Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (2)
Пошуковий запит: (<.>A=Курець О$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 8
Представлено документи з 1 до 8

      
Категорія:    
1.

Курець О. О. 
Особливості стану вегетативної нервової системи у дітей, які мають тривалі бронхолегеневі захворювання / О. О. Курець // Перинатологія та педіатрія. - 2004. - № 4. - С. 54-57. - Бібліогр.: с. 57. - укp.

У 226-ти дітей віком 7 - 10 років вивчено стан вегетативного гомеостазу. Серед обстежених було 42-і практично здорові дитини, які складали контрольну групу, 80 дітей з затяжною пневмонією та 104 дитини з рецидивним бронхітом в період ремісії. За наявності затяжної пневмонії частіше визначається переважна дія симпатичної ланки ВНС (58,75 %), тоді як у хворих з рецидивним бронхітом частіше переважає вплив парасимпатичної ланки ВНС (61,54 %), що, мабуть, сприяє формуванню патологій тривалого перебігу. Виявлено, що термографічна картина визначених ділянок тіла дітей, які страждають на бронхолегеневу патологію, специфічна для різного початкового вегетативного тонусу. Регуляторна здатність ВНС у дітей з ваготонією часто буває слабкою, тоді як у дітей з симпатикотонією, навпаки, відзначається гіперреактивність ВНС.

У 226-ти детей в возрасте 7 - 10 лет изучено состояние вегетативного гомеостаза. Среди обследуемых было 42 практически здоровых ребенка, составляющих контрольную группу, 80 детей с затяжной пневмонией и 104 ребенка с рецидивирующим бронхитом в период ремиссии. При наличии затяжной пневмонии чаще определяется преобладание действия симпатического звена ВНС (58,75 %), тогда как у больных с рецидивирующим бронхитом чаще преобладает влияние парасимпатического звена ВНС (61,54 %), что вероятно, способствует формированию патологий длительного течения. Выявлено, что термографическая картина определенных участков тела детей, которые страдают бронхолегочной патологией, специфична для различного исходного вегетативного тонуса. Регуляторная способность ВНС у детей с ваготонией часто оказывается слабой, тогда как у детей с симпатикотонией, наоборот, определяется гиперреактивность ВНС.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.412.201-3 + Р733.628-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16694 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Булат Л. М. 
Деякі особливості ЕКГ у дітей, що постраждали від аварії на ЧАЕС / Л. М. Булат, В. В. Щерба, О. О. Курець // Тавр. мед.-биол. вестн. - 2007. - 10, № 2. - С. 108. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)026.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16621 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
3.

Булат Л. М. 
Деякі особливості санаторно-курортного лікування дітей, що постраждали від аварії на ЧАЕС / Л. М. Булат, В. В. Щерба, О. О. Курець // Тавр. мед.-биол. вестн. - 2007. - 10, № 2. - С. 107-108. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)442.7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16621 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
4.

Курець О. О. 
Особливості термографічної картини у дітей із затяжними бронхо-легеневими захворюваннями / О. О. Курець // Педіатрія, акушерство та гінекологія. - 2005. - № 1. - С. 19-21. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

У 226-ти детей в возрасте 7-ми - 10-ти лет с затяжными бронхо-легочными заболеваниями изучали показатели температуры кожи с помощью метода динамической термографии. Среди обследуемых было 42 практически здоровых ребенка, составляющих контрольную группу, 80 детей с затяжной пневмонией и 104 ребенка с рецидивирующим бронхитом в период ремиссии. Выявлено, что термографическая картина определенных участков тела детей, которые страдают бронхо-легочной патологией, специфична для различного исходного вегетативного тонуса.


Ключ. слова: бронхо-легочные заболевания, дети, вегетативный гомеостаз
Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.412.2-43 + Р733.412.3-43

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22335 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Булат Л. М. 
Порушення та реабілітація дітей, які народились від батьків, що постраждали від аварії на ЧАЕС / Л. М. Булат, О. О. Курець, А. А. Зализюк, В. Щерба // Вестн. физиотерапии и курортологии. - 2006. - № 4. - С. 73-74. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)44

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14976 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
6.

Курець О. О. 
Стан вегетативного гомеостазу та система лікувально-реабілітаційних заходів у дітей із затяжними бронхо-легеневими захворюваннями : Автореф. дис... канд. мед. наук : 14.01.10 / О. О. Курець; Ін-т педіатрії, акушерства та гінекології АМН України. - К., 2005. - 23 c. - укp.

Досліджено стан вегетативної нервової системи (ВНС) у дітей, які хворіють на затяжну пневмонію чи рецидивний бронхіт. З'ясовано, що ці патології супроводжуються вегетативними порушеннями, а саме: різними клінічними формами вегетативних дисфункцій. Удосконалено метод дистантної динамічної термографії з застосуванням холодових проб для дослідження функціональної здатності ВНС у дітей. Доведено, що диференційована корекція вегетативних порушень на фоні проведення лікувально-реабілітаційних заходів стосовно бронхо-легеневої патології сприяє покращанню стану середніх і нижніх дихальних шляхів, що підтверджують дані термографічного обстеження. Обгрунтовано необхідність застосування корекції вегетативних порушень з урахуванням форми ВД і вихідного вегетативного тонусу з метою здійснення комплексної реабілітації дітей, що хворіють на рецидивний бронхіт у періоді ремісії чи на затяжну пневмонію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.412.2-3 + Р733.412.3-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА336717 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Булат Л. М. 
Перебіг адаптаційних процесів у неонатальному періоді в дітей з малою масою тіла і гіпоксично-ішемічним ураженням центральної нервової системи / Л. М. Булат, О. О. Курець, О. В. Лисунець // Перинатология и педиатрия. - 2011. - № 4. - С. 27-29. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Наведено результати власних спостережень за особливостями перебігу адаптаційних процесів у неонатальному періоді в дітей з малою масою тіла при народженні та гіпоксично-ішемічним ураженням центральної нервової системи.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.62

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16694 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Курець О. О. 
ГМО та дитяче харчування: думка батьків / О. О. Курець, Л. О. Ющенко, О. В. Оніськова // Перинатология и педиатрия. - 2014. - № 2. - С. 110-112. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

Мета дослідження - виявити рівень обізнаності з біобезпеки та ставлення батьків до вживання їх дітьми генетично модифікованих продуктів. Проведено опитування батьків, діти яких знаходились на стаціонарному лікуванні у відділенні для дітей раннього віку Вінницької міської лікарні "Центру матері та дитини". 46 дітей віком від 3 місяців до 1 року (20 хлопчиків і 16 дівчаток) перебували на штучному або змішаному вигодовуванні та мали різну патологію органів дихання: 50,0 % - пневмонію, 30,4 % - гострий бронхіт, 19,6 % - гостре респіраторне захворювання. Для постановки діагнозу основного захворювання ретельно збирали скарги, анамнез, проводили загальноклінічне лабораторне обстеження, а для підтвердження діагнозу - рентгенографію органів грудної клітки, у разі потреби діти були оглянуті суміжними спеціалістами. Виявлено недостатній рівень обізнаності батьків про склад дитячого харчування та відмінності між дитячими сумішами. Встановлено, що 32,6 % респондентів використовують під час вигодовування дітей 2 та більше сумішей, керуючись у разі вибору переважно рекомендаціями лікаря й (рідше) ціновою політикою. Опитані батьки не мають достовірної інформації щодо негативних впливів ГМО на організм людини. Лише третина батьків висловлює побажання, щоб продукти харчування, в яких використовуються трансгени (навіть у малих кількостях), були обов'язково промаркованими, а суспільство - більш поінформованим стосовно біобезпеки продуктів харчування. Висновки: подальше вивчення результатів світового досвіду застосування продуктів харчування з вмістом ГМО та проведення власних досліджень у цьому напрямі надасть змогу створити інформаційне поле для формування певного ставлення суспільства до ГМО та усвідомлення їх потенційних ризиків. Це забезпечить свідомий вибір споживача, оскільки дослідження й моніторинг біобезпеки ГМО та одержаних із них продуктів харчування мають випереджати їх широкомасштабне комерційне використання.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р128.91-373 + Р123.10

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16694 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського