Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (10)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>A=Данчук О$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 25
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Вдовиченко Ю. П. 
Вегетативний гомеостаз і психоемоційний статус матерів-годувальниць з гіпогалактією / Ю. П. Вдовиченко, В. Г. Бурлай, А. С. Матвієнко, О. А. Данчук // Педіатрія, акушерство та гінекологія. - 2004. - № 4. - С. 83-86. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Изучены вегетативный и психоэмоциональный статус рожениц с гипогалактией. Показано, что изменения показателей кардиоинтервалограммы позволяют выделить четыре ее варианта у кормящих матерей с гипогалактией: астенический, тревожный, органический, нормальный. Результаты кардиоинтервалограммы дают возможность не только определить функциональное состояние вегетативной нервной системы кормящей матери, но и отображают возможность развития гипогалактии у кормилицы, особенность её реагирования на стресс. Поэтому кардиоинтервалограмма может использоваться в качестве экспресс-метода диагностики и отбора матерей с гипогалактией для проведения более глубокого и целенаправленного гормонального обследования.


Ключ. слова: гипогалактия
Індекс рубрикатора НБУВ: Р712.163

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22335/Дод. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Данчук О. В. 
Вплив екзогенних імуноглобулінів на обмін білка, продуктивність та фізіологічний стан поросят-гіпотрофіків / О. В. Данчук, І. В. Кичун, М. М. Тихонов, Н. Л. Цепко, І. В. Шевчук // Наук.-техн. бюл. Ін-ту біології тварин та Держ. н.-д. контрол. ін-ту ветпрепаратів та корм. добавок. - 2007. - Вип. 8, № 1/2. - С. 229-231. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Встановлено, що введення імуноглобулінів новонародженим поросятам-гіпотрофікам у дозі 100 мг/кг живої маси сприяє зменшенню концентрації сечовини, підвищенню вмісту загального білка та зниженню активності амінотрансфераз у плазмі крові поросят-гіпотрофіків.


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-451.21

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Данчук О. В. 
Інтенсивність росту та розвитку поросят-сисунів з різною масою тіла при народженні / О. В. Данчук // Наук.-техн. бюл. Ін-ту біології тварин та Держ. н.-д. контрол. ін-ту ветпрепаратів та корм. добавок. - 2008. - Вип. 9, № 1/2. - С. 21-24. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Наведено нові наукові дані про інтенсивність росту та розвитку поросят залежно від маси тіла під час народження, вплив екзогенних імуноглобулінів на клінічні показники, продуктивність та резистентність у поросят з різною масою тіла під час народження.


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-44 + П65-24

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Данчук О. В. 
Резистентність та її корекція у новонароджених поросят : автореф. дис... канд. вет. наук : 03.00.13 / О. В. Данчук; Нац. аграр. ун-т. - К., 2008. - 20 c. - укp.

Експериментально й теоретично одержано нові наукові дані про інтенсивність росту та розвитку новонароджених поросят залежно від маси тіла; встановлено вплив імуноглобулінів на фізіологічну активність, життєздатність, оксигенотранспортну функцію крові. Досліджено співвідношення популяцій еритроцитів, перекисне окиснення ліпідів та антиоксидантний захист у новонароджених поросят з масою тіла 800 - 900 г. Виявлено взаємозв'язок між масою тіла новонароджених тварин, співвідношенням популяцій еритроцитів у кров'яному руслі, активністю в їх гемолізатах антиоксидантних ферментів і показниками обміну ліпідів і білка. Встановлено, що введення імуноглобулінів позитивно впливає на фізіологічний стан поросят, які народилися з масою тіла 800 - 900 г., нормалізує гематологічні показники, сприяє зростанню активності ферментативної та неферментативної системи антиоксидантного захисту, підвищує вміст структурних ліпідів у крові. Виявлено, що введення імуноглобулінів у дозі 100 мг/кг 2-добовим поросятам, які народилися з масою тіла 800 - 900 г та 1 200 - 1 250 г має економічний ефект 2,8 грн та 1,3 грн відповідно на 1 грн затрат. Рекомендовано використовувати метод визначення співвідношення популяцій еритроцитів у градієнті густини сахарози як тест для раннього діагностування анемії або оксидаційного стресу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-44 + П836.325

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА360017 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Пливанюк Є. В. 
Активність антиоксидантних ферментів та пероксидного окиснення ліпідів у кролів під впливом пероксиду гідрогену / Є. В. Пливанюк, В. В. Данчук, М. М. Тихонов, О. В. Данчук, Т. М. Ківіцька, В. А. Добровольський // Наук.-техн. бюл. Ін-ту біології тварин та Держ. н.-д. контрол. ін-ту ветпрепаратів та корм. добавок. - 2010. - Вип. 11, N 2/3. - С. 50-53. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Наведено дані про гематологічні показники (кількість еритроцитів, лейкоцитів, вміст гемоглобіну), вміст продуктів пероксидного окиснення ліпідів (гідроперекису ліпідів, малонового діальдегіду) та активність ферментів антиоксидантного захисту (глутатіонпероксидаза, каталаза) у крові кролів у разі внутрішньовенного введення 0,1 % розчину пероксиду гідрогену. Показано зменшення кількості еритроцитів на 13,2 % на 24 годину після введення та її зростання на 7,1 % на 120 годину та зростання кількості лейкоцитів на 13,7 і 23,5 % на 24 і 120 години відповідно. Встановлено, що внутрішньовенне введення 0,1 % розчину пероксиду гідрогену сприяє підвищенню концентрації малонового діальдегіду та гідроперекису ліпідів, зниженню активності каталази та зростанню активності глутатіонпероксидази.


Індекс рубрикатора НБУВ: П671-273.92

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Приступа Т. І. 
Динаміка гормонів у крові поросят-сисунів під впливом наносполук Fe / Т. І. Приступа, В. В. Данчук, В. Г. Каплуненко, О. В. Данчук // Наук.-техн. бюл. Ін-ту біології тварин та Держ. н.-д. контрол. ін-ту ветпрепаратів та корм. добавок. - 2013. - Вип. 14, № 1/2. - С. 54-58. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-451.2 + П65-273.95

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
7.

Шестеринська В. В. 
Вміст глюкози, лактату та пірувату у сироватці крові свиней різних типів вищої нервової діяльності / В. В. Шестеринська, В. О. Трокоз, В. І. Карповський, О. В. Данчук, Р. В. Постой, А. В. Трокоз, П. В. Карповський, В. В. Карповський, А. О. Ландсман // Біологія тварин. - 2014. - 16, № 2. - С. 157-161. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Досліди проводили на свинках 5 - 6-місячного віку. Типи нервової системи встановлювали шляхом вивчення швидкості утворення умовних рефлексів, диференціювального гальмування, переробки сигнального значення подразників і реакції тварин на несподівані звукові подразники. За результатами випробувань сформували 4 групи тварин, по 5 свиней у кожній: I група - сильний урівноважений рухливий, II - сильний урівноважений інертний, III - сильний неврівноважений і IV - слабкий тип вищої нервової діяльності (ВНД). Кров для досліджень у свиней відбирали вранці натще з яремної вени. Вміст глюкози в сироватці крові визначали за допомогою глюкозооксидазного методу, лактату - методу Бюхнера, пірувату - модифікованого методу Умбрайта. Одержані дані оброблено в MicrosoftExcel. Рівень лактату та пірувату в сироватці крові залежить від типу ВНД свиней. Найвищий вміст лактату відмічено у тварин слабкого типу, а найнижчий - сильного врівноваженого рухливого типу ВНД. На вміст лактату можуть чинити вплив сила та рухливість коркових процесів. Свині сильного врівноваженого рухливого типу характеризуються найвищим рівнем пірувату в сироватці крові, а найнижчим - представники слабкого типу, що може свідчити про переважаючий вплив на рівень цього метаболіту сили процесів збудження і гальмування в корі великого мозку. Відмічено тенденцію до вищого рівня глюкози у свиней слабкого типу у порівнянні з іншими тваринами і найнижчого - у представників сильного врівноваженого рухливого типу нервової системи.


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-273

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23570 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Данчук О. В. 
Вміст ТБК-активних продуктів в еритроцитах свиней різних типів вищої нервової діяльності / О. В. Данчук, В. А. Добровольський, В. А. Чепурна, Л. Б. Савчук, В. В. Карповський, П. В. Карповський, В. М. Скрипкіна, А. О. Ландсман // Біологія тварин. - 2015. - 17, № 1. - С. 43-47. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Показано вміст ТБК-активних продуктів в еритроцитах свиней різних типів вищої нервової діяльності (ВНД). Показники коркових процесів у свиней різних ВНД вірогідно відрізняються. Так, середній показник коркових процесів у свиней сильного врівноваженого інертного (СВІ), сильного неврівноваженого (СН) та слабкого (С) типів ВНД нижчий на 12, 29 та 66 % відповідно до показників тварин сильного врівноваженого рухливого (СВР) типу ВНД. У період відносного спокою відсутня достовірна різниця у вмісті ТБК-активних продуктів в еритроцитах свиней сильних типів ВНД. У свиней слабкого типу ВНД навіть у стані відносного спокою встановлено вірогідно вищий рівень продуктів пероксидного окиснення ліпідів (ПОЛ) у еритроцитах. Пристосування свиней до дії стресора супроводжується напругою адаптаційних механізмів, що призводить до інтенсифікації ПОЛ і супроводжується нагромадженням ТБК-активних продуктів. Зростання вмісту ТБК-активних продуктів в еритроцитах свиней є загально біологічною особливістю і не залежить від типу ВНД, однак встановлено різниці у інтенсивності нагромадження продуктів ПОЛ. Технологічний стрес (переведення у літній табір, перегрупування) супроводжується збільшенням вмісту ТБК-активних продуктів в еритроцитах свиней СВР типу ВНД на 49,3 %, тоді, як у тварин СВІ, СН та слабкого типу ВНД зростає відповідно на 67,3, 71,3 та 90,8 %. Сильний врівноважений рухливий тип ВНД володіє найменшою чутливістю системи ПОЛ до технологічних стресів. У тварин слабкого типу ВНД встановлено найменшу адаптаційну здатність і стресостійкість.


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-273.92

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23570 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Карповський П. В. 
Вплив кортико-вегетативних регуляторних механізмів на показники фагоцитозу та рівень циркулюючих імунних комплексів у свиней за умови дії технологічного подразника / П. В. Карповський, В. В. Карповський, В. М. Скрипкіна, А. О. Ландсман, Р. В. Постой, Д. І. Криворучко, В. О. Трокоз, В. І. Карповський, О. В. Данчук // Наук.-техн. бюл. Держ. н.-д. контрол. ін-ту вет. препаратів та корм. добавок і Ін-ту біології тварин. - 2015. - Вип. 16, N 2. - С. 29-36. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Наведено результати досліджень показників неспецифічної резистентності у свиней різних типів вищої нервової діяльності (ВНД) та вегетативної регуляції за умови дії технологічного подразника. Встановлено, що впродовж дослідного періоду у свиней сильного врівноваженого рухливого та сильного неврівноваженого типів вищої ВНД фагоцитарна активність нейтрофілів була сутотєво вищою, ніж у свиней слабкого типу. У тварин сильного врівноваженого рухливого типу ВНД встановлено вірогідно вищий вміст циркулюючих імунних комплексів у сироватці крові у порівнянні з тваринами слабкого типу. У тварин з різним тонусом автономної нервової системи суттєвих відмінностей у зміні імунологічних показників під впливом технологічного стресора не спостерігалось.


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-273

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Данчук О. В. 
Механізми регуляції вмісту кортизолу в сироватці крові свиней при стресі / О. В. Данчук, В. І. Карповський, В. О. Трокоз, Р. В. Постой // Фізіол. журн.. - 2017. - 63, № 6. - С. 60-65. - Бібліогр.: 22 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26810 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
11.

Карповський В. В. 
Співвідношення окремих жирних кислот у сироватці крові свиней різних типів вищої нервової діяльності / В. В. Карповський, В. І. Карповський, О. В. Данчук, Р. В. Постой, В. О. Трокоз // Наук.-техн. бюл. Держ. н.-д. контрол. ін-ту вет. препаратів та корм. добавок і Ін-ту біології тварин. - 2016. - Вип. 17, N 2. - С. 32-37. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Наведено нові наукові данні щодо жирнокислотного складу та співвідношення окремих жирних кислот (ЖК) сироватки крові тварин різних типів вищої нервової діяльності. Встановлено тенденцію щодо зниження вмісту мононенасичених та зростання вмісту насичених ЖК у сироватці крові тварин сильного неврівноваженого та слабкого типу вищої нервової діяльності. Встановлено вірогідне зниження вмісту omega-3 ЖК у сироватці крові тварин сильного врівноваженого інертного типу вищої нервової діяльності, що свідчить про вищу інтенсивність їх метаболізму. Співвідношення omega-6/omega-3 поліненасичених ЖК у сироватці крові свиней різних типів вищої нервової діяльності вірогідно не різниться та становить 1,7 - 1,9:1. Відношення ненасичених до насичених ЖК у сироватці крові свиней складає 0,52 - 0,55:1, при чому, відмічалась тенденція щодо зростання частки ненасичених ЖК у сироватці крові свиней сильних та врівноважених типів вищої нервової діяльності. Загальний вміст транс-ізомерів ЖК у плазмі крові тварин не перевищує 0,3 % від загальної їх кількості в сироватці крові. Зростання коефіцієнту C18:2n6c/C18:2n6t у тварин сильного неврівноваженого та слабкого типів вищої нервової діяльності, відповідно, на 47,7 і 31,0 % вказує на вищу інтенсивність метаболізму транс-жирних кислот у їх організмі.


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-273.92

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Сисюк Ю. О. 
Вплив типу вищої нервової діяльності на активність супероксиддисмутази та вміст Купруму і Цинку в крові корів / Ю. О. Сисюк, Ю. В. Кравченко-Довга, В. І. Карповський, О. В. Данчук, О. В. Журенко // Біологія тварин. - 2018. - 20, № 4. - С. 55-60. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-272.5 + П60-273.99

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23570 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
13.

Данчук О. В. 
Індекси інтенсивності пероксидного окиснення ліпідів у свиней різних типів вищої нервової діяльності за технологічного стресу / О. В. Данчук // Наук.-техн. бюл. Держ. н.-д. контрол. ін-ту вет. препаратів та корм. добавок і Ін-ту біології тварин. - 2017. - Вип. 18, N 1. - С. 24-29. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Показано інформативність інтегральних показників та індексів інтенсивності пероксидного окиснення ліпідів у свиней різних типів вищої нервової діяльності за дії технологічних стресів. Доведено доцільність розрахунку окремих індексів та інтегральних показників для оцінки інтенсивності пероксидації ліпідів. Відлучення поросят супроводжується зниженням індексу ДК/КД протягом 5 діб у 1,2 - 1,3 разу, що вказує на високу інтенсивність знешкодження первинних продуктів ПОЛ у організмі поросят. Незалежно від типологічних особливостей ВНД технологічний стрес супроводжується зростанням індексу ТБК-АП/ДК. Однак, якщо у тварин сильних типів ВНД після відлучення протягом п'яти діб даний показник знижується, то у тварин слабкого типу ВНД зростає у 1,5 разу, що свідчить про зростання рівня вільнорадикальних реакцій із інтенсивним знешкодженням проміжних продуктів пероксидації. Встановлено, що зростання ІШ у свиней сильних типів ВНД за технологічного стресу у 1,2 - 1,4 разу не залежить від етіології стресу. Натомість у тварин слабкого типу ВНД стрес-відлучення не супроводжувався зростанням ІШ, що вказує на низьку інтенсивність знешкодження продуктів ПОЛ.


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-27 + П336.51

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Данчук О. В. 
Взаємозв'язки та вплив коркових процесів на активність супероксиддисмутази в еритроцитах свиней за технологічного стресу / О. В. Данчук, В. І. Карповський, Р. В. Постой // Наук.-техн. бюл. Держ. н.-д. контрол. ін-ту вет. препаратів та корм. добавок і Ін-ту біології тварин. - 2017. - Вип. 18, N 2. - С. 13-17. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Розвиток оксидаційного стресу супроводжується зниженням активності супероксиддисмутази в еритроцитах крові свиней. Встановлено вплив основних характеристик коркових процесів на активність супероксиддисмутази. Одержано достовірні прямі кореляційні зв'язки основних характеристик коркових процесів із активністю ензиму у еритроцитах крові свиней за дії технологічного подразника. Доведено вплив віку та фізіологічного стану тварин на активність супероксиддисмутази у еритроцитах свиней різних типів ВНД.


Індекс рубрикатора НБУВ: П837.51 + П65-273.99

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Журенко О. В. 
Вегетативні механізми регуляції вмісту феруму в крові корів, залежно від пори року / О. В. Журенко, И. І. Карповський, Д. І. Криворучко, О. В. Данчук // Наук.-техн. бюл. Держ. н.-д. контрол. ін-ту вет. препаратів та корм. добавок і Ін-ту біології тварин. - 2018. - Вип. 19, N 1. - С. 11-16. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-273.53

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
16.

Трач В. В. 
Вміст вітамінів A і E у печінці перепелів за хімічної обробки інкубаційних яєць / В. В. Трач, В. В. Данчук, О. В. Данчук // Наук.-техн. бюл. Держ. н.-д. контрол. ін-ту вет. препаратів та корм. добавок і Ін-ту біології тварин. - 2018. - Вип. 19, N 1. - С. 29-34. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П686.3-273.906 + П686.3-272.532

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
17.

Данчук О. В. 
Анти-, прооксидантний статус організму свиней з різними типами вищої нервової діяльності при стресі / О. В. Данчук, В. І. Карповський, В. О. Трокоз // Фізіол. журн.. - 2018. - 64, № 4. - С. 26-32. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

Досліджено кіркову регуляцію анти-, прооксидантного статусу в організмі свиней великої білої породи з різними типами вищої нервової діяльності (ВНД) за дії подразників різної етіології. Стрес-фактором було відлучення поросят від свиноматки, ревакцинація (біологічний подразник) та перегрупування і переміщення (технологічний подразник). До дії подразників та через 1, 5 та 30 діб після нього у крові визначали показники пероксидного окиснення ліпідів (ПОЛ) та активності системи антиоксидантного захисту (САЗ) на основі чого розраховували анти-, прооксидантний індекс (ПОЛ/САЗ). Незалежно від типологічних особливостей ВНД за дії подразників різної етіології у свиней розвивався окисний стрес, що супроводжувався інтенсифікацією ПОЛ та зміною активності ензимів САЗ. У тварин з сильним врівноваженим рухливим типом через добу після дії технологічного та біологічного подразників встановлено адекватну активізацію механізмів знешкодження вільних радикалів: ПОЛ/САЗ зменшується на 35,6 - 51,3 %. Свині з сильним врівноваженим інертним типом повільно адаптуються до дії стрес-факторів: через 5 діб після дії технологічного подразника ПОЛ/САЗ більше у 3 раза від такого у тварин з сильним врівноваженим рухливим типом. У свиней з сильним неврівноваженим та слабким типом під впливом технологічних подразників протягом доби окисний гомеостаз зміщується у бік інтенсифікації ПОЛ, що не компенсується САЗ: ПОЛ/САЗ збільшується у 1,4 - 5,0 раза.


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-27

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26810 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Журенко О. В. 
Коркова регуляція вмісту трансферину в крові корів / О. В. Журенко, Ю. В. Кравченко-Довга, В. І. Карповський, О. В. Данчук // Наук.-техн. бюл. Держ. н.-д. контрол. ін-ту вет. препаратів та корм. добавок і Ін-ту біології тварин. - 2018. - Вип. 19, N 2. - С. 11-16. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-273.98 + Е60*732.2*72

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
19.

Журенко О. В. 
Вплив типу вищої нервової діяльності на вміст фосфору у крові корів / О. В. Журенко, В. І. Карповський, О. В. Данчук, В. О. Трокоз // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад.. - 2019. - № 3. - С. 228-234. - Бібліогр.: 24 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-273.92

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
20.

Журенко О. В. 
Вміст літію в крові корів із різним вегетативним статусом, залежно від пори року / О. В. Журенко, В. І. Карповський, О. В. Данчук // Наук.-техн. бюл. Держ. н.-д. контрол. ін-ту вет. препаратів та корм. добавок і Ін-ту біології тварин. - 2019. - Вип. 20, N 2. - С. 17-23. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-273.92

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 


...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського