Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (4)Книжкові видання та компакт-диски (18)
Пошуковий запит: (<.>A=Заїка О$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 21
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Починюк О. М. 
Техніка порівняльних амперометричних вимірів для ідентифікації вивільнених нейротрансмітерів / О. М. Починюк, О. Л. Заїка, О. О. Лук'янець // Нейрофизиология. - 1998. - 30, № 4/5. - С. 284-287. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Недавно розроблена методика електрохімічного виявлення секреції відкриває можливості для вивчення нейротрансмітерів,які вивільнюються із поодинокої клітини.Використовуючи метод швидкої циклічної вольтамметрії,ми досліджували властивості двох нейропередатчиків - серотоніну та дофаміну,котрі можуть одночасно вивільнюватись у процесі синаптичної передачі.Нами встановлено,що серотонін, і дофамін обумовлюють наявність одного піка окислення і одного піка відновлення.Відмінності амплітуди піків для серотоніну та дофаміну були статистично значущими тільки для піка відновлення.Пік відновлення для дофаміну в 3.65 раза перевищував аналогічний показник для серотоніну,тоді як піки окислення не були статистично відмінними.Ми встановили,що розташування піків відносно шкали потенціалу також може використовуватись для розрізнювання згаданих сполук.Так,електродні потенціали,при яких спостерігались максимуми піка відновлення для серотоніну та дофаміну,виявились статистично різними,а пік окислення дофаміну був зсунутим майже на 125 мВ у бік більш високих потенціалів.Результати тестування розчину,який вміщував суміш двох нейропередатчиків,показали,що сумарна вольтамограма являє собою просту суму двох окремих, "еталонних" вольтамограм для серотоніну та дофаміну.Останнє дає нам підстави вважати, що тестовані сполуки не взаємодіють одна з одною.


Ключ. слова:
Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*739.1*02в742.135,025

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61875 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Заїка О. Л. 
Дослідження кальцієвих транзиєнтів, викликаних ацетилхоліном, у ізольованих хромафінних клітинах щура / О. Л. Заїка, О. М. Починюк // Фізіол. журн. - 2002. - 48, № 2. - С. 5-6. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*732.2*725.382.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26810 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
3.

Передера С. Б. 
Оздоровлення ВРХ від лейкозу в СТОВ "Воскобійники" Полтавської області. Повідомл. 1 / С. Б. Передера, П. В. Тесленко, О. В. Заїка, О. С. Передера // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад. - 2008. - № 2. - С. 152-153. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Проаналізовано існуючі методи оздоровлення стада великої рогатої худоби від лейкозу згідно з діючою інструкцією та рекомендаціями професора Л.І. Нагаєвої, спрямованими на оздоровлення за допомогою комплексних методів із застосуванням рідкої адсорбованої інактивованої вакцини проти лейкозу великої рогатої худоби та використанням РІД-негативних телят, одержаних від лейкозних корів для відтворення стада. Наведено метод оздоровлення стада від лейкозу в Австралії з використанням ELISA тесту у процесі дослідження молока та сироватки крові.


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.132.1-911

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Заїка О. В. 
Державне регулювання ринку праці в регіоні : Автореф. дис... канд. наук з держ. упр. / О. В. Заїка; Гуманіт. ун-т "Запоріз. ін-т держ. та муніцип. упр.". - Запоріжжя, 2007. - 20 c. - укp.

Обгрунтовано теоретичні засади та методичні підходи щодо формування державної системи регулювання ринку праці. Досліджено механізми функціонування та регулювання ринку праці. Проаналізовано сучасний стан ринку праці та політики зайнятості населення в регіоні та формування регіональної моделі ринку праці. Обгрунтовано програмно-цільовий метод регулювання ринку праці та зайнятості в регіоні. Запропоновано концепції державної стратегії зайнятості населення та розвитку регіональних ВНЗ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х879(4УКР)7 + Х819(4УКР)011.2-94

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА352705 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Заїка О. Л. 
Кальцієва сигналізація в хромафінних клітинах щура при дії факторів, що стимулюють секрецію : Автореф. дис... канд. біол. наук : 03.00.02 / О. Л. Заїка; НАН України. Ін-т фізіології ім. О.О.Богомольця. - К., 2003. - 24 c. - укp.

Показано, що у хромафінних клітинах щура існують суттєві відмінності у формуванні внутрішньоклітинного кальцієвого транзієнту у відповідь на стимуляцію клітини різними факторами, що індукують секрецію, в результаті чого можливий вплив на процеси вивільнення катехоламінів. Показано існування двох різних популяцій клітинних відповідей за умов стимуляції хромафінної клітини ацетилхоліном (охарактеризовані як клітини I та II типів). Охарактеризовано й показано подібність динамічних параметрів індукованих ацетилхоліном внутрішньокальцієвих транзієнтів у клітинах I типу до транзієнтів, ініційованих нікотином, а в клітинах II типу - до транзієнтів, ініційованих мускарином. Виявлено, що в клітинах II типу в процесі генерації кальцівих транзієнтів у процесі стимуляції ацетилхоліном приймають участь внутрішньоклітинні джерела іонів кальцію. На підставі результатів дослідження виявлено, що існує функціональний поділ хроматофінних клітин: одна популяція з яких має в основному іонотропні нікотинові рецептори (I тип), інша - метаботропні мускаринові рецептори (II тип). Показано, що мітохондрії в гостроізольованих хромафінних клітинах здатні акумулювати дуже високі рівні концентрації кальцію та підтверджено їх значну роль у процесі виведення іонів кальцію з цитоплазми хромафінної клітини щура. З використанням цитохімічного методу показано, що охарактеризовані клітини I типу містять адреналін, клітини II типу - норадреналін.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*739.1*021

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА327145 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Заїка О. А. 
Синтез і аналіз хвильової зубчастої передачі з двома гнучкими колесами і генератором ковзання : Автореф. дис... канд. техн. наук : 05.02.02 / О. А. Заїка; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". - Х., 2000. - 20 c. - укp.

Розроблено методи розрахунку та проектування хвильових зубчастих передач із двома гнучкими колесами та генератором ковзання. Завдяки підвищенню навантажувальної здатності та швидкохідності дані передачі здатні істотно поліпшити масо-габаритні характеристики приводу. Розроблено математичну модель і програми розрахунку на ЕОМ хвильових задач із двома гнучкими колесами та генератором ковзання, що враховують основні особливості роботи даних механізмів. Проведеними теоретичними й експериментальними дослідженнями натурного зразка доведено високу ефективність запропонованої методики та програмного забезпечення. На основні результатів дослідження одержано важливі для проектування відомості, виділено галузі, які не рекомендуються для роботи таких передач, запропоновано їх раціональні геометричні та режимні параметри.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К412.558.8

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА312337 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Заїка О. В. 
Закономірності прояву цінних селекційних ознак в системі діалельних схрещувань і топкросів сучасних сортів ячменю ярого : автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.01.05 / О. В. Заїка; Ін-т рослинництва ім. В.Я.Юр'єва. - Х., 2010. - 20 c. - укp.

Встановлено генотипові особливості сучасних сортів як джерел цінних ознак для селекції за комплексом морфо-біологічних ознак, їх кореляцією та екологічною стабільністю за різних умов вирощування та після різних попередників. Визначено селекційно-генетичні особливості сучасних сортів ячменю ярого за рівнем і співвідношенням ефектів загальної комбінаційної здатності та констант специфічної комбінаційної здатності та переважанням неадитивних ефектів генів, за екологічною стабільністю їх гібридів, одержаних як від прямих діалельних схрещувань, так і топкросів, а також за компонентами генетичної дисперсії. На підставі аналізу показано доцільність прогнозування ефективності доборів на первинних етапах селекційної оцінки гібридних популяцій залежно від генотипових особливостей сортів. Встановлено селекційну цінність сортів, гібридних комбінацій і ліній, які створено на їх базі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.705-31

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА369758 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Тесленко П. В. 
Оздоровлення ВРХ від лейкозу в СТОВ "Воскобійники" Полтавської області. Повідомл. 2 / П. В. Тесленко, О. В. Заїка, О. С. Передера // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад. - 2011. - № 4. - С. 183-186. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Наведено метод оздоровлення стада від лейкозу в Австралії з використанням ELISA тесту при дослідженні молока та сироватки крові. Проведено аналіз існуючих методів оздоровлення стада великої рогатої худоби (ВРХ) від лейкозу згідно з діючою інструкцією та рекомендаціями професора Л. І. Нагаєвої, спрямованими на оздоровлення комплексними методами із застосуванням рідкої адсорбованої інактивованої вакцини проти лейкозу ВРХ і використанням РІД-негативних телят, одержаних від лейкозних корів для відтворення стада. Рекомендований метод дозволяє за короткий термін оздоровити стадо ВРХ від лейкозу.


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.132.1-911

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Заїка О. Л. 
Участь ендоплазматичного ретикулума хромафінних клітин надниркової залози щура в кальцієвій сигналізації / О. Л. Заїка, О. В. Починюк, О. В. Садовий, П. Г. Костюк, О. О. Лук'янець // Нейрофизиология. - 2009. - 41, № 6. - С. 460-466. - Бібліогр.: 27 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*697.31 + Е60*697.72 + Е60*737.172

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61875 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
10.

Починюк О. М. 
Участь синаптичного білка Munc18 у процесі вивільнення катехоламінів хромафінними клітинами надниркової залози щура / О. М. Починюк, О. Л. Заїка, О. В. Садовий, О. М. Яворська, О. О. Лук'янець // Нейрофизиология. - 2010. - 42, № 4. - С. 294-300. - Бібліогр.: 35 назв. - укp.

Вивчено роль одного з синаптичних білків родини SM-білків - Munc18 - у процесі екзоцитозу. Для цього використано мікроін'єкції антитіл до протеїну Munc18 (анти-Munc18) в ізольовані хромафінні клітини надниркової залози щура з метою пригнітити функцію цього протеїну. Секрецію катехоламінів виміряно за допомогою амперометричного методу з використанням карбонового мікроелектрода. Виключення функції Munc18 у досліджуваних клітинах призводило до значного пригнічення процесу секреції. У цьому випадку знижувалася частота секреторних подій і змінювалися кінетичні параметри секреторних піків - зменшувалась їх амплітуда і збільшувалася тривалість спаду. Зроблено висновок, що Munc18 є одним із синаптичних протеїнів, необхідних для забезпечення кальційзалежного екзоцитозу у хромафінних клітинах, і що він може специфічно впливати на розміри фузійних пор.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*697.3*551.7*715.733

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61875 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Починюк О. В. 
Участь синаптотагмінів у вивільненні катехоламінів хромафінними клітинами надниркової залози щура / О. В. Починюк, О. Л. Заїка, О. В. Садовий, О. М. Яворська, П. Г. Костюк, О. О. Лук'янець // Фізіол. журн. - 2010. - 56, № 6. - С. 31-38. - Бібліогр.: 34 назв. - укp.

Відомо, що екзоцитоз забезпечує такі життєвоважливі процеси, як вивільнення нейромедіаторів у разі синаптичної передачі або гормонів під час секреції. Головний механізм здійснення екзоцитозу відбувається за допомогою спеціалізованого білкового комплексу, який називається SNARE-комплекс. Саме завдяки його активності зливаються везикулярна та плазматична мембрани та формується фузійна пора, через яку вміст везикул вивільняється назовні. Вважається, що саме синаптотагміни, які є кальційзалежними білками, відповідальні за ініціацію кальційзалежного екзоцитозу. Синаптотагміни розташовані на мембрані везикул і здатні зв'язувати два або три іони кальцію. Вивчено роль однієї з найбільш розповсюджених їх ізоформ - синаптотагміну-1 у процесі екзоцитозу. Щоб пригнітити функцію цього протеїну, використовували ін'єкцію антитіл до синаптотагміну-1 в ізольовані хромафінні клітини наднирникової залози щура. Секрецію катехоламінів виміряно за допомогою амперометричного методу. Показано, що пригнічення функції синаптотагміну-1 у досліджуваних клітин призводило до значного зменшення секреції. Зроблено висновок, що синаптотагмін-1 є одним із ключових протеїнів, необхідних для забезпечення кальційзалежного екзоцитозу у хромафінних клітин.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*551.7*715.733 + Е60*737.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26810 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Безземельна Т. О. 
Державне управління функціонуванням та розвитком кондомініумів в Україні / Т. О. Безземельна, О. В. Заїка // Держава та регіони. Сер. Держ. упр.. - 2012. - Вип. 1. - С. 11-14. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Визначено проблеми державного управління створенням і функціонуванням кондомініумів, проаналізовано зарубіжний досвід організації управління комунальним господарством, окреслено напрями державного управління розвитком кондомініумів в Україні.


Індекс рубрикатора НБУВ: У544.10 + У9(4УКР)441.0-21,01

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23244/Держав.упр. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Безземельна Т. О. 
Державне регулювання ціноутворення в галузі житлово-комунального господарства / Т. О. Безземельна, О. В. Заїка, О. С. Гавриш // Держава та регіони. Сер. Держ. упр.. - 2012. - Вип. 3. - С. 97-102. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Визначено проблеми і недоліки встановлення тарифів на житлово-комунальні послуги та запропоновано заходи удосконалення державного регулювання ціноутворення в галузі ЖКГ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)128 + У9(4УКР)441.0-861

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23244/Держав.упр. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Заїка О. Я. 
Розвиток художньо-творчих здібностей майбутніх педагогів засобами концертно-виконавської діяльності : автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.02 / О. Я. Заїка; Нац. пед. ун-т ім. М.П. Драгоманова. - К., 2013. - 20 c. - укp.

Досліджено проблеми розвитку художньо-творчих здібностей (ХТЗ) майбутніх педагогів засобами концертно-виконавської діяльності. Теоретично обгрунтовано сутність і структуру, основні компоненти розвитку ХТЗ майбутніх педагогів; критерії ефективності розвитку ХТЗ у студентів (потребовий, пізнавальний, аксіологічний, креативний, педагогічний). З'ясовано педагогічні умови розвитку ХТЗ у системі загально-педагогічної освіти. Визначено блоки методів розвитку у майбутніх педагогів ХТЗ: емпатійно-мотиваційний, емоційно-гностичний, критично-інтерпретаційний, креативно-сугестивний, проективно-експонувальний. Розроблено оптимальні форми розвитку ХТЗ майбутніх педагогів, до яких віднесено аудиторні та позааудиторні (концерт-традиція, концерт-жанр, концерт-образ, концерт-інтерпретація, концерт-презентація, концерт-спадщина, концерт-настрій, концерт-дивертисмент, концерт-подорож та ін.), проведення екскурсій, фестивалів, конкурсів, тижнів кафедр, календарних свят тощо; виступи студентів перед дитячою аудиторією та залучення їх до самостійної художньої творчості. Констатовано позитивні зрушення в рівнях розвитку у студентів ХТЗ за всіма визначеними критеріями, що свідчить про ефективність і значну перевагу розробленої й апробованої методичної моделі розвитку ХТЗ майбутніх педагогів перед традиційною виховною системою естетичного виховання студентів педагогічних навчальних закладів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч489.511.355.23 + Ч489.511.220

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА398486 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Заїка О. В. 
Ринок праці Запорізької області: сучасний стан та перспективи подальшого розвитку / О. В. Заїка, Я. С. Стрілько // Держава та регіони. Сер. Держ. упр.. - 2015. - Вип. 1. - С. 63-67. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Проаналізовано показники функціонування ринку праці Запорізької області, визначено його сучасні проблеми, окреслено найближчі перспективи розвитку та запропоновано відповідні сьогоденню заходи державної регіональної політики у сфері забезпечення зайнятості населення.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х879(4УКР-4ЗАП)7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23244/Держав.упр. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Заїка О. 
Проблема існування іммігранта в "чужому" культурному середовищі та особливості формування його гібридної ідентичності (на прикладі оповідання Джумпи Лагірі "Вибір нічлігу") / О. Заїка // Вісн. Черкас. ун-ту. Сер. Філол. науки. - 2014. - № 40. - С. 95-99. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Здійснено комплексний аналіз подвійної ідентичності в аспекті основних парадигм мультикультуралізму. В центрі дослідження - транскультурна особистість; висвітлено основні стратегії формування її гібридної ідентичності. Аналіз малодослідженої проблеми дозволяє побачити нові виміри ідентичності, обумовлені транскультурною поетикою оповідання Джумпи Лагірі "Вибір нічлігу". На прикладі оповідання аналізується процес "помежів`я" та проблема існування іммігранта в "чужому" культурному середовищі. Мова йде про іммігрантів першого покоління, для яких нове культурне середовище продовжує залишатися "чужим". Досліджено поняття "транскультурації" як можливості "переходу" з однієї культури в іншу. Така кроскультурність впливів і ситуація "розірваності" змушує одну ідентичність змінюватися на іншу, що породжує усвідомлення перебування "в стороні". Зазначено, що "подвійна свідомість" та особливості формування гібридної ідентичності героя залишаються одними з актуальних у царині літературознавчих досліджень, насамперед в їх мультикультурному аспекті.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(7СПО)6-4 Лагірі Дж.54

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69408 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Заїка О. В. 
Різні види геометрії та особливості їх навчання / О. В. Заїка // Фіз.-мат. освіта. - 2017. - № 3. - С. 62-66. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Розглянуто різні види вищої геометрії, які вивчають студенти - майбутні вчителі математики: аналітичну, диференціальну, проективну геометрії та основи геометрії. Проаналізовано предмет вивчення та основний метод кожної з навчальних дисциплін. Розглянуто особливості організації вивчення теоретичного матеріалу, з метою формування методологічних знань студентів з курсу вищої геометрії. Запропоновано створювати: таблиці, що містять теми курсу та зв'язок між ними; опорні конспекти кожної теми з виділенням фундаментальних понять і тверджень, під час створення яких необхідно стимулювати студентів до використання математичних символів. Такі таблиці та опорні конспекти сприяють узагальненню та систематизації теоретичного матеріалу курсів, відображають зв'язок між темами курсу та між різними навчальними дисциплінами. Проаналізовано основні типи математичних задач з кожної геометрії; з'ясовано, що переважна більшість задач з аналітичної та диференціальної геометрії є задачі на складання рівнянь, та одержання за їх дослідженням властивостей досліджуваних геометричних об'єктів; у курсі проективної геометрії переважають задачі на побудову; в основах геометрії - задачі на доведення. Запропоновано використання під час навчання вищої геометрії задач, які містять зовнішньо та внутрішньо дисциплінарні зв'язки.


Індекс рубрикатора НБУВ: В181р21-3

Шифр НБУВ: Ж101424 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Заїка О. А. 
Вплив меланіну на продуктивність молодняку свиней при відлученні / О. А. Заїка // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад.. - 2017. - № 1/2. - С. 175-176. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Представлено дані по вивченню ефективності застосування меланіну, продуцентом якого є дріжджеподібні гриби Nadsoniella nigra штам Х-1, в раціонах поросят при відлученні. Встановлено позитивний вплив даної добавки на підвищення середньодобових приростів молодняку свиней. В дослідних групах тварин, яким до кормів додавали меланін, продуцентом якого є дріжджеподібні гриби Nadsoniella nigra штам Х-1, середньодобові прирости поросят у період відлучення, а саме в 45 днів були вищими на 13,7 % порівняно з показником контрольної групи. Зважування молодняку свиней в 50 днів, у період адаптації після відлучення, показало, що середньодобові прирости в дослідній групі тварин підвищувалися і становили 445 г, що на 25 % вище порівняно з показниками контрольної групи. Це пов'язано з тим, що меланін сильний адаптоген.


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-445

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Заїка О. В. 
Автоматизація пошуку пошкоджень у мережі електропостачання 10 кВ на основі нечіткої логіки / О. В. Заїка, Н. Г. Чала // Вісн. Харків. нац. техн. ун-ту сіл. госп-ва ім. П. Василенка. - 2018. - Вип. 196. - С. 59-61. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Наведено теоретичне обгрунтування, а також результати розробки та дослідження автоматизованої системи визначення місць пошкоджень в розгалужених розподільчих електромережах 10 кВ. Позитивний результат досягнуто завдяки застосуванню процедури нечіткого логічного висновку Мамдані.


Індекс рубрикатора НБУВ: З279.13-082.031

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61599 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
20.

Мандич О. В. 
Моделювання алгоритмів управління маркетингом суміжних економічних систем / О. В. Мандич, Т. В. Устік, Ю. Г. Бережна, О. В. Заїка // Актуал. проблеми інновац. економіки. - 2021. - № 4. - С. 5-10. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Сформульовано моделі управління стратегічним маркетингом, які потребують пошуку нових технологій, що вдосконалюються в результаті розвитку економічних систем. Об'єктом дослідження є реінжиніринг бізнес-процесів, який використовується для підвищення ефективності стратегічного управління підприємством. Одним із найбільш проблемних місць є можливість проведення маркетингових досліджень для забезпечення конкурентоспроможності підприємств. На основі дослідження запропоновано моделювання та реінжиніринг бізнес-процесів шляхом впровадження організаційних, корпоративних, ділових та функціональних стратегій. Представлені концептуальні положення в дослідженнях науковців щодо моделювання маркетингового менеджменту. Алгоритм маркетингового моделювання є частиною побудови механізму стратегічного управління. Він поєднує різні теорії та утворює єдиний маркетинговий кластер суміжних економічних систем. Поєднання суміжних моделей економічних систем дозволяє визначити основні принципи створення конкурентних переваг на кожній ланці ланцюга створення вартості. Крім того, маркетингові механізми кожного з учасників мають об'єднати суміжні сфери в єдину цілісну маркетингову стратегічну одиницю. Моделювання стратегій на основі певних алгоритмів з урахуванням можливих конкурентних переваг і ризиків є основним завданням управління маркетингом. Детальний процес формування алгоритму має включати етапи побудови маркетингової моделі для кожного суб'єкта господарювання окремо. Цей алгоритм вимагає включення відповідних взаємопов'язаних моделей і чітких цілей. На прикладі аграрно-продовольчої галузі окреслено існуючі моделі маркетингу, визначено особливості теоретичних положень формування маркетингового менеджменту суб'єктів господарювання суміжних економічних систем, розроблено рекомендації щодо створення ефективного стратегічного управління в суміжних системах. У порівнянні з аналогічними відомими методологіями стратегічного управління, запропонована система забезпечує підприємствам високий рівень значимості, підвищуючи ефективність використання наявних у їх власності ресурсів. А також дозволятиме виділяти нові сегменти ринку, щоб залучити не тільки існуючих, а й потенційних споживачів.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)211.1 + У9(4УКР)290-13-21

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101404 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського