Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (6)
Пошуковий запит: (<.>A=Клюс С$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 16
Представлено документи з 1 до 16

      
Категорія:    
1.

Клюс С. В. 
Актуальність вирощування енергетичних культур на землях, не придатних для сільськогосподарського виробництва / С. В. Клюс // Пром. теплотехника. - 2013. - 35, № 2. - С. 57-63. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Виконано вірогідний прогноз теоретичного потенціалу енергетичних культур, призначених для виробництва твердого палива. Відповідно до трьох природно-кліматичних зон (Степ, Лісостеп, Полісся та Карпати) запропоновано використовувати вербу, вільху, тополю, міскантус, козлятник, шавнат. Вирощування енергетичних культур доцільно провадити на землях не придатних для сільсько-господарського виробництва та відкритих заболочених землях, площі яких становлять відповідно 1465,2 і 979,8 тис. га.


Індекс рубрикатора НБУВ: П062.64

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14162 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Клюс С. В. 
Визначення енергетичного потенціалу соломи і рослинних відходів за період незалежності України / С. В. Клюс // Відновлюв. енергетика. - 2012. - № 3. - С. 71-79. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

Наведено результати уточнюючих розрахунків енергетичного потенціалу соломи і рослинних відходів із застосуванням методу енергоефективності аграрних технологій. На основі обробки фактичних даних щодо виходу соломи окремих культур спростовано уявлення про сталість коефіцієнтів відходів сільськогосподарських культур. Згідно з дослідженням, енергетичний потенціал соломи і рослинних відходів за період 1990 - 2011 рр. змінювався у межах 14,3 - 30,0 млн т у.п. за рік.


Індекс рубрикатора НБУВ: З358

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25096 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Клюс С. В. 
Визначення частки соломи та рослинних відходів для енергетичного використання / С. В. Клюс // Відновлюв. енергетика. - 2013. - № 4. - С. 82-85. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Розглянуто основні напрямки використання соломи зернових культур: для потреб тваринництва та в якості добрива. Надлишок соломи визначено як різницю між доступною кількістю соломи і теоретичними потребами для сільськогосподарського використання. Цей надлишок можна використати для енергетичних потреб.


Індекс рубрикатора НБУВ: З358

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25096 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Клюс С. В. 
Експериментальні дослідження процесів енерготехнологічного перетворення біомаси в реакторах щільного шару палива / С. В. Клюс // Відновлюв. енергетика. - 2015. - № 3. - С. 85-92. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Наведено результати експериментальних досліджень процесів енерготехнологічного перетворення основних видів твердої біомаси в горючий газ і біовугілля в реакторах щільного шару палива з рухомою зоною газифікації. Визначено обмеження щодо параметрів газифікації біопалива та розраховано параметри процесу газифікації.


Індекс рубрикатора НБУВ: З65

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25096 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Клюс С. В. 
Визначення основних показників та ефективності часткової газифікації біомаси в газогенераторі щільного шару з оберненим дуттям / С. В. Клюс, М. М. Жовмір, З. В. Маслюкова, В. П. Демчина // Відновлюв. енергетика. - 2016. - № 2. - С. 79-87. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Викладено уточнену методику визначення параметрів процесу часткової газифікації біомаси, складання матеріального і теплового балансів. Ефективність процесу часткової газифікації характеризується коефіцієнтом корисної дії, який є відношенням теплоти згоряння одержаних кількостей горючого газу та біовугілля до нижчої теплоти згоряння біомаси. Для досліджених режимів часткової газифікації біомаси коефіцієнт корисної дії становить близько 90 %.


Індекс рубрикатора НБУВ: З65

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25096 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Клюс В. П. 
Газификация канализационного ила / В. П. Клюс, С. В. Клюс, Г. А. Четверик, В. П. Демчина // Энерготехнологии и ресурсосбережение. - 2018. - № 2. - С. 9-15. - Библиогр.: 10 назв. - рус.


Індекс рубрикатора НБУВ: З352.8 + Н761.204.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28350 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
7.

Рохман Б. Б. 
Численное исследование влияния различных параметров на процесс термохимической переработки коксозольной частицы соломы в неподвижном слое / Б. Б. Рохман, С. В. Клюс // Відновлюв. енергетика. - 2018. - № 3. - С. 67-76. - Библиогр.: 5 назв. - рус.

Построена модель процесса горения и газификации коксозольной частицы твердого топлива в неподвижном слое с учетом радиационного и кондуктивно-конвективного теплообмена и гетерогенных химических реакций. На базе разработанной модели проведены широкие численные исследования влияния диаметра частицы биомассы, содержания окислителя в газовой фазе и соотношения интервалов поверхностного и объемного реагирования на процесс термохимической переработки коксозольной частицы соломы в неподвижном слое.


Індекс рубрикатора НБУВ: П057

Шифр НБУВ: Ж25096 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Клюс В. П. 
Енергетична ефективність газогенераторних плит з периферійним та центральним горінням газів / В. П. Клюс, М. М. Жовмір, С. В. Клюс // Енерготехнології та ресурсозбереження. - 2020. - № 1. - С. 27-33. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Досліджено вплив організації реагування генераторного газу з повітрям із захистом від атмосферних впливів на енергетичну ефективність роботи газогенераторної плити у режимах, що відповідають її застосуванню для нагріву води для господарських потреб та для варіння їжі. Для стабілізації роботи газогенераторної плити запропоновано змішування генераторного газу повітрям та їх реагування здійснювати у камері згоряння з виходом продуктів згоряння через звужений центральний отвір. Виконано порівняння двох модифікацій плит: без камери згоряння (плита з периферійним горінням) та з камерою згоряння (плита з центральним горінням). Експериментально показано, що встановлення у плиті камери згоряння з організацією центрального горіння та захистом факелу від атмосферних впливів у режимі нагріву води надає змогу збільшити коефіцієнт корисної дії до 29,6 % у порівнянні з 25,1 % для плити з периферійним горінням. Середня корисна теплова потужність плит за периферійного та центрального горіння була однаковою - 1,2 кВт. Застосування газогенераторної плити для нагріву води з її тривалим кип'ятінням (режим приготування їжі) призводить до зниження коефіцієнта корисної дії, для плити з центральним горінням коефіцієнт корисної дії зменшувався з 29,6 до 21,9 %.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н763.071

Шифр НБУВ: Ж28350 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Клюс С. В. 
Енергоефективне перетворення біомаси в горючий газ і біовугілля в газогенераторах щільного шару палива : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.14.08 / С. В. Клюс; НАН України, Ін-т відновлюв. енергетики. - Київ, 2016. - 22 c. - укp.

Уточнено науково-практичний метод оцінювання енергетичного потенціалу рослинної біомаси шляхом поширення теорії енергоефективності аграрних технологій на визначення ресурсів рослинної біомаси, доступної для енергетичного використання. Уперше експериментально встановлено залежність виходу біовугілля у разі часткової газифікації біомаси від параметрів здійснення процесу - зменшення його виходу зі збільшенням витрати дуттьового повітря та збільшенням вмісту вологи у біомасі. Уперше експериментально встановлено, що за часткової газифікації вологої березової деревини зі збільшенням питомої витрати дуттьового повітря вихід біовугілля зменшується, але при цьому його сорбційні показники зростають до величин, що відповідають промисловому активованому вугіллю. Уточнено складові енергетичного балансу часткової газифікації біомаси шляхом урахування теплоти екзотермічних реакцій розпаду біомаси та наявності важких вуглеводнів у піролізному газі часткової газифікації. Запропоновано визначати коефіцієнт корисної дії часткової газифікації біомаси як відношення суми потенційної (хімічної) теплоти газу та біовугілля до нижчої теплоти згоряння палива.


Індекс рубрикатора НБУВ: З65

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА427001 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Інститут відновлюваної енергетики НАН України. Історія становлення, сучасність та перспективи / С. О. Кудря, Н. М. Мхітарян, В. Ф. Рєзцов, П. Ф. Васько, Ю. П. Морозов, М. П. Кузнєцов, Т. В. Суржик, В. П. Клюс, С. А. Зощенко, Л. В. Яценко, С. В. Клюс, О. В. Пепелов; ред.: С. О. Кудря; НАН України. - Київ : Ін-т відновлюв. енергетики НАН України, 2018. - 93 c. - Бібліогр.: с. 76-83 - укp.

Висвітлено історію становлення та розвитку Інституту відновлюваної енергетики Національної академії наук України. Наведено інформацію про його створення, засновників, сучасний стан і перспективи розвитку наукової установи, розробки якої протягом усього періоду діяльності активно впливали на науково-технічний прогрес у галузі відновлюваної енергетики України. Викладено основні здобутки Інституту в галузі фундаментальних і прикладних досліджень у різних напрямах освоєння енергії відновлюваних джерел, а також дані про нормативно-технічну, науково-освітню та міжнародну діяльність.


Індекс рубрикатора НБУВ: З15 е(4УКР) л2

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА829950 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Клюс В. П. 
Енергетична ефективність газогенераторних плит з периферійним та центральним горінням газів / В. П. Клюс, М. М. Жовмір, С. В. Клюс // Енерготехнології та ресурсозбереження. - 2020. - № 1. - С. 27-33. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Досліджено вплив організації реагування генераторного газу з повітрям із захистом від атмосферних впливів на енергетичну ефективність роботи газогенераторної плити у режимах, що відповідають її застосуванню для нагріву води для господарських потреб та для варіння їжі. Для стабілізації роботи газогенераторної плити запропоновано змішування генераторного газу повітрям та їх реагування здійснювати у камері згоряння з виходом продуктів згоряння через звужений центральний отвір. Виконано порівняння двох модифікацій плит: без камери згоряння (плита з периферійним горінням) та з камерою згоряння (плита з центральним горінням). Експериментально показано, що встановлення у плиті камери згоряння з організацією центрального горіння та захистом факелу від атмосферних впливів у режимі нагріву води надає змогу збільшити коефіцієнт корисної дії до 29,6 % у порівнянні з 25,1 % для плити з периферійним горінням. Середня корисна теплова потужність плит за периферійного та центрального горіння була однаковою - 1,2 кВт. Застосування газогенераторної плити для нагріву води з її тривалим кип'ятінням (режим приготування їжі) призводить до зниження коефіцієнта корисної дії, для плити з центральним горінням коефіцієнт корисної дії зменшувався з 29,6 до 21,9 %.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н763.071

Шифр НБУВ: Ж28350 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Клюс В. П. 
Утилізація стічних фенолвмісних вод газогенераторних установок шляхом метанової анаеробної переробки / В. П. Клюс, С. В. Клюс, Г. О. Четверик // Відновлюв. енергетика. - 2020. - № 2. - С. 89-95. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: З65 + П057

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25096 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
13.

Гончаренко Ю. П. 
Дослідження впливу параметрів вітрового потоку на вибір характеристик автономної вітроелектроустановки / Ю. П. Гончаренко, О. Ф. Соколовський, В. К. Палейчук, С. В. Клюс, І. С. Омаров // Відновлюв. енергетика. - 2022. - № 2. - С. 56-64. - Бібліогр.: 21 назв. - укp.

Завдяки екологічним перевагам вітрові технології та їх широке застосування є одним із перспективних сучасних напрямів генерації електричної енергії. Представлено результати теоретичних і прикладних досліджень щодо впливу параметрів вітрового потоку регіону Полісся на вибір характеристик автономної системи електропостачання на основі вітроелектричної установки. Зокрема, виведено аналітичні залежності для визначення: потужності вітрового потоку, коефіцієнта використання енергії вітру, електричної потужності, що розвивається вітроенергетичною установкою, та середньорічної кількості часу роботи установки. Прикладні дослідження відображені в графічній залежності коефіцієнта використання енергії вітру від швидкохідності вітрового колеса та залежності потужності вітроенергетичної установки і коефіцієнта використання енергії вітру від швидкості вітру. Також відповідно до номограми розподілу середньої швидкості вітру по місяцям за період з 2011 до 2021 року та відповідно до номограми щомісячної частини вітрів, придатних для потреб вітроенергетики, обгрунтовано вибір вітроелектричної установки малої потужності. Використовуючи методи статистичного розподілу, а саме розподіл Релея, нормальний розподіл, за середнім значенням параметра (швидкість вітру) та емпіричну функцію розподілу, досліджено щільність імовірності швидкості вітру. Встановлено, що застосування розподілу Релея дозволяє підвищити точність обчислення на 18,8 % і 36 % в порівнянні з нормальним розподілом і розрахунком за середнім значенням швидкості вітру відповідно. За 100 % було прийнято значення енергії, отримане розрахунком за емпіричними даними. Під час розрахунків мали місце похибки, спричинені нерівномірністю добового використання енергії споживачем та імпульсним характером надходження енергії. З метою уникнення зазначених похибок надалі рекомендовано використовувати математичне та комп'ютерне моделювання. Отримані розрахунки параметрів елементів системи автономного електропостачання на основі вітроенергетичної установки, адаптованої до характеристик вітрового потоку регіону Полісся, свідчать про можливість забезпечення в даному регіоні надійного та безперебійного постачання споживачам електричної енергії.


Індекс рубрикатора НБУВ: З626

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25096 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
14.

Терещук М. Б. 
Дослідження енергетичних параметрів процесу конверсії біосировини в закритій камері ферментації / М. Б. Терещук, С. В. Клюс, Н. М. Цивенкова, В. В. Чуба // Відновлюв. енергетика. - 2021. - № 1. - С. 87-97. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П040.23

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25096 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія: Будівництво   
15.

Клюс В. П. 
Застосування окиснювального піролізу для переробки органічних відходів / В. П. Клюс, С. В. Клюс, Н. О. Маслова // Відновлюв. енергетика. - 2021. - № 2. - С. 93-99. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.



Шифр НБУВ: Ж25096 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
16.

Рохман Б. Б. 
Математичне моделювання та числове дослідження процесу газифікації фіксованого вуглецю біомаси у щільному шарі при атмосферному тиску. Ч. 1. Теоретичний опис конверсії коксозольних частинок у нерухомому шарі / Б. Б. Рохман, В. П. Клюс, С. В. Клюс // Енерготехнології та ресурсозбереження. - 2022. - № 1. - С. 17-23. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

На основі наведеної системи параболічних рівнянь, яка описує процес конверсії коксозольного залишку в пароповітряній суміші, збагаченій киснем, побудована нестаціонарна модель газифікації твердого палива у фіксованому шарі з урахуванням міжфазного конвективного теплообміну, радіаційно-кондуктивного теплопереносу твердої фази, променевого та кондуктивного теплообміну шару зі стінкою реактора, гетерогенних та гомогенних хімічних реакцій, сил тяжіння та аеродинамічного опору. Запропонована модель дає можливість отримати детальну інформацію щодо геометричних, аеродинамічних, теплових та фізико-хімічних параметрів газифікації твердого палива в нерухомому шарі за різного тиску в будь-який момент часу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л532

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28350 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського