Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (2)Книжкові видання та компакт-диски (6)
Пошуковий запит: (<.>A=Зуєва Н$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

      
Категорія:    
1.

Зуєва Н. О. 
Клініко-метаболічні особливості цукрового діабету II типу у ліквідаторов наслідків на ЧАЕС / Н. О. Зуєва, О. М. Коваленко, А. С. Єфімов // Укр. радіол. журн. - 2000. - 8, Вип. 3. - С. 253-256. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Установлено, что впервые выявленный сахарный диабет (СД) II типа у ликвидаторов последствий аварии (ЛПА) на ЧАЭС диагностируется на фоне уже сформированной сердечно-сосудистой патологии и гиперкоагуляции. У ЛПА с СД наблюдаются достоверное снижение показателей фибриногена в крови, катехоламинов в моче и частоты сердечных сокращений, повышение уровня 17-ОКС в моче относительно лиц с СД из числа неЛПА. Частота сердечных сокращений у ЛПА, страдающих СД, достоверно ниже, чем в группе сравнения.


Ключ. слова: сахарный диабет, ликвидаторы последствий аварии на ЧАЭС
Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.160.23-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14579 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Бездробний Ю. В. 
Ретроспективний аналіз рівнів інсуліну, С-пептиду, глюкагону та тироксину у дітей з радіаційно забруднених територій / Ю. В. Бездробний, Н. О Зуєва, Н. В. Віннікова, А. С. Єфімов // Ендокринологія. - 2000. - 5, № 1. - С. 54-58. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Обстежено 184 дитини (85 хлопчиків та 99 дівчаток) віком (на момент аварії) від 2-х до 15-ти років з районів жорсткого радіаційного контролю. Обстеження проведено у 1989 - 1990 рр. Очевидних відхилень у фізичному та психічному розвитку дітей не спостережено. Дозиметричні дані відсутні. У крові визначено базальні рівні глюкози, інсуліну, С-пептиду, глюкагону, тироксину та наявність антитіл до інсуліну. За даними кореляційного аналізу не знайдено зв'язку концентрації інсуліну з віком, статтю, рівнями глюкагону та тироксину. За концентрацією інсуліну у крові дітей розділили на 3 групи. І групу склали діти з нормальною базальною концентрацією інсуліну у крові. До ІІ групи було віднесено дітей, у яких рівень інсуліну у крові був вищим за верхню межу норми не більше, ніж удвічі. До ІІІ групи увійшли діти, у яких концентрація інсуліну у крові перевищувала верхню межу нормальних коливань більше, ніж удвічі. Рівні С-пептиду в І, ІІ групах та антитіл до інсуліну в усіх групах були в межах нормальних значень. Вміст С-пептиду в ІІІ групі був істотно нижчим, ніж в І та ІІ групах. Не можна виключити, що у дітей з контрольованих територій гіперінсулінемія обумовлена уповільненням метаболізму гормону.


Ключ. слова: радіаційно забруднені території, діти, гіперінсулінемія
Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.415

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15058 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Зуєва Н. О. 
Особливості метаболічних порушень у ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС, хворих на цукровий діабет ІІ типу / Н. О. Зуєва, Т. І. Герасименко, Л. О. Метелиця, С. М. Альохіна, А. С. Єфімов // Ендокринологія. - 1999. - 4, № 2. - С. 141-145. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.


Ключ. слова: цукровий діабет ІІ типу, ліквідатори наслідків аварії на ЧАЕС
Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.160

Шифр НБУВ: Ж15058 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
4.

Гопка М. В. 
Методичні рекомендації із застосування генетичних маркерів у конярстві / М. В. Гопка, В. О. Пінчук, Н. В. Зуєва; УААН. Ін-т розведення і генетики тварин. - Чубинське, 2007. - 39 c. - укp.

Викладено теоретичні засади та розкрито методичні прийоми застосування генетичних маркерів у конярстві. Запропоновано методику імуногенетичної оцінки диференціації порід і збереження генофонду коней. Наведено конкретні приклади використання імуногенетичних даних для маркірування спадкової інформації коней у селекційній роботі з породами.

Изложены теоретические основы и раскрыты методические приемы применения генетических маркеров в коневодстве. Предложена методика иммуногенетической оценки дифференциации пород и сохранения генофонда коней. Приведены конкретные примеры использования иммуногенетических данных для маркировки наследственной информации коней в селекционной работе с породами.


Індекс рубрикатора НБУВ: П611-31 я8

Рубрики:

Шифр НБУВ: Р110890 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Зуєва Н. О. 
Гормональні та метаболічні механізми порушень інсуліночутливості у постраждалих дорослих і дітей внаслідок аварії на ЧАЕС : Автореф. дис... д-ра мед. наук : 03.00.01 / Н. О. Зуєва; АМН України. Наук. центр радіац. медицини. - К., 2002. - 39 c. - укp.

Обстежено учасників ліквідації наслідків аварії (УЛНА) на ЧАЕС, які зазнали короткого (не більше 3-х місяців у 1986 - початку 1987 рр.) та тривалого (6 - 8 р., починаючи з 1986 - 1987 рр.) впливів факторів аварії, а також дітей-мешканців забруднених радіонуклідами територій (II, III і IV зони). Незалежно від терміну перебування в 30-кілометровій зоні в УЛНА та дітей II та III зон проживання віком до 10 років зареєстровано гіперінсулінемію. Виявлено зміни структурної будови мембран еритроцитів і лейкоцитів (ліпід-білкового розташування в мембранах обох видів клітин, а також змін об'ємних розмірів та структури білків еритроцитарної мембрани) в УЛНА з різним базальним рівнем інсуліну в крові у порівнянні з особами, які зазнали тільки психогенного впливу. В УЛНА на ЧАЕС з анамнезом, необтяженим діабетом, встановлено поєднання кількох факторів, які супроводжують інсулінорезистетність: гіперінсулінемія, гіперкортизолемія, оксидативний стрес, порушення обміну заліза, гіперкомплементемія, наявність серцево-судинної патології. Вперше в УЛНА проаналізовано соматичну патологію, з якою найчастіше поєднується вперше виявлений цукровий діабет (ЦД) ІІ типу - порушення зсідання крові, гіпертонічна хвороба, ішемічна хвороба серця, ангіопатія сітківки. Визначено в УЛНА зниження частоти серцевих скорочень, концентрації фібриногену (нижня межа норми) та катехоламінів в добовій сечі, підвищення активності системи комплементу, реакції ауторозеткоутворення та вмісту глюкокортикоїдів. Запропоновано концепцію механізмів розвитку порушення інсуліночутливості у потерпілих внаслідок аварії на ЧАЕС.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р361.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА318113 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Зуєва Н. В. 
Дослідження гідродинамічних характеристик торцевих дроселів та динаміка торцевих ущільнень : Автореф. дис... канд. техн. наук / Н. В. Зуєва; Сум. держ. ун-т. - Суми, 2007. - 20 c. - укp.

Проведено теоретичне дослідження течії рідини в утвореному гладкими ущільнюючими поверхнями торцевому дроселі. Вивчено вплив на гідродинамічні характеристики торцевого дроселя інерційних сил рідини і втрат на місцевих гідравлічних опорах. Досліджено динаміку торцевого ущільнення й опорно-ущільнюючої автоматичної системи осьової рівноваги (гідроп'яти) ротора відцентрового насоса. Наведено кількісні й якісні оцінки впливу сил і моментів тиску рідини в торцевих дроселях на статичні та динамічні характеристики безконтактного торцевого ущільнення та гідроп'яти. Уточнено методики розрахунку безконтактних торцевих ущільнень і гідроп'ят, що дозволяють врахувати сили та моменти, обумолені інерцією рідини та втратами на місцевих гідравлічних опорах в торцевих дроселях, які можна використовувати для оцінки власних частот, амплітуд вимушених коливань і динамічної стійкості аксіально-рухомих кілець торцевих ущільнень роторів відцентрових машин і гідроп'ят.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З565.22-042-01

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА350768 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Карбівський В. Л. 
Поведінка вірусу тютюнової мозаїки на поверхнях золота та оксиду силіцію / В. Л. Карбівський, В. Х. Касіяненко, Н. А. Курган, В. В. Вишняк, Н. О. Зуєва, А. П. Шпак // Доп. НАН України. - 2011. - № 3. - С. 74-80. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

За допомогою методів зондової мікроскопії та рентгенівської фотоелектронної спектроскопії досліджено поведінку вірусу тютюнової мозаїки (ВТМ) на поверхнях золота та оксиду силіцію. Виявлено механізми взаємодії віріонів ВТМ із поверхнею підкладок різної хімічної природи. Описано основні закономірності формування хімічних зв'язків ВТМ із поверхнею. Встановлено, що внаслідок нанесення ВТМ відбувається хімічна модифікація поверхні, яка зберігається після видалення вірусу. Спостережено нанорозмірні заглиблення продовгуватої форми, які відповідають формі віріонів. Взаємодія віріонів із підкладинкою відбувається переважно за рахунок зв'язків Si - O - C. Зміна хімічних властивостей підкладинки переважно визначається утворенням C - C зв'язків на поверхні. Взаємодію віріонів із підкладинкою характеризує C - N зв'язок, подвійний зв'язок C = N є наявним лише у складі віріона.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж306.5 + Е325.222.18

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22412/а Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського