Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (9)
Пошуковий запит: (<.>A=Калінін Ю$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5

      
Категорія:    
1.

Калінін Ю. А. 
Релігієзнавство : Підруч. для студ. вищ. навч. закл. / Ю. А. Калінін, Є. А. Харьковщенко. - 5-те вид., доопр. - К. : Наук. думка, 2000. - 351 c. - укp.

Визначено предмет дослідження релігієзнавчої науки, розглянуто основні релігієзнавчі концепції, роль релігії у духовній культурі людства. Проаналізовано проблему походження релігії, структури, елементів та основних функцій. Досліджено історію та сучасне становище племінних, ранніх і пізніх національних релігій, основні положення віровчення та культу найвпливовіших релігій світу - буддизму, християнства, ісламу та їх головних течій. Особливу увагу приділено історії та сучасному стану релігій, проблемі конституційного закріплення та правового регулювання свободи совісті в Україні.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э2 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА601154 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Калінін Ю. А. 
Релігієзнавство : Підруч. для студ. вузів / Ю. А. Калінін, Є. А. Харьковщенко. - 4-е вид., доопрац. - К. : Наук. думка, 1998. - 335 c. - укp.

Видання дає змогу широко вивчити феномен релігії, її походження, відповідну конфесійну літературу: Веди, Трипітаку, Авесту, Біблію тощо, культову практику і свята, національний колорит церков. Осмислення релігії в контексті суспільних, духовних і правових реалій сьогодення зумовило структурну побудову цієї книги. Її складають розділи, присвячені визначенню предмета дослідження релігієзнавчої науки, знайомству з основними релігієзнавчими концепціями, з'ясуванню ролі релігії у духовній культурі людства, а також розгляду проблеми її походження, структури, елементів та основних функцій. У підручнику розглядаються історія і сучасне становище племінних, ранніх та пізніх національних релігій, основні положення віровчення і культу найвпливовіших релігій світу - буддизму, християнства, ісламу та їхніх основних течій. Особливе місце займає розділ, присвячений історії і сучасному стану релігії в Україні. В ньому йдеться про специфічний, софійно-гуманістичний характер релігійності наших предків, що сприяв формуванню слов'янського варіанту християнства і визначив його історичну долю в русі за автокефальну православну церкву, в розповсюдженні інших релігійних вірувань, які в наші часи репрезентують так звані нетрадиційні релігії. Є в підручнику і розділ, в якому йдеться про історичні форми вільнодумства, які породили традицію критичного ставлення до релігії, а також тенденції як до надмірної клерикалізації, так і до надмірної атеїзації суспільства, що врешті-решт зумовило питання про правове вирішення проблеми. Розглядається проблема конституційного закріплення і правового регулювання свободи совісті в Україні.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э2 я7

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА587771 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Калінін Ю. А. 
Релігієзнавство : Підруч. для студ. вищ. навч. закл. / Ю. А. Калінін, Є. А. Харьковщенко. - 6-е вид. - К. : Наук. думка, 2002. - 352 c. - укp.

Розглянуто на наукових засадах історію виникнення різних релігій, проаналізовано основні їх догмати та сучасний стан. Обговорено особливості релігій, яких дотримуються етноси, що здавна мешкають в Україні. Розкрито суть поняття свободи совісті як конституційно-правової категорії. Висвітлено особливості українського закону про свободу совісті та релігійні організації, наведено витяги з законів України, зокрема, правові акти про свободу віросповідання. Вміщено релігієзнавчий словник та іменний покажчик.

Рассмотрена с научной точки зрения история возникновения разных религий, проанализированы их основные догматы и современное состояние. Обсуждены особенности религий, каких придерживались и придерживаются этносы, издавна проживающие на Украине. Раскрыто содержание понятия свободы совести как конституционно-правовой категории. Прокомментирован украинский закон про свободу совести и религиозные организации, приведены выдержки из законов Украины, в частности, правовые акты про свободу вероисповедания. Приведены религиозный словарь и именной указатель.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э2я7

Шифр НБУВ: ВА623448 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Золотухін І. В. 
Гранульовані магнітні матеріали. / І. В. Золотухін, Ю. Є. Калінін, О. В. Стогней, А. П. Шпак, Ю. А. Куницький, С. Ю. Смик // Наносистеми, наноматеріали, нанотехнології. - 2004. - 2, Вип. 1. - С. 1-45. - Бібліогр.: 42 назв. - укp.

Розглянуто будову та магнітні властивості гранульованих багатошарових магнітних структур, нанокомпозитів на основі аморфних сплавів у діелектричній матриці, гранульованих середовищ феромагнітний метал - немагнітний метал. Висвітлено особливості магнітних властивостей гранульованих матеріалів, електро- та магнітоопору манганітів лантану. Наведено приклади застосування матеріалів з гігантським магнітоопором.


Ключ. слова: наноструктурні матеріали, гранульовані матеріали, магнітні властивості, гігантський магнітоопір, манганіти лантану
Індекс рубрикатора НБУВ: З235

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72631 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Калінін Ю. А. 
Підвищення ресурсу швидкозношуваних деталей зносостійкими накладками з високовуглецевої низьколегованої сталі : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.02.01 / Ю. А. Калінін; Національний університет "Запорізька політехніка". - Запоріжжя, 2020. - 24 c. - укp.

Вдосконалено наявний матеріал високої якості, а саме високовуглецевої низьколегованої сталі 120Г3С2. Досліджено структуру і властивості приповерхневих шарів загатрованої на залишковий аустеніт сталі після інтенсивного механічного зношування. Розроблено також засіб з'єднання ремонтних накладок з термічно обробленої сталі 120Г3С2 з деталями з інших сталей, які потребують захисту від інтенсивного механічного зношування. Показано, що для отримання якісного зварного з'єднання високовуглецевої низьколегованої сталі необхідно забезпечити прискорене охолодження зони термічного впливу під час зварювання, що забезпечує утворення прошарку аустеніту, якій знижує вірогідність виникнення тріщин і значно підвищує якість зварних з'єднань.


Індекс рубрикатора НБУВ: К222.234.043 + Ж830.516.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА445485 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського