Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (2)
Пошуковий запит: (<.>A=Громадський А$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6

      
Категорія:    
1.

Громадський А. С. 
Наукові методи ідентифікації процесів коливань і вдосконалення віброзахисту обладнання кар'єрних екскаваторів : Автореф. дис... д-ра техн. наук / А. С. Громадський; Криворіз. техн. ун-т. - Кривий Ріг, 2006. - 36 c. - укp.

Досліджено питання підвищення надійності та рівня якості кар'єрних екскаваторів за рахунок зниження вібраційних навантажень обладнання та робочого місця машиніста. Запропоновано нові напрями вдосконалення віброзахисту віброчутливого обладнання завдяки застосуванню вибраних раціональних параметрів робочого устаткування машини та використання анізотропних віброізоляторів. За цих умов досягнуто зниження вібраційних навантажень у 3 - 10 разів і у 1,5 - 3 рази підвищено напрацювання на відмову обладнання. Установлено вплив гірничотехнічних умов екскаваторного забою та резонансних коливань основних вузлів екскаватора на вібраційні навантаження обладнання. Розроблено методики розрахунку параметрів віброзахисту з урахуванням цих явищ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И220-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА346802 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Громадський А. С. 
Машини підготовчих процесів переробки руд : навч. посіб. для студ. вищ. та серед. спец. навч. закл. / А. С. Громадський, Ю. Г. Горбачов, О. С. Ліфенцов. - Кривий Ріг : Вид. центр ДВНЗ "КНУ", 2012. - 209 c. - Бібліогр.: с. 208-209 - укp.

Подано інформацію про машини й устаткування підготовчих процесів збагачення, за допомогою яких досягається розкриття мінералів шляхом руйнування зростків корисних мінералів з порожньою породою й утворення механічної суміші часток і шматків різного мінерального складу. Розглянуто конструкції машин і апаратів. Висвітлено особливості експлуатації такої техніки.


Індекс рубрикатора НБУВ: И41,3-5 я73-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА773600 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Горбачов Ю. Г. 
Обгрунтування параметрів експериментального стенду для дослідження вібраційних машин та процесу вібротранспортування / Ю. Г. Горбачов, А. О. Хруцький, А. С. Громадський, О. С. Ліфенцов // Вісн. Криворіз. нац. ун-ту : зб. наук. пр. - 2020. - Вип. 50. - С. 169-173. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Необхідність подальшого розвитку гірничо-металургійного комплексу потребує оснащення гірничих підприємств новим технологічним обладнанням. Мета роботи - забезпечення можливості експериментального дослідження особливостей технологічного процесу вібраційного транспортування сипких вантажів та вібраційних машин для його реалізації. Важливість проблеми обумовлюється необхідністю подальшого розширення застосування вібраційних технологій і техніки у гірничому виробництві для підвищення його ефективності. Для вибору та обгрунтування раціональних режимних параметрів та робочих і конструктивних показників вібраційного обладнання потрібне відповідне експериментальне устаткування. З огляду на це, тема дослідження представляється цілком актуальною. В результаті розгляду науково-технічної інформації та за допомогою аналітичного методу визначено важливість експериментальних досліджень вібраційних технологій та техніки. На підставі аналізу галузей використання вібротехніки в гірничій промисловості намічено шдяхи і задачі таких досліджень. Сформульовано вимоги та особливості підходів до вивчення різних аспектів вібраційних технологій і техніки. Зроблено висновок про необхідність їх поєднання у конструкції розроблюваного обладнання, запропоновано загальні вимоги до нього. Наукова новизна полягає у розробці ідеї застосування універсальної конструкції експериментального стенду, яка може налаштовуватися для досліджень та випробувань різних напрямків, а також працювати з повнорозмірними зразками вібраційної техніки в умовах, максимально наближених до польових. Практична реалізація ідеї дозволить з мінімальними витратами часу і праці налаштовувати стенд як для досліджень процесу вібраційного транспортування гірничої маси, так і для випробувань натурних зразків вібротранспортних машин. Отримані під час використання пропонованого обладнання результати дадуть можливість перевірити достовірність теоретичних досліджень та обгрунтувати раціональні параметри режимів процесу вібротранспортування і механічного обладнання для його реалізації.


Індекс рубрикатора НБУВ: О932.-07с-5 + И163.45

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72501 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Горбачов Ю. Г. 
Умови забезпечення безударного режиму роботи пневматичних вібраційних приводів діафрагмового типу / Ю. Г. Горбачов, А. О. Хруцький, А. С. Громадський, О. С. Ліфенцов // Гірн. вісн. : наук.-техн. зб. - 2020. - Вип. 107. - С. 128-132. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Мета роботи - усунення негативних наслідків ударних навантажень на елементи пневматичних вібраційних приводів гірничих машин за рахунок застосування безударних режимів роботи. Важливість проблеми інтенсифікації процесів випуску гірничої маси та продуктів її переробки з будь-яких ємностей в умовах гірничих та гірничозбагачувальних підприємств обумовлюється частими зависаннями та зводоутвореннями матеріалу. Застосування вібраційних засобів боротьби з цими явищами в блоках, рудозвальних висхідних виробках, бункерах дозволяє суттєво знизити їх кількість. Використання вібраційних приводів безударного типу є дуже перспективним і для процесу доставки гірничої маси у межах очисного блоку. Усе це підтверджує актуальності теми дослідження. Методи дослідження. В результаті аналізу науково-технічної інформації сформульовано вимоги до таких пристроїв. За допомогою методу порівняльного аналізу визначено переваги віброзбудників пневматичного типу та перспективи їх використання в розглянутих умовах експлуатації. На підставі динамічного аналізу процесу роботи зроблено висновок про необхідність реалізації безударного режиму таких конструкцій для забезпечення високого рівня надійності та довговічності. Проаналізовано недоліки розглянутої раніше конструкції інерційного пневматичного віброзбудника з масивним поршнем. Зроблено висновок про її недостатній енергетичний рівень внаслідок обмежених можливостей шахтної пневмомережі. Наукова новизна. Полягає у розробці ідеї підвищення енергетичних можливостей безударних конструкцій пневматичних віброзбудників шляхом використання конструктивних схем діафрагмового типу з поршневим та дисковим пульсаторами. Практична значимість. Практична реалізація ідеї дозволить при тих самих параметрах шахтної пневмомережі отримати у декілька разів більші значення змушеного зусилля приводів, причому без підвищення їх маси та погіршення умов обслуговування. Результати. Отримано залежності для визначення конструктивних параметрів безударних пневматичних вібраційних приводів діафрагмового типу з поршневим та дисковим пульсаторами.


Індекс рубрикатора НБУВ: И-5-041.7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж60802 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія: Транспорт   
5.

Горбачов Ю. Г. 
Дослідження можливості створення конструкції легкого вібротранспортного модулю універсального призначення / Ю. Г. Горбачов, А. С. Громадський, О. Ю. Кривенко, Ю. І. Чумак // Вісн. Криворіз. нац. ун-ту : зб. наук. пр. - 2022. - Вип. 54. - С. 89-93. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Мета роботи - обгрунтування конструктивного рішення та раціональних параметрів уніфікованого вібротранспортного модулю легкого типу для використання в якості засобів вібраційного випуску та транспортування сипких матеріалів. Потреба у такому обладнання відчувається у багатьох технологічних процесах гірничого виробництва, пов'язаних з видобутком та переробкою корисних копалин, у тому числі рудних. Використання універсального модульного пристрою для механізації різних транспортних операцій надасть змогу підвищити рівень уніфікації гірничого устаткування та скоротити номенклатуру об'єктів виробництва гірничого машинобудування. З огляду на це важливість та актуальність теми дослідження не викликає жодних сумнівів. За допомогою аналітичного методу дослідження джерел науково-технічної інформації обгрунтовано та сформульовано вимоги до подібного обладнання. Розглянуто умови роботи засобів механізації для вібраційного випуску сипких матеріалів з різного роду ємностей та вібраційного транспортуванні їх на малі і середні відстані. Шляхом використання методу динамічного аналізу з'ясовано особливості робочих навантажень, що діють на машини у кожному конкретному випадку, та визначено межі раціональних параметрів режимів вібрації. За допомогою експериментальних досліджень підтверджено працездатність запропонованого технічного рішення. Зроблено висновок про можливість поєднання в одній конструкції пристроїв для виконання різних технологічних операцій. Полягає у розробці ідеї використання єдиного уніфікованого вібротранспортного модуля легкого типу для механізації технологічних операцій випуску і доставки масових вантажів, у тому числі гірничої маси та продуктів її переробки. Практична реалізація ідеї дозволить розширити технологічні можливості вібротранспортного обладнання за рахунок поєднання різних функцій в одному пристрої, причому за умови високоефективного їх виконання. Обгрунтовано та експериментально підтверджено раціональні конструктивні та експлуатаційні параметри уніфікованого вібротранспортного модуля універсального призначення.


Індекс рубрикатора НБУВ: О932 + И-44

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72501 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
6.

Хруцький А. О. 
Методика створення віртуальних лабораторних стендів при підготовці фахівців з галузевого машинобудування / А. О. Хруцький, Ю. Г. Горбачов, А. С. Громадський, В. А. Громадський, О. С. Ліфенцов // Вісн. Криворіз. нац. ун-ту : зб. наук. пр. - 2022. - Вип. 55. - С. 70-75. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Мета роботи - розробка методики формування лабораторних робіт з використанням віртуальних засобів навчання та стендів в освітніх середовищах для студентів-механіків. Використано аналіз та узагальнення доcвіду відомих досліджень та розробок з впровадження віртуальних лабораторних практикумів у навчальний процес. Розглянуто можливості застосування у навчальному процесі віртуальних лабораторних стендів, особливості їх реалізації, основні переваги та недоліки. Виокремлено наступні типи лабораторних робіт та відповідних віртуальних стендів, що можуть використовуватися у цих роботах: лабораторні роботи репродуктивного характеру, присвячені вивченню конструкцій вузлів обладнання, використовують твердотільні моделей вузлів гірничих машин, розміщені на веб-сторінці з можливістю їх певного аналізу; лабораторні роботи частково пошукового характеру, які мають більший ухил у бік дослідження процесів, що протікають під час роботи гірничих машин, використовують імітаційні віртуальні стенди, що моделюють робочі процеси гірничих машин, що дозволяють здійсняти експериментальну перевірку формул, методик розрахунку, встановлення та підтвердження закономірностей, встановлення властивостей речовин, спостереження розвитку явищ або процесів, визначення оптимальних параметрів робочих процесів за заданими вихідними даними тощо; лабораторні роботи пошукового характеру, що також використовують імітаційні віртуальні стенди, за допомогою яких здобувачі проводять дослідження та знаходять залежності між вхідними та вихідними параметрами модельованого процесу. Визначено можливі шляхи реалізації таких віртуальних стендів. Наведено загальну схему створення віртуальних лабораторних практикумів, згідно з якою об'єкти навчання (машини, що розглядаються у межах певної спеціальності) з точки зору навчання може бути представлені у вигляді опису конструкції, твердотільної та математичної моделей. Грунтуючись на цих описах, твердотільних та математичних моделях розробляються віртуальні лабораторні стенди, що можуть бути використані у лабораторних роботах під час вивчення різноманітних дисциплін. Розроблено послідовність підготовки лабораторних робіт з використанням віртуального стенду. Розроблено методику формування віртуальних лабораторних практикумів для студентів-механіків. Досліджено засоби реалізації віртуальних лабораторних робіт репродуктивного, частково пошукового та пошукового характеру. У подальшому планується проведення досліджень щодо реалізації окремих віртуальних лабораторних стендів для інженерних дисциплін.



Шифр НБУВ: Ж72501 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського