Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (2)Книжкові видання та компакт-диски (35)Журнали та продовжувані видання (3)
Пошуковий запит: (<.>A=Губені Ю$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 23
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Губені Ю. Е. 
Аграрна реформа у Чеській Республіці: від "оксамитової революції" до європейської інтеграції. Приклад, гідний наслідування / Ю. Е. Губені. - Л. : Укр. технології, 2002. - 365 c. - Бібліогр.: с. 319-353. - укp.

Висвітлено теоретичні засади, закономірності та особливості економічних перетворень у сільському господарстві країн з перехідною економікою. Розглянуто економічні та політичні передумови аграрної реформи у Чехії, її зміст, основні етапи та заходи. Проаналізовано механізм поступової трансформації аграрної реформи в республіці в нову аграрну політику. Акцентовано увагу на поступовій адаптації аграрної політики відповідно до вимог інтеграції Чеської Республіки у Європейський Союз.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4ЧЕХ)320-183

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС36181 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Губені Ю. Е. 
Трансформація сільськогосподарських кооперативів у Чеській республіці та Польщі: концептуальний підхід та засади її здійснення / Ю. Е. Губені // Вісн. Полтав. держ. с.-г. ін-ту. - 2001. - № 5-6. - С. 97-100. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Розглянуто зміст, основні засади та алгоритм трансформації сільськогосподарських кооперативів у Чеській Республіці та Польщі. Наведено схему трансформації сільськогосподарських кооперативів Чехії та пов'язані з цим проблеми. Обговорено особливості нормативно-правового забезпечення трансформації та описано зміну відносин власності у трансформованих кооперативах. Указано на типово ліберальний сценарій трансформації "де факто" Польщі та засади його здійснення.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Чех)321.88

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Губені Ю.  
Трансформація аграрних відносин в Чехії: загальний огляд та можливі уроки для вітчизняної аграрної політики / Ю. Губені // Економіка України. - 2005. - № 6. - С. 79-83. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4ЧЕХ)320

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28099 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
4.

Губені Ю.  
Органи самоорганізації населення на селі як інструмент місцевого розвитку / Ю. Губені // Економіка України. - 2008. - № 7. - С. 84-91. - укp.

Розглянуто сучасні підходи до питання місцевого розвитку, розвитку сільських територій. Обгрунтовано особливу роль місцевих ініціатив та неформальних лідерів. Досліджено природу та організаційні засади органів самоорганізації населення. Описано зміст й окремі кроки щодо активізації органів самоорганізації населення у Волинській області. Подано пропозиції, спрямовані на вдосконалення нормативної бази та організаційних засад діяльності органів самоорганізації населення на селі.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-4ВОЛ)320 + Х819(4УКР-4ВОЛ)011.219

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28099 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Губені Ю.  
Розвиток системи регулювання аграрного ринку в Чеській Республіці / Ю. Губені // Економіка України. - 2009. - № 8. - С. 68-77. - укp.

Досліджено становлення та розвиток системи регулювання аграрного ринку, зокрема таких інституцій як Державний фонд ринкової регуляції та Державний інтервенційний сільськогосподарський фонд в Чеській Республіці. Показано його організаційні, економічні та функціональні особливості та роль у впровадженні Спільної аграрної (сільськогосподарської) політики країн ЄС. Обгрунтовано необхідність використання європейського досвіду та напрацювань у сфері регулювання аграрного ринку при формуванні вітчизняної аграрної політики.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4ЧЕХ)421.51 + Х819(4ЧЕХ)12

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28099 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Губені Ю. Е. 
Розвиток аграрної реформи та аграрної політики в Чеській Республіці у постсоціалістичний період : Автореф. дис... д-ра екон. наук : 08.07.02 / Ю. Е. Губені; УААН. Нац. наук. центр "Ін-т аграр. економіки". - К., 2005. - 36 c. - укp.

Проведено комплексне дослідження теоретичних, методологічних і прикладних аспектів аграрного реформування у Чеській Республіці. Встановлено теоретичну та емпіричну сутність аграрної реформи та її складових. Описано алгоритм формування та реалізації концептуальних положень аграрного реформування. Розроблено теоретичні засади формування та розвитку нової аграрної політики. Визначено основні завдання та зміст інтеграційної підготовки сільського господарства до вступу у ЄС. Розкрито передумови, цілі, завдання та пріоритетні напрямки нової аграрної політики Чеської Республіки після вступу до ЄС, охарактеризовано її складові та визначено можливості використання чеського досвіду у процесах регулювання вітчизняного аграрного ринку та фінансової підтримки сільськогосподарських виробників. Обгрунтовано необхідність створення спеціального інституту ринкового регулювання та системи забезпечення доступу сільськогосподарських виробників до фінансових ресурсів. Наведено комплексну оцінку зарубіжного досвіду аграрного реформування та розроблено пропозиції щодо його адаптивного використання у процесі реалізації аграрної реформи та формування вітчизняної аграрної політики. Обгрунтовано заходи, засоби та інструменти реформування в аграрній сфері. Розроблено пропозиції щодо удосконалення аграрної реформи та формування аграрної політики в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4ЧЕХ)320-18

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА337725 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Трансформація сільського господарства та села : ювіл. зб. наук. ст. / ред.: Ю. Е. Губені; Львів. нац. аграр. ун-т. - Л., 2010. - 416 c. - укp.

Наведено наукові статті вітчизняних і зарубіжних авторів з питань трансформації сільського господарства, розвитку сільських територій, формування аграрної політики та забезпечення розвитку аграрної сфери. Відображено теоретичні, прикладні та методологічні аспекти трансформації, її організаційно-економічне, нормативне й інституційне забезпечення. Підбито підсумки організаційних та економічних змін у сільському господарстві, обгрунтовано заходи щодо удосконалення вітчизняної аграрної політики.

Приведены научные статьи отечественных и зарубежных авторов по вопросам трансформации сельского хозяйства, развития сельских территорий, формирования аграрной политики и обеспечения развития аграрной сферы. Отображены теоретические, прикладные и методологические аспекты трансформации, ее организационно-экономическое, нормативное и институционное обеспечение. Подведены итоги организационных и экономических изменений в сельском хозяйстве, обоснованы мероприятия по усовершенствованию отечественной аграрной политики.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)32 я43

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА733458 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Організаційно-економічні та правові проблеми розвитку сільського господарства та сільських територій : зб. наук. доп. та ст. / ред.: Ю. Е. Губені, С. О. Матковський; Львів. нац. аграр. ун-т, Львів. спілка економістів України. - Л. : Укр. технол., 2012. - 467 c. - укp.

Вміщено наукові статті та доповіді вітчизняних і зарубіжних авторів з питань трансформації та розвитку сільського господарства, сільських територій, формування аграрної політики та організаційно-правового забезпечення розвитку аграрної сфери. Відображено теоретичні, прикладні та методологічні аспекти трансформації, її організаційно-економічне, нормативне та інституційне забезпечення. Обрунтовано висновки та пропозиції щодо організаційних і економічних змін у сільському господарстві. Визначено основні напрями та шляхи розвитку системи маркетингового забезпечення функціонування сільськогосподарських підприємств. Запропоновано заходи та дії щодо вдосконалення вітчизняної аграрної політики. Встановлено, що адаптація національної аграрної політики до глобальних тенденцій аграрного розвитку повинна відбуватись у руслі таких стратегічних напрямів, як підвищення конкурентоспроможності аграрної сфери на основі використання регіональних особливостей та сприяння розкриттю потенціалу самоорганізації громад.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)32 я43 + Х819(4УКР)124 я43

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА751880 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Губені Ю.  
Місцеві ініціативи як інструмент розвитку сільських територій / Ю. Губені, П. Оліщук // Економіка України. - 2012. - № 4. - С. 72-79. - укp.

Розглянуто роль місцевих ініціатив у формуванні розвитку сільських територій "знизу". Наведено нове визначення місцевих ініціатив, їх класифікацію й алгоритм запровадження. Визначено роль місцевих ініціатив у формуванні людського та соціального капіталу, виділено особливу групу "людський капітал громади". Зроблено пропозиції щодо активізації місцевих ініціатив на селі.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28099 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Губені Ю. Е. 
Бізнес-планування в аграрних підприємствах: форми і методи : [монографія] / Ю. Е. Губені, І. І. Костецька; Львів. нац. аграр. ун-т. - Л. : Растр-7, 2012. - 195 c. - Бібліогр.: с. 171-185. - укp.

З урахуванням наукових розробок зарубіжних і вітчизняних учених обгрунтовано теоретичні та методичні засади бізнес-планування в аграрних підприємствах. Проведено оцінювання стану бізнес-планування в сільськогосподарських підприємствах Тернопільщини, проаналізовано розвиток різних форм бізнес-планування, а також його особливості в інвестиційних проектах. Запропоновано способи вдосконалення механізму формування та подальшого розвитку бізнес-планування у сільськогосподарських підприємствах (зокрема, з використанням сучасних технологій, за допомогою методу нечітких чисел), які спрямовані на покращання фінансового стану, залучення інвестицій за допомогою розробленого бізнес-плану.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-4ТЕР)321-233.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА758095 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Губені Ю. Е. 
Підприємництво : навч. посіб. для студ. екон. спец. ОКР "Бакалавр" та "Магістр" у ВНЗ аграр. профілю III - IV рівнів акредитації / Ю. Е. Губені. - Л. : Укр. технології, 2012. - 568, [2] c. - Бібліогр.: с. 540-546 - укp.

Розглянуто сутність підприємництва та його історичний розвиток. Увагу приділено питанням, що стосуються державного регулювання підприємницької діяльності, розкрито зміст та основні поняття регуляторної політики. Проаналізовано суб'єктивно-психологічні й етичні проблеми підприємництва, його економічні та правові засади. Розглянуто проблеми забезпечення надійності та безпеки підприємницької діяльності. Охарактеризовано основні організаційні форми підприємства, етапи та складові підприємницької діяльності, порядок формування статутного фонду. Висвітлено теоретичні основи розвитку та становлення малого підприємництва. Надано відомості про особливі форми господарської діяльності в аграрній сфері. Розкрито загальні засади та світовий досвід кооперативної діяльності. Увагу приділено організації підприємництва у галузі торгівлі, у сфері готельного та ресторанного господарства, біржовій діяльності.


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.33 я73 + У9(4УКР)0-131.1 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС53971 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Юрчишин В. В. 
Розвиток сільських територій. Земельна реформа : зб. наук. пр. економістів-аграрників / В. В. Юрчишин, Р. І. Тринько, Ю. Е. Губені, П. С. Березівський, І. Р. Михасюк; ред.: П. М. Музика; Львів. нац. ун-т вет. медицини та біотехнологій ім. С. З. Гжицького, Львів. аграр. палата. - Л. : СПОЛОМ, 2012. - 287 c. - укp.

Викладено позицію провідних вітчизняних науковців щодо сучасних тенденцій та перспективних напрямів реформування ринку земель сільськогосподарського призначення. Розглянуто світовий досвід та українські реалії в напрямі земельної реформи, а також земельні відносини в європейському контексті. Досліджено ефективне агроземлекористування і економіко-математичне моделювання економіко-екологічних процесів використання земельних ресурсів. Розглянуто актуальні питання формування ринку земель сільськогосподарського призначення. Досліджено сучасні тенденції правового регулювання власності на землю, наслідки аграрної реформи в напрямі загрози концентрації землеволодіння, проблеми і перспективи земельної реформи в країні. Висвітлено питання власності на землю як показник стану ефективності та перспектив розвитку сільського господарства.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-51-183 я43 + П.к я43

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА760229 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Розвиток сільських територій: сільськогосподарська кооперація : зб. наук. пр. економістів-аграрників / М. Й. Малік, П. С. Березівський, В. В. Борщевський, Ю. Е. Губені, В. К. Збарський; ред.: П. М. Музика; Львів. нац. ун-т вет. медицини та біотехнологій ім. С. З. Гжицького, Львів. аграр. палата. - Л. : СПОЛОМ, 2012. - 318 c. - укp.

Викладено позицію провідних вітчизняних науковців щодо сучасних тенденцій та перспективних напрямів розвитку сільськогосподарської кооперації в країні. Висвітлено проблеми та перспективи розвитку сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів, а також проблеми становлення та розвитку збутових кооперативів у сільській місцевості. Розглянуто формування об'єднань виробників галузі в контексті сучасного розвитку сільськогосподарського виробництва. Досліджено теоретико-методологічні основи та приклади особливості аграрної кооперації як головний міжнародний досвід для України. Розглянуто особливості розвитку кооперативів в сільському господарстві Франції.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)321.88 я43

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА760223 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Збарський В. К. 
Розвиток сільських територій. Організаційно-правові форми в сільському господарстві : зб. наук. пр. економістів-аграрників / В. К. Збарський, О. І. Гуторов, П. С. Березівський, С. В. Васильчак, Ю. Е. Губені; ред.: П. М. Музика; Львів. нац. ун-т вет. медицини та біотехнологій ім. С.З. Гжицького, Львів. аграр. палата. - Л. : Сполом, 2013. - 471 c. - укp.

Висвітлено сучасні тенденції розвитку організаційно-правових форм підприємництва в сільському господарстві та перспективні напрями організації виробництва з урахуванням реформування ринку земель сільськогосподарського призначення. Визначено регіональні особливості розвитку організаційно-правових форм господарювання у Львівській області. Досліджено трансформаційні процеси у розвитку форм аграрного бізнесу. Проаналізовано соціальні й економічні проблеми розвитку сільських територій Кіровоградської області. Охарактеризовано природно-ресурсний потенціал сільських територій Волинської області. Увагу приділено макроекономічним проблемам та математичному моделюванню реформування та розвитку економіки. Розглянуто інвестиційні проекти розвитку молочного скотарства у фермерських господарствах. Визначено можливі варіанти застосування економіко-математичної моделі поєднання галузей тваринництва. Подано інформацію про класифікацію суб'єктів господарювання в сільському господарстві ЄС. Вивчено специфіку розвитку організаційно-правових форм у сільському господарстві Франції. Розкрито інституційно-інноваційні аспекти трансферу наукових розробок в організаційно-правові форми підприємництва в АПК України.


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР)25 я43 + У9(4УКР)32 я43 + Х819(4УКР)011.219 я43

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА766322 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Губені Ю. Е. 
Підприємництво та агробізнес : навч. посіб. для студ. екон. спец. ОКР "Бакалавр" та "Магістр" ВНЗ аграр. профілю III - IV рівнів акредитації / Ю. Е. Губені, В. І. Андріїв, Н. М. Лавренюк. - Л. : Українські технології, 2012. - 386 c. - Бібліогр.: с. 372-378 - укp.

Викладено питання організації та основних принципів здійснення підприємницької діяльності, від започаткування до розвитку і вдосконалення. Увагу приділено організаційно-економічному, правовому та інституційному забезпеченню підприємництва, підприємницькому плануванню та бізнес-плануванню, формуванню, генерації та вдосконаленню підприємницької ідеї. Висвітлено проблеми підприємництва у сфері агробізнесу, формування продуктових ланцюгів, специфічних організаційних форм підприємництва і господарювання в аграрній сфері. Подано інформацію про ведення бізнесу в галузях торгівлі та сфери гостинності.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-131.1 я73 + У010.33 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА774032 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Губені Ю. Е. 
Організація аграрного бізнесу: передумови становлення, сучасний стан та перспективи розвитку : монографія / Ю. Е. Губені, М. В. Оліховська, В. Я. Оліховський. - Львів : Ліга-прес, 2014. - 187, [18] c. - Бібліогр.: с. 170-187 - укp.

Відображено теоретико-методологічні засади формування та функціонування підприємств аграрного бізнесу. Досліджено розвиток підприємств агробізнесу регіону за умов ринкової економіки. Проаналізовано фінансово-економічну стабільність в різніх організаційно-правових формах господарювання агробізнесу. Обгрунтовано перспективні напрями розвитку підприємств агробізнесу, зокрема стратегічні альтернативи функціонування підприємств за умов євроінтеграції, формування механізму інтеграції суб'єктів агробізнесу, напрями удосконалення вітчизняної аграрної політики на основі емпіричних напрацювань розвитку агробізнесу в економічно розвинених країнах світу.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)321 + У9(4УКР-4ЛЬВ)321

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА778883 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Правознавство : навч. посіб. для студентів ВНЗ / Ю. Е. Губені, В. І. Андріїв, Р. П. Возняк, А. О. Іванов, І. М. Дроздяк; ред.: Ю. Е. Губені, Р. П. Возняк, В. І. Андріїв. - Львів : Укр. технології, 2014. - 407 c. - укp.

Розкрито основи теорії держави та права. Увагу приділено правовій поведінці, правопорушенням і юридичній відповідальності. Висвітлено основи цивільного права. Подано загальну характеристику права власності. Наведено інформацію про особисті та майнові права й обов'язки батьків і дітей. Розкрито поняття трудового права і трудових правовідносин. Подано загальну характеристику Кримінального кодексу України. Увагу приділено питанням правового регулювання у сільському господарстві.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х0 я73 + Х8(4УКР) я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА780607 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Губені Ю. Е. 
Адаптація аграрної політики до вимог ЄС: теоретичні засади та досвід Чеської Республіки / Ю. Е. Губені // Вісн. аграр. науки. - 2006. - Спец. вип. (квіт.). - С. 39-43. - Бібліогр.: 22 назв. - укp.

Розглянуто алгоритм, заходи інтеграції й адаптацію аграрної політики до вимог Європейського Союзу на прикладі Чеської Республіки. Досліджено зміст, складові й етапи Національної програми підготовки сільського господарства до вступу в ЄС. Розроблено пропозиції щодо вдосконалення вітчизняної аграрної політики.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4ЧЕХ)320-18

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14378 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Губені Ю. Е. 
Розвиток сільських територій: підприємництво, місцеві ініціативи, самоорганізація : монографія / Ю. Е. Губені, П. О. Оліщук. - Львів : Ліга-Прес, 2014. - 223 c. - Бібліогр.: с. 167-184 - укp.

Розглянуто теоретико-методологічні основи розвитку сільських територій. Охарактеризовано стан підприємництва та місцевих ініціатив у сільських територіях. З'ясовано стратегічні напрями активізації підприємництва та місцевих ініціатив у розвитку сільських територій. Вивчено генезис органів самоорганізації населення. Проаналізовано організацію та порядок утворення таких органів. Приділено увагу повноваженням та легалізації органів самоорганізації.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)011.217 + У9(4УКР)320-131.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА791228 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Губені Ю. Е. 
Розвиток особистих селянських господарств на рубежі інституційних змін : монографія / Ю. Е. Губені, Ю. А. Коверко. - Львів : Укр. технології, 2016. - 184 c. - Бібліогр.: с. 144-170 - укp.

Розглянуто особисті селянські господарства як специфічне явище в сучасному українському аграрному секторі та досліджено їх організаційну форму сільськогосподарського виробництва. Виявлено, що в нормативно-правовому полі селянські господарства уособлюють сільськогосподарську діяльність з метою продовольчого самозабезпечення. Відстежено, що на відміну від інших подібних домогосподарств вони мають земельні ділянки з цільовим призначенням «для ведення особистого селянського господарства». Констатовано, що такими ділянками володіють 85% сільських домогосподарств України і вони розпоряджаються 90% усіх земель, які обробляє сільське населення. Зазначено, що разом з іншими господарствами особисті селянські господарства забезпечують виробництво понад 45% валової продукції сільського господарства.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)324.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА810093 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського