Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (13)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>A=Куклін В$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 9
Представлено документи з 1 до 9

      
Категорія:    
1.

Куклін В. М. 
Роль поглинання та дисипації енергії у формуванні просторових нелінійних структур у нерівноважних середовищах / В. М. Куклін // Укр. фіз. журн. - 2004. - 1, № 1. - С. 49-81. - Бібліогр.: 147 назв. - укp.

Розглянуто вплив на динаміку нерівноважних систем процесів поглинання енергії, які здатні якісно змінити вигляд, форму й особливості нелінійних структур, що виникають в результаті розвитку нестійкостей, характер яких також суттєво змінюється. Показано, що в системах з потоком заряджених частинок відбувається формування довгоіснуючих і синхронізованих компактних структур типу "хвиля - захоплені частинки", які, зокрема, здатні значно посилити ефективність відбирання енергії від потоку заряджених частинок, створити умови для появи нових нестійкостей, сформувати нестаціонарне випромінювання тощо. Розглянуто одновимірні структури - кавітони з ВЧ-наповненням, які в плазмових середовищах здатні змінити характер поглинання хвильової енергії. Можуть відбуватися і обмін енергією між кавітоном та зовнішнім полем, і передавання енергії частинкам плазми під час розпаду кавітона. Обговорено еволюцію систем, що перебувають поблизу порога нестійкості. Показано, що відбувається формування нелінійних структур з практично лінійчастими спектрами. Проаналізовано механізми конкуренції мод у хвильових і нехвильових середовищах, що призводять до високої просторової чіткості новоутворених структур. Обговорено, зокрема, формування лінійчастих спектрів у слабконадпороговому активному середовищі та в конвективно нестійкій системі. На основі одержаної універсальної системи рівнянь розглянуто розвиток турбулентно-хвильових просторових структур у нерівноважних середовищах, що перебувають поблизу порога стійкості. Показано, що, якщо в середовищі виконано умови розвитку модуляційних нестійкостей, то у випадку малого перевищен

ня їх порога формуються аномально вузькі спектри розвинутих збурень. Це спричиняє виникнення каскадів нестійкостей, що продукують самоподібні структури. Розглянуто модуляційні нестійкості розвинених просторових структур у хвильових і нехвильових середовищах (зокрема хвиль, що поширюються в середовищі з кубічною нелінійністю, та конвективних комірок у тонкому шарі рідини). Обговорено розвиток каскаду нестійкостей на прикладі вторинної модуляційної нестійкості в хвильовому середовищі. Розглянуто умови формування та експериментальні спостереження самоподібних структур на поверхні та в об'ємі твердого тіла.


Індекс рубрикатора НБУВ: В31

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26988/огл. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Куклін В. Ю. 
Геомеханічне обгрунтування параметрів способів кріплення та охорони виробок в нестійких породах при інтенсивному відпрацюванні пологих вугільних пластів : Автореф. дис... канд. техн. наук : 05.15.11 / В. Ю. Куклін; НАН України. Ін-т геотехн. механіки ім. М.С.Полякова. - Д., 2004. - 20 c. - укp.

Розвинуто уявлення про закономірності формування напружено-деформованого стану у вуглепородному масиві, зокрема в ньому виділено чотири характерні зони, які розташовано уздовж лінії очисного вибою, симетричні щодо середини лави та є чергуванням зон підвищених і знижених напружень. Показано, що у разі збільшення навантаження на очисний вибій зменшується імовірність вивалоутворення в покрівлі, збільшуються значення максимуму епюри опорного тиску й тиск на лавове кріплення, активізуються процеси здимання порід у лаві. Установлено, що паралельно лінії очисного вибою в покрівлі пласта формується область аномальних напружень, що змінюється за часом, місце розташування. Величина цієї області визначається положенням і швидкістю переміщення робочого органа комбайна. Показано, що зі зростанням навантаження на очисний вибій зона впливу лави на систему кріплення - масив виймальних штреків зменшується, а область бічних порід, підданих конвергенції, збільшується, за цього характер розподілу тиску у покрівлі має два екстремуми: на сполученні лава - штрек і у зоні посадки покрівлі. Одержано новий розв'язок задачі визначення критичного кроку посадки покрівлі в лаві, за яким враховується шаруватість масиву, його структурна неоднорідність та фактор - швидкість оголення масиву.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И141.11 + И310.16

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА328708 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Куклін В. О. 
Обгрунтування параметрів розпушувача для поверхневого обробітку грунту : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.05.11 / В. О. Куклін; Півд. філ. Нац. ун-ту біоресурсів і природокористування України "Крим. агротехнол. ун-т". - Сімф., 2011. - 20 c. - укp.

На підставі фізико-механічних і деформаційних властивостей грунту обгрунтовано та визначено раціональні параметри та режими роботи лапово-дискового вібраційного розпушувача грунту. Вперше одержано експериментальні залежності тягового опору й якості кришення грунту даним розпушувачем від глибини обробітку та швидкості руху, а також від частоти й амплітуди вимушених коливань. Розроблено методику інженерного проектування та розрахунку лапово-дискових вібраційних робочих органів, створено їх експериментальні зразки, що забезпечують збільшення ступеня кришення грунту на 19 - 21 %. Запропоновано конструкцію механічного віброзбуджувача, який дозволяє знизити тяговий опір на 12 - 15 %.


Індекс рубрикатора НБУВ: П072.2-35

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА385928 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Технологія технічного обслуговування сільськогосподарської техніки : навч. посіб. / Л. Ф. Бабицький, І. В. Соболевський, У. А. Абдулгазіс, В. Ю. Москалевич, В. О. Куклін. - Сімф. : ДІАЙПІ, 2011. - 447 c. - Бібліогр.: с. 443-446 - укp.

Обгрунтовано доцільність організації системи технічного обслуговування (ТО) сільськогосподарської техніки внаслідок довгочасної експлуатації. Проаналізовано технологію технічного діагностування тракторів і самохідних шасі. Увагу приділено організації ТО та огляду тракторів і самохідних шасі. Охарактеризовано ТО механізму газорозподілу тракторних двигунів. Розглянуто технології ТО системи живлення тракторних двигунів. Висвітлено перспективи і напрями ТО сільськогосподарської техніки.


Індекс рубрикатора НБУВ: П072-94 я7

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА768849 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Комп'ютерне моделювання в наукоємних технологіях : пр. Міжнар. наук.-техн. конф., 22 - 25 трав. 2018 г., Харків / ред.: М. О. Азарєнков, В. А. Ванін, І. Д. Горбенко, Г. М. Доля, Г. М. Жолткевич, В. М. Куклін, В. Т. Лазурик, С. Г. Рассомахін, М. Г. Стєрвоєдов, В. С. Харченко, С. І. Шматков, М. Ф. Шульга, В. Ф. Півень; Харків. нац. ун-т ім. В.Н. Каразіна. - Харьков : ХНУ ім. В. Н. Каразіна, 2018. - 348 c. - Бібліогр. в кінці ст. - укp. - рус. - англ.

Розроблено і досліджено засоби для оцінювання параметрів під час аналізу функціональної безпеки ІУС АЄС. Розглянуто модель кодування інформації циклічними кодами з урахуванням статистики помилок у каналі. Проаналізовано інформаційну технологію діагностики стану пацієнтів у системах медичного моніторингу на основі методів машинного навчання. Охарактеризовано інформаційні технології в системах мобільного навчання. Досліджено інформаційні технології підтримки прийняття кадрових рішень для ВНЗ України. Здійснено моделювання динамічного відгуку шаруватих конструкцій на імпульсне навантаження. Розглянуто особливості екстраверсії-інтроверсії на різних рівнях творчих здібностей в юнаків технічних спеціальностей.


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.4 я431(0) + Ж.я431(0)

Рубрики:

Шифр НБУВ: СО36487 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Компьютерное моделирование в наукоемких технологиях : сб. науч. трудов Междунар. науч.-техн. конф., Харьков, 22-24 апр. 2020 г. / ред.: Н. А. Азарєнков , В. А. Ванін, І. Д. Горбенко, Г. М. Доля, Г. Н. Жолткевич, В. М. Куклін, В. Т. Лазурик, С. Г. Рассомахін, О. Є. Споров, М. Г. Стєрвоєдов, О. Г. Толстолузька, М. В. Ткачук, В. С. Харченко, С. І. Шматкоа, М. Ф. Шульга; Харьковский национальный университет имени В. Н. Каразина. - Харьков : ХНУ ім. В. Н. Каразина, 2020. - 310 c. - Бібліогр. в кінці ст. - укp. - рус. - англ.

Висвітлено математичне моделювання фізичних процесів. Визначено моделювання інформаційних процесів у складних та розподілених системахю Зазначено системи автоматизованого збору та когнітивного подання наукових даних. Показано аналіз процесів в радіаційних, плазмових та інших сучасних технологіях, моделювання транспортних процесів і систем. Окремо виділено безпеку інформаційних систем і технологій. Зазначено верифікацію та оцінку надійності програмного забезпечення.


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.4 я431(0) + Ж.я431(0)

Рубрики:

Шифр НБУВ: СО375886 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Куклін В. М. 
Подання знань і операції над ними : навч. посіб. / В. М. Куклін; Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна. - Харків : ХНУ імені В. Н Каразіна, 2019. - 163 c. - Бібліогр.: с. 121-123 - укp.

Викладено різні способи подання знань у глобальних базах даних комутативних і некомутативних систем продукцій. Розглянуто формалізовані операції для отримання нових рішень, зокрема способи розширення баз даних, що відповідає процедурам навчання. Основну увагу приділено методам формування на основі математики та математичної логіки мов штучного інтелекту, таких як Пролог і Лісп. Розкрито особливості застосування нечіткої логіки для створення алгоритмів і штучних нейронних мереж. Представлено технології створення планів для роботів з урахуванням конфліктів цілей. Висвітлено проблеми опису та реалізації семантичних мереж і семантичної павутини.


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.50 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА859013 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Комп'ютерне моделювання в наукоємних технологіях : зб. наук. пр. Міжнар. наук.-техн. конф., Харків, 21 - 23 квіт. 2021 р. / ред.: Н. А. Азарєнков, В. А. Ванін, І. Д. Горбенко, Г. М. Доля, Г. Н. Жолткевич, В. М. Куклін, В. М. Лазурик, С. Г. Рассомахін, О. Є. Споров, М. Г. Стєрвоєдов, О. Г. Толстолузька, М. В. Ткачук, В. С. Харченко, С. І. Шматков, М. Ф. Шульга; Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна. - Харків : ХНУ, 2021. - 306, [1] c. - Бібліогр. в кінці ст. - укp. - англ.

Наведено модель комп'ютеризованої системи аналізу індексів акцій на фондовому ринку. Проаналізовано комп'ютерні системи та електронні складові для відстежування пасажирських перевезень. Розглянуто методи кластеризації даних на основі інформаційних критеріїв; метод глибокого навчання нейромережевих моделей у разі недиференційованих функцій втрат; математичне моделювання стаціонарних процесів в активній області поверхнево-орієнтованих P - I - N структур методами теорії збурень; метод відновлення даних в автоматизованих системах контролю та діагностики стану об'єктів управління. Проаналізовано постквантовий алгоритм електронного підпису RAINBOW і постквантові атаки на нього. Розглянуто математичну модель системи автоматизованого радіомоніторингу. Проведено порівняльний аналіз ефективності основних інструментів контролю якості IT-проєкту. Увагу приділено комп'ютерному моделюванню коливань круглих пластин за різних умов закріплення методом скінченних елементів. Досліджено комп'ютерні моделі веб-сервісу перевірки знань тощо.


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.4 я431(0) + Ж.я431(0)

Рубрики:

Шифр НБУВ: СО39024 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Гущин І. В. 
Вступ до методів організації та оптимізації нейромереж : навч. посіб. / І. В. Гущин, О. В. Киричок, В. М. Куклін; Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна. - Харків : ХНУ ім. В. Н. Каразіна, 2021. - 152 c. - Бібліогр.: с. 151-152 та в кінці розд. - укp.

Викладено в значній мірі розвинені в роботах попередників різні способи опису архітектури і проблем оптимізації нейронних мереж. Детально розглянуто різні технології градієнтного спуску при зворотному поширенні помилки. Обгрунтовано кластеризацію при навчанні без вчителя і на її основі формування класифікацій. Розглянуто прості нейронні мережі і закладені в їх основу ідеї акредитації та асоціативної пам'яті. Представлено приклади нейронних мереж на основі нечіткої логіки. Значну увагу приділено вивченню багатопараметричних нелінійних систем і на цій основі обгрунтовано перехід до технологій глибокого навчання. Розглянуто різні види сучасних нейромереж. Запропоновано методи перетворення вхідних даних і принципи обробки текстів природної мови.


Індекс рубрикатора НБУВ: З810.22 я73-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА869294 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського