Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (2)
Пошуковий запит: (<.>A=Лапшина Д$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 10
Представлено документи з 1 до 10

      
Категорія:    
1.

Лапшин А. А. 
Математическое моделирование теплобменных процессов в конденсаторе рудничного воздуха / А. А. Лапшин, Э. В. Серебреников, Д. А. Лапшина // Пробл. охорони праці в Україні. - 2012. - Вип. 23. - С. 67-77. - Библиогр.: 8 назв. - рус.

Цель исследования - решение проблемы нормализации тепловых условий в подземных выработках глубоких горизонтов рудных шахт. Приведено математическое моделирование теплообменных процессов в конденсаторе рудничного воздуха. Для снижения температуры рудничного воздуха рекомендовано использовать форсуночное охлаждение в камере орошения, расположенной в зоне горных работ. После форсуночного охлаждения воздух приобретает высокую влажность. Снижение влагосодержания рудничного воздуха производится путем использования конденсационного теплообменника. Математическое моделирование теплообменных процессов в конденсаторе позволило установить оптимальные параметры охлаждения и осушения рудничного воздуха в камере орошения.


Індекс рубрикатора НБУВ: И181.6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70736 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Лапшина Д. О. 
Нормалізація мікроклімату в підземних камерах шахт із працюючим обладнанням / Д. О. Лапшина // Гірн. вісн.. - 2014. - Вип. 98. - С. 157-162. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: И181.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж60802 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
3.

Лапшина Д. О. 
Розроблення енергозберігаючого та екологічного засобу нормалізації мікроклімату в камерах шахт з джерелами тепла / Д. О. Лапшина // Вост.-Европ. журн. передовых технологий. - 2016. - № 2/10. - С. 32-39. - Бібліогр.: 28 назв. - укp.

Зауважено, що неефективне провітрювання і тепло, що утворюються від роботи обладнання у камерах шахт, формують несприятливі мікрокліматичні умови. З метою покращання умов праці в підземних камерах з працюючим обладнанням запропоновано спосіб нормалізації мікроклімату та регулювання його параметрів. Він надає можливість підтримувати температуру повітря в камерах, швидкість його руху та відносну вологість відповідно до вимог санітарно-гігієнічних норм.


Індекс рубрикатора НБУВ: И181

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24320 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Лапшина Д. О. 
Використання пневматичної енергії для нормалізації мікроклімату в підземних камерах шахт з працюючим обладнанням / Д. О. Лапшина // Металлург. и горноруд. пром-сть. - 2016. - № 3. - С. 138-143. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: И-43

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28347 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
5.

Лапшин О. Є. 
Використання шахтних вод для нормалізації мікроклімату в гірничих виробках глибоких шахт / О. Є. Лапшин, О. О. Лапшин, Д. О. Лапшина // Вісн. Криворіз. нац. ун-ту : зб. наук. пр. - 2015. - Вип. 40. - С. 27-33. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: И181-13

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72501 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
6.

Гурін А. О. 
Управління параметрами мікроклімату в підземних камерах шахт з джерелами тепла / А. О. Гурін, О. О. Лапшин, Д. О. Лапшина // Вісн. Криворіз. нац. ун-ту : зб. наук. пр. - 2016. - Вип. 41. - С. 132-137. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: И181-13

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72501 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
7.

Лапшин О. Є. 
Визначення техніко-економічних параметрів зрошувальних систем для очищення повітря в гірничих виробках шахт / О. Є. Лапшин, О. О. Лапшин, Д. О. Лапшина // Вісн. Криворіз. нац. ун-ту : зб. наук. пр. - 2017. - Вип. 45. - С. 160-166. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: И181.23

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72501 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
8.

Лапшин О. Є. 
Підвищення ефективності очищення рудникового повітря в гірничих виробках шахт / О. Є. Лапшин, О. О. Лапшин, Д. О. Лапшина // Вісн. Криворіз. нац. ун-ту : зб. наук. пр. - 2018. - Вип. 46. - С. 141-147. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: И181

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72501 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
9.

Лапшин О. Є. 
Перспектива провітрювання при відкрито-підземній розробці родовищ залізних руд / О. Є. Лапшин, О. О. Лапшин, Д. О. Лапшина // Гірн. вісн. : наук.-техн. зб. - 2018. - Вип. 103. - С. 80-86. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Проаналізовано можливості застосування різних способів провітрювання кар'єрів і шахт при сумісній розробці родовищ залізних руд. Існуючий всмоктувальний спосіб провітрювання шахт має цілий ряд недоліків, таких як непродуктивні витоки повітря та можливість потрапляння шкідливих газів з кар'єру у гірничі виробки. Нагнітальний спосіб провітрювання шахт небезпечний потраплянням пилу і отруйних газів з шахт в кар'єрний простір. Комбінований спосіб потребує проведення додаткових вентиляційних виробок, головних вентиляторних установок і обладнання, що значно підвищить собівартість сировини та ускладнить управління вентиляцією усього гірничого комплексу. Мета дослідження - запропонувати найбільш прийнятний спосіб провітрювання кар'єрів і шахт при їх сумісній розробці родовищ залізних руд, який дозволяє знизити екологічні проблеми, підтримувати виробничі потужності, зменшити економічні витрати та забезпечити безпеку працюючих на підземних і на відкритих роботах. Застосовувався комплексний метод, який передбачав аналіз переваг та недоліків всмоктувального і нагнітального і комбінованого способів провітрювання, дослідження технічних параметрів водоповітряної завіси для очищення повітря від шкідливих домішок, її лабораторні і промислові випробування в умовах шахт. Новизна отриманих результатів полягає у тому, що запропоновано новий реверсивний спосіб провітрювання кар'єрів і шахт за сумісною схемою з використанням природної тяги і вентиляторної установки розташованої на поверхні та очищення повітря за допомогою гідравлічної завіси в підземній виробці, яка відрізняється тим, що за рахунок високого тиску води утворюється дрібнодисперсний водоповітряний факел негативної полярності, що призводить до підвищення конденсації вологи і коагуляції пилу та адсорбції шкідливих газів на поверхні крапель води. Практична цінність запропонованого способу провітрювання визначається тим, що його застосування в умовах відкрито-підземної розробки родовищ дозволяє використовувати відпрацьовані гірничі виробки для надходження повітря і пересування і роботу потужних бурових і навантажувальних машин в шахтах, відпрацьовувати поклади залізної руди на глибоких горизонтах, здійснити закладання підземних порожнин розкривними породами кар'єрів. Результати розрахунків і випробувань дозволяють рекомендувати реверсивний спосіб провітрювання шахт і кар'єрів за допомогою одного вентилятора при цьому використовуються відпрацьовані гірничі виробки для надходження повітря і потужної техніки та природна тяга, яка дозволяє підвищити ефективність вентиляції, та забезпечити безпеку праці. Запропонований спосіб очищення забрудненого повітря за допомогою гідравлічних завіс високого тиску дозволяє знизити вміст шкідливих домішок у рудниковому повітрі до санітарних норм і поліпшити умови праці в кар'єрах і в гірничих виробках шахт.


Індекс рубрикатора НБУВ: И332.3 + И181

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж60802 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Лапшина Д. О. 
Нормалізація мікроклімату в підземних камерах з працюючим обладнанням : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.26.01 / Д. О. Лапшина; ДВНЗ "Криворіз. нац. ун-т". - Кривий Ріг, 2016. - 20 c. - укp.

Увагу приділено підвищенню ефективності нормалізації мікроклімату та поліпшенню умов праці в підземних камерах шахт із працюючим обладнанням (ПО) на підставі науково обгрунтованих засобів провітрювання й охолодження з використанням пневматично-вихрового пристрою. Розроблено алгоритми структурної та параметричної ідентифікації теплообміну в підземній камері з ПО шляхом обгрунтованого вибору структури повітряних потоків у вигляді моделі ідеального перемішування з урахуванням наявності джерел тепла. Одержано емпіричні залежності кількості та температури холодного повітря, утвореного пневматично-вихровим пристроєм з удосконаленими конструктивними елементами. Так, за рахунок виконання робочої поверхні равлика під кутом скосу α = 3 - 3,5 ° та вихідного отвору діафрагми з кутом конусності 10 - 15 ° досягається загальне збільшення холодного повітря на 8 - 10 %. Розроблено конструкцію охолоджувальної установки "Клімат" для нормалізації мікроклімату в підземних камерах із ПО за рахунок використання енергії адіабатичного розширення стисненого повітря. За результатами експериментальних випробувань установки в умовах підземних камер шахт Кривбасу встановлено її здатність підтримувати температуру повітря в камері під час роботи обладнання в межах 20 - 24 °С, а швидкість руху повітря - на рівні 0,5 - 0,7 м/с. Розроблено структурну схему регулювання параметрів мікроклімату в камері водовідливу, яка забезпечує автоматизацію керування цим процесом.


Індекс рубрикатора НБУВ: И181,3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА425791 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського