Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (2)
Пошуковий запит: (<.>A=Кожушко Є$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

      
Категорія:    
1.

Кожушко Є.  
Композитор Андрій Гнатишин і його колекція в фондах НБУ ім. В.Вернадського / Є. Кожушко // Київ. старовина. - 2006. - № 3. - С. 161-167. - Бібліогр.: с. 167. - укp.

Висвітлено життєвий та творчий шлях представника української діаспори у Відні А.Гнатишина (1906 - 1995 рр.) - диригента, композитора, педагога. Охарактеризовано його колекцію, яка складається з 500-т книжок українських і зарубіжних видавництв, 400-т нотних видань, 200-т платівок та аудіозаписів, в основному виконавців та мистецьких колективів української діспори.

Освещен жизненный и творческий путь представителя украинской диаспоры в Вене А.Гнатишина (1906 - 1995 гг.) - дирижера, композитора, педагога. Охарактеризована его коллекция, которая состоит из 500-т книг украинских и зарубежных издательств, 400-т нотных изданий, 200-т пластинок и аудиозаписей, в основном исполнителей и художественных коллективов украинской диаспоры.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч736.7.022:Щ + Щ313(4АВС=УКР)6-81

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14441 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Кожушко Є. В. 
Нотне видавництво Генріха Індржишека 1902-1919 : [дослідження] / Є. В. Кожушко, Л. В. Івченко; ред.: Л. Г. Руденко, Г. І. Ковальчук, Т. Д. Антонюк, Г. М. Юхимець, О. В. Бугаєва, І. В. Дубровіна; Національна академія наук України, Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського. - Київ : Нац. б-ка України ім. В. І. Вернадського, 2021. - 523, [1] c. - (З історії музичної спадщини України). - Бібліогр. в знесках - укp. - рус.

У дослідженні репрезентовано історію і нотну продукцію видавництва Генріха (їндржиха) їндржишека (1857-1924) - власника музичного магазину, майстерень з ремонту й виробництва музичних інструментів у Києві, засновника фірми грамзапису «Екстрафон», одного зі фундаторів спортивного товариства «Сокіл» і культурно-просвітницького товариства імені Яна Амоса Коменського у Києві, члена Київської міської думи, активного діяча громадського і політичного життя, чеха за походженням. На початку XX століття його видавництво було другим за розміром та значенням нотовидавничим центром в Україні. У роботі характеризовано особливості окремих видань та видавничих серій. Наводиться інформація і наукові описи усіх, виявлених на цей час примірників нотної продукції їндржишека не тільки з фондів НБУВ, але і з інших бібліотек, приватних колекцій, Інтернет-ресурсів; представлено і ті видання, інформацію про які встановлено за непрямими джерелами (усього 1422 позиції-). Прослідковано долю окремих публікацій, що їндржишек фактично перевидав, використовуючи підготовлені поліграфічні форми (нотні дошки), викуплені у своїх попередників (А. Соколь, І. Будкевич та ін.), а також пізніші перевидання, здійснені у радянський час з експропрійованих нотних дощок їндржишека з вихідними даними «Київського музичного підприємства», «Українського музичного видавництва», видавництва «Мистецтво». Дослідження діяльності і реконструкція видавничого репертуару надає змогу відтворити раніше невідомі сторінки історії книжкової справи і музичної культури в Україні. У коментарях до описів подано відомості про авторів музики, слів та про осіб, яким твори присвячено. До видання додається укладена авторами таблиця послідовності нотних дошок, де відтворено хронологію діяльності видавництва, три покажчики — іменний, систематичний і назв. Працю проілюстровано близько 400 зображеннями. Більшість відомостей про продукцію Г. їндржишека вводиться до наукового обігу вперше.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч617.3(477)5/6 + Ч617.168:Щ31

Рубрики:

Шифр НБУВ: СО38717 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського