Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (4)Книжкові видання та компакт-диски (13)
Пошуковий запит: (<.>A=Кузнєцова Г$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 31
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Шостакович-Корецька Л. Р. 
Особливості перебігу ВІЛ-інфекції на першому році життя у дітей, що народились від жінок з ВІЛ-інфекцією, з урахуванням проведення АРВ-профілактики / Л. Р. Шостакович-Корецька, О. М. Якуніна, З. О. Чикаренко, Г. А. Кузнєцова, І. І. Хожило // Соврем. педиатрия. - 2007. - № 4. - С. 135-138. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Наведено результати клініко-лабораторного моніторингу ВІЛ-інфікованих дітей віком до 18-ти місяців зі встановленим ВІЛ-статусом, що народилися від ВІЛ-позитивних матерів, залежно від проведення АРВ-профілактики вертикальної трансмісії. В процесі дослідження встановлено, що наявність у дітей до 18-ти місяців з позитивним ВІЛ-статусом таких патологічних симптомів, як зниження ваго-ростового показника, персистувальна генералізована лімфаденопатія, дозволяє прогнозувати більш тяжкий перебіг ВІЛ-інфекції. В групах дослідження, де мати та дитина одержували АРВ-профілактику, частота патологічних симптомів і лабораторних ознак перебігу ВІЛ-інфекції була на 15 - 60 % меншою, ніж у групах, в яких профілактика не проводилась. Призначення перинатальної АРВ-терапії дозволило знизити майже втричі ризик та підвищити до 88 % ефективність профілактики перинатальної трансмісії ВІЛ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.514,0-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24603 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Кузнєцова Г. О. 
Методичні основи податкового регулювання надходжень в місцевий бюджет : Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.03 / Г. О. Кузнєцова; НАН України. Ін-т економіки пром-сті. - Донецьк, 2000. - 24 c. - укp.

Наведено теоретичні положення та розроблено методичні основи і практичні рекомендації щодо вдосконалення елементів механізму управління надходженнями податків у місцевий бюджет на основі аналізу розвитку наукової думки про роль податків у державному регулюванні економіки, особливості формування державної податкової системи України, механізм регулювання податкових надходжень до бюджету. Обгрунтовано механізм розмежування податкових надходжень до бюджетів різних рівнів. Удосконалено метод прогнозного розрахунку податкових надходжень до місцевого бюджету міста на підставі основних чинників формування та обчислення основних джерел прибутків. Розроблено пропозиції для вдосконалення законодавства щодо місцевих бюджетів з урахуванням особливостей різних податків. Обгрунтовано необхідність та розроблено пропозиції з удосконалення контрольно-економічної роботи територіальних податкових органів і посилення їх впливу на виконання податкового законодавства. Реалізація на практиці результатів дослідження сприятиме врахуванню основних чинників формування та обчислення прибуткових джерел бюджету, здійсненню розрахунків очікуваних надходжень за всіма видами податків, удосконаленню законодавчих актів з питань стягнення місцевих податків та зборів, формуванню стратегічних напрямків діяльності податкових та фінансових органів, спрямованих на зростання надходжень у місцевий бюджет.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА309816 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Кузнєцова Г. О. 
Спектральні прояви структурної упорядкованості пристінних шарів органічних полярних рідин : автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук / Г. О. Кузнєцова; Одес. нац. мор. акад. - О., 2007. - 20 c. - укp.

Запропоновано нову теоретичну модель, що пояснює просторову та відносну концентраційну залежності мономерів і димерів у межах орієнтаційно впорядкованого пристінного шару (ОВПШ) та ізотропній рідкій фазі. Проведено розрахунок коливальних й електронних спектрів молекул і димерів анізолу та нітробензолу. Встановлено, що під час переходу від мономера до димеру коливальні й електронні рівні розщеплюються на два компоненти з різною силою осцилятора. На підставі результатів спектральних досліджень підтверджено, що за певних умов поблизу поверхні твердої підкладки утворюється ОВПШ, відділений від об'ємної ізотропної фази різкою межею розділу. Одержано нові дані про структуру пристінного шару, зокрема, встановлено, що до складу ОВПШ входять в основному димери, а в ізотропній фазі переважають мономери. Показано, що з підвищенням концентрації розчинів нітробензолу й анізолу у полярних і неполярних розчинниках товщина ОВПШ зростає, що обумовлює збільшення частки димерів. Виявлено, що під час переходу від газу до ізотропної рідини, а потім до ОВПШ форма смуги електронного поглинання стає асиметричною, навіть якщо у газовій фазі вона описувалася симетричним контуром.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В365.3,022 + В344.3,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА355111 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Кузнєцова Г. В. 
Структурно-семантична варіативність фразеологічних одиниць в англомовному художньому дискурсі: когнітивний та прагматичний аспекти (на матеріалі творів британських авторів XX - XXI століть) : автореф. дис... канд. філол. наук : 10.02.04 / Г. В. Кузнєцова; Донец. нац. ун-т. - Донецьк, 2008. - 23 c. - укp.

Досліджено структурно-семантичну варіативність фразеологічних одиниць в англомовному художньому дискурсі. Наведено систему п'яти видів і сімнадцяти підвидів структурно-семантичних трансформацій і здіснено їх класифікацію. Запропоновано новий підхід для вивчення образної складової фразеологічного значення та показано, що образ, втілений у фразеологізмі-заголовку, відображає головний концепт твору. Такі фразеологізми виконують провідну роль у побудові контекстуального каркаса твору, здійснюють функцію текстотворення. Розглянуто комунікативно-функціональні чинники явища фразеологічної варіативності та виділено тактики непрямого мовлення, що реалізують трансформовані фразеологічні одиниці: тактику натяку, двозначності та додаткових нюансів смислу. Виявлено множинність мовленнєвих тактик. Описані тактики є реалізацією мовленнєвої стратегії - маніпулювання сприйняттям. Особливості майстерного використання трансформованих фразеологізмів у художньому тексті є ознакою індивідуального авторського стилю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-33 + Ш5(0)943.21-357

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА361926 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Кузнєцова Г. В. 
Фразеологізми з семантичними зрушеннями у сучасному англомовному художньому дискурсі : монографія / Г. В. Кузнєцова; Житомир. держ. ун-т ім. І.Франка. - Житомир, 2011. - 242 c. - Бібліогр.: с. 199-233 - укp. - англ.

Вивчено актуальні проблеми сучасної фразеології й актуалізації фразеологічних одиниць (ФО) у англомовному художньому дискурсі. Розглянуто структурно-семантичний, когнітивний і прагматичний аспекти семантичних зрушень у фразеологізмах. Увагу приділено видам семантичних зрушень у фразеологізмах сучасної англійської мови, методиці дослідження семантичних зрушень у ФО в художньому тексті, структурі мовних образів у трансформованих ФО.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(0)943.21-357

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА736274 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Кузнєцова Г. 
Модель поглибленого вивчення іноземних мов у гімназії / Г. Кузнєцова // Рідна шк.. - 2012. - № 3. - С. 68-70. - укp.

Висвітлено сутність моделі поглибленого вивчення іноземних мов у гімназії, в якій пріоритетними видами діяльності є ті, що пов'язані з формуванням в учнів умінь і навичок використовувати мову як засіб спілкування. Зазначено, що вчителі іноземних мов гімназії беруть участь в експериментальному педагогічному дослідженні НАПН України за напрямом "Мистецький компонент у навчанні іноземної мови", який передбачає систематичне і широке включення в навчальний процес іноземної мови на всіх етапах її вивчення елементів культури - однієї із провідних тенденцій сучасної методики. Розглянуто питання впровадження інтегрованого підходу до профільного навчання в старшій школі за курсами "Країнознавство", "Англійська та американська література", "Ділове спілкування". Зосереджено увагу на використанні одного з ефективних напрямів позаурочної і позакласної роботи - проектної технології навчання іноземної мови. Констатовано, що зазначена модель поглибленого вивчення іноземних мов за цілями, змістом і досягненням рівня навченості учнів завдяки спільній діяльності вчителів і учнів під час урочної і позакласної роботи й вивчення профільних курсів сприятиме досягненню мети, сформульованої у Загальноєвропейських рекомендаціях з мовної освіти.

Освещена сущность модели углубленного изучения иностранных языков в гимназии, где приоритетными видами деятельности являются те, которые связаны с формированием у учащихся умений и навыков использования языка как средства общения. Отмечено, что учителя иностранных языков гимназии участвуют в экспериментальном педагогическом исследовании НАПН Украины по направлению "Художественный компонент в обучении иностранному языку", который предусматривает систематическое и широкое включение в учебный процесс иностранного языка на всех этапах его изучения элементов культуры - одной из ведущих тенденций современной методики. Рассмотрены вопросы внедрения интегрированного подхода к профильному обучению в старшей школе по курсам "Страноведение", "Английская и американская литература", "Деловое общение". Сосредоточено внимание на использовании одного из эффективных направлений урочной и внеклассной работы - проектной технологии обучения иностранному языку. Констатировано, что указанная модель углубленного изучения иностранных языков по целям, содержанию и достижению уровня обученности учащихся, благодаря совместной деятельности учителей и учащихся во время урочной и внеклассной работы, а также изучению профильных курсов, будет способствовать достижению цели, сформулированной в общеевропейских рекомендациях по языковому образованию.

The article reveals the essence of the model of in-depth studying of foreign languages in the gymnasium, which is being implemented, in particular, through the use of interactive technologies, the project method, the integration of scientific knowledge.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш12-912

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22469 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Кузнєцова Г. М. 
Стан слизової оболонки шлунка щурів за дії цитостатиків: похідного дигідропіролу, 5-фторурацилу та їх комбінації / Г. М. Кузнєцова, В. К. Луженецька // Біол. студії. - 2014. - 8, № 1. - С. 85-92. - Бібліогр.: 19 назв. - укp.

Встановлено, що похідне дигідропіролу 5-аміно-4-(1,3-бензотіазол-2-іл)-1-(3-метоксифеніл)-1,2-дигідро-3Н-пірол-3-он (Д1) у разі перорального введення щурам протягом 7 тижнів спричиняє зміни у слизовій оболонці шлунка у вигляді невеликих ділянок десквамації епітелію поверхневих відділів шлункових залоз, вогнищеву лімфо-гістіоцитарну інфільтрацію підслизової основи слизової оболонки, а також стимулює компенсаторно-пристосувальні процеси. Натомість 5-фторурацил (5-ФУ) викликає виражене пошкодження слизової оболонки у вигляді значної десквамації епітелію, поверхневої деструкції залоз і появи нашарувань на поверхні епітелію, подекуди дистрофії епітеліальних клітин з осередками некрозу, пригнічення функціональної активності слизової. За сумісної дії досліджуваних сполук Д1 частково нівелює запалення та деструктивні зміни, спричинені 5-ФУ, а також сприяє наближенню до норми морфофункціонального стану слизової оболонки. Структурні елементи слизової оболонки шлунка на дію досліджуваних сполук реагують узгоджено.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.82-29

Шифр НБУВ: Ж100193 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Кузнєцова Г. М. 
Вплив цитостатика похідного дигідропіролу на слизову оболонку кишечника щурів на тлі оксидативного стресу / Г. М. Кузнєцова, Т. А. Воловненко, Г. В. Островська, Ю. М. Воловенко, В. К. Рибальченко // Доп. НАН України. - 2012. - № 2. - С. 174-179. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Досліджено вплив цитостатичної сполуки похідного дигідропіролу (Д1) на слизову оболонку різних відділів кишечника щурів окремо та на тлі дії оксидативного стресу (ОС). Показано відсутність пригнічення проліферації клітин крипт за дії Д1 окремо, а також зменшення під впливом даної сполуки токсичної дії ОС в усіх відділах кишечника.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*734.24-642 + Р252.212

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22412/а Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Кузнєцова Г. М. 
Властивості похідних піролу як потенційних протипухлинних сполук нового покоління / Г. М. Кузнєцова, О. В. Линчак, С. В. Яблонська, О. М. Бахуринська, М. О. Данилов, А. В. Бичко, В. К. Рибальченко // Доп. НАН України. - 2014. - № 5. - С. 138-142. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Досліджено вплив похідних піролу 5-аміно-4-(1,3-бензотіазол-2-іл)-1-(3-метоксифеніл)-1,2-дигідро-3H-пірол-3-ону і 1-(4-Cl-бензил)-3-Cl-4-(CF3-феніламіно)-1H-пірол-2,5-діону на кишечник і печінку щурів за умов індукованого 1,2-диметилгідразином раку товстої кишки. Показано, що дані сполуки є малотоксичними, виявляють протипухлинну активність, мають антиоксидантні та мембранотропні властивості.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г261.31-2 + Р281.82

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22412/а Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Кузнєцова Г. М. 
Вплив цитостатика похідного дигідропіролу на морфо-функціональний стан кишечника щурів при хемо-індукованому канцерогенезі : автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.11 / Г. М. Кузнєцова; МОНМС України, Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. - К., 2012. - 19 c. - укp.

Вперше описано морфо-функціональний стан порожньої, ободової та прямої кишок щурів після короткочасного (10 днів) та тривалого (7 та 27 тижнів) впливу потенційної нової протипухлинної сполуки - похідного дигідропіролу (Д1). Одержано додаткові дані щодо гістології кишечнику щурів за умов дії поширеного протипухлинного препарату 5-фторурацилу та показано, що вплив Д1 на кишечник щурів є більш щадним порівняно з впливом 5-ФУ. Встановлено протипухлинну дію Д1 за ДМГ-індукованому канцерогенезі товстого кишечнику щурів, аналогічну дії 5-фторурацилу. Вперше встановлено відновлення морфо-функціонального стану кишечнику щурів за умов застосування Д1 на тлі оксидативного стресу, хемо-індукованого канцерогенезу та за сумісної дії з 5-фторурацилом. Встановлено залежності між показниками пухлинного росту та ростових процесів у прилеглій до пухлин тканині ободової кишки.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.82-7 + Р413.3-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА387901 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Кузнєцова Г. М. 
Протипухлинна активність похідного дигідропіролу на моделі раку товстої кишки щурів, індукованого диметилгідразином / Г. М. Кузнєцова // Біол. студії. - 2013. - 7, № 1. - С. 31-40. - Бібліогр.: 24 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.82-29 + Р569.433.33-29

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100193 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
12.

Кузнєцова Г. М. 
Вплив похідних дигідропіролу та малеїміду на стан печінки і товстої кишки щурів у нормі та в умовах індукованого диметилгідразином колоректального раку / Г. М. Кузнєцова, О. В. Линчак, М. О. Данилов, І. П. Котляр, В. К. Рибальченко // Укр. біохім. журн.. - 2013. - 85, № 3. - С. 74-84. - Бібліогр.: 38 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*734.2-642 + Р569.433.3-29

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж21341/а Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
13.

Кузнєцова Г. В. 
Когнітивний аналіз семантичних зрушень у фразеологічних одиницях - заголовках художніх текстів (на матеріалі сучасної англомовної прози) / Г. В. Кузнєцова // Вісн. Житомир. держ. ун-ту ім. І. Франка. - 2005. - Вип. 23. - С. 158-163. - Бібліогр.: 30 назв. - укp.

Розглянуто письменницьку стратегію, яка спостерігається у разі використання фразеологізму для заголовка тексту: вживання різноманітних семантичних зрушень у цьому фразеологізмі за його подальшої реалізації в контексті твору є засобом досягнення певних контекстуальних ефектів. Запропоновано когнітивний аналіз таких ефектів, який доводить, що актуалізація семантичних зрушень у фразеологізмах, уперше реалізована як заголовок, є основним засобом створення контекстуального каркаса літературного тексту.

Рассмотрена интересная писательская стратегия, которая наблюдается при использовании фразеологизма для заголовка текста: употребление разных семантических сдвигов в данном фразеологизме при его дальнейшей реализации в контексте произведения является способом достижения определённых контекстуальных эффектов. Предложен когнитивный анализ таких эффектов, который доказывает, что актуализация семантических сдвигов во фразеологизмах, вначале реализованных как заголовок, - это основной способ создания контекстуального каркаса литературного текста.

The article deals with an interesting writer's strategy in using phraseological units to entitle the text and then use various semantic shifts in the given phraseological unit to achieve certain contextual effects. The cognitive analysis of such effects is suggested which proves that semantic shifting in the phraseological unit, which was first used as a title, is the main means to create the contextual frame of a literary text.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-33 + Ш5(0)943.21-357

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70151 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Кузнєцова Г. В. 
Аналіз семантичних зрушень у фразеологізмах сучасної англійської мови / Г. В. Кузнєцова // Вісн. Житомир. держ. пед. ун-ту ім. І. Франка. - 2004. - Вип. 14. - С. 147-151. - Бібліогр.: 26 назв. - укp.

Розглянуто питання семантичних змін у фразеологізмах, виділено та згруповано види таких змін, проаналізовано їх причини.

Рассмотрены семантические изменения в фразеологизмах, выделены и сгруппированы виды таких изменений, проанализированы их причины.

The main problems of semantic shifts within phraseological meaning, the kinds and the reasons of such shifts are the concern of the present article.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-33

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70151 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Кузнєцова Г. В. 
Контекстуальне переосмислення фразеологічних одиниць у художньому тексті / Г. В. Кузнєцова // Вісн. Житомир. держ. ун-ту ім. І. Франка. - 2004. - Вип. 17. - С. 169-171. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Розглянуто смислові особливості контекстуального переосмислення фразеологічних одиниць і його роль в експлікації концептів у художньому тексті.

В статье рассматриваются смысловые особенности контекстуального переосмысления фразеологических единиц и его роль в экспликации концептов в художественном тексте.

The article deals with semantic peculiarities of contextual reinterpretation of phraseological units and its role in concept explication in fiction text.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш401.171 + Ш103.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70151 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Кузнєцова Г. В. 
Семантичне зрушення у фразеологічній одиниці як засіб текстоформування (когнітивний аспект) / Г. В. Кузнєцова // Вісн. Житомир. держ. пед. ун-ту ім. І. Франка. - 2004. - Вип. 16. - С. 116-119. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

На основі обгрунтування антропологічного підходу до художнього тексту проаналізовано потенційні можливості використання фразеологічних одиниць з семантичним зрушенням як засіб формування тексту.

На базе обоснования актуальности антропологического подхода к изучению художественного текста предлагается анализ потенциальных возможностей использования фразеологических единиц с семантическим сдвигом как средства текстообразования.

The paper suggests, on the grounds of the foregrounding of the anthropological approach towards literary text study, an analysis of the potential usage of phraseological units with semantic shift, as the means of text formation.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш103.1 + Ш401.171

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70151 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Кузнєцова І. В. 
Заголовок-натяк та його види (концептуальний та комунікативно функціональний аспекти) / І. В. Кузнєцова, Г. В. Кузнєцова // Вісн. Житомир. держ. ун-ту ім. І. Франка. - 2010. - Вип. 51. - С. 53-56. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Проаналізовано різновиди заголовків художніх дискурсів, що виражають натяк. Натяк розглянуто як дискурсивну тактика, яка є інструментом мовця для реалізації конкретної комунікативної мети. Показано, що саме комунікативні та когнітивні властивості тактики натякання дозволяють забезпечити цікаві форми взаємодії заголовка-натяку і власне дискурсу.

Проанализированы виды заголовков художественных дискурсов, которые выражают намёк. Намёк рассмотрен как тактика дискурса, которая является инструментом говорящего для реализации конкретной коммуникативной цели. Показано, что именно коммуникативные и когнитивные особенности тактики намёка позволяют обеспечить интересные формы взаимодействия заголовка-намёка и дискурса.

The article presents the analyses of types of belles-lettres discourses, which express hint. Hint is studied as a discourse tactics that is speakerТs instrument for a certain communicative purpose. It is shown that communicative and cognitive peculiarities of hint tactics can provide interesting forms of interaction between the title-hint and discourse.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш401.19

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70151 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Кузнєцова Г. В. 
Комунікативно-прагматичні особливості текстів інтерв'ю в сучасній американській пресі / Г. В. Кузнєцова, В. В. Болейко // Вісн. Житомир. держ. ун-ту ім. І. Франка. - 2010. - Вип. 52. - С. 202-206. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Розглянуто комунікативно-прагматичні особливості тексту-інтерв'ю сучасної американської преси. Визначено основні мовні засоби, які вживаються з метою реалізації комунікативних намірів та прагматичних настанов авторів інтерв'ю. Досліджено структурні та лінгвістичні особливості інфільтрованих, контамінованих, амальгамованих та акомодованих текстів інтерв'ю.

Рассмотрены коммуникативно-прагматические особенности текста-интервью современной американской прессы. Определены основные языковые средства, которые употребляются с целью реализации коммуникативных намерений и прагматических установок авторов интервью. Исследованы структурные и лингвистические особенности инфильтрированных, контаминированных, амальгамованых и акомодированых текстов интервью.

The article focuses on the communicative-pragmatic features of interview texts of the modern American press. Basic language means used with the purpose of realization of communicative intentions and pragmatic options of interview authors are defined. The structural and linguistic features of infiltrative, contaminative, amalgamative and accommodative texts of interview are investigated.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-715

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70151 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Кузнєцова Г. В. 
Фразеологізм-натяк у художньому дискурсі: когнітивний та прагматичний аспекти / Г. В. Кузнєцова // Вісн. Житомир. держ. ун-ту ім. І. Франка. - 2009. - Вип. 46. - С. 166-170. - Бібліогр.: 21 назв. - укp.

Проаналізовано когнітивні та прагматичні засади натякання, створеного за допомогою фразеологічних трансформацій. На матеріалі англомовного дискурсу доведено, що натяк є комунікативною і когнітивною тактикою, яка сприяє інформаційній ємності і смисловому поглибленню художнього дискурсу.

Рассмотрены когнитивные и прагматические основы намекания, актуализованного при помощи фразеологических трансформаций. На материале англоязычного дискурса доказано, что намёк является коммуникативной и когнитивной тактикой, которая способствует информационной ёмкости и смысловому обогащению художественного дискурса.

The article deals with cognitive and pragmatic basis of hint making, which is realized by means of phraseological transforms. It is shown on the English language material that hint is not only communicative, but also a cognitive tactics, that contributes to informational capacity and semantic deepening of belles-lettres discourse.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш401.171.11

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70151 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Єна М. 
Морфофункціональний стан слизової оболонки ободової кишки щурів за умов дії різних доз цитостатичної сполуки похідного піролу / М. Єна, Г. Кузнєцова, В. Рибальченко // Вісн. Львів. ун-ту. Сер. біол.. - 2015. - Вип. 70. - С. 305-312. - Бібліогр.: 23 назв. - укp.

Мета роботи - оцінка впливу високих доз інгібітора тирозинкіназ похідного піролу 5-аміно-4-(1,3-бензотіазол-2-ін)-1-(3-метоксифеніл)-1,2-дигідро-3Н-пірол-3-ону (Д1), що, за попередніми даними, має протипухлинну активність in vivo та є малотоксичним у ефективній дозі. Досліджено гістологічні препарати слизової оболонки ободової кишки, забарвлені гематоксиліном-еозином. Встановлено, що похідне піролу при дії в умовно ефективній (пригнічує пухлинний ріст на рівні традиційного цитостатика 5-фторурацилу), 5-кратній і 10-кратній від умовно ефективної дозах (2,3, 11,5 та 23 мг/кг відповідно) протягом 2 тижнів не чинить пошкоджуючого впливу на слизову оболонку ободової кишки щурів. Відсутність значних патологічних змін у кишці за умов впливу Д1 свідчить про відносну безпечність даної сполуки для шлунково-кишкового тракту і про перспективність як потенційної протипухлинної сполуки, що можуть бути корисними для розробки діагностичних критеріїв у клінічній практиці.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*734.24-642:Г261.31 + Р413.3-29

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28852/б. Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського