Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (3)
Пошуковий запит: (<.>A=Грабар В$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 10
Представлено документи з 1 до 10

      
Категорія:    
1.

Грабар В. В. 
Застосування імуномодулюючої терапії для профілактики та корекції хронічної плацентарної недостатності у жінок, інфікованих вірусом звичайного герпесу / В. В. Грабар // Вісн. пробл. біології і медицини. - 1999. - Вип. 15. - С. 35-38. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Проведен анализ течения беременности и некоторых показателей иммунного ответа в 3 группах пациенток, инфицированных вирусом простого герпеса (ВПГ). Пациентки 1-й и 2-й групп получали традиционную медикаментозную терапию хронической плацентарной недостаточности (ХПН) и традиционную иммуносорбцию. Беременные 3-й группы дополнительно получали иммуномоделирующую терапию (ИМТ) (лаферон, спленин, иммунал или настойку эхинацеи). В результате проведенного лечения симптомы угрожающего аборта удалось устранить у 10 из 15 женщин группы 1, у 9 из 13 и у 12 из 14 в группах 2 и 3 соответственно, симптомы преждевременных родов соответственно у 3 из 5, у 4 из 7 и у 4 из 5 беременных, преждевременными были роды соответственно у 6, 5 и 1 женщины. Корригировать синдром задержки внутриутробного развития плода удалось у 5 из 9, у 4 из 8 и 7 из 10 женщин в группах 1, 2, 3 соответственно. Терапевтические схемы в группах 1 и 2 не привели к существенной коррекции иммунных нарушений, тогда как в группе 3 отмечено снижение антителообразования, повысилась эффективность иммунного ответа. Позитивные изменения в иммунном статусе сопровождались улучшением гемодинамики в плаценте, увеличением ее объема, нивелированием иммунологических нарушений в плаценте, повышением биофизического "рейтинга" плода. Схема предложенной ИМТ позволила сократить сроки на лечение ХПН, а также улучшить перинатальные исходы.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69290 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Абдуллаєв Р. Я. 
Діагностика безпліддя за допомогою трансвагінальної ехографії / Р. Я. Абдуллаєв, В. В. Грабар, В. Д. Деджо // Укр. радіол. журн. - 2008. - 16, № 2. - С. 141-145. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р712.54-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14579 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
3.

Грабар В. В. 
Профілактика та корекція плацентарної недостатності та синдрому затримки внутрішньоутробного розвитку плода при герпетичній інфекції у вагітних : Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / В. В. Грабар; Харк. держ. мед. ун-т. - Х., 1999. - 19 c. - укp.

Дисертацію присвячено вирішенню проблеми оптимізації ведення вагітності у жінок, інфікованих вірусом звичайного герпесу (ВЗГ), що забезпечує профілактику та корекцію хронічної плацентарної недостатності (ХПН). Досліджено епідеміологічні особливості герпетичної інфекції (ГІ) серед популяції вагітних Східної України. Набула розвитку імунологічна концепція ХПН у ВЗГ-інфікованих жінок, на підставі якого розроблено алгоритм ведення і варіант терапії для даного контингенту. Доведено, що у ВЗГ-інфікованих жінок формується складний імунодефіцитний стан. За цих умов відбувається пошкодження фетоплацентарного комплексу антитілами з гемолітичними та лімфоцитотоксичними властивостями, що призводить до формування ХПН. У жінок з ГІ ураження плаценти розвивається за одним із двох напрямків: розвиток плацентиту або порушення ангіогенезу незапального характеру. Використання у вагітних з ГІ запропонованого алгоритму, що базується на комплексній оцінці клінічних, вірусологічних, імунологічних, ехографічних даних, включення до терапії ХПН імуномодулюючих засобів (лаферону, спленіну, імуналу або настойки ехінацеї) забезпечує нормалізацію функції плаценти, а, отже, сприяє оптимізації перинатальних виходів у ВЗГ-інфікованих жінок.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.212.1-5 + Р716.216.514.21-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА307454 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Міхеєва І. Л. 
Особливості побудови електрохімічного газоаналізатора оксиду вуглецю в атмосферному повітрі / І. Л. Міхеєва, О. А. Дашковський, В. Я. Грабар // Вісн. Нац. техн. ун-ту України "КПІ". Сер. Приладобудування. - 2010. - Вип. 39. - С. 70-75. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.

Проаналізовано основні джерела викидів оксиду вуглецю в атмосферу. Проведено порівняльний аналіз декількох моделей електрохімічних газоаналізаторів. Описано особливості побудови та експлуатації автоматичного ГА оксиду вуглецю 621ЕХ 20.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж109.5-51

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29126/прилад. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Демьохін Г. А. 
Муніципальні системи контролю за станом атмосферного повітря: проблеми та рішення / Г. А. Демьохін, В. Я. Грабар // Экология и пром-сть. - 2013. - № 1. - С. 84-88. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Розглянуто питання оперативного контролю за станом забруднення атмосферного повітря в промислових містах. Проаналізовано проблеми ведення моніторингу атмосферного повітря та визначено напрям їх вирішення на прикладі м. Кременчук. Наведено технічні характеристики розробленої та створеної мобільної лабораторії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н932-7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25086 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Грабар В. Я. 
Автоматичний стаціонарний пост спостережень за забрудненням атмосферного повітря "Атмосфера-10" / В. Я. Грабар, Л. Д. Мазира, І. Л. Міхеєва, М. О. Орлов // Вісн. Вінниц. політехн. ін-ту. - 2006. - № 5. - С. 6-9. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.

Проаналізовано стан та проблеми екологічного моніторингу довкілля України. Розглянуто особливості побудови та функціонування автоматизованого посту спостережень за забрудненням атмосферного повітря.


Індекс рубрикатора НБУВ: Б1(4УКР)с7 + Д23с14

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж68690 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Грабар В. В. 
Ультразвуковий скринінг хромосомної патології у вагітних при допоміжній репродукції в II триместрі / В. В. Грабар, О. М. Феськов, С. Б. Арбузова // Укр. радіол. журн.. - 2014. - 22, № 4. - С. 15-19. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Мета ретроспективного дослідження - оцінити відмінності, а значить і ефективність маркерів УЗ-скринінгу в II триместрі у жінок з ускладненою репродуктивною історією (після допоміжних репродуктивних технологій (ДРТ) і за фізіологічної вагітності. Проаналізовано результати УЗ-скринінгу II триместру 1322 індукованих вагітностей (ІВ) і 936 спонтанних вагітностей (СВ). Виявлено, що кількісні (товщина шийної складки, довжина носової кістки (НК), стіввідношення товщини шкіри в преназальній зоні до довжини НК; БПД/ДНК) і якісні (частота вентрикуломегалії, гіперехогенного фокуса в лівому шлуночку серця, пієлектазії, єдина артерія пуповини) УЗ-маркери хромосомної патології II триместру є інформативними як для СВ, так і для ІВ. Резистентність кровотоку у венозній протоці у плода і в маткових артеріях за ІВ є вищою, що може бути пов'язано з етіопатогенезом безпліддя.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.212.2-43

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14579 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Орос М. М. 
Біль у ділянці серця: погляд невролога / М. М. Орос, В. В. Грабар // Междунар. неврол. журн.. - 2017. - № 7. - С. 77-81. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.

Розглянуто проблеми торакалгії та її локалізації в ділянці серця. Наведено ключові позиції диференціальної діагностики кардіалгії, приділено увагу м'зово-скелетним причинам її появи. Надано докладну клінічну характеристику больового синдрому в ділянці серця міофасціального генезу. Приділено увагу лікуванню м'язово-скелетних кардіалгій, надається характеристика міорелаксантів, а саме циклобензаприну - найбільш вивченої молекули серед міорелаксантів, що згадується в численних міжнародних рекомендаціях.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р641.233 + Р62-324.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25223 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Орос М. М. 
Підгострий біль у спині: підходи до медикаментозного лікування як профілактика хронізації болю / М. М. Орос, А. Я. Сабовчик, В. В. Грабар, Р. Ю. Яцинин // Междунар. неврол. журн.. - 2019. - № 5. - С. 47-51. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Хронічний біль у попереку є одною з найчастіших причин втрати працездатності як у нашій країні, так і в усьому світі. Часто гострий біль у попереку хронізується й призводить до інвалідності. Згідно із сучасними уявленнями про хронічний біль, хибне коло починає формуватися в період підгострого болю. Тому сьогодні питання тактики лікування пацієнтів у підгострому періоді є достатньо актуальним. На даний час існує багато досліджень, що показують добрий ефект від застосування антидепресантів у боротьбі з хронічним болем, впливаючи на периферично-центральні й центральні механізми виникнення болю, зокрема на серотонінергічні, норадренергічні й дофамінергічні звіязки. Нами було проведено дослідження ефективності використання дулоксетину для запобігання хронізації болю в попереку. За його результатами для лікування больового синдрому й запобігання його хронізації в пацієнтів із підгострим болем у спині видається доцільним рекомендувати застосування препаратів етодолаку: Етол Форт 800 мг/добу у 2 прийоми, Етол SR 600 мг 1 раз на добу, а також комбінованої терапії з додаванням антидепресанта дулоксетину (препарат Дюксет 30 - 60 мг/добу), особливо в пацієнтів із вираженими показниками тривожності.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р625.9

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25223 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Грабар В. В. 
Клініко-генетичні аспекти пренатального моніторингу в родинах з порушеннями репродуктивної функції : автореф. дис. ... д-ра мед. наук : 03.00.15 / В. В. Грабар; НАМН України, Нац. наук. центр радіац. медицини. - Київ, 2015. - 42 c. - укp.

Розроблено алгоритм надання медико-генетичної допомоги родинам із порушеннями репродуктивної функції (ПРФ) та вагітностями після допоміжних репродуктивних технологій (ДРТ). Установлено найвагоміші соматичні захворювання, які асоційовані з певними видами ПРФ. Зазначено, що про роль генетичних чинників у реалізації репродуктивної дисфункції ендокринного генезу свідчить виявлений ефект антиципації для артеріальної гіпертензії та цукрового діабету 2 типу/порушення толерантності до глюкози. Визначено частоту анеуплоїдії та хромосомних перебудов у каріотипі подружжя з відомим генезом інфертильності, за ідіопатичного безпліддя/невиношування вагітності та частоту анеуплоїдії ембріонів у програмах ДРТ за жіночого та чоловічого безпліддя. Показано можливість використання модифікованого методу дослідження трофобластичних клітин у цервікальному слизу матері в 1-му триместрі за індукованих вагітностей. Розраховано частоту вроджених вад розвитку за вагітностей після ДРТ (40,41 %) та доведено її підвищення порівняно з популяцією (25,03 %). Показано збільшення частоти самовільного викидня та передчасних пологів за ДРТ- вагітностей незалежно від певної методики ДРТ. Запропоновано алгоритм раннього прогнозування перинатального ризику. Визначено особливості змін біохімічних маркерів за індукованих вагітностей, обгрунтовано доцільність зміни стандартного протоколу пренатального скринінгу на послідовний двостадійний - вимірювання рівнів РАРР-А та вільного β-ХГ в терміни 10 - 11 тижнів із подальшим оцінюванням ультразвукових маркерів та розрахунком індивідуального генетичного ризику в терміни 12 - 13 тижнів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.11 с + Р716.212-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА418063 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського