Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (1)
Пошуковий запит: (<.>A=Кривдик В$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 9
Представлено документи з 1 до 9

      
Категорія:    
1.

Кривдик В. Г. 
Колапсуючі зірки як джерела електромагнітного випромінювання / В. Г. Кривдик // Кинематика и физика небес. тел. - 1998. - 14, № 6. - С. 475-489. - Бібліогр.: 40 назв. - укp.

Ця робота є першою із серії статей, у яких будуть розглянуті процеси прискорення часток та їх електромагнітне випромінювання під час колапсу зірок із різними початковими розподілами часток у магнітосферах - степеневим, релятивістським максвелівським і больцманівським. У першій статті цієї серії досліджуються фізичні умови у магнітосфері колапсуючої зірки, еволюція спектру заряджених часток у ході колапсу, а також розрахований потік випромінювання від колапсуючої зірки із початковим степеневим спектром часток у магнітосфері. Як показують дослідження, заряджені частки прискорюються під час колапсу до релятивістських швидкостей за рахунок бетатронного механізму у зростаючому із часом магнітному полі колапсуючої зірки. Рухаючись у цьому полі, заряджені частки будуть випромінювати електромагнітні хвилі у широкому діапазоні частот - від радіо- до гамма-діапазону. При цьому у ході колапсу інтенсивність випромінювання зростає порівняно із початковою у тисячу разів, і воно може бути зареєстроване сучасними радіо-, рентгенівськими та гамма-телескопами.


Індекс рубрикатора НБУВ: В6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14258 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Кривдик В. Г. 
Електромагнітне випромінювання при колапсі зірок з релятивістським максвеллівським та больцманівським розподілами часток у магнітосфері / В. Г. Кривдик // Кинематика и физика небес. тел. - 2001. - 17, № 3. - С. 233-239. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: В642

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14258 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
3.

Кривдик В. Г. 
Формування спектра космічних променів при їхньому розповсюдженні у Галактиці / В. Г. Кривдик // Кинематика и физика небес. тел. - 2002. - 18, № 1. - С. 69-82. - Бібліогр.: 35 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: В675.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14258 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
4.

Кривдик В. Г. 
Динаміка частинок та їхнє нетеплове випромінювання у неоднорідній магнітосфері із змінним дипольним магнітним полем / В. Г. Кривдик // Косм. наука і технологія. - 2006. - 12, № 4. - С. 78-85. - Бібліогр.: 30 назв. - укp.

Досліджено динаміку заряджених частинок у магнітосферах небесних тіл з неоднорідним розподілом частинок і змінним дипольним магнітним полем (МП), їх прискорення та нетеплове випромінювання для певних початкових розподілів заряджених частинок у магнітосфері (МС). Показано, що заряджені частинки будуть прискорюватися у змінному МП та генерувати нетеплове електромагнітне випромінювання (НЕМВ) і що небесні тіла зі змінними МП мають бути потужними джерелами НЕМВ, яке можна спостерігати за допомогою інструментів наземного та супутникового базування. Значення потоків випромінювання залежить від відстані до небесних тіл, значень їх МП і спектрів частинок у МС.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д214.22

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14846 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Кривдик В. Г. 
Космічні промені від замагнічених колапсуючих зірок / В. Г. Кривдик // Кинематика и физика небес. тел. - 2007. - 23, № 2. - С. 112-122. - Бібліогр.: 25 назв. - укp.

Розглянуто прискорення космічних променів у магнітосферах колапсуючих зірок із початковим дипольним магнітним полем (МП) і різними початковими енергетичними розподілами частинок у магнітосфері - степеневим, релятивістським максвеллівським та больцманівським. Коли замагнічена зірка на стадії гравітаційного колапсу стискається, її МП значно зростає. Це змінне МП генерує вихрове електричне поле. Розрахунки показують, що це електричне поле буде прискорювати заряджені частинки до релятивістських енергій. Таким чином, колапсуючі зірки можуть бути джерелами космічних променів високих енергій як у нашій, так і в інших галактиках.


Індекс рубрикатора НБУВ: В387 + В632.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14258 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Кривдик В. Г. 
Космічні промені у центральних областях активних галактик / В. Г. Кривдик // Кинематика и физика небес. тел. - 2007. - 23, № 3. - С. 167-173. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

Розглянуто прискорення заряджених частинок на неоднорідностях магнітного поля в активних областях галактик внаслідок механізму Фермі. Показано, що у межах цієї моделі найбільш ефективно будуть прискорюватися релятивістські частинки. Прискорення нерелятивістських частинок за рахунок цього механізму можливе лише в ядрах із дуже великою кількістю неоднорідностей, тобто за умови їх сильної турбулізації. Досліджено умови для прискорення заряджених частинок у активних ядрах галактик на різних стадіях еволюції.


Індекс рубрикатора НБУВ: В661.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14258 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Кривдик В. Г. 
Прискорення заряджених частинок у магнітосфері колапсуючої зірки та їхнє нетеплове електромагнітне випромінювання / В. Г. Кривдик // Кинематика и физика небес. тел. - 2009. - 25, № 6. - С. 415-451. - Бібліогр.: 73 назв. - укp.

Досліджено процеси трансформації магнітного поля (МП) та плазми у неоднорідних магнітосферах колапсуючих зірок з початковим дипольним МП і певними початковими енергетичними розподілами частинок у магнітосфері - степеневим, релятивістським максвеллівським та больцманівським. Розглянуто бетатронний механізм прискорення заряджених частинок у магнітосфері колапсуючої зірки. Коли намагнічена зірка на стадії гравітаційного колапсу стискається, її МП значно зростає. Це змінне МП генерує вихрове електричне поле. Розрахунки показують, що це електричне поле буде прискорювати заряджені частинки до релятивістських енергій. Таким чином, колапсуючі зірки можуть бути джерелами космічних променів високих енергій як у нашій, так і в інших галактиках. Прискорення частинок у ході колапсу відбувається в основному у полярних областях магнітосфери, що спричиняє формування полярних релятивістських струменів (джетів). Рухаючись у МП, ці частинки будуть генерувати нетеплове електромагнітне випромінювання у широкому діапазоні частот - від радіо- до гамма-частот. Таким чином, на стадії гравітаційного колапсу у магнітосферах зірок формуються релятивістські струмені, які будуть потужними джерелами нетеплового електромагнітного випромінювання.


Індекс рубрикатора НБУВ: В661.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14258 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Кривдик В. І. 
Інструментальне забезпечення технологій управління в системі економічної безпеки підприємств / В. І. Кривдик // Бізнес Інформ. - 2020. - № 3. - С. 392-400. - Бібліогр.: 27 назв. - укp.

Проаналізовано динаміку зміни рівня популярності інструментів та трендів управління протягом 2000 - 2017 рр. і наведено 25 найбільш популярних інструментів та трендів управління за підсумками 2017 р. Виділено цілі застосування інструментів та трендів управління в діяльності сучасних організацій. У 2017 р. 48 % респондентів використовували такий інструмент, як стратегічне планування. Друге місце посідає CRM (управління взаємовідносинами з клієнтами), оскільки організації задля досягнення комерційного успіху спрямовують свою діяльність на задоволення потреб споживачів. Міжнародні практики використання управлінських технологій та інструментів не завжди можуть адекватно сприйматися вітчизняними субієктами управління, і в деяких випадках можуть викликати суттєвий організаційний спротив при їх практичній реалізації. Однак у межах систем економічної безпеки підприємств відповідальні особи постійно намагаються вводити нові практики у практичну площину діяльності. Запропоновано авторські визначення понять: розширена аналітика, аgile-менеджмент (гнучке управління), збалансована система показників, бенчмаркінг, реінжиніринг бізнес-процесів, управління змінами, зниження складності, ключові компетенції, аналіз поведінки споживачів, управління взаємовідносинами з клієнтами (CRM), системи задоволення споживачів, сегментація споживачів, цифрова трансформація, системи залучення співробітників, Інтернет речей, злиття та поглинання, місія та стратегічне бачення, корпоративний тайм-менеджмент, моделі цінової оптимізації, сценарне планування, стратегічні альянси, стратегічне планування, управління ланцюгами поставок, тотальне управління якістю, бюджети з нульовою базою. Підкреслено необхідність імплементації технологій та трендів управління в систему економічної безпеки підприємств та, за необхідності, їх адаптації до умов функціонування.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-995-21

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14572 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Економічна безпека кластерів промислових підприємств: пріоритети та механізми забезпечення : [монографія] / Л. А. Богатчик, Н. І. Гавловська, О. Б. Злотенко, В. І. Кривдик, Л. А. Кримчак, С. А. Матюх, В. І. Притис, Є. М. Рудніченко, Л. В. Скоробогата; ред.: Н. І. Гавловська, Є. М. Рудніченко, Л. В. Скоробогата; Хмельницький національний університет. - Хмельницький : ХНУ, 2021. - 263 c. - Бібліогр.: с. 209-230 - укp.

Проведено дослідження економічної безпеки кластерів промислових підприємств як пріоритетного напряму національної безпеки. Наведено інструменти інформаційно-аналітичного забезпечення економічної безпеки зовнішньоекономічної діяльності таких об’єднань. Констатовано, що поширення впливу світових інтеграційних процесів на розвиток національної економіки обумовлює перегляд існуючих у вітчизняній практиці підходів до формування інституту національної безпеки як на державному, так і регіональному рівнях. Визначено, що необхідність врахування загроз та викликів, які виникають в процесі міжнародної взаємодії, потребують удосконалення інструментів захисту національних інтересів держави не лише в політичному, але й в соціоекономічному та інноваційному аспектах. Зауважено, що вітчизняна та міжнародна практика володіють розгалуженим набором спеціальних індикаторів (показників, критеріїв оцінки тощо), які дозволяють в повній мірі оцінити стан економічної безпеки регіону, враховують специфіку розвитку соціально-економічної системи, і детально розкриті у працях науковців.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)301-995

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА858086 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського