Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (3)
Пошуковий запит: (<.>A=Кондрацька І$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 9
Представлено документи з 1 до 9

      
Категорія:    
1.

Кондрацька І. М. 
Стан чутливості до інсуліну у хворих з порушеним вуглеводним обміном і артеріальною гіпертензією та без артеріальної гіпертензії / І. М. Кондрацька, Б. М. Маньковський, Н. С. Наумчук // Ендокринологія. - 2005. - 10, № 1. - С. 22-27. - Бібліогр.: 19 назв. - укp.

З метою оцінки стану чутливості тканин до інсуліну у хворих з порушенням вуглеводного обміну (ПВО) у поєднанні з артеріальною гіпертензією (АГ) та без АГ, обстежено 105 осіб віком від 29-ти до 72-х років: 29 хворих з ПВО у поєднанні з АГ; 15 хворих з ПВО без АГ; 29 хворих з АГ без ПВО; 32 практично здорові особи. В обстежуваних визначали рівень глюкози, інсуліну (ІРІ), загального холестерину (ХС), тригліцеридів (ТГ) та ліпопротеїдів високої щільності (ЛПВЩ) у плазмі венозної крові. Стан інсулінорезистентності оцінювали за розрахунковими показниками: НОМА та QUICKI. Рівень ТГ та ЛПДНЩ був вірогідно вищим в групах пацієнтів з ПВО та АГ, ПВО без АГ та з АГ без ПВО у порівнянні з показниками групи здорових осіб; вірогідно вищим у хворих з ПВО та АГ, ніж у групі пацієнтів з АГ без ПВО. Спостережено підвищення рівня ІРІ натще в групі з ПВО та АГ у порівнянні з групою з ПВО без АГ, з групою з АГ без ПВО і групою здорових осіб. В групі з ПВО та АГ індекс НОМА був вірогідно вищим, ніж у хворих з ПВО без АГ, з АГ без ПВО і у групі здорових осіб. Також індекс НОМА був вищим в групі з ПВО без АГ у порівнянні з пацієнтами з АГ без ПВО, з тенденцією до вірогідності, і вірогідно вищим, ніж в групі здорових сіб. Індекс QUICKI в групі ПВО та АГ був зниженим по відношенню до групи з АГ без ПВО і групи здорових осіб; також вірогідне зниження чутливості тканин до інсуліну спостережено в групі ПВО без АГ у порівнянні зі здоровими особами. В групі хворих з АГ без порушень вуглеводного обміну індекс QUICKI був нижчим, ніж у здорових осіб.

Чтобы оценить состояние чувствительности тканей к инсулину у больных с нарушением углеводного обмена (НУО) и артериальной гипертензией (АГ), и без АГ, обследовано 105 человек в возрасте от 29-ти до 72-х лет: 29 больных с НУО в сочетании с АГ; 15 лиц с НУО без АГ; 29 больных с АГ без НУО; 32 практически здоровых лица. У обследуемых определяли уровень глюкозы, инсулина (ИРИ), общего холестерина (ХС), триглицеридов (ТГ) и липопротеидов высокой плотности в плазме венозной крови. Состояние чувствительности тканей к инсулину оценивали с помощью расчетных индексов: НОМА и QUICKI. Уровень ТГ и липопротеидов очень низкой плотности был достоверно выше в группе с НУО и АГ, НУО без АГ, АГ без НУО по сравнению с группой здоровых лиц. Мы наблюдали повышение ИРИ и индекса НОМА в группе с НУО и АГ по отношению к группе с НУО без АГ, к группе с АГ без НУО и к группе здоровых лиц. В группе НУО с АГ индекс QUICKI был сниженным по отношению к группе с АГ без НУО и группе здоровых лиц. Также индекс QUICKI был сниженным у больных с НУО без АГ по сравнению со здоровыми лицами; определялось снижение чувствительности тканей к инсулину в группе больных с АГ без НУО по сравнению со здоровыми лицами. При сочетании нарушений углеводного обмена и артериальной гипертензии установлено наиболее выраженное снижение чувствительности тканей к инсулину, изменение липидного обмена, что ухудшает прогноз течения данных патологий и повышает риск развития сердечно-сосудистых осложнений.

The aim of this study was to evaluate the insulin sensitivity in subjects with impaired glucose tolerance or diabetes mellitus with and without arterial hypertension. We studied 105 persons aged 29-75 year old - 29 patients with impaired glucose tolerance or diabetes complicated by arterial hypertension, 15persons with impaired glucose metabolism and no hypertension, 29 patients with hypertension and normal glucose metabolism and 32healthy persons. We measured plasma levels of glucose, lipids, insulin and calculated the indexes of insulin resistance. We found that plasma levels of triglycerides and very low density lipoproteins were significantly increased in subjects with impaired glucose metabolism and arterial hypertension, impaired glucose metabolism and no hypertension, and arterial hypertension with normal glucose levels compared to control group. Insulin levels and HOMA indexes were significantly increased in the group of patients with impaired glucose metabolism and arterial hypertension compared to three other groups of subjects studied. Moreover, the QUICKI was the lowest in subjects with impaired glucose tolerance or diabetes mellitus and arterial hypertension compared to other groups. We may conclude that impaired glucose metabolism and arterial hypertension are associated with most pronounced insulin resistance, disturbances of lipid metabolism which could play a role in the predisposition of these subjects to the risk of cardiovascular diseases


Ключ. слова: інсулінорезистентність, порушення вуглеводного обміну, артеріальна гіпертензія
Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030-4 + Р252.653

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15058 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Кондрацька І. М. 
Показники імунореактивного інсуліну під час проведення глюкозотолерантного тесту у хворих із порушеним вуглеводним обміном та артеріальною гіпертензією / І. М. Кондрацька // Укр. радіол. журн. - 2004. - 12, № 3. - С. 309-310. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030-43 + Р415.160.23-43

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14579 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
3.

Кондрацька І.  
Вплив моксонідину на чутливість периферійних тканин до інсуліну у пацієнтів із цукровим діабетом 2 типу та метаболічним синдромом / І. Кондрацька, Б. Маньковський // Ліки України. - 2005. - № 3. - С. 71-73. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.


Ключ. слова: моксонідин, інсулінорезистентність, артеріальна гіпертензія, симпатична частина вегетативної нервової системи
Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.160.23-52 + Р410.030-52 + Р628.063-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16999 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
4.

Кондрацька І. М. 
Стан чутливості тканин до інсуліну у хворих з порушенням толерантності до глюкози та цукровим діабетом 2 типу з артеріальною гіпертензією : автореф. дис... канд. мед. наук / І. М. Кондрацька; Ін-т ендокринології та обміну речовин ім. В.П.Комісаренка АМН України. - К., 2007. - 23 c. - укp.

Встановлено, що поєднання таких патологій, як порушення толерантності до глюкози, цукровий діабет (ЦД) ІІ типу з артеріальною гіпертензією (АГ) супроводжується найбільш виразним зниженням чутливості тканин до інсуліну. У хворих на АГ встановлено зниження чутливості тканини до інсуліну. З'ясовано, що індекс НОМА є більш інформативним для оцінки стану інсулінорезистентності (ІР) у випадку порушення толерантності до вуглеводів (ПТВ), а у разі АГ більш інформативними є індекси Matsuda та QUICKI. Доведено, що підвищення вмісту тригліцеридів (ТГ) і ліпопротеїдів дуже низької щільності (ЛПДНЩ) у крові є основним маркером дисліпопротеінемії, яка супроводжує АГ за наявності або відсуттності змін у ПТВ. Встановлено, що наявність метаболічного синдрому (МС) характеризується більш виразними змінами чутливості тканини до інсуліну на фоні ПТВ і значних змін всіх показників ліпідного обміну (загального холестерину (ХС), ТГ, ліпопротеїдів високої щільності (ЛПВЩ), ліпопротеїдів низької щільності (ЛПНЩ) і ЛПДНЩ) у порівнянні з хворими з АГ з та без ПТВ, але з відсутністю повного кластеру симптомів МС. У хворих на МС виявлено підвищення рівня інтерлейкіну-6 (ІЛ-6) у плазмі крові у порівнянні з особами без ознак даного синдрому. Виявлено кореляційний зв'язок між рівнями ІЛ-6 й артеріального тиску (АТ), показниками ліпідного спектра крові (ХС, ТГ, ЛПДНЩ) та індексом ІР, що свідчить про імовірний вплив зміни активності деяких ланок імунної системи на розвиток АГ, порушень ліпідного та інсулінового обмінів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030-3 + Р415.160.23-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА354365 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Афанасьєва В. В. 
Вміст, ультраструктура та функція моноцитів крові у хворих на цукровий діабет 2 типу і метаболічний синдром / В. В. Афанасьєва, К. П. Зак, І. М. Кондрацька, Т. А. Сєміонова // Ендокринологія. - 2009. - 14, № 2. - С. 201-208. - Бібліогр.: 21 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.160.23 + Р415.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15058 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
6.

Кондрацька І. М. 
Невідкладні стани в діабетології. Коми / І. М. Кондрацька, Б. М. Маньковський // Медицина неотлож. состояний. - 2014. - № 5. - С. 35-39. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Розглянуто діагностику, диференціальну діагностику коматозних станів, що ускладнюють перебіг цукрового діабету (ЦД), і тактику ведення хворих із ЦД, ускладненим гіперглікемічним кетоацидотичним, гіперосмолярним, лактат-ацидотичним станами, а також гіпоглікемічною комою.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.160.23-7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25344 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Кондрацька І. М. 
Вплив інфузійної терапії на рівень кетонових тіл у крові у хворих на цукровий діабет, ускладнений кетоацидозом / І. М. Кондрацька // Міжнар. ендокринол. журн.. - 2015. - № 1. - С. 59-62. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.160.23-7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25371 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
8.

Кондрацька І. М. 
Зміни рівня кетонових тіл у крові пацієнтів із діабетичним кетоацидозом під впливом інфузійної терапії / І. М. Кондрацька // Укр. мед. часоп.. - 2015. - № 2. - С. 54-55. - Бібліогр.: 55 назв. - укp.

Досліджено вплив інфузійної терапії полікомпонентним розчином ксилат на рівень кетонових тіл (КТ) у крові хворих на цукровий діабет, ускладнений кетоацидозом. Загальний рівень КТ у крові пацієнтів під час госпіталізації та після 10-денного лікування становив 4,80 +- 0,65 і 1,95 +- 0,23 ммоль/л, ацетооцтової кислоти - 3,07 +- 0,44 і 1,52 +- 0,22 ммоль/л, beta-оксимасляної кислоти ? 1,73 +- 0,40 і 0,43 +- 0,07 ммоль/л відповідно. Виявлено сприятливий вплив інфузійної терапії на ліпідний обмін і нейтральний - на осмолярність крові.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.160.23-7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15767 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Актуальні питання ендокринології у практиці сімейного лікаря : навч. посіб. для лікарів-інтернів і лікарів-слухачів закл. (ф-тів) післядиплом. освіти / Ю. В. Вороненко, О. Г. Шекера, Б. М. Маньковський, Л. К. Соколова, В. І. Ткаченко, І. М. Кондрацька, Н. М. Жердьова, Ю. В. Сахарова, О. С. Орлик, А. В. Гарницька, О. В. Брюхова; ред.: Ю. В. Вороненко, О. Г. Шекера, Б. М. Маньковський; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л. Шупика. - Київ : Заславський О.Ю., 2019. - 130 c. - (Сімейна медицина). - укp.

Викладено основні принципи сучасної ендокринології, наведено основи нозології та принципи ведення пацієнтів з ендокринними захворюваннями. Розглянуто основи охорони здоров'я та специфіку організації ендокринологічної служби. Висвітлено сучасні тенденції ендокринної захворюваності населення в Україні. Подано інформацію про цукровий діабет, ожиріння, захворювання щитоподібної залози, паращитоподібних залоз, надниркових залоз, а також нецукровий діабет. Окрему увагу приділено особливостям вагітності за умов наявності ендокринної патології.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415 я73-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА833612 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського