Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (4)
Пошуковий запит: (<.>A=Котвицька В$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
Категорія:    
1.

Котвицька В. А. 
Адаптація англіцизмів у сучасній німецькій мові / В. А. Котвицька // Одес. лінгвіст. вісн. : зб. наук. пр. - 2013. - Вип. 1. - С. 62-67. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Досліджено особливості адаптації англіцизмів у сучасній німецькій мові.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-05 + Ш143.24-322.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж74353 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Котвицька В. А. 
Семантична адаптація англіцизмів у сучасній німецькій мові : автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.02.04 / В. А. Котвицька; Запоріз. нац. ун-т. - Запоріжжя, 2015. - 20 c. - укp.

Комплексно досліджено семантичну адаптацію англіцизмів у сучасній німецькій мові, під якою розуміються семантичні модифікації прямих лексичних запозичень з англійської мови та її американського варіанту в процесі їх функціонування та становлення на німецькому грунті. Встановлено, що англіцизм у німецькій мові та слово-донор в англійській мають неідентичні семантичні структури, неоднаковий набір сем, а, отже, - неоднаково вживаються та інтерпретуються. Проаналізовано словникові статі та корпус контекстів довів, що словникова сукупність сем та реальна сукупність сем у семантичних структурах запозичених слів не співпадають. Словникові тлумачення часто не дають чітких уявлень про межі окремих значень слів. Окрім словникового матеріалу для встановлення типів семантичної адаптації необхідно залучати контекст. Виокремлено 13 типів семантичної адаптації. Встановлено, що зміни у семантичних структурах запозичених слів носять у цілому типовий характер (більшість виокремлених типів адаптації описують звуження семантичної структури), у той же час зміни семних складів значень англіцизмів відбуваються у межах основних семантичних підтипів (усього 7 підтипів).


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-05 + Ш143.24-322

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА413467 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Німецька мова професійного спрямування = Berufsbezogenes Deutsch : навч. посіб. для здобувачів ступеня бакалавра за спец. 153 "Мікро- та наносистемна техніка", 171 "Електроніка", 172 "Телекомунікація та радіотехніка" / Г. Л. Лисенко, В. А. Котвицька, О. А. Лазебна, Л. І. Павловська; ред.: О. О. Беззубова; НТУ України "Київ. політехн. ін-т ім. І. Сікорського". - Київ : КПІ ім. І. Сікорського : Політехніка, 2019. - 99 c. - Бібліогр.: с. 95-96 - укp. - нім.

Запропоновано різні види завдань, які сприятимуть підвищенню ефективності навчання студентів німецької мови професійного спрямування усіх спеціальностей факультету електроніки. Подано систему завдань, що передбачає узагальнення набутих знань, розвиває образне, логічне мислення та культуру як усного, так і писемного мовлення. Уміщено термінологічний німецько-український словник, що сприятиме поглибленню та вдосконаленню знань термінології з вузькоспеціалізованої тематики. Подано інформацію про електричний заряд, причини виникнення струму та напруги, з'єднання конденсаторів, транзистори, сенсорні датчики, частотні сфери в технічних системах.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.24-923.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА834041 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського