Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (12)Журнали та продовжувані видання (4)
Пошуковий запит: (<.>A=Коцан В$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5

      
Категорія:    
1.

Коцан В. В. 
Традиційний народний одяг як прояв ідентичності етнографічних груп українців Закарпаття (ХІХ - першої половини ХХ ст.) : автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.05 / В. В. Коцан; НАН України, Ін-т українознав. ім. І. Крип'якевича, Ін-т народознав. - Л., 2013. - 20 c. - укp.

Досліджено особливості традиційного народного вбрання українців Закарпаття XIX - першої половини XX ст. Визначено основні етапи формування та розвитку народного одягу: початок - друга половина XIX ст., кінець XIX - початок XX ст., 1920 - 1940 рр. Проаналізовано стан і характер джерельної бази, ступінь розробки проблеми в історіографії, визначено методику та методи дослідження. Виділено етнографічно розмежувальні риси та етноідентифікуючі ознаки народного вбрання гуцулів Рахівщини, долинян Закарпаття, карпатоукраїнські, особливі та відмінні риси в одязі бойків і лемків Закарпаття. Виокремлено роль іноетнічних запозичань та їх вплив на формування та розвиток народного одягу українсько-румунського, українсько-угорського, українсько-словацького етнічного порубіжжя. Визначено ступінь впливу етнічних, соціально-економічних, екологічних та інших факторів на формування та розвиток регіональних особливостей народного одягу. На основі джерельного матеріалу, теоретичних узагальнень виділено одягові комплекси, локально-територіальні осередки та "контактні зони". Наголошено, що запропонований поділ Закарпаття за одяговими комплексами в основному збігається із загальноприйнятим історико-етнографічним районуванням краю.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т52(45=УКР74ЗА)-426

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА400143 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Коцан В. В. 
Традиційний народний одяг як джерело вивчення та популяризації культурної спадщини Закарпаття / В. В. Коцан // Hist. and Cultural Studies. - 2015. - 2, № 1. - С. 53-60. - Бібліогр.: 34 назв. - укp.

Розглянуто традиційний народний одяг як важливе джерело вивчення та популяризації культурної спадщини Закарпаття. Окреслено основні аспекти, для з'ясування достовірності яких одяг є цінним джерелом; наведено головні форми популяризації культурної спадщини через призму народного вбрання.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т52(45=УКР3А/Я)-426

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Коцан В. Ю. 
Формування і реалізація міграційної політики Іспанії в контексті спільної міграційної політики ЄС : автореф. дис. ... канд. політ. наук : 23.00.04 / В. Ю. Коцан; Чернів. нац. ун-т ім. Ю. Федьковича. - Чернівці, 2016. - 20 c. - укp.

Комплексно досліджено міграційну політику (МП) Іспанії, її еволюцію в контексті загальносвітових і регіональних міграційних та інтеграційних процесів. Доведено, що МП Іспанії формувалася під впливом міграційної ситуації. Наведено періодизацію формування міграційної ситуації Іспанії. Зазначено її позитивний вплив на соціально-економічний розвиток країни. Доведено, що, крім позитиву, міграційна ситуація містить у собі загрози та небезпеки, для подолання яких потрібна адекватна міграційна політика. Проаналізовано міграційне законодавство, наявність інституцій та здійснено періодизацію МП Іспанії. Доведено, що сучасна МП країни базується на управлінні міграційними потоками, сприяє інтеграції іммігрантів і боротьбі з нелегальною імміграцією. Зазначено, що Іспанія координує свої дії в галузі міграційного регулювання з ЄС і використовує міжнародну співпрацю в цій сфері. Наголошено, що подальша трансформація МП Іспанії може відбуватися по-різному. Наведено два сценарії подальшої її розбудови "інерційний" та "стратегічний". Доведено, що позитивний досвід розбудови міграційної політики Іспанії може використати Україна для вдосконалення концепції МП; розбудови українсько-іспанських відносин у міграційній сфері.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф4(4ІСП),32 + Ф4(4),32

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА425210 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Коцан В. В. 
Етнокультурні маркери в контексті погранич: традиційний народний одяг та ідентичність населення Закарпаття ХІХ - початку ХХІ ст. : автореф. дис. ... д-ра іст. наук : 07.00.05 / В. В. Коцан; Національна академія наук України, Інститут українознавства імені І. Крип'якевича, Інститут народознавства. - Львів, 2021. - 40 c. - укp.

На основі аналізу наявної літератури, усних, письмових, речових і зображувальних джерел вперше в українській етнології здійснено комплексне дослідження еволюції традиційного народного вбрання Закарпаття XIX - початку XXI ст., проаналізовано причини та наслідки еволюційних змін в одягових традиціях краю. Наведено авторське тлумачення основних термінів і понять із досліджуваної проблематики. Традиційний народний одяг розглянуто в контексті історико-етнографічного районування Закарпаття. Охарактеризовано особливості крою, елементи оздоблення складових народного вбрання етнографічних груп українців (долинян, гуцулів, бойків і лемків) та національних меншин (угорців, румунів, словаків, німців, євреїв і циган) краю. Ґрунтовно проаналізовано локальні прояви народного одягу в родинній і календарній обрядовості, визначено роль вбрання у світоглядних віруваннях, народній магії, фольклорі та піснях. Розглянуто розвиток та трансформації видів і типів народного одягу у другій половині XX ст., одяг як культурно-мистецьке явище на початку XXI ст., а також роль музею в поширенні знань про народне вбрання Закарпаття.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т52(23=УК7,3)-426 + Т594.261

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА449349 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Коцан В. В. 
Традиційний народний одяг Закарпаття XIX - першої половини XX ст.: етнічна специфіка, обрядова роль : [монографія] / В. В. Коцан; ред.: С. П. Павлюк; Національна академія наук України, Інститут народознавства. - Львів : Ін-т народознавства НАН України, 2021. - 295 c. - Бібліогр.: с. 253-266 - укp.

На основі польових етнографічних, архівних, літературних, речових і зображувальних джерел здійснено комплексний аналіз та узагальнення еволюції одягових традицій Закарпаття XIX - першої половини XX ст. Визначено етноідентифікуючі ознаки, етнографічно розмежувальні риси вбрання етнографічних груп українців і національних меншин краю. Встановлено сакральну роль одягу. Проведено детальний аналіз крою та елементів оздоблення складових одягових комплексів. Окремо акцентовано на застосуванні народного вбрання у родинній обрядовості, звичаях річного календарного циклу, світоглядних віруваннях і народній магії. Визначено місце народного вбрання у фольклорі та піснях.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ126.63(4УКР-9ЗАК)5/6 я6 + Т52(4УКР-9ЗАК)-426

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА852521 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського