Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (2)
Пошуковий запит: (<.>A=Лебідь Ю$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6

      
Категорія:    
1.

Орловський М. О. 
Нейродегенерація та астрогліоз у гіпокампі на початкових етапах розвитку експериментального цукрового діабету / М. О. Орловський, Ю. В. Лебідь, О. М. Цупіков, Т. А. Півнева, Г. Г. Скибо // Укр. неврол. журн. - 2007. - № 1. - С. 72-77. - Бібліогр.: 24 назв. - укp.

Вивчено стан нейронів і гліальних клітин гіпокампа в ранні терміни розвитку експериментального (індукованого стрептозотоцином) цукрового діабету (ЦД). Експериментальний ЦД змодельовано шляхом одноразового введення розчину стрептозотоцину. Морфологічні та кількісні зміни нейронів та астроцитів у гіпокампі щурів вивчено на 3, 7 та 14-ту добу після індукції діабету. Висновки: процеси дегенерації та загибелі нейронів гіпокампа відбуваються з 3-ї доби розвитку експериментального діабету, в цей же час спостерігається розвиток реактивного астрогліозу. В подальшому прогресування патологічного процесу супроводжується посиленням нейродегенеративних змін. Детальніше вивчення ранніх механізмів ушкодження гіпокампа може бути перспективним для розробки засобів профілактики ускладнень ЦД.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.160.23-29

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25729 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Лебідь Ю. В. 
Пригнічення синтезу глюкокортикоїдів запобігає ранній загибелі нейронів гіпокампа у щурів з експериментальним цукровим діабетом / Ю. В. Лебідь, М. О. Орловський, Г. Г. Скибо // Укр. неврол. журн. - 2008. - № 1. - С. 74-79. - Бібліогр.: 36 назв. - укp.

Мета - вивчити вплив глюкокортикоїдних гормонів на стан нейронів гіпокампа в ранній період розвитку експериментального цукрового діабету з використанням метирапону (блокатора синтезу глюкокортикоїдів). Вивчено три групи щурів: 1-ша - контрольна, 2-га - тварини з експериментальним цукровим діабетом та 3-тя - щури з цукровим діабетом, які одержували ін'єкції блокатора глюкокортикоїдних гормонів метирапону. Експериментальний цукровий діабет моделювали шляхом одноразового внутрішньочеревного введення розчину стрептозотоцину. Метирапон вводили підшкірно двічі на день протягом 7 або 14 діб. з першого дня після ін'єкції стрептозотоцину. Нейрони ідентифікували, імуногістохімічно визначаючи специфічний для нейрональних клітин білок NeuN. 3а допомогою конфокального мікроскопа візуалізували нейрони СА1, СА2 та СА3 зон гіпокампа і проводили морфометричний аналіз нейронів окремо для кожної зони. Висновки. Введення метирапону та пригнічення синтезу глюкокортикоїдних гормонів запобігає пошкодженню нейронів у СА1, СА2 та САЗ зонах гіпокампа в перший тиждень розвитку стрептозотоцинового цукрового діабету. Протягом другого тижня введення метирапону сприяє зниженню інтенсивності деструкції клітин гіпокампа, але повного захисту нейронів від пошкоджувальної дії ендогенних чинників не відбувається.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.160.23-29

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25729 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Лебідь Ю. В. 
Розвиток реактивного астрогліозу в гіпокампі при експериментальному цукровому діабеті / Ю. В. Лебідь, М. О. Орловський, Г. О. Ушакова, Г. Г. Скібо // Фізіол. журн. - 2008. - 54, № 2. - С. 117. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.160.23-29

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26810 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
4.

Лебідь Ю. В. 
Дослідження нейронів та астроцитів гіпокампа в ранній період розвитку експериментального цукрового діабету : автореф. дис... канд. мед. наук : 14.03.04 / Ю. В. Лебідь; Ін-т фізіології ім. О.О.Богомольця НАН України. - К., 2008. - 23 c. - укp.

Вивчено зміни стану нейронів і астроцитів в гіпокампі щурів, досліджено можливість їх корекції на ранніх етапах розвитку експериментального цукрового діабету. Встановлено, що дегенеративні зміни нейронів реєструються вже на 3-тю добу, а ознаки реактивного астрогліоза - на 7-му добу від моменту індукції цукрового діабету. Динаміка цих змін відрізняється залежно до зони гіпокампа: найбільш ранні та виражені ознаки пошкодження нервових клітин спостерігаються в CA2 зоні. Вперше показано, що протягом перших 14-ти діб розвитку цукрового діабету відбуваються зміни структури дентритного дерева та ремоделювання гіпокампа. На підставі визначення рівня експресії PSMB5, PSMB9 і Bcl-2 в гіпокампі встановлено, що під час розвитку діабету значно збільшується експресія субоодиниці протиасом PSMB9 та відбувається незначна активація експресії антиапоптотичного білка Bcl-2. Показано, що багаторазове введення блокатора глюкокортикоїдних гормонів метирапону призводить до протективного ефекту у відношенні до нейронів гіпокампа та зменшує вираженість реактивного астрогліоза в перші два тижня розвитку стрептозотоцинового діабету у щурів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.160.23-29

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА361357 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Лебідь Ю. В. 
Експресія мРНК субодиниць протеасоми (PSMB5 та PSMB9) у нейронах гіпокампа при експериментальному цукровому діабеті: зв'язок із процесами апоптозу та некрозу / Ю. В. Лебідь, В. Є. Досенко, Г. Г. Скибо // Фізіол. журн. - 2010. - 56, № 4. - С. 66-75. - Бібліогр.: 41 назв. - укp.

Цілою низкою досліджень доведено, що довготривалий перебіг цукрового діабету супроводжується розвитком дисфункції гіпокампа - структури, що бере участь у формуванні когнітивних функцій і визначає особливості стрес-реактивності. Метою роботи стало вивчення експресії мРНК субодиниць протеасоми PSMB5 і PSMB9 при розвитку стрептозотоцинового цукрового діабету з паралельним дослідженням процесів клітинної загибелі (апоптозу та некрозу) нейронів у різних зонах (СА1, СА2 та СА3) гіпокампа. Вивчення стану нейронів гіпокампа проведено з використанням хроматинового барвника Hoechst-33342 та з застосуванням імуногістохімічного визначення маркера апоптотичної загибелі клітин каспази-3. За допомогою конфокального мікроскопа Olympus FV1000 здійснювали візуалізацію каспази-3 - імунопозитивних клітин і нейронів із ознаками конденсації хроматину (Hoechst-33342) у зрізах гіпокампа щурів на 3-тю та 7-му добу від введення стрептозотоцину. Рівень експресії мРНК субодиниць протеасом PSMB5 та PSMB9 визначали методом полімеразної ланцюгової реакції в реальному часі. Одержані результати свідчать про те, що на 3-тю та 7-му добу розвитку діабету збільшується рівень мРНК PSMB9. Найбільша кількість клітин із ознаками конденсації хроматину була наявною на 3-тю добу в СА2 зоні (11,51 %), а на 7-му добу - в СА3 зоні гіпокампа (12,49 %), що вказує на різну інтенсивність загибелі клітин через некроз під час розвитку цукрового діабету.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.160.23-29

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26810 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Лебідь Ю. М. 
Спектрофотометричне визначення сальбутамолу в аерозолі за реакцією з бромкрезоловим зеленим / Ю. М. Лебідь // Актуал. питання фармацевт. і мед. науки та практики. - 2011. - № 2. - С. 90-92. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Предложена новая точная и чувствительная спектрофотометрическая методика количественного определения сальбутамола в аэрозоле на основе реакции с бромкрезоловым зеленым. Проведена процедура валидации согласно ГФУ с определением таких характеристик, как линейность, диапазон применения, точность, правильность и робастность. Установлено, что по этим показателям методика является валидной.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.7/9

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69485 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського