Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (11)
Пошуковий запит: (<.>A=Кордзая Н$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 12
Представлено документи з 1 до 12

      
Категорія:    
1.

Кордзая Н. Р. 
Формування якості хліба з цільного зерна пшениці з включенням коренеплідних овочів : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.18.15 / Н. Р. Кордзая; Київ. нац. торг.-екон. ун-т. - К., 2011. - 20 c. - укp.

Проведено товарознавче оцінювання нових видів хліба на основі аналізу органолептичних і фізико-хімічних показників якості, харчової та біологічної цінності, показників безпечності, розраховано комплексний показник якості. На підставі медико-біологічних досліджень встановлено позитивну дію коренеплідних овочів на антиоксидантну активність хліба з цільного зерна пшениці, зниження ульцерогенної дії та підвищення засвоєння нового продукту організмом людини. Досліджено зміни показників якості хліба з цільного зерна пшениці з включенням коренеплідних овочів у процесі зберігання та вплив на ці зміни різних видів пакування. Визначено, що гарантійний термін його зберігання в упакуванні з поліпропіленової біоорієнтованої плівки становить 48 год. Розраховано економічний ефект і доведено соціальну ефективність від впровадження хліба з цільного зерна пшениці з включенням коренеплідних овочів у виробництво та споживання. На нову продукцію розроблено нормативну та технологічну документацію.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л83-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА384717 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Кордзая Н.  
Якість цільнозернового пшеничного хліба з використанням коренеплідних овочів / Н. Кордзая, М. Мардар // Товари і ринки. - 2012. - № 1. - С. 102-110. - Бібліогр.: 26 назв. - укp.

Проведено оцінку якості цільнозернового пшеничного хліба з додаванням коренеплідних овочів (селери, петрушки, пастернаку) шляхом вивчення органолептичних показників, харчової та біологічної цінності, особливостей структури, показників безпечності та медико-біологічних властивостей. Розраховано комплексний показник якості нового виду хліба.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л837.2-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25522 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Мардар М. Р. 
Медико-біологічна оцінка хліба з цільного зерна пшениці з включенням коренеплідних овочів / М. Р. Мардар, Н. Р. Кордзая // Вост.-Европ. журн. передовых технологий. - 2013. - № 4/10. - С. 34-39. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Наведено медико-біологічну оцінку хліба з цільного зерна пшениці з включенням коренеплідних овочів. На підставі медико-біологічних досліджень встановлено позитивну дію коренеплідних овочів на антиоксидантну активність хліба з цільного зерна пшениці, зниження ульцерогенної дії та підвищення засвоєння нового продукту організмом людини.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л838-106

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24320 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Кордзая Н. 
Державне регулювання продовольчої безпеки / Н. Кордзая, Б. Єгоров // Товари і ринки. - 2016. - № 2. - С. 45-56. - Бібліогр.: 33 назв. - укp.

Обгрунтовано актуальність формування та підтримки державної регуляторної політики в сфері продовольчої безпеки. Проаналізовано законодавство США, окремих країн СНД, Азії та ЄС, що регулює продовольчу безпеку. Зроблено висновки щодо різниці рівня державного регулювання основ продовольчої безпеки в Україні та інших країнах світу.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-982-995 + У50-982-995 + Х819(4УКР)124

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25522 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Кордзая Н. 
Асортимент батончиків зернових на регіональному ринку / Н. Кордзая, І. Ковалів // Товари і ринки. Сер. Техн. науки. - 2019. - № 1. - С. 40-51. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Досліджено асортимент батончиків зернових, що реалізуються в роздрібних торговельних мережах м. Одеси. На основі проведеного аналізу розраховано показники їх асортименту, а саме: широти, повноти, стійкості, новизни, раціональності. Вивчено харчову та енергетичну цінність батончиків, представлених у торговельних мережах.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л821.047 + У9(4УКР-4ОДЕ-20)421.512.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25522 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Кордзая Н. 
Маркетингове дослідження вподобань споживачів продуктів оздоровчого харчування / Н. Кордзая, І. Ковалів // Товари і ринки. - 2019. - № 3. - С. 29-37. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Розглянуто маркетингові дослідження споживчих вподобань під час вибору батончиків зернових з метою розширення асортименту цієї продукції. Встановлено основні чинники, які впливають на рішення споживачів під час вибору та купівлі. Виявлено смаки респондентів, частоту споживання, переваги щодо країн-виробників та торговельних марок, що підтверджує перспективність розроблення та виведення на ринок нових видів батончиків зернових.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)421.512.1-211.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25522 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Кордзая Н. Р. 
Основні поняття продовольчої безпеки країни : монографія / Н. Р. Кордзая, Б. В. Єгоров; М-во освіти і науки України. - Херсон : Олді-плюс, 2018. - 147 c. - Бібліогр.: с. 128-145 - укp.

Висвітлено проблеми формування продовольчої безпеки від зародження поняття терміну та його розвитку до сучасного його трактування. Систематизовано й узагальнено дані з різних джерел: робіт відомих науковців, видань державних міжнародних установ, законодавчої бази України та країн світу, наведено їх інтерпретацію. На основі аналізу вітчизняних і зарубіжних літературних і нормативно-правових джерел розглянуто різні підходи до визначення поняття "продовольча безпека", системи формування та шляхів вирішення цієї проблеми. Сформульовано нове визначення терміну "продовольча безпека", де одними з основних чинників є взаємозв'язок основних факторів впливу та формування продовольчих ринків та імпортозалежність у кожному з них. Проаналізовано підходи щодо виділення структурних елементів продовольчої безпеки країни. Досліджено стан розвитку законодавства країн світу та України щодо вирішення проблеми продовольчого забезпечення. Встановлено, що сьогодні, Україна є однією з країн, де механізм державної підтримки питань продовольчої безпеки ще не є сформованим. Запропоновано механізм формування продовольчих ринків. Розроблено модель формування продовольчої безпеки. Визначено основні елементи, які впливають на рівень продовольчої безпеки країни, серед яких одне з центральних місць посідає саме процес формування продовольчих ринків.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)124 + У9(4УКР)0-982-995

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА825768 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Кордзая Н. Р. 
Основи інтернет-маркетингу : навч. посіб. Ч. 1 / Н. Р. Кордзая. - Херсон : Олді-плюс, 2018. - 180 c. - Бібліогр.: с. 176-180 - укp.

Розкрито основні поняття Інтернет-маркетингу. Розглянуто методику й особливості пошукової оптимізації та оптимізації під соціальні мережі. Описано характерні риси й алгоритм проведення маркетингової кампанії у соціальних мережах (Facebook, Instagram) і Twitter. Викладено основи ведення e-mail маркетингу.


Індекс рубрикатора НБУВ: У584.30.02 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: В357582/1 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Кордзая Н. Р. 
Особливості формування та розвитку механізмів продовольчого забезпечення регіону / Н. Р. Кордзая // Бізнес Інформ. - 2020. - № 12. - С. 142-148. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Досліджено продовольче забезпечення, яке є важливим індикатором якості соціально-економічного розвитку території (регіону) в щоденному споживанні продовольчих товарів населенням, зміцнюючи продовольчу безпеку країни. Умови адміністративно-територіальної реформи, спрямовані на передачу повноважень від центральних органів влади до місцевих, значно змінили систему продовольчого забезпечення територій, яка формує рівень цілісності продовольчої безпеки країни. Зміни вплинули і на централізовану систему продовольчого забезпечення через передачу нових принципів з державного рівня на регіональний. Збалансована та дієва система забезпечення населення продовольством впливає на якість його життя, економічну безпеку держави, її регіонів, конкурентоспроможність агропромисловості України на світових, зокрема європейських, ринках. Розроблені заходи з реалізації поставлених завдань Стратегії продовольчої безпеки регіонів плануються на період 3 - 5 років. Запропоновано структурно-логічну схему організаційно-економічного механізму продовольчого забезпечення регіону як комплекс економічних, технологічних та організаційних заходів, що здійснюються державою та іншими суб'єктами ринку на рівні країни та регіонів для задоволення потреб населення продовольчими товарами, регулюючи збут сільськогосподарської продукції, її переробку, гарантії покращення якості та безпеки харчових продуктів та їх цінової доступності. Досліджено, що основними напрямами реалізації механізму продовольчого забезпечення регіону є: забезпечення стійкого зростання виробництва, доступність продукції для споживачів; обмін сільськогосподарською продукцією; формування механізму регуляторного впливу на виробництво, торгівлю сільськогосподарською продукцією (національний, регіональний рівні); об'єднання невеликих фермерських господарств у межах регіонів; запровадження гарантованих мінімальних закупівельних цін (висока рентабельність виробництва); покращення рівня якості продукції, запровадження екологічних норм для стимулювання виробництва, вироблення та реалізація екологічно чистих продуктів харчування.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-982 + У049(4УКР)60-96

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14572 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Матеріали XI Міжнародної науково-практичної молодіжної інтернет-конференції " Актуальні проблеми інноваційного розвитку аграрного сектору економіки", 10 квітня 2020 р., Україна, Київ / ред.: Ю. О. Лупенко, М. М. Кропивко, М. П. Чіраг, О. Г. Шпикуляк, М. І. Козак, Н. М. Столярчук, В. В. Нечитайло, А. П. Матвієнко, Н. Р. Кордзая, Н. В. Здирко; Національна академія аграрних наук України, Національний науковий центр "Інститут аграрної економіки", Київська міська професійна спілка працівників агропромислового комплексу, Research Culture Society. - Київ : ННЦ "ІАЕ", 2020. - 203 c. - Бібліогр. в кінці ст. - укp. - англ.

Висвітлено теоретичні та прикладні засади розвитку економіки України та інших країн на інноваційній основі й актуальні проблеми, пов'язані з їх впровадженням. Розглянуто інноваційні орієнтири розвитку агропромислового виробництва України. Увагу приділено принципам економічного аналізу процедур публічних закупівель. Наведено сучасні тенденції споживання молочних продуктів в Україні та напрями їх змін під впливом пандемії. Висвітлено теоретичні аспекти накопичення додаткової енергії на Землі в контексті досліджень С. Подолинського. Розглянуто соціально-економічні проблеми розвитку сільських територій. Висвітлено міжнародний досвід щодо організації місцевих бюджетів. Розглянуто окремі аспекти процесу розвитку інтелектуального капіталу в аграрній сфері.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-55

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА848529 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Кордзая Н. Р. 
Формування системи продовольчої безпеки: теоретико-методологічні основи і регіональний характер : монографія / Н. Р. Кордзая. - Херсон : Олді-Плюс, 2020. - 248 c. - Бібліогр.: с. 214-236 - укp.

На підставі теоретичного узагальнення обґрунтовано методологічні та методичні засади і розроблено практичні рекомендації щодо вирішення важливої наукової і практичної проблеми із забезпечення продовольчої безпеки Причорноморського регіону та визначення пріоритетів розвитку агропродовольчої сфери в умовах ринкових трансформацій та сталого розвитку економіки. З метою забезпечення рекомендованого рівня достатності певного виду продовольства (харчових продуктах) країни чи окремого регіону, запропоновано методичний підхід до визначення індексу продовольчої конкурентоспроможності країни/регіону за окремою групою харчових продуктів. Доведено, що стандартизація, як гарант якості та безпечності продукції, функціонально реалізується в контексті наукового, технічного, господарського, економічного, юридичного, естетичного і політичного аспектів, сприяє оптимальному впорядкуванню об'єктів, що досліджуються, для поліпшення якості продукції і як слідство підвищення ефективності виробництва з одного боку, а з іншого - удосконалення організації управління народним господарством, розвиток міжнародного економічного, наукового і технічного співробітництва. Установлено, що активізація зовнішньоекономічних та інвестиційних процесів з метою переходу на нову доктрину виробничо-технологічних та соціально-економічних стандартів сталого регіонального розвитку агропродовольчої сфери та інноваційної моделі забезпечення продовольчої безпеки Причорноморського регіону можлива за умови запровадження системи Спільного регіонального сільського господарства, як інноваційної стратегії активного та відповідального агропродовольчого виробництва.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-982-995

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА852165 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Одеський національний технологічний університет: 20 жовтня 1902 р. - 20 жовтня 2022 р. Кращі традиції інженерної освіти з 1902 року : [монографія] / О. М. Кананихіна, А. О. Соловей, Н. П. Білявська, В. П. Мельникова; ред.: Б. В. Єгоров; Одеський національний технологічний університет. - Одеса : Бондаренко М. О., 2023. - 383 c. - укp.

Монографія присвячена Одеському національному технологічному уні¬верситету, який є одним з кращих вищих навчальних закладів України, визнаним лідером у розробці інноваційних технологій та підготовці ви¬сококваліфікованих інженерних кадрів для харчової та зернопереробної про¬мисловості, для сфери відпочинку й туризму, індустрії штучного холоду та всіх суміжних галузей економіки. Монографія охоплює період від дня засну¬вання Одеської Школи мукомелів (20 жовтня 1902 р.) до 120-річного ювілею Одеського національного технологічного університету (20 жовтня 2022 р.).


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч484(4УКР)711

Рубрики:

Шифр НБУВ: СО39518 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського