Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (3)
Пошуковий запит: (<.>A=Кауд Д$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
Категорія:    
1.

Кауд Дія 
Патогенез і лікування псоріазу у хворих з метаболічним синдромом : автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.20 / Кауд Дія; Держ установа "Ін-т дерматології та венерології АМН України". - Х., 2009. - 20 c. - укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р601.74-5 + Р415.2-38

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА368589 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Кауд Д. 
Псориаз и метаболический синдром как факторы взаимного отягощения дисбаланса эндокринной, иммунной систем и цитокинового гомеостаза. Перспективные направления болезньмодифицирующей терапии псориаза / Д. Кауд // Укр. журн. дерматології, венерології, косметології. - 2013. - № 2. - С. 92-97. - Библиогр.: 22 назв. - рус.

Представлены данные о совместном патогенетическом механизме возникновения псориаза и метаболического синдрома, "точкой соприкосновения" которого является иммунный (включая цитокининдуцированный) дисбаланс и нарушение функциональной интеграции систем гомеостаза и иммунитета. Нарушения иммунного и цитокинового гомеостаза могут обусловливать все основные типы иммунной патологии, включая псориаз. Указанные факты рассматриваются в качестве базиса для разработки новых путей дифференцированной болезньмодифицирующей терапии псориаза. Рассмотрена важная задача клинической дерматологии - формирование дифференцированного патофизиологически обоснованного протокола лечения дерматологических заболеваний, ассоциированных с ожирением и инсулинорезистентностью. Даже при отсутствии клинических проявлений при псориазе остается субклиническое воспаление, поэтому так необходима длительная проактивная терапия, которая приводит к снижению системного воспаления и направлена на разные патогенетические звенья, в том числе на дислепидемию, эндотелиальную дисфункцию.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р601.74-5 + Р415.2-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23543 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Кауд Дия 
Уровень активности эндотелина-1 в плазме крови у больных псориазом на фоне метаболического синдрома / Дия Кауд // Дерматологія та венерологія. - 2013. - № 2. - С. 27-33. - Библиогр.: с. 31-32 - рус.

З метою вивчення ендотеліальної дисфункції і визначення рівня активності ендотеліну-1 в плазмі крові обстежено 94 пацієнти чоловічої статі з крупнобляшковим псоріазом: без клініко-лабораторних синдромів метаболічного синдрому - перша група (n=38), з метаболічним синдромом - друга група (n=56). Дослідження проведено у віковому діапазоні від 18 до 70 років; найбільше число хворих псоріазом зареєстровано у віці 18 - 30 років у першій групі і в другій - хворі від 41 до 60 років. Визначення змісту Et-1 у плазмі крові проведено за допомогою імуноферментного набору фірми "Amersham Pharmacia Biotech" і колонок для аффинної хроматографії тієї ж фірми відповідно до інструкції. Рівень Et-1 в плазмі крові у хворих першої і другої груп підвищений на 30,4% хворих з псоріазом на тлі метаболічного синдрому, досліджений показник на 10,5 % (p1 менше 0,05) вище, ніж у хворих першої групи. Підвищення рівня эндотеліна-1 відображає міру ендотеліальної дисфункції, що є загальною особливістю патогенезу псоріазу і визначає тяжкість перебігу захворювання на тлі метаболічного синдрому.

С целью изучения эндотелиальной дисфункции и определения уровня активности эндотелина-1 в плазме крови обследовано 94 пациента мужского пола с крупнобляшечным псориазом: без клинико-лабораторных синдромов метаболического синдрома - первая группа (n=38), с метаболическим синдромом - вторая группа (n=56). Исследование проведено в возрастном диапазоне от 18 до 70 лет; наибольшее число больных псориазом зарегистрировано в возрасте 18 - 30 лет в первой группе и во второй - больные от 41 до 60 лет. Определение содержания Et-1 в плазме крови проводили с помощью иммуноферментного набора фирмы "Amersham Pharmacia Biotech" и колонок для аффинной хроматографии той же фирмы в соответствии с инструкцией. Уровень Et-1 в плазме крови у больных первой и второй групп повышен на 30,4 %; у больных с псориазом на фоне метаболического синдрома, исследованный показатель на 10,5 % (p1 меньше 0,05) выше, чем у больных первой группы. Повышение уровня эндотелина-1 отображает степень эндотелиальной дисфункции, что является общей особенностью патогенеза псориаза и определяет тяжесть течения заболевания на фоне метаболического синдрома.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р601.74 + Р415.2-37

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15288 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського