Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (18)
Пошуковий запит: (<.>A=Кущевська Н$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 13
Представлено документи з 1 до 13

      
Категорія:    
1.

Кризина П. С. 
Застосування фероклею для лікування гнійних ран / П. С. Кризина, М. І. Симорот, Н. Ф. Кущевська // Клініч. хірургія. - 2005. - № 11/12. - С. 38. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р456.14-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26838 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
2.

Кущевська Н. Ф. 
Фізико-хімічні умови синтезу нанокомпозиційних феромагнітних порошків для біомедичного використання : Автореф. дис. д-ра техн. наук : 05.16.06 / Н. Ф. Кущевська; НАН України. Ін-т пробл. матеріалознавства ім. І.М.Францевича. - К., 2003. - 39 c. - укp.

Розроблено нові способи управління структурою, фазовим складом і поверхневими характеристиками нанорозмірних частинок металів, досліджено механізм і встановлено основні закономірності формування порошків, модифікування і стабілізації їх поверхні. На підставі вивчення структури та властивостей феромагнетиків розроблено технологію створення нанорозмірних порошків металів з заданими фізико-хімічними і медико-біологічними властивостями в процесі їх формування і захищеною поверхнею від окиснення, що реалізуються одночасно (без аналога). Вперше встановлено вплив магнітних полів, створених мікрокристалами заліза, на мікроводорості, мікроорганізми-сапрофіти та паразити, нормальні та патологічні клітини. На підставі досліджень фізичних, фізико-хімічних та медико-біологічних властивостей нанорозмірних порошків феромагнетиків і механізму їх дії на біологічні системи створено нові препарати для медицини, які базуються на дії магнітних полів феромагнетиків та специфічній дії кожного окремо метала-домішки і визначено напрямки практичного їх застосування (хірургія, ендокринологія, онкологія, нейроонкологія, інші). Зроблено висновок, що використання феромагнетиків та композиційних порошків на основі заліза зі сріблом, золотом, платиною, міддю і цинком відкривають принципово нові можливості та області їх практичного застосування в біології та медицині.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К390.1 + Ж620

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА327915 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Мосієнко В. С. 
Фізико-хімічні, фармако-токсикологічні та протипухлинні властивості феромагнітних наночастинок заліза (експериментальне дослідження) / В. С. Мосієнко, Н. Ф. Кущевська, А. П. Бурлака, В. О. Шляховенко, Л. К. Куртсеїтов, І. В. Бойчук, О. В. Карнаушенко, А. В. Вербиненко, О. Й. Дасюкевич // Онкология : прил. к журн. "Эксперим. онкология". - 2012. - 14, № 1. - С. 13-18. - Бібліогр.: 21 назв. - укp.

Досліджено характеристики оригінальних феромагнітних наночастинок заліза (ФНЗ), одержаних в Інституті колоїдної хімії і хімії води ім. А. В. Думанського НАН України: форму, розміри та геометрію ФНЗ; їх токсичність; проникність (за перорального введення) до тканин різних органів і пухлини; вплив на активність FeS-білка N-2 мітохондрій; активність цитохрому Р450 (g = 2,25); генерування супероксидних та NO-радикалів у тканинах пухлини, печінки, нирок та в нейтрофілах периферичної крові; а також активність ФНЗ щодо модельних штамів пухлин (лімфоми Р388, асцитного раку Ерліха, метастазуючої карциноми легенів Льюїс). Одержані дані свідчать про перспективність подальшого дослідження ФНЗ з метою розробки технологій їх клінічного застосування.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.82 с

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14160/прил. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Мосієнко В. С. 
Дослідження протипухлинних властивостей феромагнітних наночастинок оксиду заліза та їх композитів на перещеплених пухлинах у мишей / В. С. Мосієнко, Н. Ф. Кущевська, А. П. Бурлака, В. О. Шляховенко, С. М. Лукін, Л. К. Куртсеїтов, О. В. Карнаушенко, А. В. Вербиненко // Фармакологія та лікар. токсикологія. - 2015. - № 1. - С. 59-67. - Бібліогр.: 25 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р56-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100063 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
5.

Матеріалознавство та матеріали у автомобільному транспорті : навч. посіб. для студентів ВНЗ, які навчаються за напрямом підгот. "Транспорт і транспортна інфраструктура" та для спец. "Хімічні технології тугоплавких неметалевих і силікатних матеріалів (спеціалізація - "Сучасні нанотехнології та наноматеріали") / В. А. Косенко, Н. Ф. Кущевська, О. Г. Добровольський, В. В. Малишев; Відкритий міжнар. ун-т розвитку людини "Україна". - Київ, 2015. - 312 c. - Бібліогр.: с. 311-312 - укp.

Викладено теоретичні основи матеріалознавства, охарактеризовано структуру, властивості і застосування конструкційних матеріалів. Відображено основні способи термічної та хіміко-термічної обробки, яка застосовується у транспортному машинобудуванні, показано зв'язок структури і властивостей конструкційних матеріалів від складу та способу їх виготовлення. Увагу приділено традиційним матеріалам, таким як сталі, чавуни і сплави на основі кольорових металів, а також на основі пластмас і неметалевих хімічних сполук. Подано опис нових перспективних композицій та нанорозмірних матеріалів.


Індекс рубрикатора НБУВ: О33-03 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА793815 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Косенко В. А. 
Сучасні аспекти трибології у транспортних засобах : підруч. для студентів ВНЗ, які навчаються за спец. 274 "Автомобільний транспорт" галузі знань 27 "Транспорт" та за спец. 161 "Хімічна технологія та інженерія" галузі знань 16 "Хімічна технологія та біоінженерія" / В. А. Косенко, Н. Ф. Кущевська, О. Г. Добровольський, В. В. Малишев. - Київ : Ун-т "Україна", 2016. - 355 c. - Бібліогр.: с. 353-355 - укp.

Викладено основні теоретичні положення проблем і перспектив розвитку науки про тертя, змащування та зношування в машинах (трибологія), основні поняття про будову і властивості поверхневих шарів, а також явища, які виникають у процесі тертя та змащування в трибосистемах. Наведено експериментальні й аналітичні закономірності тертя та зношування. Визначено галузі нормальних і патологічних явищ за умов тертя. Вказано на раціональні конструктивні, технологічні й експлуатаційні заходи підвищення надійності та зносостійкості деталей вузлів тертя. Визначено основні методи відновлення зношених деталей. Показано роль наноматеріалів та нанотехнологій в підвищені зносостійкості деталей і механізмів транспортних засобів.


Індекс рубрикатора НБУВ: О33-082.04 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС61170 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Мосієнко В. С. 
Вплив феромагнітних наночастинок заліза та їх композитів на ріст і метастазування карциноми легені Льюїс та солідної карциноми Ерліха / В. С. Мосієнко, Н. Ф. Кущевська, В. О. Шляховенко, А. П. Бурлака, Л. К. Куртсеїтов, О. В. Карнаушенко, А. В. Вербиненко // Клинич. онкология. - 2015. - № 2. - С. 55-59. - Бібліогр.: 22 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.423 + Р562.9 + Р562.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100603 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
8.

Кущевська Н. Ф. 
Створення нанокомпозитів феромагнетиків. I. Хімічний синтез солей металів Fe-Co-Ni / Н. Ф. Кущевська, Д. Б. Шахнін, В. В. Малишев // Фіз.-хім. механіка матеріалів. - 2015. - 51, № 1. - С. 58-63. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.

Вперше експериментально розроблено і запропоновано метод синтезу солей металів Fe-Co-Ni в нанодисперсному стані із заданими властивостями й структурою шляхом їх хімічного осадження. Встановлено вплив концентрації компонентів у реакційній суміші, введення домішок, температури й в'язкості середовища на розмір і морфологію частинок одержуваних солей металів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж620

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29109 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Кущевська Н. Ф. 
Синтез ультрадисперсних порошків на основі вольфраму відновленням у водні / Н. Ф. Кущевська, М. Г. Залюбовський, В. В. Малишев // Metallophysics and Advanced Technologies. - 2021. - 43, № 2. - С. 173-181. - Бібліогр.: 30 назв. - укp.

Розроблено метод одержання ультрадисперсних порошків на основі вольфраму. Встановлено режими синтезу, які надають змоу одержувати порошки на основі вольфраму із заданим комплексом властивостей. Одержано характеристики допованих порошків на основі вольфраму: хімічний і фазовий склади, розміри часток та їх агломератів.


Індекс рубрикатора НБУВ: К390.1-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14161 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Правила перевезення вантажів автомобільним транспортом : підручник / В. З. Докуніхін, Н. Ф. Кущевська, В. В. Малишев, Т. В. Петренко; Відкритий міжнародний університет розвитку людини "Україна". - Київ : Ун-т "Україна", 2021. - 207 c. - Бібліогр.: с. 206-207 - укp.

Зазначено, що під часі перевезень вантажів автомобільним транспортом виконується ряд виробничих процесів та операцій з підготовки вантажу і транспортних засобів до перевезень: пакетування, маркування пломбування, завантаження та розвантаження вантажів, подача рухомого складу до пунктів вантажу, передавання вантажоодержувачу, санітарний контроль, очищення транспортного засобу, оформлення необхідних нормативних документів тощо. Визначено, що для забезпечення ефективного транспортного процесу, безпеки дорожнього руху та захисту довкілля всі учасники транспортного процесу повинні діяти на основі єдиної нормативної бази. Такою нормативною базою є Правила перевезень вантажів автомобільним транспортом. Зазначено, що ці Правила визначають права, обов'язки і відповідальність власників автомобільного транспорту, але не регламентують перевезення небезпечних, великовагових, великогабаритних вантажів, пошти та перевезення вантажів у міжнародному сполученні, оскільки, такі перевезення мають свої особливості, які стосуються виконання комплексу вимог при вантажно-розвантажувальних роботах, власне процесу перевезення та його документального оформлення, а також узгодження таких правил із відповідними компетентними установами.


Індекс рубрикатора НБУВ: О384 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА847921 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Докуніхін В. З. 
Технологічне проектування автотранспортних підприємств : підручник / В. З. Докуніхін, Н. Ф. Кущевська, В. В. Малишев; Відкритий міжнародний університет розвитку людини "Україна". - Київ : Університет "Україна", 2021. - 145 c. - Бібліогр.: с. 143-145 - укp.

Увагу приділено питанням класифікації підприємств технічного сервісу автомобілів, методам оцінки їх діяльності. Наведено методику технологічного проектування ремонтно-обсуговуючої бази підприємств автомобільного транспорту з необхідними довідковими матеріалами. Обґрунтовано рекомендації щодо оптимального розподілення обсягів між СТОА та гаражами невеликих автотранспортних підприємств на прикладі автопарку сільськогосподарського виробництва. Наведено вимоги до технологічного планування гаражів, СТОА, інших об'єктів для технічного обслуговування (ТО) автомобілів, обладнання для ТО та сучасних засобів їх діагностування. Зокрема, рекомендації дистанційного діагностування та технології безгаражного зберігання автомобілів. Показано особливості технологічних процесів обслуговування автомобілів експрес-методами, методи визначення основних показників роботи та економічної ефективності служби технічної експлуатації автомобілів.


Індекс рубрикатора НБУВ: О33-082 я73 + Н743.2-022 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА847840 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Малишев В. В. 
Одержання порошків вольфраму та його карбіду / В. В. Малишев, Н. Ф. Кущевська // Порошкова металургія. - 2019. - № 3/4. - С. 143-150. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Розроблено спосіб переробки відходів твердих розчинів карбіду вольфраму-кобальту анодним розчиненням у потенціостатичному режимі в розчинах фосфорної кислоти. Запропоновано механізм їх розчинення залежно від значення потенціалу електрода. Розроблено спосіб екстракції вольфраму з вольфрамових концентратів із хлоридно-метасилікатних розплавів. Встановлено умови розділення вольфраму і рудних складових між речовинами, які не змішуються між собою.


Індекс рубрикатора НБУВ: К390.1-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28502 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Матеріалознавство та матеріали у харчовій промисловості : підруч. для студентів ВНЗ галузей знань 13 "Механічна інженерія", 16 "Хімічна та біоінженерія", 18 "Виробництво та технології" / В. А. Косенко, Н. Ф. Кущевська, С. В. Кадомський, О. А. Папроцька, О. Г. Добровольський, В. В. Малишев; Відкритий міжнародний університет розвитку людини "Україна". - Київ : Ун-т "Україна", 2017. - 297 c. - Бібліогр.: с. 284-285 - укp.

Наведено основні положення загального матеріалознавства. Охарактеризовано властивості, структуру та застосування сталей, чавунів, кольорових металів та їх сплавів, полімерів, неорганічних матеріалів, наноматеріалів та композиційних матеріалів, які використовуються у харчовій промисловості. Розкрито вплив способів виготовлення матеріалів на їх структуру та властивості. Увагу приділено гігієнічному оцінюванню матеріалів харчової промисловості. Висвітлено принципи гігієнічної оцінки полімерних плівкових матеріалів для використання в медицині.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л81-5-03 я73 + Ж3 я73-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС62664 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського