із позицій системного підходу. Визначено, що основною проблемою управління є те, що воно здійснюються двома керівними органами різного підпорядкування, які не мають спільних цілей, між котрими відсутні взаємопов'язаність і взаємодія, оскільки вони є елементами різних, несумісних між собою систем, кожна зі своїм специфічним середовищем: для одного - бойова підготовка військ, для іншого - спорт вищих досягнень. Зроблено висновки, що чинна структура управління фізичною підготовкою Збройних сил України суперечить методології конструювання соціальних систем і неспроможна забезпечити її ефективне функціонування. Запропоновано шляхи модернізації системи управління фізичною підготовкою Збройних сил України.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц4(4УКР)36

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж71868 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського