Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (4)
Пошуковий запит: (<.>A=Дука Р$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 13
Представлено документи з 1 до 13

      
Категорія:    
1.

Дука Р. В. 
Вплив операцій на підшлунковій залозі на стан травлення у хворих у віддаленому післяопераційному періоді / Р. В. Дука // Мед. перспективи. - 2005. - 9, № 2. - С. 62-66. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Изложены материалы обследования хирургического лечения 29-ти больных с осложненными формами хронического панкреатита и кистой поджелудочной железы, которые были проанализированы. Оценено состояние пищеварения больных после разных оперативных вмешательств в отдаленном периоде. При этом все пациенты были разделены на группы по признаку типа операции. Во время проведения исследования был применен нагрузочный пищевой тест для исследования переваривания и всасывания липидов, углеводов, белков. Проведено изучение общей всасывающей способности тонкой кишки.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.601.1-38

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15785 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Дука Р. В. 
Стан травлення у хворих з ускладненими формами хронічного панкреатиту / Р. В. Дука // Мед. перспективи. - 2004. - 9, № 1. - С. 57-60. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Приведены результаты исследования состояния пищеварения у больных с осложненными формами хронического панкреатита. Проведена оценка состояния переваривания и всасывания белков, жиров и углеводов с хроническим обструктивным панкреатитом и хроническим панкреатитом, осложненным формированием кисты поджелудочной железы. На основании анализа компонентов обмена у больных с легкой формой синдрома мальабсорбции выявлено изменение всех цепей метаболизма. При этом из всех фракций липидов статистически достоверными являлись изменения концентрации триглицеридов, что соответствовало панкреатическому типу нарушения переваривания и всасывания.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.601.1-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15785 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Дука Р. В. 
Диагностика хирургических форм хронического панкреатита / Р. В. Дука // Клініч. хірургія. - 2003. - № 1. - С. 45. - рус.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.601.1-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26838 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
4.

Дука Р. В. 
Особливості вибору способу операції у хворих з ускладненими формами хронічного панкреатиту та оцінка його результатів : Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.13 / Р. В. Дука; Дніпропетр. держ. мед. акад. - Д., 2004. - 20 c. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.601.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА333365 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
5.

Березницкий Я. С. 
Электросварка биологических тканей: новые возможности в хирургии / Я. С. Березницкий, Р. В. Дука // Клініч. хірургія. - 2010. - № 2. - С. 42. - рус.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р454.68

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26838 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
6.

Березницький Я. С. 
Результати лікування пацієнтів з гострим панкреатитом в умовах багатопрофільного хірургічного стаціонару / Я. С. Березницький, Р. В. Дука, С. Л. Маліновський, Е. В. Гриб, С. В. Гринюк, Н. В. Матещук, Т. В. Левченко // Зб. наук. пр. співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика. - 2014. - Вип. 23, кн. 2. - С. 54-61. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Проблема лікування гострого панкреатиту (ГП) є актуальною у зв'язку зі зростанням захворюваності та високою летальністю у всьому світі. Складність проблеми ГП зумовлена також відсутністю універсальних стандартів ведення та лікування пацієнтів на різних етапах розвитку захворювання. Мета роботи - аналіз результатів лікування хворих з ГП. На базі КЗ "Шоста міська клінічна лікарня" ДОР м. Дніпропетровськ, за період 2008 - 2013 рр. знаходилося на стаціонарному лікуванні 894 пацієнтів з ГП. Проаналізовано результати діагностики, консервативного й оперативного лікування хворих на різні форми ГП. Серед хворих з ГП прооперовано 261 пацієнт, з них лапароскопічно - 156 хворих, у 24 хворих виконано дренування черевної порожнини під місцевою анестезією, іншим хворим проведено хірургічні втручання в декілька етапів. Оптимізована тактика лікування хворих на ГП з застосуванням малоінвазивних втручань за умов багатопрофільного хірургічного стаціонару надала змогу знизити тривалість перебування пацієнтів у стаціонарі, запобігти розвитку гнійно-септичних ускладнень у 68,9 % хворих та зменшити кількість виконання повторних хірургічних втручань. Висновки: комплексне лікування пацієнтів з ГП під час надходження до стаціонару має починатися з повноцінної інтенсивної терапії. У разі наявності ферментативного перитоніту в перші 48 годин показане екстрене хірургічне втручання. Операцією вибору є лапароскопічна санація та дренування черевної порожнини. Запропоноване лікування надало змогу знизити загальну летальність до 2,75 %, післяопераційну - до 6,75 %.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.601.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70307 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Дука Р. В. 
Характеристика ліпідного профілю у хворих з морбідним ожирінням до та після оперативного лікування залежно від виду оперативного втручання / Р. В. Дука // Мед. перспективи. - 2017. - 22, № 4. - С. 87-92. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.202.1-5 + Р252.654

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15785 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
8.

Березницький Я. С. 
Вміст кальцію та вітаміну Dsub3/sub у хворих на морбідне ожиріння до та після оперативного лікування залежно від виду хірургічного втручання / Я. С. Березницький, Р. В. Дука // Гастроентерологія. - 2017. - 51, № 4. - С. 272-280. - Бібліогр.: 22 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.202.1-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж63141 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
9.

Колесник Т. В. 
Динамика показателей упруго-эластических свойств артериальной стенки у пациентов с морбидным ожирением после проведения бариатрического лечения / Т. В. Колесник, Я. С. Березницкий, Р. В. Дука, Э. Л. Колесник, А. А. Косова, А. В. Надюк // Мед. перспективи. - 2018. - 23, № 1. - С. 76-81. - Библиогр.: 10 назв. - рус.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, щорічно 2,8 мільйона осіб помирає від захворювань, пов'язаних з наявністю зайвої ваги або ожиріння. Абдомінальної-вісцеральна форма є серйозним предиктором смертності від серцево-судинних захворювань. Мета роботи - оцінити динаміку показників жорсткості артеріальної стінки в пацієнтів з морбідним ожирінням після проведення баріатричного лікування. У дослідження були включені 22 пацієнти з морбідним ожирінням, серед яких чоловіків та жінок було по 11 (50 %). Середній вік пацієнтів становив 41,9 +- 2,38 року. Всі пацієнти перебували під наглядом мультидисциплінарної команди співробітників ДЗ "Дніпропетровська медична академія МОЗ України", яка включала в себе хірургів, анестезіологів, кардіологів та ендокринологів. Втрата ваги після баріатричного лікування ожиріння супроводжувалася позитивними змінами кардіометаболічного профілю в пацієнтів, що проявлялося не тільки поліпшенням контролю артеріального тиску, зменшенням доз і кількості прийнятих препаратів, але й дозволяло знизити жорсткість артеріальної стінки, що в свою чергу приводило до зменшення ризику розвитку серйозних кардіоваскулярних подій у майбутньому.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.202.1 + Р457.445.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15785 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Березницький Я. С. 
Характеристика змін показників ліпідного та вуглеводного обмінів у хворих на морбідне ожиріння до та після оперативного лікування залежно від виду хірургічного втручання / Я. С. Березницький, Р. В. Дука // Гастроентерологія. - 2018. - 52, № 1. - С. 30-40. - Бібліогр.: 22 назв. - укp.

Ожиріння - хронічне захворювання обміну речовин, що прогресує за природного перебігу, має певне коло ускладнень і високу ймовірність рецидиву після закінчення курсу лікування. Зв'язок ожиріння з різними метаболічними порушеннями робить його однією з найбільш важливих проблем охорони здоров'я як для розвинених країн, так і країн, що розвиваються. Мета роботи - проаналізувати динаміку показників ліпідного та вуглеводного обмінів у хворих із морбідним ожирінням (МО) до та після біліопанкреатичного шунтування (БПШ) у модифікації Hess - Marceau і поздовжньої резекції шлунка. Вибірку дослідження становили 82 пацієнти з МО та супутнім метаболічним синдромом (МС) віком від 21 до 62 років (середній вік - 40,60 +- 1,09 року), які були прооперовані з даногоприводу та перебували в післяопераційному періоді під спостереженням у клініці "Гарвіс", що є базою кафедри хірургії 1 ДЗ "Дніпропетровська медична академія МОЗ України", протягом від 2 до 3 і більше років після операції. Розподіл хворих на групи проводився залежно від застосованого способу хірургічного лікування. I клінічну групу становили 30 хворих із БПШ у модифікації Hess - Marceau; II групу - 52 пацієнти з поздовжньою резекцією шлунка. У різної кількості хворих в обох групах протягом терміну спостереження проводили визначення характеристик ліпідного та вуглеводного обміну з застосуванням загальних практичних і клінічних методів. Оцінку результатів зниження маси тіла, зміни з боку маркерів ліпідного та вуглеводного обміну проводили в динаміці спостереження - при першому візиті на етапі передопераційної підготовки, через 3, 6, 12, 18, 24 і 36 міс після оперативного втручання. Аналіз динаміки показників МО після оперативного лікування показав загальні тенденції до вірогідного зменшення показників маси тіла та індексу маси тіла (ІМТ) у пацієнтів усіх клінічних груп уже через 3 міс від початку лікування. В I групі суттєве зниження показників відбувалось протягом 18 міс, а в II - у період 6 - 12 міс. Дисліпідемічні порушення у хворих із МО вірогідно корелювали з показниками надлишкової маси тіла з різною мірою вірогідності. Результати дослідження показників вуглеводного обміну напередодні оперативного лікування свідчили про наявність істотної взаємозалежності рівнів С-пептиду, інсуліну та глюкози в крові від ІМТ пацієнтів. У динаміці дослідження встановлено тенденції до нормалізації показників ліпідного та вуглеводного обмінів у пацієнтів обох груп упродовж 2 років після баріатричного втручання з найбільшими змінами в групі після БПШ вже після 3 і 6 міс. Зроблено висновки, що пряма кореляційна залежність, що була встановлена між показниками ліпідного та вуглеводного обмінів зі значенням ІМТ і надлишковою масою, доводила необхідність застосування в цих хворих оперативного лікування. Тенденції до нормалізації показників ліпідного та вуглеводного обмінів у пацієнтів обох груп упродовж 2 років після баріатричного втручання свідчили про його ефективність.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.445.22 + Р457.465.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж63141 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Дука Р. В. 
Зміни біофізичних та морфологічних властивостей міокарда при ожирінні / Р. В. Дука, В. В. Кошарний, Л. В. Абдул-Огли, Л. О. Алексюк, Т. О. Соболева // Клініч. анатомія та операт. хірургія. - 2018. - 17, № 1. - С. 67-71. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Ожиріння і артеріальна гіпертензія потенціюють одне одного стосовно до розвитку несприятливого впливу на структуру і функцію серця, збільшується рівень перед- і постнавантаження на серце. Проведено моделювання ожиріння за стандартною методикою висококалорійного харчування, протягом місяця. Вага щурів становить 390 - 420 гр. На гістологічних зрізах виражений стаз еритроцитів у просвітах капілярів з одиничними дрібними периваскулярними крововиливами, осередкові явища внутрішньосудинного гемолізу, помірно виражене фибриноидное набухання стінок судин, дифузний набряк строми, помірно виражену зернисту дистрофію кардіоміоцитів. На гістологічних зрізах брижі кишечнику, у просвітах судин спостерігається виражений стаз еритроцитів, осередкові явища внутрішньосудинного гемолізу, у стінках судин - разволокнение м'язового шару, набряк. Фрагменти передньої черевної стінки: виражений стаз еритроцитів у просвітах судин, набряк гіподерми. Усі ці патологічні зміни призводять до виникнення артеріальної гіпертензії та серцево-судинної недостатності.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.202.1 + Р252.701

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24159 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Березницький Я. С. 
Гістоструктура слизової оболонки шлунка у хворих на морбідне ожиріння до та після виконання баріатричного лікування / Я. С. Березницький, Р. В. Дука, В. В. Кошарний, К. А. Кушнарьова // Клініч. анатомія та операт. хірургія. - 2018. - 17, № 2. - С. 55-59. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.202.1 + Р457.445.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24159 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
13.

Дука Р. В. 
Хірургічне лікування метаболічних порушень, обумовлених ожирінням (клініко-експериментальне дослідження) : автореф. дис. ... д-ра мед. наук : 14.01.03 / Р. В. Дука; Державний заклад "Дніпропетровська державна медична академія Міністерства охорони здоров'я України". - Дніпро, 2019. - 40 c. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.202.1-59 + Р457.445.22

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА443758 Пошук видання у каталогах НБУВ 


 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського