Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (4)
Пошуковий запит: (<.>A=Кухар І$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 18
Представлено документи з 1 до 18

      
Категорія:    
1.

Кухар І. Д. 
Динаміка вмісту тестостерона у крові щурів після впливу опіків і кріодеструкції / І. Д. Кухар, В. І. Нагайчук // Вісн. пробл. біології і медицини. - 1999. - Вип. 15. - С. 67-71. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Проведено исследование на белых беспородных крысах по изучению влияния локального ожога и криодеструкции III А-Б степени, площадью поражения до 10 % на содержание тестостерона в плазме крови. В результате исследования установлено, что содержание тестостерона в крови после нанесения ожогов, в сравнении с контролем, снижается, особенно на 3, 7 и 28 сутки, а криовоздействие вызывает увеличение количества гормона на 1, 3, 7 и 14 сутки. 28 сутки являются сроком, когда после воздействия разнотемпературных факторов, количество тестостерона уменьшается одинаково: после ожога до 13,18 +- 0,14 нмоль/л, криодеструкции - 13,21 +- 0,20 нмоль/л, в контроле содержание гормона - 14,12 +- 0,27 нмоль/л. Сопоставление динамики содержания тестостерона между экспериментальными группами животных свидетельствует о том, что ожоговая травма вызывает значительное угнетение продукции гормона, а криовоздействие способствует возрастанию его количества.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.15-29

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69290 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Поліщук Л. З. 
Клініко-генеалогічний аналіз родоводів хворих на колоректальний рак / Л. З. Поліщук, Л. А. Налєскіна, Н. М. Глущенко, Г. П. Олійніченко, С. І. Пенделюк, С. П. Завертиленко, І. В. Кухар, Л. М. Захарцева // Онкология. - 1999. - № 3. - С. 183-186. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Проведено клініко-генеалогічний аналіз 328 родоводів хворих на колоректальний рак з метою встановлення частки внеску спадкових чинників та факторів навколишнього середовища у виникнення цих новоутворень. Частка генетичної компоненти у загальну схильність до захворювання на колоректальний рак становить (74,8 +- 4,8) %, випадкової - (25,2 +- 4,8) %. На основі одержаних даних розроблено таблиці рекурентного ризику розвитку колоректального раку у родичів хворих залежно від типу шлюбу (здорові батьки чи хворі на рак), кількості хворих на рак родичів і порядкового номеру пологів.


Ключ. слова: колоректальний рак, захворюваність, спадковість
Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.433.34-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14160/прил. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Гунас І. В. 
Статеві та соматотипологічні особливості розмірів грудної клітки і міжребрових просторів у здорових юнацького віку міських мешканців Поділля / І. В. Гунас, В. В. Ясько, І. М. Кириченко, І. Д. Кухар // Медицина сегодня и завтра. - 2006. - № 2. - С. 11-16. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Визначено та досліджено статеві та соматотипологічні особливості розмірів грудної клітки і міжребрових просторів по середньоключичній лінії у здорових юнацького віку міських мешканців Подільського регіону України. Виявлено, що величина даних показників у більшості випадків достовірно більша у юнаків, ніж у дівчат. Встановлено, у дівчат більше достовірних розбіжностей у показниках, що характеризують висоту грудної клітки, а у юнаків, навпаки, - у показниках її ширини. Показано, що ширина міжребрових просторів у більшості випадків у юнаків і дівчат достовірно не розрізняється, лише III та IV міжреброві простори у юнаків без урахування соматотипу та юнаків-мезоморфів достовірно більші, ніж у дівчат відповідних груп.

Определены и изучены половые и соматотипологические особенности размеров грудной клетки и межреберных пространств по среднеключичной линии у здоровых юношеского возраста городских жителей Подольского региона Украины. Установлено, что величина данных показателей в большинстве случаев достоверно больше у юношей, чем у девушек. Показано, что у девушек больше достоверных расхождений в показателях, характеризующих высоту грудной клетки, а у юношей, наоборот, - в показателях ее ширины. Установлено, что ширина межреберных пространств в большинстве случаев у юношей и девушек достоверно не различается, только III и IV межреберные пространства у юношей без учета соматотипа и юношей-мезоформов достоверно больше, чем у девушек соответствующих групп.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р128.31

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16676 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Мясоєдов Д. В. 
Реконструктивна екстирпація кукси шлунка з приводу раку : [Тези наук.-практ. конф. "Актуал. пробл. клініч. хірургії та трансплантології", Київ, 2005] / Д. В. Мясоєдов, Г. П. Олійниченко, К. В. Кошель, С. М. Яценко, І. В. Кухар, І. Б. Пліс // Клініч. хірургія. - 2005. - № 4-5. - С. 21. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.433.2-59

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26838 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
5.

Кухар І. Д. 
Морфофункціональний стан аденогіпофізу та надниркових залоз після локального впливу на шкіру тварин високої і низької температур : Автореф. дис... д-ра мед. наук : 14.03.01 / І. Д. Кухар; Харк. держ. мед. ун-т. - Х., 2003. - 34 c. - укp.

За допомогою морфологічного аналізу з'ясовано, що істотні порушення морфофункціонування клітин аденогіпофізу та надниркових залоз спостерігаються на 7-му - 14-ту добу після кріо- та термопошкодження. Доведено, що цьому періоду відповідають виражені дистрофічно-деструктивні зміни секреторних клітин і стінок мікроциркулярного судинного русла. Виявлено, що характер репаративних процесів у даних залозах залежить від фактора впливу, терміну та особливостей реагування органу. На основі одержаних даних показано морфофункціональну та секреторну фазність реагування ендокринних органів. Установлено кількісні показники, які характеризують ушкодження та відповідні адаптаційні реакції аденогіпофіза та надниркових залоз. Зазначено, що на основі одержаних даних можлива розробка профілактичних та лікувальних заходів, спрямованих на корекцію порушень, викликаних в аденогіпофізі та наднирковій залозі термо- та кріопошкодженнями шкіри.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*737.121 + Е60*737.13

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА324612 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Кухар І. Д. 
Морфофункціональний стан гіпофіза та надниркових залоз після локального впливу на шкіру тварин високої і низької температури : Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.03.01 / І. Д. Кухар; Харк. держ. мед. ун-т. - Х., 2002. - 34 c. - укp.

Досліджено вплив опіку та кріодеструкції шкіри на морфофункціональний стан аденогіпофіза та надниркових залоз у щурів. На підставі морфологічного аналізу виявлено, що порушення морфофункціональних клітин аденогіпофіза та надниркових залоз спостерігається на 7 - 14-ту добу після кріо- та термопошкодження. Для даного періоду встановлено дистрофічно-деструктивні зміни секреторних клітин і стінок мікроциркуляторного судинного русла. Проаналізовано репаративні процеси у досліджуваних залозах та доведено їх залежність від фактора впливу, терміну та особливостей реагування органу. На підставі одержаних даних показано морфофункціональну та секреторну фазність реагування ендокринних органів. Визначено кількісні показники, які характеризують ушкодження та адаптаційні реакції аденогіпофіза та надниркових залоз. Розроблено методику профілактичних та лікувальних заходів, спрямованих на корекцію порушень.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*737.12-636 + Е60*737.13-636

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА322069 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Кухар І. 
Імідж керівника як основа для створення позитивного іміджу загальноосвітнього навчального закладу / І. Кухар // Післядипломна освіта в Україні. - 2013. - № 1. - С. 60-63. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Розглянуто декілька варіантів іміджу: дзеркальний (самоімідж), поточний – погляд збоку, бажаний – відбиває те, до чого прагне людина, корпоративний, характерний для організації в цілому. Звернено увагу та тому, що стабільний і високий позитивний імідж має великий вплив на якість функціонування школи та її матеріально-технічне забезпечення, формує позитивне ставлення керівництва, контрольних органів, батьків, а також потенційних спонсорів та різних благодійників. З’ясовано, які кваліфікаційні вимоги ставляться до керівника загальноосвітнього навчального закладу. Вказано, що керівник повинен мати педагогічну освіту і стаж педагогічної роботи не менше п’яти років, має знати макро-й мікроекономіку, загальний, кадровий, фінансовий, інноваційний менеджмент, філософію, психологію, функціональні обов’язки своєї посади, має володіти державною та іноземною мовами. Розкрито складові іміджу керівника: зовнішній вигляд, мова рухів і тіла, вербальний імідж, ментальний імідж. Констатовано, що головним завданням керівника школи є створення позитивного іміджу навчального закладу, на що і спрямована його діяльність.

Рассмотрено несколько вариантов имиджа: зеркальный (самоимидж), текущий - взгляд со стороны, желаемый - отражает то, к чему стремится человек, корпоративный, характерный для организации в целом. Обращено внимание на то, что стабильный и высокий положительный имидж оказывает огромное влияние на качество функционирования школы и ее материально-техническое обеспечение, формирует позитивное отношение руководства, контрольных органов, родителей, а также потенциальных спонсоров и различных благотворителей. Выяснено, какие квалификационные требования предъявляются к руководителю общеобразовательного учебного заведения. Указано, что руководитель должен иметь профессиональное образование и стаж педагогической работы не менее пяти лет, должен знать макро- и микроэкономику, общий, кадровый, финансовый, инновационный менеджмент, философию, психологию, функциональные обязанности своей должности, должен владеть государственным и иностранным языками. Раскрыты составляющие имиджа руководителя: внешний вид, язык движений и тела, вербальный имидж, ментальный имидж. Констатировано, что главной задачей руководителя школы является создание позитивного имиджа учебного заведения, на что и направлена его деятельность.

Considered several options for the image: Mirror, current - a look from the side, the desired - reflects what people aspire to, corporate, characteristic of the organization as a whole. Attention is drawn to the fact that stable and high positive image has a huge impact on the quality of the functioning of the school and its logistics, forms the positive attitude of the management, supervisory bodies, parents and potential sponsors and various benefactors. It is indicated that the manager must have professional education and experience in teaching at least five years should be aware of macro-and microeconomics, general, human resources, finance, innovation management, philosophy, psychology, should own state and foreign languages, know the responsibilities of their office and etc. Revealed components image of the head: appearance, movements and body language, verbal image, mental image. It was stated that the main task of the head of the school is to create a positive image of the institution, which is what the focus of its activities.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.411

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Яськів О. І. 
Вплив розплавів свинцю та евтектики свинець - вісмут на втомну довговічність сталей мартенситного та аустенітного класів / О. І. Яськів, В. М. Федірко, І. С. Кухар // Фіз.-хім. механіка матеріалів. - 2014. - 50, № 1. - С. 96-102. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: К222.109.2

Шифр НБУВ: Ж29109 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
9.

Білобривка Р. І. 
Деякі аспекти терапії алкогольного абстинентного синдрому / Р. І. Білобривка, Ю. П. Закаль, Л. В. Рахман, А. Р. Панас, Я. В. Градюк, І. А. Остафійчук, Р. М. Цьона, І. С. Кухар // Архів психіатрії. - 2004. - 10, № 1. - С. 207. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р645.021.11-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16472 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
10.

Яськів О. І. 
Вплив попереднього оксидування на корозійну тривкість феритно-мартенситних сталей у розплаві свинцю / О. І. Яськів, О. І. Єлісєєва, А. Я. Хархаліс, І. С. Кухар // Фіз.-хім. механіка матеріалів. - 2015. - 51, № 6. - С. 93-99. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: К66-13 + К222.06

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29109 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
11.

Яськів О. І. 
Вплив кисеньвмісних свинцевих розплавів на довготривалу міцність сталі AISI 409L за підвищених температур / О. І. Яськів, В. М. Федірко, І. С. Кухар // Фіз.-хім. механіка матеріалів. - 2014. - 50, № 5. - С. 34-38. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: К222.092

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29109 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
12.

Яськів О. І. 
Вплив дифузійного оксидування на довготривалу міцність феритної сталі у свинцевому розплаві / О. І. Яськів, В. М. Федірко, І. С. Кухар, Х. Р. Мельник // Фіз.-хім. механіка матеріалів. - 2016. - 52, № 3. - С. 69-73. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: К222.043 + К222.092

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29109 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
13.

Федірко В. М. 
Вплив структурно-фазового стану хромистих сталей на їх корозію в розплавах свинцю / В. М. Федірко, І. С. Кухар, Х. Р. Мельник // Фіз.-хім. механіка матеріалів. - 2018. - 54, № 4. - С. 96-99. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: К222.06 + К66-14

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29109 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
14.

Федірко В. М. 
Вплив дисперсійного зміцнення нанооксидами на корозійну тривкість у розплавах свинцю високоентропійних сплавів системи Cr-Fe-Mn-Ni / В. М. Федірко, В. М. Воєводін, О. М. Великодний, М. А. Тихоновський, І. С. Кухар, Х. Р. Мельник // Фіз.-хім. механіка матеріалів. - 2019. - 55, № 4. - С. 63-68. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: К66-13 + К204.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29109 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
15.

Федірко В. М. 
Вплив розплавів свинцю на окрихчення хромистих сталей феритного та аустенітного класів / В. М. Федірко, І. С. Кухар, І. М. Погрелюк, Х. Р. Мельник // Фіз.-хім. механіка матеріалів. - 2019. - 55, № 3. - С. 121-124. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: К222.109.2

Шифр НБУВ: Ж29109 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
16.

Федірко В. М. 
Вплив дисперсійного зміцнення нанооксидами на корозійну тривкість у розплавах свинцю високоентропійних сплавів системи Cr-Fe-Mn-Ni / В. М. Федірко, В. М. Воєводін, О. М. Великодний, М. А. Тихоновський, І. С. Кухар, Х. Р. Мельник // Фіз.-хім. механіка матеріалів. - 2019. - 55, № 4. - С. 63-68. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: К66-13 + К204.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29109 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
17.

Федірко В. М. 
Вплив розплавів свинцю на окрихчення хромистих сталей феритного та аустенітного класів / В. М. Федірко, І. С. Кухар, І. М. Погрелюк, Х. Р. Мельник // Фіз.-хім. механіка матеріалів. - 2019. - 55, № 3. - С. 121-124. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: К222.109.2

Шифр НБУВ: Ж29109 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
18.

Кухар І. С. 
Вплив структурно-фазового стану хромистих сталей на їх окрихчення у свинцевих розплавах : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.02.01 / І. С. Кухар; Національна академія наук України, Фізико-механічний інститут імені Г. В. Карпенка. - Львів, 2018. - 20 c. - укp.

Зазначено, що за високих температур взаємодія матеріалів з робочим середовищем істотно посилюється й ускладнюється, що пов'язано з інтенсифікацією тих чи інших фізико-хімічних процесів. Вивчення високотемпературної взаємодії конструкційних матеріалів з рідкометалевими середовищами дозволяє отримувати фундаментальні результати з жаротривкості, жароміцності та термічної стабільності за умов статичного та циклічного навантаження різноманітних конструкційних матеріалів, що розширює сферу застосування досліджуваних систем, забезпечує прогнозування їх роботоздатності у сучасних технологічних процесах та інноваційних технологіях. Зауважено, що адсорбційний вплив розплавів на механічні властивості твердого металу проявляється здебільшого в рідкометалевому окрихченні, тобто в різкому зниженні пластичності, у переході від пластичного характеру руйнування до крихкого. Цей ефект може з'являтися під час деформування металевих матеріалів у розплавах, тоді як у звичайних умовах ці матеріали пластичні. Акцентовано, що оскільки існує безліч чинників, що впливають на рідкометапеве окрихчення, то передбачати різноманітні прояви взаємодії в конкретній системі "рідкий метал - твердий метал" і прогнозувати поведінку конструкційних матеріалів у рідкометалевому середовищі досить важко. Встановлено, що для хромистих сталей феритного та ферито-мартенситного класів у розплаві свинцю та евтектики свинець-вісмут при температурах 300…450°С реалізується ефект рідкометалевого окрихчення, який проявляється у зниженні пластичності на 10...20 %. Максимальний ефект окрихчення ≈ 35 % характерний для армко-заліза при температурі 300°С, легування 11% Сr (SUH 409L) зсуває температуру до 450°С та зменшує зниження пластичності до 13 %. Для сталі аустенітного класу Х18Н10Т ефекту окрихчення не спостерігається, а підвищення температури вище 400°С сприяє пластифікації сталі на 8 %. Вперше підтверджено універсальність прояву ефекту рідкометалевого окрихчення сталей феритного, ферито-мартенситного та аустенітного класів і встановлено температурно-деформаційні умови його реалізації. Показано, що його прояв відбувається у певному температурному інтервалі 350...450°С та деформаціях 0,8...1,0 % за цикл і викликає зниження на порядок довговічності. Встановлено особливості характеру деформування приповерхневих шарів сталі аустенітного класу Х18Н10Т у середовищі свинцю та вакууму під час деформування на базі 5 000 циклів за температури 350°С. Показано, що під час деформування у поверхневих шарах у середовищі свинцю спостерігається зародження великої кількості мікротріщин, які в подальшому під дією розплаву та деформації об'єднуються в одну магістральну тріщину, що викликає прискорене трансзеренне руйнування. Під час деформування у середовищі вакууму приповерхневі шари пластично деформуються без ознак зародження тріщин.


Індекс рубрикатора НБУВ: К222.062.23 + К222.092

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА437661 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського