Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (25)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>A=Давидов Д$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 12
Представлено документи з 1 до 12

      
Категорія:    
1.

Міщенко В. В. 
Тактика хірурга при гострій товстокишковій непрохідності пухлинного генезу, ускладненій метастатичним ураженням печінки / В. В. Міщенко, О. І. Журавок, В. С. Кадочніков, В. І. Саввов, Д. М. Давидов // Львів. мед. часоп. - 2005. - 11, № 4. - С. 82-85. - Бібліогр.: с. 85. - укp.

В останнє десятиріччя відзначено зростання захворюваності на КРР. Розроблено основні принципи хірургічної тактики у разі КРР, ускладненого гострою товстокишковою непрохідністю і метастатичним ураженням печінки, які дозволили знизити післяопераційну летальність, зменшити кількість післяопераційних ускладнень.

В последнее десятилетие отмечено увеличение заболеваемости КРР. Отработаны основные принципы хирургической тактики КРР, осложненного острой толстокишечной непроходимостью и метастатическим поражением печени, которые позволили снизить послеоперационную летальность и уменьшить количество послеоперационных осложнений.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.433.33-59

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15657 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Давидов Д. М. 
Профілактика ускладнень гострого холециститу на етапах його лікування з урахуванням морфофункціонального стану печінки : Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / Д. М. Давидов; Вінниц. нац. мед. ун-т ім. М.І.Пирогова. - Вінниця, 2004. - 20 c. - укp.

Проведено обстеження 170-ти хворих на гострий холецистит, які були розподілені залежно від використаної в післяопераційному періоді терапії, форми холециститу, віку та статі хворих. З метою адекватного прогнозування перебігу захворювання вивчено стан прооксидантно-антиоксидантного гомеостазу в крові, печінці та стан системи циклічних нуклеотидів, тіолдисульфідний обмін у крові, проведено морфологічні дослідження тканин печінки. Встановлено, що гострий холецистит супроводжується глибокими змінами розглянутих процесів, виразність яких залежить від ступеня деструкції жовчного міхура, віку та статі хворих, що може призвести до розвитку печінкової недостатності в післяопераційному періоді. Виявлено, що відновлення функції печінки в післяопераційному періоді відбувається вкрай повільно, що обумовило доповнення загальноприйнятої терапії комплексом препаратів, спрямованих на профілактику ускладнень гострого холециститу. Доведено ефективність використання показників тіолдисульфідного обміну як експрес-методу діагностики ступеня деструктивних змін у паренхімі печінки. Встановлено високу ефективність запропонованого комплексу препаратів у відновленні функції печінки в післяопераційному періоді.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.520.11

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА329059 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Давидов Д. С. 
Методологічні основи дослідження особливостей сучасних трансформацій глобального господарства : автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.01 / Д. С. Давидов; МОНМС України, Харк. нац. ун-т ім. В.Н. Каразіна. - Х., 2012. - 18 c. - укp.

Проаналізовано зміни в методології дослідження сучасних господарських трансформацій. Обгрунтовано необхідність більш широкого розуміння категорії глобального господарства в порівнянні з глобальною економікою. Доведено, що на сучасному етапі розвитку глобального господарства формується нова актуальна структура, головним елементом якої стає духовне виробництво. Аргументовано необхідність використання суб'єктивної методології, а також інших ключових положень постнекласичної науки за аналізу сучасного етапу глобалізації. Вдосконалено цивілізаційний підхід шляхом розроблення нового варіанту структури цивілізації, а також уточнення суті духовної сфери, де здійснюється духовне виробництво, що дозволило цілісно аналізувати сучасні глобальні трансформації.


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.46 + У50-150

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА393529 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Давидов Д. А. 
Оцінка синантропізації лісових угруповань Роменсько-Полтавського геоботанічного округу / Д. А. Давидов // Укр. ботан. журн.. - 2013. - 70, № 5. - С. 630-634. - Бібліогр.: 634 назв. - укp.

Представлены результаты исследования оценки уровня синантропизации лесов данной территории. Проведен краткий анализ синантропной фракции флоры лесов. Показано существенное отличие естественных лесных сообществ от искусственных древесных насаждений по данному показателю. Наименее трансформированными среди природных сообществ являются сосновые леса (класс Vaccinio-Piceetea), тогда как наибольшая доля синантропних видов характерна для пойменных ивовых и тополевых лесов (класс Salicetea purpureae) исследуемого региона.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*805.9-658.1-04

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22024 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Давидов Д. С. 
Можливості марксистської теорії та методології в дослідженні глобальних метаморфоз сучасного господарства / Д. С. Давидов // Бізнес Інформ. - 2015. - № 10. - С. 31-35. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Досліджено можливості застосування основних положень марксистської теорії та методології до аналізу сучасних глобальних трансформацій. Показано, що найбільшу цінність для сучасних досліджень представляють філософсько-методологічні основи даного напрямку, а не конкретні економічні висновки, які не завжди адекватні сучасним економічним реаліям. Проаналізовано основні положення формаційної концепції. Виділено поняття формації у "вузькому" і "широкому" розумінні. Розглянуто роль економічних відносин і свідомості в дослідженнях К. Маркса і сучасних представників даного напрямку. Показано, що найважливішим положенням марксистської теорії є можливість розгляду сучасних глобальних трансформацій і протиріч не тільки в аспекті закінчення домінування капіталістичної системи, а й переходу до першого етапу становлення постекономічної системи.


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.46 + У50-150

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14572 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Дубина Д. В. 
Сучасний стан синтаксономії та актуальні завдання вивчення піонерної рослинності України / Д. В. Дубина, Т. П. Дзюба, Д. А. Давидов, С. М. Ємельянова // Укр. ботан. журн.. - 2015. - 72, № 6. - С. 527-541. - Бібліогр.: 536 назв. - укp.

Викладено стислу історію синтаксономічного дослідження піонерної рослинності (ПР) України, розглянуто особливості її складу, фактори територіальної й екологічної диференціації, а також актуальні завдання подальших досліджень. Встановлено, що на території України ПР охоплює ценози 76 асоціацій, які належать до 13 союзів, 10 порядків і 9 класів. Вона представлена угрупованнями засолених приморських і континентальних екотопів (класи Thero-Salicornietea і Crypsidetea aculeatae), морських кам'янистих пляжів і кліфів (Crithmo-Staticetea), приморсько-дюнних екосистем (Ammophiletea і Cakiletea maritimae), прибережних ділянок континентальних водойм і водотоків (Isoeto-Nano-Juncetea і Bidentetea tripartitae), а також пісків і піщаних степів (Koelerio-Corynephoretea і Festucetea vaginatae). Для всіх класів характерний середньоєвропейський рівень ценотичного багатства, крім Koelerio-Corynephoretea, в якого він нижчий. Встановлено, що факторами територіальної й екологічної диференціації, які також обумовлюють ценотичне багатство угруповань, є: для Thero-Salicornietea і C. aculeatae - рельєф місцезростань, тривалість нагінного підтоплення, та засолення субстрату; для Ammophiletea - інтенсивність абразивно-акумулятивної діяльності моря, а також тип і щільність субстрату; для C. maritimae - інтенсивність абразивно-акумулятивної діяльності моря, тип і щільність грунтового покриву, вміст сполук азоту; для Isoeto-Nano-Juncetea - характер рельєфу екотопів, склад грунтів, потужність і ступінь їх аерації, а також рівень залягання грунтових вод; для Bidentetea tripartitae - склад грунтів і тривалість поверхневого підтоплення; для Koelerio-Corynephoretea - рельєф місцезростань та особливості складу грунтів (зокрема, реакція грунтового розчину); для F. vaginatae - характер рельєфу, тип грунтів, гумусованість, їх щільність і ступінь розвитку еолових процесів. На сучасному рівні вивчення ПР України в повнішому обсязі здійснено лише її синтаксономічну інвентаризацію. Відзначено істотну трансформованість ПР в Україні та необхідність реалізації відповідних природоохоронних заходів, зокрема створення нових природно-заповідних об'єктів та екологічної реставрації рослинності. Зазначено щодо умов і деяких шляхів вирішення запропонованих та інших завдань з вивчення та збереження ПР.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*852.28(45УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22024 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Дубина Д. В. 
Сучасний стан та актуальні завдання охорони піонерної рослинності України / Д. В. Дубина, Т. П. Дзюба, С. М. Ємельянова, Д. А. Давидов // Укр. ботан. журн.. - 2016. - 73, № 1. - С. 11-20. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

Наведено стислу характеристику особливостей місцезростань піонерної рослинності (ПР) України. Підкреслюється її унікальність і виняткова функціональна важливість. Вказано, що у зв'язку зі зростанням за умов екологічного екстремуму ПР є надзвичайно чутливою до змін абіотичних факторів. Встановлено високий ступінь раритетності її синтаксонів (усі асоціації класів Cakiletea maritimae, Crithmo-Staticetea і більшість Festucetea vaginatae належать до першої категорії охорони). Визначено фактори загроз біорізноманіттю ПР, головними з яких є гідротехнічне будівництво, розширення селітебних територій, надмірний розвиток рекреаційної інфраструктури та неорганізованого туризму, функціонування великих портово-промислових агломерацій, а також лісомеліорація на аренах і пасквальне навантаження. Виявлено недостатню представленість піонерної рослинності в об'єктах природно-заповідного фонду України. Сформульовано основні завдання її охорони та збереження.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*88(45УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22024 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Дубина Д. В. 
Продромус рослинності України / Д. В. Дубина, Т. П. Дзюба, С. М. Ємельянова, Н. О. Багрікова, О. В. Борисова, Л. М. Борсукевич, Д. С. Винокуров, С. В. Гапон, Ю. В. Гапон, Д. А. Давидов, Т. В. Дворецький, Я. П. Дідух, О. І. Жмуд, М. С. Козир, В. В. Коніщук, А. А. Куземко, Н. А. Пашкевич, Л. Е. Рифф, В. А. Соломаха, Л. М. Фельбаба-Клушина, Т. В. Фіцайло, Г. А. Чорна, І. І. Чорней, Ю. Р. Шеляг-Сосонко, Д. М. Якушенко; ред.: Д. В. Дубина, Т. П. Дзюба; НАН України, Ін-т ботаніки ім. М.Г. Холодного. - Київ : Наук. думка, 2019. - 782, [1] c. - Бібліогр.: с. 632-700 - укp.

Розглянуто питання синтаксономії рослинності України. Висвітлено історію розвитку цього напряму на основі методу Браун - Бланке, розглянуто особливості класифікаційних одиниць вищих рангів у порівнянні з центрально- і західноєвропейськими. Проаналізовано фітосоціологічні матеріали із застосуванням новітніх методів їх опрацювання та представлено класифікаційну схему рослинності України, яка налічує 1 009 асоціацій, що належать до 252-х союзів, 127-ми порядків та 75-ти класів, і її продромус. Для кожного синтаксону наведено характеристику (назву, синоніми, діагностичні види, екологічні умови, поширення в Україні, синсозологічний статус, літературні джерела).


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*852.29(45УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС66092 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Галушка К. О. 
Сучасні маркетингові інструменти в рекламній кампанії / К. О. Галушка, Д. С. Давидов // Бізнес Інформ. - 2020. - № 4. - С. 404-410. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Розглянуто актуальні питання специфіки маркетингової і рекламної кампаній. Мета роботи - узагальнення методичних і практичних аспектів процесу управління маркетинговими інструментами на підприємстві. Спираючись на отриману інформацію з наукових джерел, проведено оцінювання ефективності кожного інструменту за допомогою методу спостереження і абстрагування, а також методу порівняльного аналізу. Розглянуто різні рівні стратегії і основні інструменти на кожному з рівнів. Додатково виявлено ключові аксіоми, з якими компанії можуть зіштовхнутися на ринку при просуванні товару і роботі зі споживачами. Обгрунтовано необхідність моделі зростання бренду для потенціалу підприємства, яка обумовлена важливістю брендів як нематеріальних активів для ефективної конкуренції та як інструмент створення результативної маркетингової кампанії. Під час аналізу розглянуто шлях клієнта з моменту пошуку товару до набуття лояльності, а також найбільш ефективні сучасні маркетингові інструменти на кожному етапі. Як показали результати аналізу рекламного ринку в Україні за допомогою Всеукраїнської рекламної коаліції, ринок медіареклами має тенденцію до збільшення обсягу, переважно в розрізі електронної комерції і телебачення. Проаналізовано основні показники ефективності маркетингових кампаній для виявлення подальшого напрямку щодо поліпшення своєї діяльності. Digital-інструменти мають ряд можливостей і загроз для компанії при реалізації будь-якої маркетингової кампанії в цифровому просторі, які необхідно враховувати для мінімізації можливих провалів запуску.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)441.-803.81

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14572 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Давидов Д. А. 
Дві нові асоціації для галофітної рослинності України / Д. А. Давидов, А. О. Давидова // Чорномор. ботан. журн. - 2020. - 16, № 2. - С. 118-134. - Бібліогр.: 50 назв. - укp.

Узагальнено дані щодо синтаксономії угруповань зі значною участю двох малопоширених на території України видів-галофітів - Frankenia pulverulenta L. i Camphorosma annua Pall. Угруповання з переважанням Frankenia pulverulenta описано у Північному Причорномор'ї (Скадовський район Херсонської області) і Керченському Приазов'ї (Ленінський район АР Крим). На основі кластерного аналізу у програмі Juice за допомогою алгоритму TWINSPAN модифікований вони визначені як нова для науки асоціація Puccinellio fominii-Frankenietum pulverulentae Davydova & Davydov ass. nova, яка належить до союзу Frankenion pulverulentae Rivas-Martinez ex Castroviejo & Porta 1976, порядку Frankenietalia pulverulentae Rivas-Martinez ex Castroviejo & Porta 1976 і класу Saginetea maritimae Westhoff & al. 1962. Усі ці синтаксони вищого рангу раніше для України не наводилися. До цього часу вважалося, що угруповання класу Saginetea maritimae репрезентують ефемерну гало-субнітрофільну рослинність тільки Атлантичного узбережжя і Західного Середземномор'я, а Frankenia pulverulenta на території України є лише супутнім видом у складі фітоценозів різних асоціацій, що належать до інших класів галофітної рослинності - Therosalicornietea Tuxen in Tuxen & Oberdorfer 1958, Kalidetea foliati Mirkin & al. ex Rukhlenko 2012 і Festuco-Puccinellietea Soo ex Vicherek 1973. Також наведено результати порівняльного аналізу угруповань зі значною участю Camphorosma annua. У складі цих угруповань виділено два синтаксони, що відрізняються за видовим складом та екологією. Перший з них відомий у вітчизняних джерелах під назвою Camphorosmo annuae-Puccinellietum distantis Shelyag-Sosonko & Solomakha 1987, однак за флористичним складом і структурою його ценози цілком відповідають тим, що відомі з Центральної Європи під назвою Camphorosmetum annuae Soo 1934. Остання назва має пріоритет за роком публікації і має вживатися замість Camphorosmo annuae-Puccinellietum distantis. Другий синтаксон описано як нову для науки асоціацію Puccinellio giganteae-Camphorosmetum annuae Davydov ass. nova. Обидві асоціації з переважанням Camphorosma annua віднесено до порядку Puccinellietalia Soo 1947 класу Festuco-Puccinellietea, але до різних союзів: Puccinellion limosae Soo 1934 (Camphorosmetum annuae) і Puccinellion giganteae Golub & Solomakha ex Dubyna & Neuhauslova 2000 (Puccinellio giganteae-Camphorosmetum annuae). Для усіх синтаксонів зазначено номенклатурні цитати, типи та їх діагностичні види.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*801.64-658.7-640.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25360 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Давидов Д. А. 
Доповнення до списку видів судинних рослин спонтанної флори Лівобережного Лісостепу України / Д. А. Давидов // Укр. ботан. журн. - 2021. - 78, № 1. - С. 23-31. - Бібліогр.: 29 назв. - укp.

Наведено дані про знахідки семи видів судинних рослин, які є новими для спонтанної флори Лівобережного Лісостепу України. Серед них чотири види (Artemisia umbrosa, Sedum album, Ribes aureum і Prunus tomentosa) є адвентивними рослинами, які цілком натуралізувалися у регіоні дослідження, тоді як інші три автор вважає представниками аборигенної фракції флори (Cerastium kioviense, Rhododendron tomentosum і Vicia lathyroides). Cerastium kioviense і V. lathyroides, на думку автора, мають траплятися частіше, але лишаються поза увагою ботаніків з огляду на свій ранній період квітування. Чотири види (A. umbrosa, С. kioviense, R. aureum, P. tomentosa) вперше знайдено на території Полтавської обл., два (R. aureum, P. tomentosa) - на території Харківської обл., Vicia lathyroides вперше наводиться для Київської обл. Для кожного виду наведено перелік локалітетів, подано номенклатурне цитування, місце опису та номенклатурний тип. Для видової назви Prunus tomentosa вперше обрано лектотип.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е522*85(45УКР9-9ЛІВ)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22024 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Давидов Д. О. 
Процесуально-правовий режим: теоретико-прикладні засади : автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.01 / Д. О. Давидов; Національний університет "Львівська політехніка". - Львів, 2020. - 21 c. - укp.

Уперше запропоновано оригінальну концепцію юридичної природи процесуально-правового режиму, яка полягає в тому, що процесуальний режим є забезпечувальним механізмом усіх видів юридичної діяльності, і це вже практично не галузевий, а загальнотеоретичний підхід до визначення сутності та змісту процесуального режиму. З'ясовано особливості процесуально-правового режиму, запропоновано його дефініцію. Сформульовано авторську дефініцію поняття "процесуально-правові засоби в структурі процесуально-правового режиму". Визначено правовий режим як особливий порядок правового регулювання суспільних відносин, заснованого на певному поєднанні правових засобів (в т.ч. і способів правового регулювання), гарантій і принципів, що створює сприятливі (несприятливі) умови для задоволення інтересів суб'єктів права і спрямований на досягнення оптимального соціально-значущого результату. Сформульовано напрями оптимізації процесуально-правового режиму, серед яких вдосконалення та підвищення ефективності діяльності владних компетентних органів і їх посадових осіб при вирішенні юридичних справ, а також подальший розвиток інституту процесуальної аналогії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА446791 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського