Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Книжкові видання та компакт-диски (4)
Пошуковий запит: (<.>A=Колоколова М$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
Категорія:    
1.

Колоколова М. О. 
Установки на патерналізм як складова частина політичної культури українського суспільства / М. О. Колоколова // Соціол. студії. - 2013. - № 1. - С. 87-93. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Рівень патерналістських установок в українському суспільстві є дуже високим, оскільки підсилюється нестабільністю економічної й політичної ситуацій. За даними міжнародних та національних досліджень (ESS, EVS, WVS, УЦЕПД), виявлено: громадяни очікують відповідальності від держави щодо забезпечення добробуту (57,8 %), роботою (87 %), зрівняння доходів (88,7 %); підтримують політичну систему із сильним лідером (66,8 %). На підставі порівняння даних різних років показано, що вплив віку та рівня освіти на патерналістські установки поступово зникає, натомість матеріального стану й сфери зайнятості - лишається ключовим.


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*665.24*333.395.2 + С5*666*18:Ч

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100935 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Моніторинг незаконного насильства в органах внутрішніх справ України (2004 - 2015 рр.) / К. К. Замніус, А. М. Черноусов, М. О. Колоколова, С. В. Щербань, В. К. Батчаєв; Харків. ін-т соц. дослід, Харків. правозахис. група. - Харків : Права людини, 2015. - 277, [1] c. - укp.

Наведено порівняльний аналіз думки пересічних громадян про масштаби поширеності незаконного насильства в діяльності ОВС України. Порівняно дані за 2004 - 2015 рр. Проаналізовано ставлення різних соціальних груп до проблеми незаконного насильства і його допустимості в діяльності міліції за сучасних умов. Вивчено думку респондентів про динаміку змін у цій сфері протягом останніх років, причини незаконного насильства й можливі способи покращання ситуації. Розглянуто експертні погляди щодо насильства в міліції як фатора, що впливає на ситуацію в країні в цілому. Висвітлено рекомендації щодо запобігання незаконному насильству шляхом інституціональних змін у діяльності ОВС, внесення змін у відомчу нормативно-правову базу, ширшого залучення громадськості до моніторингу стану дотримання прав людини працівниками міліції.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)3:Х811.12 я43 + С5*333.73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА799442 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Колоколова М. О. 
Установки на патерналізм у політичній культурі сучасного українського суспільства : автореф. дис. ... канд. соцiол. наук : 22.00.04 / М. О. Колоколова; Харків. нац. ун-т ім. В. Н. Каразіна. - Харків, 2016. - 19 c. - укp.

Досліджено патерналізм як соціальне явище та його специфічні прояви у політичній культурі суспільства. Уточнено визначення понять "патерналізм" та "установка на патерналізм", у яких до поширених у науковій літературі характеристик додано характеристику відповідальності, яку визначено як предмет патерналістських відносин. Здійснено концептуалізацію патерналізму як складного багатомірного явища політичної свідомості та культури, яке функціонує на соцієтальному, інституційному й особистісному рівнях суспільних взаємодій. Розбудовано систему емпіричних індикаторів для аналізу установок на патерналізм; як опозиційну категорію визначено установки на самоорганізацію. На основі соціологічних даних національних і міжнародних досліджень проаналізовано динаміку екстернальності / інтернальності як одного з індикаторів патерналістських установок, і доведено, що екстернальні установки в українському суспільстві за період 1994 - 2014 рр. мають тенденцію до зниження, в той час як зростання інтернальності відбувається дуже повільно. Встановлено, що найвищий рівень патерналізму за більшістю виділених індикаторів простежується у південному регіоні України, в той час як західний регіон відрізняється амбівалентністю соціальних установок. Виявлено, що серед структурних детермінант установок на патерналізм найбільший вплив мають матеріальний стан і соціальний статус громадян. Досліджено цінності соціальних категорій "патерналістів" та "самоорганізованих" і доведено, що перші, на відміну від других, не поділяють цінності ризику та новизни, статистично менше сприймають цінність самостійності та статистично більше - цінність безпеки.


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*665.24*333.395.2 + С5*666*18:Ч

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА421704 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського