Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
Пошуковий запит: (<.>A=Гіряк І$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

      
Категорія:    
1.

Гіряк І. В. 
Дослідження впливу сонячної активності на точність ГНСС-спостережень / І. В. Гіряк // Вісн. геодезії та картографії. - 2015. - № 3. - С. 4-7. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

По данным ГНСС-станций, расположенных в Центральной Польше, исследовано влияние солнечной активности на точность одночастотных и двухчастотных ГНСС-измерений. Экспериментально установлен коэффициент корреляции и его зависимость от значений горизонтальной и вертикальной составляющих и солнечной активности. Даны рекомендации для дальнейшего исследования этого вопроса.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д244.61 + В652.48 е(4ПОЛ) л

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14681 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Гіряк І. В. 
Порівняння виміряних величин загального вмісту електронів (ТЕС) з відповідними значеннями ТЕС, отриманими за даними глобальних іоносферних карт (GIM) / І. В. Гіряк, С. Г. Савчук // Геодезія, картографія і аерофотознімання : міжвід. наук.-техн. зб. - 2019. - Вип. 89. - С. 5-11. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.

Мета роботи - визначення та порівняння різниць між виміряними величинами загального вмісту електронів (ТЕС) та відповідними значеннями ТЕС, отриманими за даними глобальних іоносферних карт (GIM) у різні періоди сонячної активності. Використано дані загального вмісту електронів (ТЕС) і дані глобальних іоносферних карт (GIM) для станції SULP, а також для кращої наочності взято дані з сайта Ionolab, де по суті використано вузлові значення TEC із тих самих глобальних іоносферних карт (GIM). Суть досліджень полягала у порівнянні значень (ТЕС), отриманих двома вищевказаними методами в різні періоди сонячної активності (висока сонячна активність - дані за 2013 р., низька сонячна активність - 2018 р.). Визначено, що різниці (ТЕС) за малої сонячної активності здебільшого є від'ємними і сягають ~ 8 ТЕСU, а за піка сонячної активності як виміряні, так і модельні значення ТЕС переважно є однаковими та коливаються в межах від 0,3 до 6,8 ТЕСU. Наукова новизна. Отримано та наведено варіації значень загального вмісту електронів ТЕС для станції SULP на різні періоди прояву сонячної активності та встановлено, що за низької сонячної активності виміряні величини ТЕС переважають модельні значення більш як на 20 % і не перевищують ~ 6 ТЕСU, а за високої сонячної активності як модельні, так і виміряні значення практично є однаковими та приблизно коливаються в межах від 4 до 31 ТЕСU. Практична значущість. Отримані результати можна використати для побудови регіональних карт та швидкостей і напрямку руху іоносферних плям, вирішення деяких завдань для певного регіону.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д244.61 + Д174.56

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29144 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського