Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (2)
Пошуковий запит: (<.>A=Дівнич Т$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 8
Представлено документи з 1 до 8

      
Категорія:    
1.

Дівнич Т. Я. 
Корекція дисбіотичних порушень в ротовій порожнині в профілактиці і лікуванні ускладнень при протезуванні зубними частковими знімними пластинковими протезами : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.22 / Т. Я. Дівнич; Ін-т стоматології АМН України. - О., 2010. - 20 c. - укp.

Встановлено, що зменшується резидентна мікрофлора ротової порожнини на фоні зростання транзиторної мікрофлори. Визначено препарати, які впливають на мікробіоценоз ротової порожнини. Завдяки своєму бактерицидному, протизапальному ефектам препарати ісла-моос і хлорофіліпт рекомендовано для використання в клініці ортопедичної стоматології. Розроблено способи медикаментозної корекції мікрофлори ротової порожнини фітопрепаратами у пацієнтів із знімними конструкціями зубних протезів у різні терміни користування ними, застосування яких забезпечує більш виражену позитивну динаміку щодо зменшення колонізації ротової порожнини транзиторною мікрофлорою з високим рівнем вірулентності. Доведено, що застосування препарату ісла-моос у пацієнтів з частковими зубними пластинковими протезами в терміни 1 міс та 1 рік після ортопедичного лікування призводить до стабілізації мікробіоценозу ротової порожнини, а використання препарату хлорофіліпт у пацієнтів з терміном користування частковими зубними пластинковими протезами 3 - 4 роки повністю нормалізує мікрофлору ротової порожнини.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р668.62-37 + Р661.220.11-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА376178 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Дівнич Т. Я. 
Вплив змінних конструкцій зубних протезів на зміну мікрофлори ротової порожнини / Т. Я. Дівнич, М. М. Рожко, Р. В. Куцик // Прикарпат. вісн. НТШ. Сер. Пульс. - 2009. - № 4. - С. 134-142. - Бібліогр.: 33 назв. - укp.

Зазначено, що ротова порожнина є унікальною екологічною нішою, де мирно співіснують десятки видів мікроорганізмів, які вегетують на слизовій оболонці та поверхні зубів. Під впливом різноманітних факторів можуть відбуватися зміни видів мікроорганізмів у ротовій порожнині, і поряд із нормальними можуть з'являтися умовно-патогенні та патогенні. Одним із факторів, що впливають на зміну мікробного балансу ротової порожнини є використання знімних пластинкових протезів із акрилових пластмас. Ступінь дії мікрофлори, особливо кислото-продуктивної, на пластмаси залежить від терміну користування протезами. Необхідно зазначити, що як часткові знімні пластинкові протези із акрилових пластмас порушують мікробний баланс в ротовій порожнині, так, в свою чергу, і мікроорганізми та продукти їх життєдіяльності змінюють властивості акрилових пластмас і тим самим погіршують якість протезів. Диференціація головного подразника є принципово важливою, оскільки забезпечує обгрунтований вибір конкретних заходів у кожному конкретному випадку.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р668.62 + Р264.862

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73616 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Вербовська Р. І. 
Вивчення протимікробних властивостей адгезивних кремів для фіксації повних знімних пластинкових протезів / Р. І. Вербовська, М. М. Рожко, Р. В. Куцик, Т. Я. Дівнич // Галиц. лікар. вісн.. - 2013. - 20, № 2. - С. 32-35. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р668.62 с + Р120.42

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69358 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
4.

Дівнич Т. Я. 
Зміна мікрофлори ротової порожнини в залежності від терміну користування знімними конструкціями зубних протезів / Т. Я. Дівнич, М. М. Рожко, Р. В. Куцик // Галиц. лікар. вісн.. - 2007. - 14, № 2. - С. 26-29. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.22 + Р668.62

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69358 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
5.

Дівнич Т. Я. 
Медикаментозна корекція мікробіоценозу ротової порожнини при користуванні знімними конструкціями зубних протезів / Т. Я. Дівнич, М. М. Рожко, Р. В. Куцик // Галиц. лікар. вісн.. - 2008. - 15, № 3. - С. 22-25. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Для ефективної медикаментозної корекції порушень мікрофлори ротової порожнини пацієнтів, які користуються знімними конструкціями зубних протезів, призначалися медичні препарати "Кофол", "Тимсал", "Ісла-Моос". Результати мікробіологічних досліджень показали, що "Кофол" і "Тимсал" не впливають на зміну микрофлори ротової порожнини, в той час як препарат "Ісла-Моос" і сприяє відновленню резидентної мікрофлори ротової порожнини, і пригнічує транзиторну мікрофлору з високим рівнем вірулентності.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.22-52 + Р120.42

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69358 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Дівнич Т. Я. 
Вплив знімних конструкцій зубних протезів на зміну мікрофлори ротової порожнини / Т. Я. Дівнич, М. М. Рожко, Р. В. Куцик // Галиц. лікар. вісн.. - 2009. - 16, № 4. - С. 132-135. - Бібліогр.: 43 назв. - укp.

Зазначено, що ротова порожнина (РП) є унікальною екологічною нішою, де мирно співіснують десятки видів мікроорганізмів, які вегетують на слизовій оболонці і на поверхні зубів. Під впливом різноманітних факторів можуть відбуватися зміни видів мікроорганізмів в РП і поряд із нормальними можуть з'являтися умовно-патогенні та патогенні. Одним із факторів, які впливають на зміну мікробного балансу РП, є використання знімних пластинкових протезів із акрилових пластмас. Ступінь дії мікрофлори, особливо кислото-продуктивної, на пластмаси залежить від терміну користування протезами. Необхідно зазначити, що як часткові знімні пластинкові протези із акрилових пластмас порушують мікробний баланс в РП, так, в свою чергу, і мікроорганізми та продукти їх життєдіяльності змінюють властивості акрилових пластмас і тим самим погіршують якість протезів. Диференціація головного подразника принципово важливо, оскільки забезпечує обгрунтований вибір конкретних заходів у кожному конкретному випадку.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р668.62 + Р264.862

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69358 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Вербовська Р. І. 
Вплив адгезивних засобів на тканини ротової порожнини в пацієнтів з повними знімними пластинковими протезами / Р. І. Вербовська, М. М. Рожко, Т. Я. Дівнич // Галиц. лікар. вісн.. - 2012. - 19, № 4. - С. 16-20. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Обстежено 120 пацієнтів з повними знімними пластинковими протезами, яких було розподілено на групи: які користувались і не користувались адгезивними засобами. Повна відсутність зубів призводить до виникнення ускладнень місцевого і загального характеру. Доцільним є вивчення впливу кремів для фіксації протезів на слизову оболонку ротової порожнини (РП) залежно від терміну користування. Дискомфорт в РП (сухість, стягнутість) турбує частіше пацієнтів з повними знімними пластинковими протезами, які для покращання фіксації використовують крем. Запальні ураження під час обстеження слизової оболонки РП виявляли у більшого відсотка пацієнтів, які застосовували фіксаційні креми. Використання кремів до 0,5 року сприяє покращанню адаптації пацієнтів до повних знімних пластинкових протезів. У пацієнтів, які користувались кремами до 3-х років і більше, під час обстеження спостережено запальні ураження слизової оболонки РП.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р668.62

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69358 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Рожко М. М. 
Вплив адгезивних кремів для фіксації повних знімних пластинкових протезів на слизову оболонку ротової порожнини / М. М. Рожко, Р. І. Вербовська, С. Б. Геращенко, Т. Я. Дівнич // Галиц. лікар. вісн.. - 2014. - 21, № 2. - С. 73-77. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Значний відсоток людей на певному етапі життя стикається з необхідністю відновлення зубних рядів знімними конструкціями зубних протезів. Важливою проблемою ортопедичної стоматології є виникнення побічної дії знімних протезів на м'які тканини ротової порожнини, в першу чергу, на її слизову оболонку. Слизова оболонка (СО) ротової порожнини піддається сильному навантаженню. В першу чергу впливу підлягають епітеліоцити, і від їх функціональної лабільності залежить рівень резистентності організму до пошкоджених агентів. Досліджено мазки-відбитки слизової оболонки пацієнтів з повними знімними пластинковими протезами, які для покращання фіксації користувались адгезивними кремами. Для порівняння було обстежено контрольну групу з дефектами зубних рядів без наявних ортопедичних конструкцій. Матеріалом для дослідження слугували мазки-відбитки їжі з протезного ложа пацієнтів у різні терміни спостереження - до протезування, через 7, 15 і 30 днів. Морфометричний аналіз проведено за допомогою аналізатора зображень. Застосування повних знімних пластинкових протезів призводить до змін у СО ротової порожнини. Достовірно зменшується середнє значення показника площі профілю епітеліоцита у СО верхньої та нижньої щелепи, яке супроводжується збільшенням діаметра ядра і зростанням ядерно-клітинного співвідношення. У разі використання адгезивного крему для фіксації знімних пластикових протезів протягом 1 міс виявлено однотипний хвилеподібний характер площі профілю епітеліоцитів СО ротової порожнини. Аналіз сукупності метричних параметрів, що визначають характеристики епітеліального вистелення показав, що розподіл теліоцитів СО верхньої та нижньої щелеп за величиною показника профілю клітини носить унімодальний характер в усі терміни спостереження.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р668.62

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69358 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського