Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (1)
Пошуковий запит: (<.>A=Діамант В$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
Категорія:    
1.

Потапенко О. В. 
Фізико-хімічні характеристики електролітів для літієвих акумуляторів на основі біс(оксалато)борату літію / О. В. Потапенко, В. А. Діамант, Н. І. Глоба, В. Д. Присяжний // Доп. НАН України. - 2009. - № 10. - С. 150-154. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Наведено результати досліджень фізико-хімічних властивостей біс(оксалато)борату літію (LiBOB), одержаного за допомогою методу твердофазного синтезу та електролітів на його основі. У ході експериментальних досліджень доведено, що електроліти на основі LiBOB мають високу електрохімічну стабільність та електропровідність у широкому діапазоні температур. Показано перспективність використання домішок LiBOB у літієвих і літій-іонних джерелах струму.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г573.88

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22412/а Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Діамант В. А. 
Фізико-хімічні властивості неводних розчинів біс(оксалато)боратів та біс(саліцилато)боратів лужних металів та амонію : автореф. дис. ... канд. хім. наук : 02.00.04 / В. А. Діамант; Національна академія наук України, Інститут загальної та неорганічної хімії імені В. І. Вернадського. - Київ, 2020. - 22 c. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г562.3

Шифр НБУВ: РА445898 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія: Фізика   
3.

Діамант В. А. 
Синтез та дослідження вуглецевих наноточок та наночастинок із активованого вугілля / В. А. Діамант, Р. В. Лаврик, Д. Л. Старокадомський, С. В. Гринь, В. М. Огенко // Хімія, фізика та технологія поверхні. - 2022. - 13, № 3. - С. 321-329. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.

Наведено літературний огляд, який доводить, що нанорозмірні флуоресцентні вуглецеві матеріали мають широке застосування. Зокрема, вони перспективні в біомедицині (внаслідок біосумісності - наприклад для біовізуалізації); оптоелектроніці; як хімічні флуоресцентні сенсори вимірювання концентрації металів, рН, аніонів, органічних речовин і біомолекул; як маркери для зняття відбитків пальців. Досліджено вуглецеві матеріали, одержані окисненням активованого вугілля, які за своїми оптичними характеристиками є подібними до вуглецевих наноточок. Мета роботи - синтез нановуглецевого матеріалу (НВМ) із доступної хімічної сировини. Як прототип, за основу синтезу використано методику отримання вуглецевого слабкокислого катіоніту. НВМ легко диспергується у воді, утворюючи стійкі колоїдні розчини, які демонструють люмінесценцію в синьо-зеленій області видимого спектра. За результатами термогравіметричного аналізу встановлено проходження термічної деструкції поверхневих функціональних груп. Про характер функціональних груп на поверхні НВМ спиралися на отримані дані щодо інфрачервоних спектрів. Контроль чистоти зразків проводили рентгеноструктурним аналізом порошку. Для чистого зразка спостерігався лише спектр аморфного вуглецю, а для неочищеного - спостерігаються рефлекси домішок NaCl. В області позитивних іонів МАЛДІ отримано кластери, які можуть належати фулереноподібним структурам вуглецю. Зазначено, що велика інтенсивність сигналу за m/z 44 свідчить про значну кількість карбоксильних груп. Для водних розчинів виміряно спектри люмінесценції, на яких спостерігається синьо-зелена флуоресценція. Збудження випроміненням із довжиною хвилі було обрано за результатами попереднього вимірювання залежності інтенсивності емісії від довжини збуджувального випромінення. На спектрі флуоресценції спостерігається широкий максимум за 450 нм, який дещо зміщується в довгохвильову область після центрифугування зразка та осадження крупних фракцій. Методом динамічного розсіювання світла встановлено, що в розчині присутні частинки з широким спектром розмірів, максимум розподілу припадає на відносно великі агрегати.


Індекс рубрикатора НБУВ: В371.21

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100480 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського