Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (2)
Пошуковий запит: (<.>A=Денис Г$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 20
Представлено документи з 1 до 20

      
Категорія:    
1.

Денис Г. Г. 
Білковий склад скелетних м'язів бугайців різних порід залежно від віку / Г. Г. Денис // Наук.-техн. бюл. Ін-ту біології тварин та Держ. н.-д. контрол. ін-ту ветпрепаратів та корм. добавок. - 2007. - Вип. 8, № 1/2. - С. 32-34. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Наведено дані про білковий склад скелетних м'язів бугайців волинської м'ясної, симентальської м'ясо-молочної, помісей української чорно-рябої молочної з абердин-ангуською та української чорно-рябої молочної порід залежно від віку.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*698.34*72 + П60-272.51

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Грабовська О. С. 
Інтенсивність дихання мітохондрій та гістологічні дослідження слизових оболонок шлунка і кишечника свиней в нормі та при патології / О. С. Грабовська, В. В. Каплінський, А. З. Пилипець, Р. Г. Сачко, В. І. Кишко, Г. Г. Денис, Ю. В. Мартин, С. С. Грабовський, Р. Р. Оленич // Наук.-техн. бюл. Ін-ту біології тварин та Держ. н.-д. контрол. ін-ту ветпрепаратів та корм. добавок. - 2008. - Вип. 9, № 4. - С. 69-73. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Представлено результати гістологічних досліджень слизової оболонки шлунка і тонкого відділу кишечника (дванадцятипала кишка) свиней, які вирощувались за умов інтенсивної відгодівлі за нормального фізіологічного стану та у випадку запалення (гастроентерити). Інтенсивність поглинання кисню мітохондріями слизової оболонки шлунка і кишечника свиней у випадку запалення у гомогенатах слизової оболонки кишечника має тенденцію до зниження.


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.3-925 + П65-273.90

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Каплінський В. В. 
Інтенсивність дихання у мітохондріях слизової шлунка і кишечника в нормі та при запальних процесах у свиней / В. В. Каплінський, Д. Д. Остапів, О. С. Грабовська, В. І. Кишко, Р. Г. Сачко, Г. Г. Денис // Наук.-техн. бюл. Ін-ту біології тварин та Держ. н.-д. контрол. ін-ту ветпрепаратів та корм. добавок. - 2008. - Вип. 9, № 1/2. - С. 30-32. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-273.90 + П872.3-925

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
4.

Каплінський В. В. 
Кисеньзалежні процеси мітохондрій слизових оболонок шлунка і кишечника свиней при гастроентеритах / В. В. Каплінський, О. С. Грабовська, Р. Г. Сачко, В. І. Кишко, А. З. Пилипець, Г. Г. Денис, Н. П. Олексюк, Р. Р. Оленич // Наук.-техн. бюл. Ін-ту біології тварин та Держ. н.-д. контрол. ін-ту ветпрепаратів та корм. добавок. - 2008. - Вип. 9, № 3. - С. 175-178. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Представлено результати досліджень процесів дихання мітохондрій слизових оболонок шлунка і дванадцятипалої кишки в нормі та у випадку запальних процесів (гастроентеритів) у свиней, які вирощувались за умов інтенсивної відгодівлі. Встановлено, що в шлунку інтенсивність кисеньзалежних процесів мітохондрій слизової в нормі та у разі патології є однаковою, а у кишечнику вона знижується у випадку запальних процесів. Досліджено, що під впливом ветеринарних препаратів "Ліпоген", "Ліпофлок" інтенсивність поглинання кисню мітохондріями слизових оболонок шлунка в нормі знижується, а у кишечнику - підвищується. Встановлено тенденцію до підвищення інтенсивності дихальних процесів мітохондрій слизової як шлунка, так і кишечника у випадку запальних процесів та у разі застосування вказаних препаратів.


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.333-925

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Дзень Є. О. 
Вплив введення хелатної сполуки хрому у рубець бугаїв дворічного віку на концентрацію хрому в окремих біологічних субстратах / Є. О. Дзень, Ю. Т. Салига, І. В. Лучка, Г. Г. Денис // Наук.-техн. бюл. Ін-ту біології тварин та Держ. н.-д. контрол. ін-ту ветпрепаратів та корм. добавок. - 2010. - Вип. 11, N 1. - С. 34-38. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Наведено експериментальні дані про вплив введення хелатної сполуки хрому у рубець бугаїв 28-місячного віку у кількості 3,5 мг чистого елемента в день на тварину на концентрацію хрому в їх крові, калі та вмістимому рубця. Показано, що найвищий вміст хрому в крові, вмістимому рубця та калі бугаїв встановлено на 30-й день від початку введення хромметіоніну у рубець. Без додавання хромметіоніну у рубець, концентрація хрому в крові бугаїв була в три рази меншою, у порівнянні до його концентрації у вмістимому рубця та калі. Із внесенням у рубець бугаїв хелатної сполуки хрому його концентрація у крові в розрахунку на сиру масу на 30-й день від початку введення збільшувалася майже в 5 разів, у вмістимому рубця - в 9 разів, а в калі - в 2 рази.


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-272.539 + П60-273.902

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Дзень Є. О. 
Концентрація хрому та активність амінотрансфераз у вмістi рубця і в крові бугайців при згодовуванні їм добавки хром метіоніну / Є. О. Дзень, І. В. Лучка, Г. Г. Денис, А. В. Волторністий // Наук.-техн. бюл. Ін-ту біології тварин та Держ. н.-д. контрол. ін-ту ветпрепаратів та корм. добавок. - 2009. - Вип. 10, № 3. - С. 196-200. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Наведено експериментальні дані про вплив згодовування домішки хрому у вигляді хромметіоніну до раціону бугайців 15-місячного віку в кількості 0,8 мг чистого елемента в день на тварину на його концентрацію і активність аспартатамінотрансферази і аланінамінотрансферази у крові і вмістимому рубця бугайців. Показано, що найвищий вміст хрому в крові бугайців встановлено на 45-й день від початку згодовування хромметіоніну, у вмістимому рубця його концентрація майже не змінювалася. В інші періоди досліджень ступінь засвоєння хрому виражений меншою мірою. Активність аспартатамінотрансферази і аланінамінотрансферази у крові дещо підвищувалася, а у вмістимому рубця - знижувалася.


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-272.539 + П60-273.902

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Сачко Р. Г. 
Моніторинг важких металів у трофічному ланцюгу довкілля - корми - тварина - тваринна продукція / Р. Г. Сачко, А. З. Пилипець, Я. В. Лесик, О. С. Грабовська, Г. Г. Денис, У. Р. Шаран, А. В. Венгрин // Наук.-техн. бюл. Ін-ту біології тварин та Держ. н.-д. контрол. ін-ту ветпрепаратів та корм. добавок. - 2012. - Вип. 13, N 3/4. - С. 254-257. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Вивчено вміст важких металів у біологічній системі довкілля - корми - тварина - тваринна продукція. Проведені дослідження показали, що концентрація важких металів (Sr, Cd, Pb та Sn) у досліджуваних об'єктах, відібраних за агроекологічних умов Лісостепу, не перевищувала гранично допустимих концентрацій. Результати дослідження кормів для ВРХ показали високий вміст олова у лучному сіні та соломі, відповідно 3,19 та 2,39 мг/кг, а в кукурудзяному силосі та комбікормі рівень цього елемента був значно нижчий: 0,13 та 0,22 мг/кг. Встановлено, що вміст свинцю у дерті був дещо вищий від гранично допустимого рівня - 0,44 мг/кг сирої маси корму. У шерсті корів вміст олова був найвищий - 18,74 мг/кг, що свідчить про накопичення цього елемента в організмі корів впродовж тривалого часу.


Індекс рубрикатора НБУВ: П545.11 + П811.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Денис Г. Г. 
Породні і вікові особливості метаболізму фенілаланіну в скелетних м'язах великої рогатої худоби IBin vitroD / Г. Г. Денис, В. Г. Янович // Біологія тварин. - 2006. - 8, № 1/2. - С. 119-122. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*738.822*725 + П60-273.98

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23570 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
9.

Сачко Р. Г. 
Вміст важких металів у біологічній системі: довкілля - корми - тварина - продукція тварин в агроекологічних умовах Лісостепу України / Р. Г. Сачко, Я. В. Лесик, А. З. Пилипець, О. С. Грабовська, Г. Г. Денис, Ю. В. Мартин // Наук.-техн. бюл. Ін-ту біології тварин та Держ. н.-д. контрол. ін-ту ветпрепаратів та корм. добавок. - 2013. - Вип. 14, № 1/2. - С. 315-318. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Наведено результати досліджень вмісту важких металів у ланцюгу: грунт - вода - корми - тварина - продукція тварин. Встановлено, що з досліджуваних металів (Sr, Сd, Pb та Sn) у зразках грунту вміст свинцю був найвищим. Вміст стронцію у соломі та сінажі перевищував гранично допустимі концентрації (ГДК - 0,40 мг/кг корму). Рівень інших важких металів у зразках кормів, заготовлених у господарстві і які входили до раціону корів, не перевищував (ГДК). Вміст стануму у молоці та крові корів, що утримувались у господарстві СГПП "Лище", яке знаходиться в біогеохімічній провінції Лісостепу, був найвищий, але не перевищував максимально допустимого рівня цього елемента в досліджуваному біологічному матеріалі. У відібраних зразках шерсті корів, з господарства СГПП "Лище" Волинської області, вміст стронцію та свинцю перевищував (ГДК). Найвищий вміст стануму в шерсті свідчить про накопичення цього елемента в організмі корів впродовж тривалого часу.


Індекс рубрикатора НБУВ: П032.342.91 + П857.21

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Денис Г. Г. 
Вікові особливості обміну білків і амінокислот у скелетних м'язах великої рогатої худоби на відгодівлі : автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 03.00.04 / Г. Г. Денис; НААН України, Ін-т біології тварин. - Л., 2012. - 18 c. - укp.

Вперше вивчено вікові особливості синтезу білків і ліпідів та метаболізм лізину, фенілаланіну й гістидину в скелетних м'язах бугайців різних порід (волинської м'ясної, симентальської, української чорно-рябої молочної порід та помісі останньої з абердин-ангусами). Проведено аналіз використання лізину, фенілаланіну та гістидину в синтезі білків, ліпідів і енергетичних процесах у скелетних м'язах бугайців досліджуваних порід різного віку за умов in vitro. Показано, що лізин в основному використовується в синтезі білків (> 80 %). Інтенсивніший синтез білків і використання лізину є у скелетних м'язах бугайців м'ясних порід і помісі, ніж у молочних. Від 36 до 45 % фенілаланіну використовується в синтезі білків, а решта Ч піддається катаболізму. Фенілаланін менше використовується у синтезі білків у скелетних м'язах бугайців м'ясної породи і помісі ніж у молочної. Використання гістидину в синтезі білків, ліпідів і в енергетичних процесах у скелетних м'язах залежить від віку тварин і генотипу. У синтезі білків його використання становить 35 - 55 %, а в синтезі ліпідів - 6 - 12 %. З'ясовано динаміку інтенсивності синтезу білків і ліпідів у скелетних м'язах бугайців різних порід із 3- до 18-місячного віку. Показано, що вікові зміни вмісту білків у скелетних м'язах бугайців не завжди корелюють з інтенсивністю їх синтезу. Встановлено вплив ступеня розщеплюваності протеїну раціону на інтенсивність росту великої рогатої худоби на відгодівлі.


Індекс рубрикатора НБУВ: П603-273.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА391767 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Салига Ю. Т. 
Динаміка активності $E bold roman {Mg sup 2+ -,~Ca sup 2+ ,~Mg sup 2+}- та $E bold roman {Na sup + ,~K sup +}-ATP-аз у слизовій оболонці дванадцятипалої кишки телят раннього віку / Ю. Т. Салига, Г. Г. Денис // Укр. біохім. журн.. - 2002. - 74, № 4Б (Дод. 2). - С. 100. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*694.41*73 + П60-2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж21341/а Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
12.

Сачко Р. Г. 
Вміст важких металів у довкіллі, кормах та продукції ВРХ в біогеохімічній провінції Прикарпаття / Р. Г. Сачко, Я. В. Лесик, А. З. Пилипець, О. С. Грабовська, Г. Г. Денис, Ю. В. Мартин // Наук.-техн. бюл. Ін-ту біології тварин та Держ. н.-д. контрол. ін-ту ветпрепаратів та корм. добавок. - 2014. - Вип. 15, № 2/3. - С. 175-178. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Вивчено вміст важких металів у біологічній системі довкілля - корми - тварина - тваринна продукція за агроекологічних умов Прикарпаття. Одержані результати показали, що вміст важких металів (Sr, Cd, Pb, Sn) у зразках грунту, відібраних в господарських угіддях ФГ "Межиріччя", не перевищував гранично допустимих концентрацій (ГДК). Відзначено високий вміст стануму в лучному сіні та соломі, відповідно 3,38 і 4,25 мг/кг, і дещо нижчий в комбікормі 2,82 мг/кг корму. Встановлено, що вміст стронцію у соломі та комбікормі був вищим від максимально допустимого рівня (МДР, 0,40 мг/кг сухої маси корму). У шерсті корів вміст стануму був найвищий - 12,72 мг/кг, що свідчить про нагромадження цього елемента в організмі корів впродовж тривалого часу.


Індекс рубрикатора НБУВ: П008 + П60-451.1 + П60-272

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Храбко М. І. 
Вміст мікроелементів у тканинах самиць щурів FVB0D та самців FVB1D за випоювання нано- і хімічно синтезованого германію цитрату / М. І. Храбко, Р. С. Федорук, М. І. Храбко, О. Е. Марцинко, Г. Г. Денис // Біологія тварин. - 2017. - 19, № 1. - С. 125-134. - Бібліогр.: 22 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*736-641.2 + Е60*725.21

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23570 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
14.

Халак В. І. 
Біохімічні показники сироватки крові свиней різних категорій за якісним складом м'язової тканини / В. І. Халак, О. С. Грабовська, І. В. Лучка, Г. Г. Денис // Біологія тварин. - 2017. - 19, № 4. - С. 64-72. - Бібліогр.: 21 назв. - укp.

Наведено результати досліджень біохімічних показників сироватки крові молодняку свиней з урахуванням їх розподілу на категорії за фізико-хімічними властивостями та хімічним складом м'язової тканини. Етапи виконання науково-дослідної роботи: відбір молодняку свиней великої білої породи у 2,5 - 3-місячному віці, контрольна відгодівля до досягнення живої маси 100 - 110 кг, контрольний забій та відбір зразків найдовшого м'яза спини, дослідження фізико-хімічних властивостей та хімічного складу найдовшого м'яза спини. Відбір зразків крові у тварин проводили у 5-місячному віці. Досліджували біохімічні показники сироватки крові (вміст загального білка та холестеролу, концентрація альбуміну і глобулінів, активність лужної фосфатази, аспартатамінотрансферази (АсАТ) та аланінамінотрансферази (АлАТ)). Встановлено, що свині категорії "низька якість" м'яса за вологоутримувальною здатністю, ніжністю та вмістом внутрішньом'язового жиру, порівняно з ровесниками категорії "висока якість", характеризуються вищим вмістом загального білка (на 0,67 - 6,73 г/л), активністю АсАТ (на 0,06 - 0,31 ммоль/год/л) та лужної фосфатази (на 4,89 - 47,56 од/л). Кількість зразків високої якості за вологоутримувальною здатністю становить 8,0 %, інтенсивністю забарвлення - 20,0 %, вмістом внутрішньом'язового жиру - 16,0 %, ніжністю - 8,0 %. Вірогідні коефіцієнти кореляції встановлено за парами ознак: "ніжність x вміст холестеролу" (r = 0,420 +- 0,1892, tr = 2,22) та "інтенсивність забарвлення, од. екстинції x 1000 x активність лужної фосфатази" (r = -0,483 +- 0,1826, tr = 2,64).


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-273.92

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23570 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Халак В. І. 
Показники білкового обміну та їх зв'язок з ознаками власної продуктивності ремонтних свинок різних генотипів / В. І. Халак, О. С. Грабовська, Г. Г. Денис // Наук.-техн. бюл. Держ. н.-д. контрол. ін-ту вет. препаратів та корм. добавок і Ін-ту біології тварин. - 2017. - Вип. 18, N 2. - С. 451-457. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Наведено результати досліджень параметрів білкового обміну сироватки крові (загальний білок, альбуміни і глобуліни, сечовина і креатинін), росту та розвитку ремонтних свинок різного походження у ранньому онтогенезі. Встановлено, що показники білкового обміну сироватки крові ремонтних свинок великої білої породи української та французької селекції та породи ландрас французької селекції відповідають фізіологічній нормі клінічно здорових тварин. За віком досягнення живої маси 100 кг і товщиною шпику на рівні 6 - 7 грудного хребця тварини зарубіжного походження переважають ровесників великої білої породи української селекції в середньому на 20,40 і 27,42 %. Ефективними маркерами відбору ремонтних свинок великої білої породи української та французької селекції та породи ландрас французької селекції є вміст сечовини, загального білка та креатиніну.


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-272.51 + П65-273.96

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Грабовський С. С. 
Вміст кадмію і плюмбуму в окремих органах і тканинах благородного оленя / С. С. Грабовський, О. С. Грабовська, Г. Г. Денис, І. В. Лучка // Наук.-техн. бюл. Держ. н.-д. контрол. ін-ту вет. препаратів та корм. добавок і Ін-ту біології тварин. - 2018. - Вип. 19, N 1. - С. 152-157. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П63-27

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
17.

Бранець Р. М. 
Фізіолого-біохімічні показники крові за згодовування щурам комплексів металів у складі полімерного транспортера і дефіцитного за поживними речовинами раціону / Р. М. Бранець, Н. В. Кузьміна, Г. Г. Денис, Ю. В. Мартин, Д. Д. Остапів, В. В. Олекса, М. І. Нагорняк, І. А. Дронь, В. Я. Самарик, С. М. Варваренко // Наук.-техн. бюл. Держ. н.-д. контрол. ін-ту вет. препаратів та корм. добавок і Ін-ту біології тварин. - 2019. - Вип. 20, N 2. - С. 34-41. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П545.12 + П527.392

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
18.

Бранець Р. М. 
Фізіолого-біохімічні показники крові за згодовування щурам комплексів металів у складі полімерного транспортера і дефіцитного за поживними речовинами раціону / Р. М. Бранець, Н. В. Кузьміна, Г. Г. Денис, Ю. В. Мартин, Д. Д. Остапів, В. В. Олекса, М. І. Нагорняк, І. А. Дронь, В. Я. Самарик, С. М. Варваренко // Наук.-техн. бюл. Держ. н.-д. контрол. ін-ту вет. препаратів та корм. добавок і Ін-ту біології тварин. - 2019. - Вип. 20, N 2. - С. 34-41. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П545.12 + П527.392

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
19.

Іваницька А. І. 
Вплив сполук силіцію на вміст мінеральних елементів у тканинах організму кролів / А. І. Іваницька, Я. В. Лесик, Г. Г. Денис // Біологія тварин. - 2019. - 21, № 4. - С. 31-37. - Бібліогр.: 26 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П671-451.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23570 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
20.

Лесик Я. В. 
Резистентність організму кролів за впливу різних кількостей цинку цитрату та його поєднання з цитратами кобальту і хрому / Я. В. Лесик, І. В. Лучка, Н. О. Босаневич, Г. Г. Денис, О. С. Грабовська // Біологія тварин. - 2019. - 21, № 4. - С. 51-57. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П671-273 + П671-645.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23570 Пошук видання у каталогах НБУВ 


 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського