Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (7)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>A=Каракоз О$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

      
Категорія:    
1.

Каракоз О. О. 
Цензура в публічних бібліотеках України: сутність та форми прояву (1917 - 1939 рр.) : Автореф. дис... канд. іст. наук / О. О. Каракоз; Київ. нац. ун-т культури і мистец. - К., 2006. - 21 c. - укp.

Досліджено сутність та основні форми прояву радянської цензури у публічних бібліотеках України у 1917 - 1939 рр. На підставі вивчення нових архівних джерел і наукової літератури виявлено вплив цензурної політики на формування мережі публічних бібліотек. Зокрема розглянуто такі методи, як вилучення "ідейно-сумнівної" літератури з книжкових фондів, що позначалось на задоволенні інформаційних потреб користувачів, та застосування "чистки" серед бібліотечних працівників. Виявлено витоки, визначено основні етапи, форми та напрями втілення духовної та світської цензури у бібліотечну діяльність. З'ясовано принципи роботи радянських цензурних інституцій, що регламентували напрями діяльності публічних бібліотек і перетворювали їх на заклади політосвіти. Проведено дослідження бібліотечної цензури як соціального явища, показано її вплив на обмеження інформації, обсяг друкованих видань і розвиток національної думки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч734(4УКР)751 г

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА344926 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Каракоз О. 
Бібліотека як складник системи радянських ідеологічних інституцій у 1919 - 1923 рр. / О. Каракоз // Бібл. планета. - 2004. - № 2. - С. 29-32. - Бібліогр.: 21 назв. - укp.

Проаналізовано систему заборон й обмежень на певні видання, а також методи ідеологічного впливу радянської влади на процес становлення бібліотечної справи. Зазначено, що цензурні декрети призвели до невиправданого знищення цінних видань.

Проанализирована система запретов и ограничений на определенные издания, а также методы идеологического влияния советской власти на процесс становления библиотечного дела. Отмечено, что цензурные декреты привели к неоправданному уничтожению ценных изданий.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч733(2)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16548 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Каракоз О. О. 
Цензура в публічних бібліотеках України 1917 - 1939 рр. : монографія / О. О. Каракоз; Київ. нац. ун-т культури і мистецтв. - Київ : Ліра-К, 2015. - 179 c. - Бібліогр.: с. 136-161 - укp.

Досліджено сутність та основні форми вияву радянської цензури в публічних бібліотеках України у 1917 - 1939 рр. Виявлено витоки, обгрунтовано основні етапи та прослідковано форми і напрями втілення духовної та світської цензури у бібліотечну діяльність. Розкрито принципи роботи радянських цензурних інституцій, що регламентували напрями діяльності публічних бібліотек, перетворюючи їх на заклади поліосвіти. Показано бібліотечну цензуру як соціальне явище, відображено її значення щодо обмеження інформації, друкованого слова та національної думки.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч733(4УКР)61-7

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА788575 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Каракоз О. 
Бібліотечна цензура в Україні в двадцяті роки XX століття / О. Каракоз // Вісн. Кн. палати. - 2004. - № 11. - С. 29-33. - Бібліогр.: с. 33 - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч733(4УКР)6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15184 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
5.

Каракоз О. 
Витоки бібліотечної цензури / О. Каракоз // Вісн. Кн. палати. - 2003. - № 5. - С. 37-40. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч73г + Ч733(4Укр)3 + Ч610.3(4Укр)-7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15184 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
6.

Каракоз О. О. 
Цензура в публічних бібліотеках України 1917 - 1939 рр. : монографія / О. О. Каракоз; Київ. нац. ун-т культури і мистецтв. - 2-ге вид., випр. і допов. - Київ : Ліра-К, 2017. - 199 c. - Бібліогр.: с. 134-158 - укp.

Досліджено сутність та основні форми прояву радянської цензури в публічних бібліотеках України у 1917 - 1939 рр. Виявлено витоки, обгрунтовано основні етапи та досліджено форми і напрями втілення духовної та світської цензури в бібліотечну діяльність. Розкрито принципи роботи радянських цензурних інституцій, що регламентували напрями діяльності публічних бібліотек, перетворюючи їх на заклади політосвіти. Показано бібліотечну цензуру як соціальне явище, відображено її значення щодо обмеження інформації, друкованого слова та національної думки.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч733(4УКР)6

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА827785 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Інформація, комунікація та управління знаннями в глобалізованому світі : матеріали Третьої міжнар. наук. конф., 14-16 трав. 2020 р. / ред.: Н. А. Бачинська, Л. Ф. Грінберг, Ю. І. Горбань, О. О. Каракоз, Н. І. Кобижча, В. В. Кушнарьов, В. М. Медведєва, А. О. Мотько, Т. В. Новальська, Н. М. Піголенко, Л. І. Прокопено, З. М. Свердлик, С. В. Селегей, М. М. Цілина; Державна наукова установа "Інститут модернізації змісту освіти", Київський національний університет культури і мистецтв, Білоруський державний університет культури і мистецтв, Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського, Український науково-дослідний інститут архівної справи та документознавства, Університет "Україна", Київський університет культури, Київський національний університет культури і мистецтв, Київський національний університет культури і мистецтв, Київський національний університет культури і мистецтв. - Київ : КНУКіМ, 2020. - 216 c. - Бібліогр. в кінці ст. - укp.

Звернено увагу на питання соціокультурної сфери в умовах глобальних світоглядних трансформацій, ідентифікатори змісту цифрової культури бібліотечно-інформаційного фахівця. Розглянуто інформаційно-контекстні детермінанти освітнього процесу факультету інформаційної політики та кібербезпеки Київського національного університету культури і мистецтв. Звернено увагу на бібліотеку як суб’єкт формування, збереження та трансляції національного наративу. Висітлено аспекти становлення та передумови функціонування мобільних сервісів в Україні. Визначено актуальні компетенції персоналу довідково-бібліографічного обслуговування наукової бібліотеки, роль сучасної бібліотеки в медіаосвіті батьків. Висвітлено перспективи бібліотечної професії в епоху глобалізації, а також перспективи електронних бібліотек України в умовах діджиталізації суспільства.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч73 с51 я431(0)

Рубрики:

Шифр НБУВ: СО38442 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського