Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (15)
Пошуковий запит: (<.>A=Куліш Т$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 13
Представлено документи з 1 до 13

      
Категорія:    
1.

Куліш Т. А. 
Методика викладання академічного живопису у підготовці дизайнерів одягу (на прикладі кафедри дизайну Черкаського державного технологічного університету) / Т. А. Куліш // Вісн. Харк. держ. акад. дизайну і мистец. - 2004. - № 6. - С. 56-62. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

На прикладах натурних постановок висвітлено методику викладання академічного живопису ЧДТУ для дизайнерів одягу.

На примерах натурных постановок освещена методика преподавания академической живописи ЧГТУ для дизайнеров одежды.

The methodology of the academic painting for fashion-designers in Cherkassy State Technological University is expressed by still-life arrangements.


Ключ. слова: академічний живопис, дизайн освіта, дизайн одягу
Індекс рубрикатора НБУВ: М4-2р(4УКР)3-3 + Щ14р(4УКР)3-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж71480 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Куліш Т. І. 
Проблеми дошкільного виховання у творчій спадщині Наталії Лубенець (1877 - 1943) : Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.01 / Т. І. Куліш; Ін-т педагогіки АПН України. - К., 2006. - 20 c. - укp.

Висвітлено громадсько-освітню та педагогічну діяльність Н.Лубенець у контексті соціально-культурного розвитку України другої половини ХІХ ст. - 1940-х рр., розкрито провідні чинники формування її світогляду, визначено основні віхи життя, а також викладено питання дошкільного виховання у творчій спадщині. Доведено, що ідея про необхідність суспільного виховання дошкільників та організацію з цією метою спеціальних дошкільних закладів - дитячих садків - в українській дошкільній педагогіці - була висунута і теоретично обгрунтована Н.Лубенець на початку ХХ ст. Вона розробила свої теоретичні положення щодо організації суспільного дошкільного виховання в Україні, наслідуючи ідеї фундатора дошкільної педагогіки Ф.Фребеля та беручи до уваги принципи тогочасних провідних педагогічних теорій, особливо "теорії вільного виховання" (М.Монтессорі, Е.Кей). Розкрито роль та значення педагогічних праць Н.Лубенець.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч413(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА347628 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Куліш Т. В. 
Розвиток лізингу для аграрних підприємств у ринкових умовах : автореф. дис... канд. екон. наук : 08.00.04 / Т. В. Куліш; Сум. нац. аграр. ун-т. - Суми, 2008. - 19 c. - укp.

Розроблено теоретичні та методологічні положення розвитку лізингу для аграрних підприємств за ринкових умов. Розкрито економічну сутність лізингу й агролізингу як сукупності економіко-правових відносин. Визначено передумови розвитку лізингу, доповнено класифікацію його видів за наступними ознаками: галузь, строки дії договору лізингу, джерела фінансування, спосіб нарахування виплат, ступінь ризику лізингоодержувача. Обгрунтовано методичні підходи до оцінки ефективності розвитку лізингу на якісному та кількісному рівнях. Запропоновано систему регіонального лізингу, що грунтується на забезпеченні ефективного державного контролю за цільовим використанням фінансових ресурсів і поєднанні функцій лізингодавця й інвестиційної організації в особі банку. Запропоновано методичні підходи до оцінювання ефективності придбання техніки за лізингом, яка враховує визначення ефективності лізингу у порівнянні з іншими засобами залучення інвестицій і передбачає скоординованість лізингових платежів з доходами лізингоодержувачів за рахунок введення розрахункового нормативу річної прибутковості, який ураховується в процесі розрахунку лізингових платежів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)321-562-31

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА360233 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Куліш Т. 
Українізація шкільної освіти в період національного відродження 20-х років ХХ ст.: причини, проблеми, шляхи реалізації / Т. Куліш // Іст.-пед. альм.. - 2010. - Вип. 2. - С. 64-67. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Висвітлено хід українізації шкільної освіти в 1920-х на початку 1930-х рр. Проаналізовано архівні та літературні джерела присвячені процесу українізації освітньої сфери в зазначений період. Зазначено, що в цілому проведення в УСРР політики українізації позитивно вплинуло на розвиток мережі ЗНЗ та україномовних шкіл.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч33(4УКР)61

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73206 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Куліш Т. 
Теоретичні засади українського довкілля в творчій спадщині Наталії Лубенець / Т. Куліш // Рідна шк.. - 2012. - № 1/2. - С. 61-65. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Проаналізовано й узагальнено погляди Н. Лубенець на виховання дітей дошкільного віку. З'ясовано, що теоретичні положення, розроблені педагогом, відіграли важливу роль у становленні суспільного дошкільного виховання в Україні, окреслили перспективи його розвитку. Зосереджено увагу на поглядах Н. Лубенець щодо мети дошкільного виховання, сприяння розвитку індивідуальності дошкільника та потенційних здібностей дітей раннього віку, особливостей їх фізичного здоров'я. Наголошено, яке значення педагог надавала праці у вихованні та навчанні дошкільнят, питанню готовності дітей до навчання. Зазначено, що на відміну від багатьох педагогів, які відстоювали необхідність суспільного дошкільного виховання, але не пропонували правильного рішення щодо того, хто ж повинен створювати дитячі садки, Н. Лубенець хоч для початку і надавала важливого значення в цій діяльності благодійним товариствам, проте основну відповідальність за організацію дошкільної справи поклала на державу. Констатовано, що її прогресивні погляди на виховання дошкільників є актуальними і сьогодні.

Проанализированы и обобщены взгляды Н. Лубенец на воспитание детей дошкольного возраста. Выяснено, что теоретические положения, разработанные педагогом, сыграли важную роль в становлении общественного дошкольного воспитания в Украине, наметили перспективы его развития. Сосредоточено внимание на взглядах Н. Лубенец, касающихся цели дошкольного воспитания, содействия развитию индивидуальности дошкольника и потенциальных способностей детей раннего возраста, особенностей их физического здоровья. Отмечено, какое значение педагог придавала труду в воспитании и обучении дошкольников, вопросу готовности детей к обучению. Отмечено, что в отличие от многих педагогов, которые отстаивали необходимость общественного дошкольного воспитания, но не предлагали правильного решения относительно того, кто должен создавать детские сады, Н. Лубенец хотя для начала и придавала важное значение в этой деятельности благотворительным обществам, однако основную ответственность за организацию дошкольного дела положила на государство. Констатировано, что ее прогрессивные взгляды на воспитание дошкольников актуальны и сегодня.

Views on education of children under school age of N. Lubenets are analyzed and generalized in the article. It is found out that theoretical principles, developed by the educator, played an important role in forming the public preschool education in Ukraine and outlined the prospects for its development. It is emphasized, that her progressive views on education of chidren under school age are actual up to this time.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч411.387 + Ч413(4УКР)52-8 Н.Лубенець

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22469 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Куліш Т. 
Навчально-виховна робота в дослідній трудовій школі №4 у Пущі Водиці (20-і роки ХХ ст.) / Т. Куліш // Рідна шк.. - 2008. - № 12. - С. 69-72. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Розглянуто проблему розбудови освіти України в 1920-ті рр. Проаналізовано зміст і основні принципи організації навчально-виховного процесу в дослідній трудовій школі № 4 у Пущі Водиці. Розкрито його роль і значення у розбудові національної школи в післяреволюційний період. Розглянуто педагогічну діяльність Т. Лубенця як керівника цього дослідно-показового закладу, який саме тоді мав реальну можливість для реалізації ідей і прагнень щодо розбудови рідної школи, внесення в її зміст і методи роботи нових демократичних перетворень, які він пропагував усе своє творче життя. Зосереджено увагу на проекті реформування початкової київської міської школи у Пущі Водиці, який підготував Т. Лубенець, і де було узагальнено мету, завдання та принципи роботи таких шкіл. Зазначено, яку важливу роль відводив педагог відвідуванню дитиною дошкільної установи, а в разі відсутності дитячого садка - підготовчій роботі для ознайомлення з їх загальним розвитком, з тим як вони уявляють собі предмети, тощо. Окреслено особливості навчально-виховного процесу в школі, який здійснювався за "Тимчасовими програмами для нижчих початкових шкіл на 1918 - 1919 шкільний рік". Розкрито зміст експериментальної роботи подружжя Лубенців у означеній дослідній трудовій школі, спрямованої на створення сприятливого навчально-виховного середовища та формування всебічно розвиненої, творчої особистості.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч33(4УКР)61 + Ч33(4УКР)6д

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22469 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Куліш Т. І. 
Організаційно-педагогічна діяльність подружжя Лубенців у Київський дослідній трудовій школі № 4 / Т. І. Куліш // Педагогіка і психологія. - 2008. - № 3/4. - С. 180-188. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Розкрито діяльність педагогів Т. Г. Лубенця (1855 - 1936) та Н. Д. Лубенець (1877 - 1943) на ниві радянської освіти. Акцентовано увагу на їх роботі в Київській дослідній трудовій школі № 4 в 1919 - 1922 рр. Розглянуто принципи організації педагогічної роботи у школі, форми та методи навчання у школі, шляхи вирішення проблеми забезпечення національної школи вчителями. Охарактеризовано підручники, створені подружжям Лубенців.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч33(4УКР)61/62

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14642 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Куліш Т. 
Вплив політики українізації на розвиток мережі шкільної освіти та структури навчальних закладів у 20-х рр. ХХ ст. / Т. Куліш // Гуманіт. вісн. ДВНЗ "Переяслав-Хмельниц. держ. пед. ун-т ім. Г. Сковороди" : наук.-теор. зб. - 2011. - Вип. 22. - С. 76-80. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Висвітлено досвід розвитку мережі шкільної освіти та структури навчальних закладів в Україні під час українізації у 1920-х рр. Показано досягнення українізації як характерної риси диференціації навчального процесу в організації шкільної освіти. Наведено важливий матеріал, що дозволяє розширити уявлення про вплив політики українізації на розвиток мережі шкільної освіти та структури навчальних закладів у зазначений період.

Показан опыт развития сети школьного образования и структуры учебных заведений в Украине во время украинизации в 1920-х гг. Раскрыты достижения украинизации как характерной черты дифференциации учебного процесса в организации школьного образования. Приведен важный материал, позволяющий расширить представления о влиянии политики украинизации на развитие сети школьного образования и структуры учебных заведений в изучаемый период.

The experience of developing the school education network and education institutions structure in Ukraine during Ukrainization in 20-s of the XX century is englihtened. Ukrainization achievements as a characteristic feature of the educational process differentiation in the school education organization are shown. Important material which helps to expand understanding of the Ukrainization policy impact on the expansion of school education network and education institutions structure in the mentioned period is given.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч33(4УКР)61 + Т3(4УКР)613-7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж71961 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Токсичні хлорорганічні сполуки у хлорованій питній воді міст Дніпровського басейну / В. О. Прокопов, Є. А. Труш, Т. В. Куліш, В. А. Соболь // Довкілля та здоров'я. - 2016. - № 2. - С. 39-42. - укp.

Визначено, що під час хлорування води річок дніпровського басейну утворюються одночасно леткі ТГМ (тригалогенметани) і нелеткі ГОК (галогеноцтові кислоти) токсичні хлорорганічні сполуки (ХОС). При цьому пріоритетним є хлороформ (ХФ), а для ГОК - монохлороцтова кислота (МХОК). Зміст ХФ і МХОК у воді водопровідних станцій, де в технології водопідготовки використовується хлорування з преамонізацією, не перевищує встановлені нормативи. Використання в технології водопідготовки хлор-газу призводить до утворення в воді ХФ і МХОК (в окремих пробах) в концентраціях вище допустимих рівнів.

Определено, что при хлорировании воды рек днепровского бассейна образуются одновременно летучие ТГМ (тригалогенметаны) и нелетучие ГУК (галогенуксусные кислоты) токсичные хлорорганические соединения (ХОС). При этом приоритетным из числа образованных в воде ТГМ является хлороформ (ХФ), а для ГУК – монохлоруксусная кислота (МХУК). Содержание ХФ и МХУК в воде водопроводных станций, где в технологии водоподготовки используется хлорирование с преаммонизацией, не превышает установленные нормативы. Использование в водоподготовке хлор-газа приводит к образованию в воде ХФ и МХУК (в отдельных пробах) в концентрациях выше допустимых уровней.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р121.531.1 + Н761.104.31

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15205 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Руженцев В. І. 
Організація захисту інформації в інформаційній системі визначення тяжкості стану пацієнтів з серцево-судинними патологіями / В. І. Руженцев, Г. С. Доброродня, О. В. Висоцька, Т. А. Куліш // Радіоелектрон. і комп'ютер. системи. - 2017. - № 4. - С. 73-81. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Розглянуто організацію захисту інформації в інформаційній системі визначення тяжкості стану пацієнтів із серцево-судинними патологіями. Розглянуто методи захисту інформації, які застосовуються в системах подібного типу. Проаналізовано та обгрунтовано вибір блочного симетричного шифрування ДСТУ 7624:2014 для захисту даних в інформаційній системі визначення тяжкості стану пацієнтів із серцево-судинними патологіями. Цей алгоритм забезпечує високий рівень стійкості від атак, а також швидкість програмної реалізації. Наявність запропонованої криптообробки знижує ймовірність викрадення даних пацієнта.


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.403 + Р410-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24450 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Куліш Т. В. 
Паранояльна риторика в американському політичному дискурсі : автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.02.04 / Т. В. Куліш; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. - Київ, 2017. - 20 c. - укp.

Досліджено паранояльну риторику в політичному дискурсі США в контексті персуазивності та реалізації мовленнєвого впливу на адресата. Використання комунікативно-когнітивного підходу дозволило виявити комунікативні та концептуальні ідіосинкразії, а також особливості індивідуальної концептуалізації світу, притаманних дискурсу американських політиків, які надавали перевагу паранояльній риториці в публічних промовах. Застосовано інтегративний підхід до інтерпретації паранояльної риторики як персуазивного феномену, а саме, у межах психо- та соціолінгвістичного ракурсу досліджень політичного дискурсу. Встановлено, що паранояльна риторика нерозривно пов'язана із психологічною складовою особистості політика, а також із соціокультурним та історичним контекстом, у якому реалізується політичний дискурс.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-70 + Ш741

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА427754 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Нариси з історії розвитку диференційованого підходу до організації навчання в українській школі (кінець 30-х - 80-ті рр. ХХ ст.) : посібник / О. В. Сухомлинська, Н. П. Дічек, Л. Д. Березівська, Н. М. Гупан, Л. В. Пироженко, Н. Б. Антонець, Л. С. Бондар, С. М. Шевченко, О. П. Міхно, Т. І. Куліш, Л. М. Заліток; ред.: Н. П. Дічек; НАПН України, Ін-т педагогіки. - Київ : Пед. думка, 2017. - 537 c. - укp.

Висвітлено особливості розвитку процесів диференціації в організації шкільної освіти України в період - кінець 30-х - 80-ті рр. XX ст. Із сучасних методологічних позицій висвітлено освітню політику держави щодо зовнішньої та внутрішньошкільної диференціації в галузі середньої освіти та її ідеологічне підгрунтя. Розкрито внесок українських психологів у вивчення та поглиблення індивідуалізації шкільного навчального процесу. Висвітлено питання відображення дифереційованого підходу в трансформації змісту початкової та середньої освіти. Розглянуто ідеї видатного українського педагога В. О. Сухомлинського щодо індивідуального підходу до дитини в процесі її навчання та виховання.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.204 г(4УКР)6 я73-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА830187 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Куліш Т. В. 
Порівняльна гігієнічна оцінка небезпеки летких та нелетких хлорорганічних сполук, що утворюються при хлоруванні питної води, та ризики для здоров'я населення : автореф. дис. ... канд. біол. наук : 14.02.01 / Т. В. Куліш; Національна академія медичних наук України, Інститут громадського здоров'я імені О. М. Марзєєва. - Київ, 2018. - 25 c. - укp.

Розв'язано актуальну проблему - наукового обґрунтування на підставі комплексних еколого-гігієнічних і медико-біологічних досліджень, рівнів вмісту та гігієнічної значущості забруднення хлорованої питної води небезпечними леткими (ТГМ) і нелеткими (ГОК) хлорорганічними сполуками. Вперше проведено моніторинг хлорованої питної води річкових водопроводів України на вміст нелетких ГОК і виконано порівняльну оцінку їх рівнів з рівнями летких ТГМ. Із 7-ми тригалогенметанів та 9-ти галогеноцтових кислот, що досліджувались у питній воді, визначено пріоритетні речовини обох класів. Установлено особливості та закономірності утворення хлорорганічних сполук (ХОС) на водопровідних станціях Дніпровського каскаду з урахуванням природних і технологічних чинників і досліджена поведінка цих речовин у водопровідних мережах. У модельних дослідженнях дана порівняльна гігієнічна оцінка реакційної спроможності різних хлорвмісних агентів щодо утворення летких і нелетких ХОС. Визначено умови й основні фактори, що впливають на процес їх утворення. Встановлено вплив ізольованої та комбінованої дії пріоритетних ТГМ (хлороформ) та ГОК (монохлороцтова кислота) з питною водою на теплокровний організм на підставі результатів хронічного санітарно-токсикологічного експерименту. Розраховано ймовірний канцерогенний ризик для здоров'я людини реальних рівнів хлороформу у питній воді. Обґрунтовано профілактичні заходи щодо попередження або мінімізації забруднення питної води ХОС.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р121.531.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА435275 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського