Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (2)Книжкові видання та компакт-диски (6)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>A=Ландін В$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 23
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Патлай І. М. 
Основи лісової радіоекології / І. М. Патлай, М. М. Давидов, В. П. Ландін, В. А. Цибулько, Л. Я. Табачний; Укр. НДІ ліс. госп-ва та агролісомеліорації ім. Г.М.Висоцького. - К. : Ярмарок, 1999. - 252 c. - Бібліогр.: с. 234-252. - укp.

Викладено теоретичні основи радіоактивних перетворень та природної радіації, міграції радіонуклідів у біосфері. Висвітлено вплив проникаючої радіації на рослинний і тваринний світ, поглинання, міграцію та накопичення радіонуклідів грунтами, деревними породами і лісовими насадженнями, вплив радіації на лісові екосистеми. Описано способи, методи і основну апаратуру, що застосовуються при дозиметричних і радіометричних обстеженнях. Розглянуто основні принципи, методи і технологічні заходи з ведення лісового господарства на територіях, забруднених радіонуклідами, та викладено основи радіаційної безпеки й організації радіаційного контролю на підприємствах лісової галузі.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*801.1-652.15 я7 + П342.5 я7

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА589709 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Лось І. П. 
Обгрунтування нормативу на вміст радіонуклідів у паливній деревині та оцінка його виправданості / І. П. Лось, Н. Д. Шабуніна, О. О. Орлов, В. П. Краснов, В. П. Ландін // Довкілля та здоров'я. - 2008. - № 2. - С. 19-22. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р126.694

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15205 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
3.

Ландін В. П. 
Методологія реабілітації та збалансованого використання радіоактивно забруднених лісових екосистем : автореф. дис. ... д-ра с.-г. наук : 03.00.16 / В. П. Ландін; Нац. акад. аграр. наук України, Ін-т агроекології та природокористування. - К., 2013. - 41 c. - укp.

На основі системного підходу до теоретичного узагальнення й аналізу одержаних багаторічних експериментальних даних теоретично і експериментально обгрунтовано методологію реабілітації та збалансованого використання радіоактивно забруднених лісових екосистем у віддалений період після аварії на ЧАЕС. Узагальнено результати багаторічних досліджень з питань міграції радіонуклідів у лісових екосистемах Українського Полісся. Досліджено просторові особливості радіоактивного забруднення лісових екосистем Українського Полісся у віддалений період після аварії на ЧАЕС. Обгрунтовано вплив метеорологічних чинників (напрямок вітру, інтенсивність опадів) на рівень радіоактивного забруднення лісових екосистем. Встановлено особливості розподілу радіонуклідів у компонентах лісових екосистем залежно від типів лісорослинних умов. Проведено оцінювання багаторічної динаміки вмісту радіонуклідів у деревних і не деревних ресурсах лісу. Розроблено класифікацію лісових земель за рівнем їх радіаційної небезпеки у віддалений період після аварії на ЧАЕС. Обгрунтовано критерії та методологію реабілітації радіоактивно забруднених лісових екосистем. Запропоновано систему контрзаходів у лісовому господарстві для критичного та віддаленого післяаварійного періоду. Розкрито основні принципи диференційованого лісокористування у радіоактивно забруднених лісових екосистемах. Удосконалено методологію оцінювання впливу едафічних чиників на інтенсивність міграції радіонуклідів у лісових ценозах.


Індекс рубрикатора НБУВ: П328.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА403809 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Ландін В. П. 
Акумуляція радіонуклідів макроміцетами в Українському Поліссі / В. П. Ландін, Г. А. Гродзинська // Агроекол. журн.. - 2014. - № 4. - С. 32-37. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П342.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23660 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
5.

Дутов О. І. 
Радіаційно-екологічні аспекти використання забруднених земель у віддалений період після аварії на Чорнобильській АЕС / О. І. Дутов, В. П. Ландін, А. О. Мельничук, О. І. Гриник // Агроекол. журн.. - 2015. - № 1. - С. 115-120. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П032.27 + П015.7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23660 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
6.

Новицький В. П. 
Вплив лисиці звичайної на чисельність мисливської фауни агроландшафтів Лісостепу України / В. П. Новицький, В. П. Ландін, П. В. Маціборук // Агроекол. журн.. - 2015. - № 3. - С. 119-123. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

З'ясовано динаміку чисельності мисливської фауни агроценозів Центрального Лісостепу України. Виявлено кореляційні зв'язки в системі "хижак - жертва". Підтверджено негативний вплив лисиці звичайної на популяцію зайця-русака та куріпки сірої. Встановлено поріг щільності лисиці звичайної, за перевищення якого чисельність хижака ставала обмежувальним (лімітуючим) чинником щодо популяції фазана кавказького.


Індекс рубрикатора НБУВ: П718.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23660 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Ландін В. П. 
Радіаційно-екологічні проблеми відновлення сільськогосподарського виробництва в Українському Поліссі / В. П. Ландін // Агроекол. журн.. - 2016. - № 1. - С. 88-93. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П015

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23660 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
8.

Ландін В. П. 
Подолання наслідків Чорнобильської катастрофи в агросфері Уграїни / В. П. Ландін, Г. М. Чоботько, М. Д. Кучма, Л. А. Райчук // Агроекол. журн.. - 2017. - № 2. - С. 67-75. - Бібліогр.: 23 назв. - укp.

Висвітлено участь науковців Інституту агроекології і природокористування НААН у подоланні та мінімізації наслідків Чорнобильської катастрофи. Показано, що історія розвитку радіоекологічних досліджень в Інституті бере свій початок з перших днів після аварії на Чорнобильській АЕС. Аналіз результатів наукової діяльності співробітників установи свідчить, що за післяаварійний період колектив радіоекології зібрав та систематизував значні обсяги інформації, яка трансформувалася в різноманітні бази даних, картографічні матеріали, математичні моделі, методичні рекомендації, регламенти, проекти нормативних документів тощо. Наведено інформацію про внесок працівників Інституту у розвиток радіоекології, відновлення сільськогосподарського виробництва на радіоактивно забруднених землях і реабілітацію постраждалих від аварії на Чорнобильській АЕС територій.


Індекс рубрикатора НБУВ: П015 + П140.7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23660 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Краснов В. П. 
Становлення радіоекології лісових екосистем в Україні / В. П. Краснов, В. П. Ландін, В. А. Захарчук // Агроекол. журн.. - 2017. - № 2. - С. 76-82. - Бібліогр.: 19 назв. - укp.

Здійснено узагальнення наукових досліджень, що були проведені у лісових екосистемах України після аварії на ЧАЕС. Визначено основні напрями наукових досліджень і технологічних розробок за 30 років з метою регламентування лісокористування та вжиття лісогосподарських заходів на територіях, забруднених радіонуклідами. Встановлено, що проведені дослідження надали змогу вченим обгрунтувати новий напрям у лісівництві - радіоекологія лісових екосистем. Наведено основні узагальнюючі наукові праці та нормативні документи щодо різних аспектів ведення лісового господарства за умов радіоактивного забруднення.


Індекс рубрикатора НБУВ: П342.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23660 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Лазарєв М. М. 
Радіоекологічна оцінка деревної золи в населених пунктах півночі Житомирського Полісся / М. М. Лазарєв, В. П. Ландін, О. В. Косарчук, С. В. Поліщук, С. Є. Левчук // Агроекол. журн.. - 2017. - № 4. - С. 29-36. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П015.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23660 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
11.

Зборовська О. В. 
Радіальний приріст сосни звичайної на моренних відкладах Житомирського Полісся / О. В. Зборовська, В. П. Краснов, В. П. Ландін, В. А. Захарчук // Агроекол. журн.. - 2018. - № 1. - С. 7-13. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Наведено матеріали дослідження радіального приросту сосни звичайної на дернових слабо- та середньопідзолистих зв'язано-піщаних грунтах на піщаній морені за різних типів лісорослинних умов. Дослідження проведено у сухих, свіжих, вологих борах і свіжих суборах. Встановлено, що абсолютні значення величин річних кілець дерев зменшуються зі збільшенням віку сосни. Виявлено, що найвужчі річні кільця є характерними для насаджень сухих борів, а найширші - для свіжих суборів. За значенням стандартного відхилення визначено, що єдину стійку систему на моренних відкладах у борах створюють пристигаючі насадження, а в суборах - середньовікові. Спостережено подібність коефіцієнтів варіації, що свідчить про структурну стійкість насаджень у соснових деревостанах різних вікових груп у свіжих борах і суборах.


Індекс рубрикатора НБУВ: П381.1-275

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23660 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Ландін В. П. 
Радіоекологічні аспекти використання торфоболотних грунтів / В. П. Ландін, В. А. Проневич, В. В. Коніщук, Г. М. Чоботько, Л. А. Райчук, А. П. Стадник // Агроекол. журн.. - 2018. - № 3. - С. 12-20. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Запропоновано шляхи раціонального та радіологічно безпечного використання торфових грунтів і торфовищ Українського Полісся в контексті глобальних змін клімату. Обгрунтовано основи системного підходу до вирішення питання взаємодії сільськогосподарської діяльності на радіоактивно забруднених осушених торфових грунтах Полісся з навколишнім природним середовищем. Наведено удосконалений комплекс агромеліоративних заходів та систем удобрення культур у польових сівозмінах для зниження емісії вуглецю в атмосферу. Висвітлено, що осушувальні мелiорацiї зумовлюють небажані трансформації сформованих природних комплексів. Створення антропогенно структурованого торфомінерального грунту з використанням глибокої оранки та заорюванням підстилкового мінерального горизонту уповільнює мінералізацію органічної речовини та збагачує орний шар неглибоких торфових грунтів необхідними мікроелементами.


Індекс рубрикатора НБУВ: П066.5 + П032.27

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23660 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Тетерук О. О. 
Перспективи використання олійних культур, вирощених на радіоактивно забруднених територіях / О. О. Тетерук, В. П. Фещенко, В. П. Ландін, І. К. Швиденко // Агроекол. журн.. - 2018. - № 3. - С. 59-65. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П214.1-4 + П127.253.91

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23660 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
14.

Мусич О. Г. 
Порушення екологічної рівноваги мікробіоценозу на радіаційно забруднених грунтах Полісся України / О. Г. Мусич, В. П. Ландін, А. І. Парфенюк, О. С. Дем'янюк // Агроекол. журн.. - 2018. - № 3. - С. 70-76. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П032.27 + П032.50

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23660 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
15.

Чоботько Г. М. 
Радіологічно критичні екосистеми та їх роль у формуванні забруднення сільськогосподарської продукції / Г. М. Чоботько, В. П. Ландін, І. І. Ясковець, Л. А. Райчук, І. К. Швиденко // Агроекол. журн.. - 2018. - № 4. - С. 29-35. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Обгрунтовано, що з'ясування критичних екосистем та закономірностей їх існування є необхідним завданням, що надає змогу визначати дозове навантаження на населення території Українського Полісся, забрудненої радіонуклідами, у віддалений період після аварії на ЧАЕС. Аналіз результатів спостережень за нагромадженням радіонуклідів у різних типах грунтів і надходженням їх у рослини в зоні радіоактивного забруднення внаслідок аварії на ЧАЕС засвідчив неоднакові темпи зниження їх питомої активності. Зазначено, що неоднорідність динаміки цього зниження зумовлено такими властивостями торфових та торфоболотних грунтів, як високий ступінь зволоження та перезволоження.


Індекс рубрикатора НБУВ: П032.27 + П127 + Е0*801.1-652.15

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23660 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Чоботько Г. М. 
Особливості та прогноз внутрішнього опромінення сільського населення Українського Полісся у віддалений період після аварії на Чорнобильській АЕС (моніторингове дослідження) = Characteristics and prognosis of the internal exposure doses of the Ukrainian Polissya rural population in the remote period after the accident at the Chernobyl nuclear power plant (monitoring study) / Г. М. Чоботько, Л. А. Райчук, В. П. Ландін // Проблеми радіац. медицини та радіобіології : зб. наук. пр. - 2018. - Вип. 23. - С. 216-228. - Бібліогр.: 31 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р126.50 + Р361

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69917 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
17.

Мусич О. Г. 
Акумуляція sup137/supCs та sup90/supSr у рослинах унаслідок техногенної катастрофи на ЧАЕС : (огляд) / О. Г. Мусич, В. П. Ландін, Л. А. Райчук // Агроекол. журн.. - 2019. - № 1. - С. 124-130. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П015.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23660 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
18.

Іванюк І. Д. 
Сучасний стан і продуктивність насаджень дуба звичайного (Quercus robur L.) у лісовому фонді КП "Житомироблагроліс" / І. Д. Іванюк, В. П. Ландін // Агроекол. журн.. - 2019. - № 1. - С. 23-28. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Наведено дані досліджень стану та продуктивності насаджень з участю дуба звичайного на землях Житомирського обласного комунального агролісогосподарського підприємства (ЖОКАП) "Житомироблагроліс". Вивчено типологічну структуру лісів, наведено характеристику лісорослинних умов на площах із насадженнями дуба звичайного. Встановлено переважаючі едатопи, які займають дубові деревостани, та проаналізовано фактичний і оптимальний розподіл насаджень різних деревних порід за умов, характерних для росту дуба звичайного на Поліссі. Проведено порівняльний аналіз вікової структури, продуктивності за класами бонітету та повнотою дубових насаджень Правобережного Полісся України, Центрального Полісся (землі лісогосподарського призначення) та ЖОКАП "Житомироблагроліс". Встановлено відмінності та подібності в рості насаджень з дубом звичайним у складі у лісах державного лісового фонду та інших лісокористувачів. Виявлено передумови та потенційні можливості розширення площ насаджень дуба звичайного у лісовому фонді дочірніх підприємств ЖОКАП "Житомироблагроліс".


Індекс рубрикатора НБУВ: П382.11

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23660 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Павленко А. П. 
Біоіндикація забруднення лісових екосистем sup137/supCs за використання тест-об'єктів / А. П. Павленко, О. О. Орлов, В. П. Ландін, Г. М. Чоботько, О. Г. Тищенко, О. Г. Мусич, В. Л. Соломко, В. П. Фещенко // Агроекол. журн.. - 2020. - № 1. - С. 19-27. - Бібліогр.: 21 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П328.1 + П327.125

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23660 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
20.

Ландін В. П. 
Оцінка санітарного стану лісових насаджень за даними дистанційного зондування / В. П. Ландін, Т. Л. Кучма, В. В. Гуреля, В. А. Захарчук, В. Л. Соломко, В. П. Фещенко // Агроекол. журн. - 2020. - № 4. - С. 76-86. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Висвітлено зростання площ патологічного всихання хвойних насаджень і масового ушкодження деревостанів шкідниками й хворобами лісу в багатьох країнах світу та в Україні упродовж двох останніх десятиріч. В умовах малолісної України проблеми погіршення стану лісів, зниження їх продуктивності і стійкості до несприятливих чинників середовища стали першочерговими у зв'язку з необхідністю переходу лісового господарства на сталий розвиток. Упродовж останніх років у лісах Українського Полісся спостерігається активізація лісопатологічних процесів, які носять хронічний характер та призводять до всихання соснових насаджень. Встановлено, зокрема за даними дистанційного зондування, що у багатьох випадках значне всихання деревостанів відбувається швидкими темпами, часто впродовж одного вегетаційного періоду, причому у середньовікових, пристигаючих, стиглих і перестійних насадженнях природного походження, у сприятливих для зростання сосни звичайної лісорослинних умовах. Наголошено, що вже у 2003 р. у лісах підприємств Державного комітету лісового господарства України суцільні санітарні рубки у всихаючих насадженнях проводились на площі понад 11,5 тис. га, а вибіркові - на площі майже 140 тис. га. Наразі площа лісів, які потребують негайних заходів боротьби з хворобами та шкідниками перевищила 370 тис. га (понад 6 % земель вкритих лісом). Акцентовано увагу на тому, що ефективний захист лісів від шкідників і хвороб можливий за умов оперативного виявлення і моніторингу вогнищ розмноження шкідників та інфекцій. Запропоновано впровадження супутникового моніторингу лісових екосистем. Обгрунтовано, що у сучасних умовах для оцінки патологічних процесів у лісах прогресивним і економічно виправданим методом є дистанційне зондування (ДЗ) з космічних апаратів.


Індекс рубрикатора НБУВ: П361

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23660 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського