Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (21)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>A=Легасова Л$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

      
Категорія:    
1.

Легасова Л. В. 
Міжнародний "круглий стіл" "Велика Вітчизняна війна. Непрочитані сторінки історії (музейний аспект)" / Л. В. Легасова, Н. О. Шевченко // Укр. іст. журн. - 2000. - № 3. - С. 149-151. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(2)622

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27630 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
2.

Україна у Другій світовій війні: джерела та інтерпретації (до 65-річчя Великої Перемоги) : матеріали міжнар. наук. конф., 27 квіт. 2010 р., Київ / ред.: Л. В. Легасова, В. В. Карпов, І. П. Ковальчук; М-во культури України, М-во оборони України, Держ. ком. арх. України, НАН України, Держ. ком. арх. України, Нац. музей історії ВВВ 1941 - 1945 рр., Нац. військ.-іст. музей України, Нац. ун-т оборони України. - К., 2011. - 798 c. - укp.

Наведено результати досліджень, в яких висвітлено внесок українського народу в перемогу на нацизмом та фашизмом, а також основні віхи суспільно-політичного, соціально-економічного та культурного життя України в період Великої Вітчизняної війни (ВВВ). Визначено спільні та специфічні риси українського та європейського антифашизма. Висвітлено джерелознавчий аспект участі військ вермахту та СС у Корсунь-Шевченківській операції. Охарактеризовано бойові дії підводних човнів Чорноморського флоту в період 1941 - 1944 рр. Проаналізовано людські, технічні та матеріальні втрати радянських і німецьких військ у ВВВ. Висвітлено роль і місце Проскурівсько-Чернівецької наступальної операції у визволенні України. Розглянуто діяльність Одеського університету в 1941 - 1944 рр. Охарактеризовано політико-правовий статус етнічних німців у Рейхскомісаріаті "Україна". Розкрито проблеми забезпечення бойової діяльності українських партизанів в 1941 - 1944 рр. Розглянуто переговори між УПА й Угорською армією в контексті геополітичної ситуації в Європі у 1943 р. Висвітлено внесок українського селянства у зміцнення обороноздатності СРСР у перший період ВВВ (1941 - 1942 рр.). Проаналізовано зміну національного складу Волині на першому етапі Другої світової війни.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)62 я431

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС52706 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Історія великих страждань. Нацистські табори для радянських військовополонених у м. Славуті на Хмельниччині: дослідження, документи, свідчення / ред.: В. М. Литвин, В. А. Смолій, І. П. Ковальчук, Л. В. Легасова, О. Є. Лисенко, І. К. Патриляк; НАН України, Ін-т історії, Нац. музей історії ВВВ 1941 - 1945 рр. - К., 2011. - 346 c. - укp. - рус.

На основі наукових досліджень, документів, свідчень очевидців подано інформацію про табори для полонених червоноармійців - шталаг-301 і шталаг-357, які в різний час розташовувалися в м. Славута Кам'янець-Подільської (сучасної Хмельницької) області. Зазначено, що формально створені для поранених і хворих радянських військових бранців, ці табори ввійшли в історія під об'єднаною назвою "Грослазарет". Висвітлено теоретичні аспекти військового полону й особливості статусу радянських військовополонених в період Другої світової війни. Розкрито проблему обліку загиблих радянських військовополених у системі РСЧА (Робітничо-Селянської Червоної армії). Охарактеризовано каторжну систему в таборі для військовополонених N 357 "Грослазарет". Увагу приділено питанням формування нацистських адміністративних і карально-репресивних органів на Хмельниччині в даний період.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-4ХМЕ)622.825 + Ц35(0)62-92,2(4УКР-4ХМЕ)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА751680 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Україна: 100 днів війни. 22 червня - 29 вересня 1941 р. : дослідж., док., свідчення / ред.: В. А. Смолій, І. П . Ковальчук, Л. В. Легасова; упоряд.: Л. В. Легасова, О. Є. Лисенко, О. П. Білоус; Мемор. комплекс "Нац. музей історії України у Другій світ. війні", НАН України, Ін-т історії України. - Київ : Аеростат, 2016. - 503 c. - укp.

Висвітлено події перших ста днів німецько-радянської війни, що відбувалися на теренах України та визначили її подальший перебіг. Наведено результати теоретичних і музейно-прикладних досліджень істориків, а також відомі, маловідомі й такі, що публікуються вперше, документи з архівосховищ України, Російської Федерації та фондового зібрання Національного музею історії України у Другій світовій війні. Увагу приділено евакуаційним процесам в Україні на початку німецько-радянської війни, повсякденню українського населення за умов війни та нацистської окупації.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)622.11 я43

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА808420 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського