Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (1)
Пошуковий запит: (<.>A=Дюжева О$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

      
Категорія:    
1.

Дюжева О. В. 
Взаємозв'язок та взаємообумовленість соціальних установок і особистісних рис людини / О. В. Дюжева // Вісн. Харк. ун-ту. Сер. Психологія. - 2000. - № 483. - С. 53-55. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Приведены результаты экспериментального исследования взаимосвязи между фиксированными социальными установками и личностными характеристиками человека (на примере представителей одной профессиональной группы - журналистов).


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю952.1с5 + Ю937.2с5

Шифр НБУВ: Ж29137 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
2.

Павлова О. 
Результати впровадження нових методів діагностики туберкульозу серед дітей у 12 регіонах України / О. Павлова, О. Дюжева, Л. Скоклюк, Н. Жеребко, А. Барбова, Г. Дравнієце // Туберкульоз, легеневі хвороби, ВІЛ-інфекція. - 2022. - № 1. - С. 31-36. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

Мета роботи - підвищити ефективність та якість діагностики туберкульозу (ТБ) у дітей через розширення тестування "неінвазивних" зразків, розроблення алгоритму інтеграції потенціалу дослідження таких зразків до рутинних педіатричних протитуберкульозних послуг у різних умовах та опанування навичками проведення лабораторних процедур щодо тестування зразків фекалій. У межах проєкту "Підтримка зусиль у протидії туберкульозу в Україні", який реалізується організацією PATH за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), розпочалося пілотне впровадження діагностики легеневого ТБ у дітей із використанням картриджів Xpert MTB/RIF Ultra як первинного діагностичного тесту для зразка фекалій. На етапі діагностики до початку лікування протитуберкульозними препаратами обстежували усіх дітей віком до 5 років, а також дітей віком до 15 років із попереднім діагнозом "туберкульоз", які не можуть продукувати мокротиння або у яких є труднощі з одержанням іншого діагностичного матеріалу. Одержані проміжні результати досить обнадійливі для впровадження таких тестів на усій території України. Використання зразків фекалій, одержання яких не потребує інвазивних маніпуляцій, може позитивно вплинути на показники лабораторного підтвердження діагнозу ТБ у дитячого населення, адже у 12,8 % одержано позитивний результат, а у 8,5 % досліджень позитивний результат тесту тільки з фекаліями і негативний із промивними водами шлунка. Висновки: результати впровадження методу допоможуть виявити та обгрунтувати необхідні зміни до алгоритму діагностики ТБ у дітей віком до 5 років або дітей віком до 15 років, які не можуть продукувати мокротиння або в разі утрудненого одержання іншого діагностичного матеріалу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.542-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100471 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського