Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (3)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>A=Касаткіна Н$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 8
Представлено документи з 1 до 8

      
Категорія:    
1.

Касаткіна Н. В. 
Інформаційні системи та їх застосування : монографія / Н. В. Касаткіна, Л. А. Пономаренко, В. О. Філатов. - К. : ПП "Аверс", 2008. - 142 c. - Бібліогр.: с. 140-141. - укp.

Висвітлено основи побудови інформаційних систем різного призначення та їх використання для розв'язання практичних задач управління складними економічними й організаційними системами. Увагу приділено питанням проектування баз даних, методам інтелектуального аналізу даних, зокрема в аналітичній пошуково-інформаційній системі Вищої атестаційної комісії України.

Рассмотрены основы построения информационных систем разного предназначения и их применения при решении практических задач управления сложными экономическими и организационными системами. Уделено внимание вопросам проектирования баз данных, методам интеллектуального анализа данных, в частности в аналитической поисково-информационной системе Высшей аттестационной комиссии Украины.


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА714765 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Касаткіна Н. В. 
Методи та технології інтелектуального аналізу в системах реляційних баз даних : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.13.06 / Н. В. Касаткіна; Харк. нац. ун-т радіоелектрон. - Х., 2010. - 24 c. - укp.

Розроблено моделі та технології інтелектуального аналізу інформаційних систем, побудованих на реляційній базі даних. Запропоновано метод подання нечітких моделей засобами реляційних систем, який дозволяє розв'язувати задачі аналізу даних інтегрованих систем - баз даних і систем з нечіткою логікою. Наведено інформаційно-логічну модель "сутність - зв'язок" подання нечітких моделей засобами реляційних систем, що дозволяє моделювати багатозначну агрегатну властивість предметної галузі, що досліджується. Розглянуто метод оцінки реляційної моделі даних, який дозволяє будувати функціональні асоціативні привила для розв'язання задач інтелектуального аналізу реляційних баз даних. Розроблено та досліджено метод і технологію організації, зберігання та пошуку нечітких даних засобами реляційних систем, який забезпечує використання мови опису та маніпулювання даними та дозволяє ефективно розв'язувати комплекс завдань інтелектуального аналізу в інформаційному просторі. Удосконалено метод асоціативного аналізу сильно-нормалізованих реляційних баз даних.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.611-01

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА370656 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Касаткіна Н. В. 
Розрахункові методи проектування електромагнітних екранів із заданими захисними властивостями / Н. В. Касаткіна, О. М. Тихенко, О. М. Фурсенко // Системи упр., навігації та зв'язку. - 2020. - Вип. 2. - С. 118-121. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

На сьогоднішній день основна частина досліджень та прикладних розробок щодо розроблення матеріалів для екранування електромагнітних полів різних частотних діапазонів є експериментальними, особливо це стосується сучасних композиційних матеріалів. Встановлено, що актуальною є задача вироблення раціональної методології розрахункового прогнозування ефектив ності матеріалів для екранування електромагнітних полів. Мета роботи - надання зручного у використанні розрахункового апарату для прогнозування захисних властивостей матеріалів для екранування електромагнітних полів, що дозволить мінімізувати обсяги експериментальних робіт під час проектування захисних конструкцій. Наведено, виходячи з фундаментальних співвідношень електродинаміки суцільних середовищ, зручні у використанні залежності коефіцієнтів екранування металевих та композиційних матеріалів від їх геометричних, магнітних та електрофізичних властивостей. Обгрунтовано співвідношення щодо визначення внеску відбиття електромагнітних хвиль у загальний коефіцієнт екранування. Це дозволяє розрахувати товщину електромагнітного екрана на принципах розумної достатності. Показано, що для ефективного використання розрахункових методів оцінювання захисних властивостей композиційних матеріалів для екранування магнітних та електромагнітних полів потрібна наявність надійних експериментальних даних щодо магнітних та електрофізичних властивостей найбільш поширених за складом композиційних атеріалів.


Індекс рубрикатора НБУВ: З264

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73223 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Касаткіна Н. В. 
Оптимізація параметрів екранування електромагнітних полів різнорідних джерел у виробничих будівлях / Н. В. Касаткіна, Л. О. Левченко, О. В. Панова, О. М. Тихенко, В. В. Ченчевой // Вісті Донец. гірн. ін-ту. - 2020. - № 1. - С. 181-188. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Мета роботи - розроблення методологічних засад оптимізації параметрів екранування електромагнітних полів різного походження у будівлях та спорудах. Для аналізу даних експериментальних досліджень було використано методику математичного планування експерименту за схемою ротатабельного центрального композиційного планування, в основі якої лежить регресійний аналіз, що включає метод найменших квадратів і статистичну обробку даних. Це надає змогу побудувати математичну модель з однаковою точністю, що передбачає значення відгуку в точках рівновіддалених від центру плану і з найбільшою точністю в точках, розташованих у його околиці. Математична обробка одержаних даних надала змогу встановити спільний вплив відсотку екрануючої субстанції та товщини екрана на величину індукції геомагнітного поля, індукції магнітного поля промислової частоти та рівень електромагнітного випромінювання. Кількісно оцінено вплив варіювання кожного з досліджуваних факторів на величину індукції геомагнітного поля, індукції магнітного поля промислової частоти та рівня електромагнітного випромінювання. За результатами проведеного дослідження показано, що оптимізація коефіцієнтів екранування магнітних та електромагнітних полів можлива із застосуванням методики математичного планування експерименту за схемою ротатабельного центрального композиційного планування. Вихідними даними для цього є результати експериментальних досліджень залежності ефективності екранування залежно від геометричних та якісних характеристик захисного матеріалу. Одержаний результат може бути застосований під час проектування захисних матеріалів. Відомості про необхідні ступені екранування магнітних та електромагнітних полів різного походження враховуються у проектних рішеннях щодо товщини, якісного та кількісного складу металевої та металовмісної компоненти у полімерній матриці композиційного матеріалу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н637.1/9

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69629 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Касаткіна Н. В. 
Підвищення ефективності композиційних електромагнітних екранів регулюванням морфології феромагнітного наповнювача / Н. В. Касаткіна, О. М. Тихенко, О. В. Панова, Я. І. Бірук // Системи упр., навігації та зв'язку. - 2020. - Вип. 3. - С. 115-118. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Встановлено, що при проектуванні композиційних металополімерних електромагнітних екранів необхідно врахувати морфологію частинок екрануючої субстанції - принаймні співвідношення довжини та товщини окремих частинок. Визначено, що різке зростання захисних властивостей відбувається за концентрацій екрануючих елементів, коли вони контактують між собою (критична концентрація). Найбільша критична концентрація (до 47 %) відповідає співвідношенню довжини та діаметру частинок 1:2. Зі зростанням співвідношення критична концентрація монотонно зменшується. За співвідношення 1:32 вона складає 15 %. Показано, що некоректні результати розрахунку діелектричної проникності композиційних матеріалів для визначення коефіцієнтів екранування, зокрема коефіцієнта відбиття електромагнітних хвиль обумовлені невірним розрахунком коефіцієнтів деполяризації, які є визначними щодо обчислення критичних об'ємних концентрацій провідної субстанції у матриці композиційного матеріалу. В свою чергу значення критичної концентрації входить до формули Оделевського для розрахунку діелектричної проникності гетерогенних композиційних матеріалів. Наведені розрахунки впливу співвідношення довжини та діаметра екрануючих елементів придатні для застосування (прогнозування функціоналу) тільки для композитів з вмістом однакових спеціально виготовлених екрануючих елементів. Розрахунки для умовно круглих (точкових) екрануючих частинок не збігаються з надійними експериментальними даними. Для такого наповнювача критична концентрація (за вагою) - 12 - 15 %. Прогнозування захисних властивостей композитів з використанням дрібнодисперсної субстанції (принаймні до розмірів частинок 150 - 200 мкм) доцільно здійснювати на основі визначення електрофізичних властивостей суміші. Наведено спосіб застосування для таких розрахунків формули Дебая для діелектричної проникності матеріалу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н307 + Л719.943

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73223 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Касаткіна Н. В. 
Проектування електромагнітних екранів композиційної структури для забезпечення стабільності функціонування об'єктів критичної інфраструктури / Н. В. Касаткіна, Л. О. Левченко, О. М. Тихенко // Системи упр., навігації та зв'язку. - 2020. - Вип. 4. - С. 98-101. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н307 + Л719.943

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73223 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
7.

Касаткіна Н. В. 
Засади автоматизованого проектування електромагнітних екранів з урахуванням просторових факторів / Н. В. Касаткіна, Л. О. Левченко, О. М. Тихенко // Вісті Донец. гірн. ін-ту. - 2020. - № 2. - С. 127-132. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Мета роботи - розроблення засад проектування електромагнітних екранів з урахуванням дифракційних явищ та методичних підходів до автоматизації проектних робіт. Розглянуто принципові підходи до проектування матеріалів і конструкцій для екранування електромагнітних випромінювань. Показано, що для екранування випромінювань частотами до 1 ГГц обов'язковим є врахування дифракційних явищ на краях пласких конструкцій, що зумовлює наявність "напівтіні". Надано зручний математичний апарат для визначення розмірів напівтіні залежно від довжини хвилі падаючого електромагнітного випромінювання. Обгрунтовано, що для проектування електромагнітних екранів необхідно враховувати відбиття (перевідбиття) електромагнітних хвиль від будівельних конструкцій, пласких поверхонь технологічного обладнання тощо. Запропоновано відповідний розрахунковий апарат. Одержані функції надають змоу здійснювати моделювання поширення випромінювань у захищеній зоні і обирати у автоматизованому режимі необхідні параметри екрануючого композиційного матеріалу. Головними з них є вміст і дисперсність металевої субстанції та товщина матеріалу. Вони визначають внесок у загальний коефіцієнт екранування коефіцієнтів відбиття та поглинання електромагнітних хвиль. Це надає змогу оптимізувати параметри екрануючої конструкції на принципах розумної достатності.


Індекс рубрикатора НБУВ: З4н636

Шифр НБУВ: Ж69629 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія: Будівництво   
8.

Касаткіна Н. В. 
Інноваційні підходи до нормалізації якості повітря виробничого середовища / Н. В. Касаткіна, О. В. Панова, К. Д. Ніколаєв // Системи упр., навігації та зв'язку. - 2021. - Вип. 4. - С. 87-89. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н762.306

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73223 Пошук видання у каталогах НБУВ 


 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського