Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (4)
Пошуковий запит: (<.>A=Дрогобицький І$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5

      
Категорія:    
1.

Дрогобицький І. І. 
Чин св. Василія Великого у суспільному житті українців Галичини (кінець XIX - початок XX ст.) / І. І. Дрогобицький // Вісн. Прикарпат. ун-ту. Сер. Історія. - 2005. - Вип. 9. - С. 113-119. - Бібліогр.: 32 назв. - укp.

At the center of this article is the activity of the monk's from the Order st. Basil Magnum (OSBM) at the spheres of culture, economics and politics. The members of OSBM attached great importance to the development of spiritual life of the masses at that period. They participated in other directions of the social work. Basilians strived for reinforcement positions of Ukrainians in the resisting wish Polish politics. The author laes stress on the importance of their activity for the national revival of Ukrainian people at South Galicia.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР331)5-7 + Э377.109(4УКР331)-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж68932 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Дрогобицький І. І. 
Культурно-освітня діяльність Василіянського Чину в Галичині (друга половина XIX - початок ХХ ст.) : Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / І. І. Дрогобицький; Прикарпат. нац. ун-т ім. В.Стефаника. - Івано-Франківськ, 2006. - 20 c. - укp.

Досліджено просвітницькі складові місійно-проповідницьких, реколекційних заходів, зміст душпастирського служіння ченців Василіянського Чину, їх педагогічну працю. Активність у цих напрямах підтверджує вагомий внесок василіян у процеси духовного та суспільно-політичного розвитку українців Галичини. Еволюція культурно-освітньої діяльності ченців обумовлювалася впливом загальнокатолицьких тенденцій, а також внутрішнім розвитком Василіянського Чину. Ініціативи та напрацювання представників Чину святого Василія Великого у просвітницькій сфері підтримувалися греко-католицькою ієрархією та позначилися на розвитку соціальної доктрини Греко-Католицької Церкви у XX ст.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР331)5-55 + Э377.109(4УКР331)-35-021.7

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА347774 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Куцик П. О. 
Облікова концепція управління вартістю нематеріальних активів підприємства : монографія / П. О. Куцик, І. М. Дрогобицький, З. П. Плиса, Х. І. Скоп; Львів. торг.-екон. ун-т. - Львів : Растр-7, 2016. - 267 c. - укp.

Обгрунтовано теоретико-методичні положення та розроблено практичні рекомендації з удосконалення бухгалтерського обліку нематеріальних активів у контексті інтелектуального капіталу. Виявлено проблемні аспекти облікового відображення нематеріальних активів у межах чинної класифікації та запропоновано методичний підхід до їх облікового відображення. Удосконалено методику бухгалтерського обліку витрат на етапі дослідження щодо створення підприємством нематеріального активу власними силами. Запропоновано документальне забезпечення нематеріального активу власними силами, а також на етапах первинного, поточного та підсумкового обліку, розширено зміст їх облікової політики. Розроблено для сучасних підприємців організаційне забезпечення й адаптовано методики переоцінки нематеріальних активів. Розкрито концепцію управління вартістю нематеріальних активів за використаням технік і прийомів комунікаційного та репутаційного менеджменту.


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)229.0-145.712

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА805512 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Дрогобицький І. М. 
Моделювання соціокультурних систем / І. М. Дрогобицький // Проблеми економіки. - 2018. - № 4. - С. 344-350. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Ейфорія від результативності використання методології системного моделювання природних процесів для аналізу і конструювання технічних систем надихнула вчених до її масштабного застосування в дослідженні економічних, соціологічних, політологічних і інших систем, в яких головна роль належить людині. На жаль, багатолітня і напружена праця поки що не дала відчутних результатів. Виявилось, що перераховані системи (їх відносять до класу соціокультурних) корінним чином відрізняються від природних і штучних систем, а методи дослідження останніх не завжди підходять для їх вивчення. Необхідна спеціальна методологія і апарат системного моделювання, які вже на рівні своїх базових положень були б орієнтовані на дослідження соціокультурних систем. Запропоновано оригінальну графіку моделювання динаміки соціокультурних систем і проаналізовано перспективи її використання в справі дослідження, інтерпретації поточного стану та прогнозування їх майбутнього. Констатується фрактальність соціокультурних і живих систем, на основі чого обгрунтовується доцільність ініціювання нового напрямку наукових досліджень - генетика соціокультурних систем.


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*671

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100602 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Дрогобицький І. М. 
Ментальність в менеджменті / І. М. Дрогобицький // Бізнес Інформ. - 2018. - № 12. - С. 418-424. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Незважаючи на те, що економісти і менеджери давно звернули увагу на залежність управлінських рішень від приймаючих їх осіб, нагальна необхідність дослідження цієї залежності з'явилася на рубежі тисячоліть з виходом на економічну арену поведінкової економіки. Остання вивчає природну поведінку економічних систем у повсякденному економічному житті та виробляє рекомендації, як забезпечити її постійне поліпшення, спираючись на свідомість і підсвідомість їх активних елементів (людей). При цьому поведінкова економіка прагне адаптувати досягнення своїх попередниць (класичної та неокласичної економічних концепцій) на еволюційному шляху цивілізаційного розвитку і знайти їм найкраще практичне застосування. Одним з найбільш значущих досягнень неокласичної економічної концепції є модельний підхід до організаційного управління. Звісно, і в поведінковій економіці він займає гідне місце. У зв'язку з цим у зроблено спробу розкрити склад і зміст ментальних моделей, які складають основу модельного вибору в умовах поведінкової економіки. Основна складність такого задуму полягає в тому, що елементи, які утворюють ментальні моделі, зв'язки між ними і навколишнім середовищем мають нематеріальну природу і не дані нам у відчуттях.


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.321

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14572 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського