Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (10)
Пошуковий запит: (<.>A=Кудлай І$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 12
Представлено документи з 1 до 12

      
Категорія:    
1.

Кудлай І. М. 
Вплив рівня годівлі на продуктивні та біологічні особливості тварин української чорно-рябої молочної породи / І. М. Кудлай; ред.: Й. З. Сірацький; Ін-т розведення і генетики тварин УААН. - К. : Наук. світ, 2001. - 92 c. - Бібліогр.: 126 назв. - укp.

Наведено сучасні дані про надходження енергії і поживних речовин в організм тварин з їжею; висвітлено наукові підходи до визначення енергетичної оцінки поживності раціонів. На підставі наукових досліджень і літературних даних висвітлено питання впливу рівня енергетичного живлення на ріст та розвиток телиць української чорно-рябої породи, їх м'ясну продуктивність, перетравність поживних речовин раціону та на формування молочної продуктивності залежно від даного фактора.


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-455,021

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА606339 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Дубін А. М. 
Міжпорідне схрещування в популяції молочної худоби : монографія / А. М. Дубін, В. Ю. Афанасенко, А. І. Коваль, І. М. Кудлай. - К. : Наук. світ, 2009. - 170 c. - укp.

Надано сучасні дані про результати міжнародного схрещування популяції молочної худоби України. На підставі результатів наукових досліджень і літературних даних обгрунтовано реальні можливості підвищення генетичного прогресу у результаті схрещування за допомогою вірогідної оцінки та добору плідників і маточного поголів'я. Показано роль бугаїв-лідерів у генетичному покращанні порід молочної худоби.

Даны современные данные о результатах международного скрещивания популяции молочного скота Украины. На основе результатов научных исследований, обобщения литературных источников обоснованы реальные возможности повышения генетического прогресса в процессе скрещивания с помощью вероятной оценки и отбора производителей и маточного поголовья. Показана роль быков-лидеров в генетическом улучшении пород молочного скота.


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-338

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА724414 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Кудлай І. М. 
Наукове обгрунтування та зоотехнічна оцінка енергетично збалансованого і екологічно безпечного біотехнологічного комплексу з виробництва молока : автореф. дис. ... д-ра с.-г. наук : 06.02.04 / І. М. Кудлай; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. - К., 2011. - 39 c. - укp.

Обгрунтовано принципи та системні рішення щодо створення енергоощадної й екологічно безпечної технології виробництва молока. Розроблено нові об'ємно-планувальні та технологічні рішення приміщень, побудованих з легкозбірних конструкцій, для утримання корів, ремонтного молодняку та родильного відділення, що дало можливість оптимізувати параметри мікроклімату. Експериментально встановлено позитивний вплив даних приміщень на поведінку й адаптаційну здатність корів вітчизняної та зарубіжної селекції. Розширено теоретичні положення щодо адаптаційної здатності корів за умов інтенсивної технології виробництва молока. Розроблено склад раціонів, рецепти комбікормів і структуру вологих кормових сумішей для організації однотипної годівлі високопродуктивних корів впродовж року, вивчено їх продуктивну дію. Набуло подальшого розвитку положення про доцільність використання доїльної установки типу "Паралель" на молочних фермах з поголів'ям 1 000 корів і більше. Встановлено високу ефективність використання біогазової установки для переробки відходів виробництва молочних ферм. Досліджено вихід біогазу, його склад та якість органічних добрив, визначено ступінь їх знезаражування за показниками бактеріального обсіменіння, схожості насіння бур'янів і ступеня розкладання органічної речовини. З'ясовано витрати енергії на виконання окремих технологічних операцій і розраховано енергетичний баланс біотехнологічного комплексу з виробництва молока.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-64 + П811.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА383850 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Кулик М. Ф. 
Теорія і практика оцінки кормів і раціонів у молочних одиницях для корів різного рівня продуктивості / М. Ф. Кулик, В. Ф. Петриченко, О. І. Скоромна, Ю. В. Обертюх, І. М. Кудлай, М. В. Шевчук, П. В. Березовський, Я. І. Півторак, С. М. Блюсюк, В. Д. Атаманюк, В. П. Жуков, Г. П. Бондаренко, Л. О. Гончар, Ю. А. Векленко, В. М. Копайгородський, О. В. Приходько. - Вінниця : Рогальська І.О., 2011. - 274 c. - Бібліогр.: с. 263-273. - укp.

Проведено аналіз наукових основ і методів оцінювання поживності кормів і раціонів. Висвітлено методи енергетичного оцінювання кормів, зокрема, за кормовими та енергетичними кормовими одиницями. Розглянуто потребу жуйних тварин в енергії на лактацію. Обгрунтовано нову систему оцінювання кормів і раціонів у молочних протеїнових, вуглеводних та енергетичних одиницях для корів різного рівня продуктивності в порівнянні з оцінюванням в кормових та енергетичних одиницях, обмінною енергією та чистою енергією лактації.


Індекс рубрикатора НБУВ: П545.53

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА742597 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Поляченко Ю. В. 
Ефекти стовбурових клітин пуповинної крові при експериментальному ушкодженні міокарда / Ю. В. Поляченко, А. В. Габрієлян, Т. М. Доманський, В. Й. Сморжевський, В. Ф. Оніщенко, А. П. Мазур, С. В. Романова, І. В. Кудлай, А. В. Якушев, П. П. Клименко, О. В. Кучук, В. М. Кирик, М. Д. Кучма, Лобинцева // Клініч. хірургія. - 2013. - № 7. - С. 56-60. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Проаналізовано морфологічні, функціональні ознаки ураження міокарда та толерантності до фізичного навантаження у тварин за ізопротеренол-індукованого ураження міокарда після трансплантації ядровмісних клітин (ЯК) пуповинної крові (ПК) у порівнянні з природним перебігом моделі. Доведено, що трансплантація ЯК ПК сприяє прискоренню процесів регенерації та відновлення ушкодженого міокарда в експериментальних тварин. Оцінено зміни локалізації трансплантованих ЯК в зоні ураження та здатність ЯК ПК за їх трансплантації шляхом внутрішньовенного введення мігрувати в зону пошкодження. Одержані експериментальні дані потребують комплексного аналізу та дозволяють очікувати позитивного ефекту під час клінічних випробувань у пацієнтів у разі хронічних захворювань серця.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.13-29

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26838 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Габрієлян А. В. 
Симультанні оперативні втручання з ішемічною хворобою серця та мультифокального атеросклерозу / А. В. Габрієлян, П. І. Нікульніков, А. В. Ратушнюк, В. В. Белейович, В. Й. Сморжевський, О. Л. Бабий, Є. І. Топчу, С. В. Романова, І. В. Кудлай // Архів клініч. медицини. - 2014. - № 2 (ч. 2). - С. 19-21. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Проведено порівняльну оцінку 32 одномоментних оперативних втручань з ішемічною хворобою серця, атеросклерозу сонних артерій та магістральних судин за період 2012 - 2014 рр. Гладке протікання після операційного періоду відмічено у 100 % (32) хворих під час одномоментних втручань. У 32 (100 %) випадках було виконано аорто-коронарне шунтування на серці, що працює. Летальних випадків не було.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.365.11 + Р457.365.170.41

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24388 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Кудлай І. М. 
Вплив рівня годівлі на м'ясні якості телиць української чорно-рябої молочної породи / І. М. Кудлай // Вісн. Білоцерків. держ. аграр. ун-ту : зб. наук. пр. - 1999. - Вип. 9. - С. 213-216. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.

Наведено результати досліджень з вивчення м'ясних якостей телиць відповідно до рівня годівлі. Доведено, що у тварин контрольної групи (годівля за нормами) забійний вихід становив 60,9 %, а дослідної (надмірна годівля) - 60,7 %. Рівень годівлі помітно не вплинув на хімічний склад їх м'яса. Спостережено незначне збільшення показників сухої речовини, білка та жиру у м'ясі телиць, вирощених на високому рівні годівлі. Встановлено, що найціннішим для харчування є м'ясо першого сорту, кількість якого становила у телиць контрольної групи - 66,6 %, а дослідної - 67,2 % від маси туші.


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-65-60,025

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69704 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Кудлай І. М. 
Форма вимені та особливості молоковіддачі у голштинізованих первісток / І. М. Кудлай // Вісн. Білоцерків. держ. аграр. ун-ту : зб. наук. пр. - 1999. - Вип. 8. - С. 116-120. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Наведено результати досліджень з вивчення впливу рівня годівлі під час вирощування голштинізованих телиць на їх наступну молочну продуктивність і морфологічні та фізіологічні особливості вимені. Доведено, що надмірна годівля під час вирощування позитивно впливала на молочну продуктивність первісток, порівняно з годівлею за нормами. У цьому випадку збільшуються показники промірів вимені та його індекс. Швидкість молоковіддачі також була вищою, що є головним елементом технології утримання молочної худоби. З підвищенням кровності за голштинською породою молочна продуктивність і технологічні показники вимені зростають.


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-64,025

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69704 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Усенко О. Ю. 
Динаміка проявів серцевої недостатності в короткострокові терміни у пацієнтів зі зниженою скоротливою здатністю міокарда після трансплантації стовбурових клітин пуповинної крові / О. Ю. Усенко, В. Й. Сморжевський, А. В. Габрієлян, А. В. Якушев, Т. М. Доманський, І. В. Кудлай, С. В. Романова // Зб. наук. пр. співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика. - 2015. - Вип. 24, кн. 2. - С. 100-108. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

На сьогоднішній день захворюваність на серцеву недостатність (СН) називають епідемічною. Найрадикальнішим і найбільш ефективним методом лікування хронічної СН (ХСН) залишається трансплантація серця. Проте вона є дуже обмеженою у використанні через низку соціальних, медичних та етичних чинників. Одним з перспективних, але недостатньо дослідженим підходом лікування ХСН є клітинна терапія. Незважаючи на те, що вже було проведено цілу низку досліджень клітинної терапії, багато питань залишаються відкритими. Мета роботи - оцінити вплив трансплантації стовбурових клітин пуповинної крові на перебіг та прогноз СН у пацієнтів із зниженою скоротливою здатністю міокарда. Проведено аналіз стану пацієнтів з СН стадії IIА - IIБ. Трансплантацію стовбурових клітин (ТСК) пуповинної крові проводили внутрішньовенним методом. Толерантність до фізичного навантаження визначали за допомогою тесту із 6-хвилинною ходою. Оцінювали рівень мозкового натрій-уретичного пептиду (BNP). Розрахунок ризиків 1- та 3-річної смерті проводили за шкалою MAGGIC. Вихідний стан хворих характеризувався наявністю СН з підвищеним ризиком 1- та 3- річної смерті. Традиційна консервативна терапії була недостатньо ефективною. Після ТСК в короткострокові терміни зареєстровано покращання загального стану реципієнтів, збільшення толерантності до фізичного навантаження, зменшення функціонального класу (ФК) СН по NYHA (до ТСК середній ФК - 3,3, через 1 міс - 2,6, через 3 міс - 2,2). Також після ТСК знизився рівень біохімічних маркерів СН та розрахунковий ризик смерті від СН. Зниження проявів СН після ТСК надало змогу підвищити дози бета-адреноблокаторів до цільових терапевтичних доз, а дози сечогінних суттєво знизити. Висновки: ТСК пуповинної крові дозволила підвищити ефективність консервативної терапії СН у пацієнтів з кардіоміопатією. Застосовування ТСК пуповинної крові у комплексному лікуванні хворих із зниженою скорочувальною функцією міокарда потребує подальших досліджень.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.09-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70307 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Стандартизація у тваринництві : [навч. посіб.] / І. І. Ібатуллін, В. О. Пабат, А. Я. Маньковський, М. І. Бащенко, В. Т. Лісовенко, І. М. Кудлай; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. - Київ : Ліра-К, 2016. - 547 c. - Бібліогр.: с. 541-543 - укp.

Наведено вимоги нормативних документів, насамперед міждержавних і національних стандартів, до продукції тваринництва (молока, яєць, меду, прополісу, воску, тварин для забою, шкіряної сировини, овчини тощо), а також до продукції, використання якої забезпечує ефективну організацію окремих елементів технологічного процесу її виробництва та реалізації (сіна, силосу, комбікормів, висівок, шроту, преміксів, вітамінів тощо).


Індекс рубрикатора НБУВ: П5 ц я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА809688 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Виробництво молока (вітчизняний та світовий досвід ефективного ведення молочного скотарства) : [монографія] / С. Ю. Рубан, І. М. Кудлай, А. В. Клименко, Л. В. Мітіогло, Л. В. Центило, В. Г. Цибенко; Національний університет біоресурсів і природокористування України. - Харків : Бровін О. В., 2021. - 366 c. - (Досвід професіоналів). - Бібліогр. в кінці гл. - укp.

Наведено досвід ефективного ведення молочного скотарства за різних систем організації виробничих процесів як в кращих господарствах України, так і за її межами. Висвітлено особливості утримання, доїння, годівлі та виробництва кормів, організації селекційної роботи та ветеринарного забезпечення на прикладі високоефективних господарств. Розглянуто історію створення, особливості та напрями удосконалення ряду популярних комерційних порід у молочному скотарстві, визначено роль сучасних методів їх генетичного покращення. Висловлено думку про можливу роль державних інституцій щодо сприяння розвитку в Україні як тваринництва в цілому, так і зокрема галузі молочного скотарства.


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА849537 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Інфраструктурна підтримка регіональних інноваційних процесів : монографія / С. Б. Колодинський, С. О. Крамський, В. І. Дубницький, П. Г. Курган, О. Ю. Цуканов, О. М. Гарас, І. О. Гарас, В. О. Янковий, О. В. Дарушин, І. В. Кудлай, О. О. Алєксєйчук, О. М. Євдокімова, О. В. Захарченко; ред.: С. Б. Колодинський. - Одеса : Екологія, 2021. - 255 c. - Бібліогр. в кінці розд. - укp.

Досліджено сутність процесу формування та розвитку інфраструктурної підтримки інноваційних розробок в умовах ринкової трансформації регіону. Висвітлено особливості реалізації заходів, щодо поширення новітніх форм інноваційних процесів сучасних підприємств в умовах економічної нестабільності та структурних зрушень економіки. Проведено аналіз динаміки та структури інфраструктури інноваційних розробок в сучасних умовах. Виявлено основні фактори, які впливають на інновації та формують відповідну політику регіональних підприємств, спрямовану на інноваційні розробки. Охарактеризовано сучасний стан та методологічні підходи до формування регіональної інноваційної інфраструктури. Досліжено особливості управління інноваційним розвитком на рівні регіону. Обгрунтовано доцільність застосування мережевих форм забезпечення інноваційної інфраструктури регіону. Здійснено моделювання і прогнозування регіональних інноваційних розробок. Розглянуто генерування зовнішніх та внутрішніх джерел реструктуризації регіонального господарського комплексу. Досліджено міжнародні інноваційні стратегічні альянси як форми трансферу технологій.


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР)60-55

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА856458 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського