Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (3)
Пошуковий запит: (<.>A=Лагетко В$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 9
Представлено документи з 1 до 9

      
Категорія:    
1.

Лагетко В.  
Жерар Філіп (1922 - 1959). Мене не можна знати краще... : Навч. посіб. для студ. театр. від-ня Ін-ту мистец. / В. Лагетко; Прикарпат. нац. ун-т ім. В.Стефаника. - Івано-Франківськ : Плай, 2006. - 123 c. - укp.

Висвітлено життєвий шлях і творчу діяльність найславетнішого актора повоєнної Франції XX ст. Жерара Філіпа. Розглянуто особливості формування світогляду та професійного становлення актора. Розкрито творчу майстерність Жерара Філіпа на прикладі вивчення найвідоміших та найбільш успішних ролей у фільмах "Країна без зірок", "Ідіот", "Одержимий", "Пармський монастир", "Фанфан-Тюльпан", "Червоне і чорне" та "Сід". Запропоновано фільмографію Жерара Філіпа, наведено спогади друзів, колег і критиків. Досліджено еволюцію творчого амплуа актора, показано його новаторство у створенні екранних образів.

Освещен жизненный путь и творческая деятельность наиболее известного актера послевоенной Франции XX ст. Жерара Филипа. Рассмотрены особенности формирования мировоззрения и профессиональнального становления актера. Раскрыто творческое мастерство Жерара Филипа на примере изучения наиболее успешных ролей в фильмах "Страна без звезд", "Идиот", "Одержимый", "Пармская обитель", "Фанфан-Тюльпан", "Красное и черное", "Сид". Предложена фильмография Жерара Филипа, приведены воспоминания друзей, коллег и критиков. Исследована эволюция творческого амплуа актера, показано его новаторство в создании экранных образов.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ334.3(4ФРА)6-8 Філіп Ж. + Щ373(4ФРА)6-8 Філіп Ж. + Щ330г(4УКР)6 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА676159 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Лагетко В. В. 
Філософський принцип безперервності розвитку і його специфіка на рівні хімічної форми руху матерії / В. В. Лагетко // Фізика і хімія твердого тіла. - 2007. - 8, № 1. - С. 203-206. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.

Виходячи з припущення про стихійний розвиток природи, використовуючи аристотелівське положення про безперервність розвитку через проміжні ланки між протилежностями, що складають світ, показано специфіку прояву проміжних ланок на рівні хімічної форми руху матерії, якою є амфотерність у випадку деяких елементів головної підгрупи третьої групи Періодичної системи елементів Д. І. Менделєєва.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г.в55 + Ю212.11

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26618 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Лагетко В.  
Філософське значення корпускулярно-хвильового дуалізму в розвитку природи і принцип "доповнюваності" Н. Бора в його пізнанні / В. Лагетко // Прикарпат. вісн. НТШ. Сер. Думка. - 2008. - № 3. - С. 56-66. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Проаналіовано відкриття електрона з його корпускулярно-хвильовими властивостями, що надає підставу розглядати його як проміжну ланку в розвитку природи. В цьому його філософське значення для науки та принцип "доповнюваності" Н. Бора в його дослідженні.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю252:В36 в11

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73616 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Лагетко В. В. 
Естетичні цінності та їх роль в становленні людини сьогодення / В. В. Лагетко // Прикарпат. вісн. НТШ. Сер. Думка. - 2009. - № 3. - С. 86-95. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Зазначено, що естетичне виховання молоді треба розглядати не як специфічну, самостійну та самодостатню форму виховання. Оскільки вироблення естетичного ставлення людини до життя є невід'ємним від формування її ставлення до природи, до праці, від її політичного, морального, релігійного, фізичного, мистецького і, нарешті, статевого виховання, оскільки естетичне виховання є лише специфічним боком (своєрідним аспектом) усіх інших самостійних форм виховної діяльності, які в сукупності розкривають естетичне виховання як комплексну, синкретичну форму.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю817

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73616 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Лагетко В. В. 
"... Сміх цей зродили сльози" феномен М. В. Гоголя / В. В. Лагетко // Прикарпат. вісн. НТШ. Сер. Думка. - 2011. - № 3. - С. 53-64. - Бібліогр.: 21 назв. - укp.

На підставі аналізу творів, статей і листів Гоголя, листів його сучасників, а також досліджень сьогоднішніх вчених розглянуто творчу дружбу між Гоголем і Пушкіном, вплив Пушкіна на творчу долю Гоголя, непорозуміння між ними 1836 року. Надано новий погляд на психічну конституцію М. В. Гоголя як митця, мислителя і людину.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4РОС)5-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73616 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Лагетко В. В. 
Філософська проблема статі: відповідь моїм опонентам, або Діалектика як вона є / В. В. Лагетко // Галиц. лікар. вісн.. - 2002. - 9, № 2. - С. 100-103. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Вміщено матеріали дискусії з приводу проблеми статі та новий погляд на стать.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю704.83

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69358 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Лагетко В. В. 
Український зорепад: Василь Чумак / В. В. Лагетко // Прикарпат. вісн. НТШ. Сер. Думка. - 2014. - № 3. - С. 225-238. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Розглянуто події початку XX ст. - лютневу революцію у 1917 р. в Росії та її значення для України; В. Чумак як поет і його суспільно-громадська діяльність; російський шовінізм: більшовики та білогвардійці на заваді українській незалежності; перші оборонці української незалежності та їх трагічна доля.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4РОС)524.2 + Т3(4УКР)524 + Ш5(4УКР)6-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73616 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Лагетко В. В. 
Петербурзький бузок, або нещасливе кохання Олександра Блока, поета / В. В. Лагетко // Прикарпат. вісн. НТШ. Сер. Думка. - 2016. - № 3. - С. 287-327. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Перші десятиліття ХХ ст. Лютнева революція 1917 р. в Росії, що призвела до повалення самодержавства. Розгубленість більшої частини російської інтелігенції. О. Блок як представник вищого кола мистецької інтелігенції, видатний поет. Його життєвий і творчий шлях.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4РОС)6-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73616 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Лагетко В. В. 
Гегелеве розуміння єдності протилежностей в їх примиренні / В. В. Лагетко // Прикарпат. вісн. НТШ. Сер. Думка. - 2017. - № 5/6. - С. 256-266. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Гегелева діалектика представляє світ через Абсолютну ідею як єдність протилежностей, яким, "власне є наш світ". Передбачаючи і заперечуючи себе, протилежності лише в цій єдності можуть бути тим, чим вони є. Такий стан речей, єдність протилежностей в їх примиренні, є можливими через компроміси, яких треба дошукуватись, закликає Г. В. Ф. Гегель.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф1(4НІМ)403

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73616 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського