Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (9)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>A=Дорофєєв Ю$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5

      
Категорія:    
1.

Дорофєєв Ю. В. 
Функціональний опис тексту (на матеріалі творів російських поетів ХХ століття) : Автореф. дис... канд. філол. наук : 10.02.02 / Ю. В. Дорофєєв; Харк. нац. пед. ун-т ім. Г.С.Сковороди. - Х., 2004. - 19 c. - укp.

Розглянуто проблему аналізу та інтерпретації тексту в контексті лінгвістичного функціоналізму на матеріалах художніх творів. Досліджено особливості використання функціонального підходу в сучасній русистиці. Визначено специфіку функціоналізму як методології, що дозволяє розглядати об'єкт в аспекті його призначення, а не будови. Основні характеристики тексту проаналізовано з використанням принципів лінгвістичного функціоналізму. Наведено функціональний опис тексту як інструменту впливу на читача/слухача, розроблено найбільш відповідну вимогам функціонального підходу методику його аналізу. На підставі вивчення текстів художніх творів російських поетів XX ст. продемонстровано евристичний потенціал використання нової методики аналізу та інтерпретації тексту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.2-70 + Ш401.171 + Ш5(4РОС)6-357

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА332715 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Дорофєєв Ю. І. 
Оцінювання множин досяжності і тяжіння мереж поставок зі структурними обмеженнями за допомогою інваріантних еліпсоїдів / Ю. І. Дорофєєв // Вісн. Вінниц. політехн. ін-ту. - 2015. - № 1. - С. 122-128. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Досліджено задачу оцінювання множин досяжності і тяжіння мережі поставок зі структурними обмеженнями, задану у вигляді дискретної моделі із запізненням в просторі станів. Розглянуто управління у вигляді зворотного зв'язку за сигналом неузгодженості між готівковим і страховим рівнями запасу ресурсів із заданими несиметричними обмеженнями. Множини досяжності і тяжіння таких систем описуються в термінах інваріантних еліпсоїдів із застосуванням техніки лінійних матричних нерівностей і задач напіввизначеного програмування.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-591 в611

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж68690 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Дорофєєв Ю. І. 
Робастне керування запасами у мережах поставок в умовах невизначеності попиту та транспортних запізнень : автореф. дис. ... д-ра техн. наук : 05.13.07 / Ю. І. Дорофєєв; Нац. техн. ун-т "Харків. політехн. ін-т". - Харків, 2016. - 36 c. - укp.

Дисертація присвячена обгрунтуванню та розробці концепції та методів синтезу автоматизованих систем робастного керування запасами в мережах поставок на основі розвитку методу інваріантних еліпсоїдів з використанням дескрипторного підходу та параметризованої функції Ляпунова. Розроблено дискретну математичну модель керованої мережі поставок у просторі станів з використанням матриці динаміки, яка має параметричну невизначеність афінного типу. Закон керування побудовано на основі періодичної перевірки рівнів запасів ресурсів у вигляді лінійного динамічного зворотного зв’язку за сигналом нев’язки між готівковими та страховими рівнями запасів. Для зниження впливу зовнішнього попиту на рівні запасу ресурсів і забезпечення робастної стійкості замкненої системи застосовано метод інваріантних еліпсоїдів, який зводить синтез оптимального регулятора до пошуку найменшого інваріантного еліпсоїда замкненої системи. За допомогою лінійних матричних нерівностей задачу синтезу регулятора зведено до послідовності задач напіввизначеного програмування, які розв’язуються чисельно в реальному часі. Для зменшення ступеня консерватизму результатів керування застосовано дескрипторний підхід з використанням параметризованої функції Ляпунова. Сформульовано необхідні та достатні умови існування допустимого керування для розглянутої задачі. Задачу оцінювання допустимої області в просторі керувальних впливів подано у вигляді системи білінійних матричних нерівностей, для вирішення якої запропоновано ітераційний алгоритм. Побудовано математичну модель системи подачі та розподілу води як об’єкта автоматичного керування, яка відрізняється врахуванням нелінійних взаємозв’язків за умови існування квадратичних обмежень на їх значення. Вирішено завдання автоматизації керування режимами роботи насосних станцій в системі централізованого водопостачання.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)441.352.22-596 в610

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА423935 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Любчик Л. М. 
Інформаційні технології керування запасами в мережах поставок : монографія / Л. М. Любчик, Ю. І. Дорофєєв; Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут". - Харків : НТУ "ХПІ", 2019. - 178, [1] c. - Бібліогр.: с. 165-178 - укp.

Розглянуто питання синтезу систем робастного керування запасами в мережах поставок в умовах невизначеності відносно транспортних запізнювань і зовнішнього попиту. З використанням методу інваріантних еліпсоїдів та дескрипторного підходу синтезовано системи децентралізованого гарантуючого керування запасами. Розглянуто сучасні інформаційні технології керування мережами поставок і результати розв'язання практичних задач.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)400.60-803.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА851589 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
5.

Дорофєєв Ю. І. 
Стабілізація дискретних систем з часовими затримками за станом та обмеженнями керуючих впливів / Ю. І. Дорофєєв, Л. М. Любчик, О. С. Мельников // Радіоелектроніка. Інформатика. Управління. - 2023. - № 2. - С. 142-151. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

Наявність затримок у часі має місце в багатьох складних динамічних системах, поширених у сферах сучасних комунікаційних та інформаційних технологій, зокрема при вирішенні задачі стабілізації мережевих керованих систем та високошвидкісних мереж зв'язку. У багатьох випадках часові затримки призводять до зниження ефективності систем та, навіть, до порушення умов стійкості. Для аналізу стійкості та синтезу стабілізуючих регуляторів для дискретних динамічних систем з невідомими, але обмеженими часовими затримками за станом в останнє десятиліття було запропоновано багато цікавих рішень з використанням методу функціоналів Ляпунова-Красовського. Наявність нелінійних обмежень на амплітуду керуючих впливів, зокрема у вигляді насичення, додатково ускладнює задачу та потребує розробки нових підходів та методів. Мета роботи - запровадження процедури обчислення матриці коефіцієнтів зворотного зв'язку за станом, який забезпечує асимптотичну стійкість досліджуваної системи, а також процедури обчислення максимального допустимого значення часової затримки за станом, за якого може бути забезпечена стійкість замкнутої системи для заданого набору допустимих початкових умов. Використано метод дескрипторного перетворення моделі замкнутої системи та запропоновано поширення методу інваріантних еліпсоїдів на системи з невідомими, але обмеженими часовими затримками за станом. Застосування методу функціоналів Ляпунова-Красовського та техніки лінійних матричних нерівностей дозволило звести задачу обчислення матриці коефіцієнтів зворотного зв'язку до задачі напіввизначеного програмування, яка вирішується чисельно. Запропоновано ітераційний алгоритм вирішення білінійної матричної нерівності для обчислення максимального допустимого значення часової затримки за станом. Результати чисельного моделювання підтверджують ефективність запропонованого підходу в задачах стабілізації дискретних систем в умовах дії часових затримок за станом та нелінійних обмежень на керуючі впливи і дозволяють рекомендувати запропонований метод для використання на практиці з метою аналізу стійкості та синтезу стабілізуючих регуляторів, а також обчислення максимального допустимого значення часових затримок. Висновки: запропоновано підхід, який дозволяє поширити метод інваріантних еліпсоїдів на дискретні динамічні системи з невідомими, але обмеженими часовими затримками за станом для вирішення задачі стабілізації системи за допомогою статичного зворотного зв'язку за станом на основі застосування методу функціоналів Ляпунова-Красовського. Результати чисельного моделювання підтверджують ефективність запропонованого підходу в умовах наявності нелінійних обмежень на керуючі впливи типу насичення.



Шифр НБУВ: Ж16683 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського