Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (2)
Пошуковий запит: (<.>A=Козел О$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
Категорія:    
1.

Козел О. В. 
Исследование эффекта непрецессионного движения равноденствия по меридианным наблюдениям Солнца 1925-1982 гг. / О. В. Козел // Кинематика и физика небес. тел. - 1999. - 15, № 1. - С. 70-78. - Библиогр.: 35 назв. - рус.

За вашингтонськими та гринвіцькими меридіанними спостереженнями Сонця 1925-1982 рр. отримані оцінки кутів взаємної орієнтації осей систем координат, які реалізуються FK5 і DE200, DE403, а також оцінки поправок до елементів орбіти Землі. Відмічається узгодженість цих оцінок для теорій DE200 і DE403, що свідчить про незначну відмінність цих теорій руху. Зроблено висновок про реальність ефекту непрецесійного руху рівнодення та про прийняття завищеного значення ефекту при створенні FK5. Відмічено, що величина оцінок ефекту та точність їх визначення залежать від методики дослідження, неточності прийнятої сталої прецесії та нерівномірності "часової шкали Брауера". Визначені кути взаємної орієнтації осей системи координат IСRS і системи координат, яка реалізується DE403.


Індекс рубрикатора НБУВ: В6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14258 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Дума Д. П. 
Реально ли непрецессионное движение равноденствия? / Д. П. Дума, О. В. Козел // Кинематика и физика небес. тел. - 1999. - 15, № 3. - С. 223-231. - Библиогр.: 35 назв. - рус.

Наводиться зведення оцінок ефекту непрецесійного руху рівнодення і перелік факторів, які перешкоджають одержанню його узгоджених значень. Зроблено припущення про те, що ефект може бути наслідком розбіжності шкал всесвітнього і ефемеридного часу і не залежить від кінематичних особливостей руху зір чи обертання Галактики. За даними численних досліджень виявлено залежність оцінок ефекту непрецесійного руху рівнодення від середніх відстаней до планет або від їх середньодобових рухів.


Індекс рубрикатора НБУВ: В623

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14258 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Козел О. В. 
Дослідження ефекту непрецесійного руху рівнодення : Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук : 01.03.01 / О. В. Козел; НАН України. Голов. астрон. обсерваторія. - К., 2000. - 17 c. - укp.

Досліджено ефект непрецесійного руху рівнодення за вашингтонськими та грінвіцькими меридіанними спостереженнями Сонця 1925 - 1982 рр. Отримано та проаналізовано оцінки різниць положень нуль-пунктів, непрецесійного руху рівнодення, кутів взаємної орієнтації систем координат, елементів орбіти Землі. Зроблено висновки про реальність ефекту непрецесійного руху рівнодення та про прийняття завищеної, приблизно удвічі, величини ефекту в FK5. Доведено, що на оцінки ефекту впливають методики дослідження, неточність прийнятої сталої процесії, а також відмінності шкал UT2 і динамічної "шкали часу Брауера". Уперше виявлено залежності величини ефекту непрецесійного руху рівнодення від середньодобових рухів планет і від розмірів їх орбіт. Доведено кращу збіжність та більш високу точність оцінок невідомих у разі використання геометричного підходу щодо розв'язку задачі про узгодження каталожної та динамічної систем координат. Обгрунтовано, що приведення координат зір каталогу до динамічних нуль-пунктів має здійснюватись з урахуванням взаємного нахилу каталожного та динамічного екваторів систем.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В622.12,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА308557 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського