Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (13)
Пошуковий запит: (<.>A=Горобець І$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 16
Представлено документи з 1 до 16

      
Категорія:    
1.

Горобець І.  
Геостратегічні імперативи та ринок озброєнь Південної Азії на межі ХХІ століття / І. Горобець // Людина і політика. - 2001. - № 3. - С. 94-102. - Бібліогр.: 29 назв. - укp.

Проаналізовано середовище на регіональному ринку озброєнь Південної Азії щодо можливостей адаптації стратегії розвитку українського військово-промислового комплексу до маркетингових умов даного регіону, що є найбільш перспективним ринком зброї у ХХІ ст. Розглянуто геостратегічні чинники, які впливають на становище у Південній Азії, чисельність армій та військові бюджетні витрати деяких країн регіону.


Ключ. слова: ринок озброєнь, Південна Азія
Індекс рубрикатора НБУВ: У9(57)0-981 + У9(4Укр)305.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16653 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Горобець І.  
Індійсько-пакистанська криза 1999 року та її наслідки для Індостану / І. Горобець // Людина і політика. - 2000. - № 1. - С. 14-17. - укp.

Проаналізовано конфлікт 1999 р. між Індією та Пакистаном, реакцію на нього світового співтовариства та значення цього конфлікту для подальшого розвитку двох країн та Індостану в цілому.


Ключ. слова: Індія, Пакистан, конфлікт, Кашмір, Індостан, військове протистояння
Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(5Інд)63-64(5Пак)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16653 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Горобець І.  
Індія та Пакистан на межі ХХІ століття: компаративний аналіз особливостей внутрішньополітичного становища / І. Горобець // Людина і політика. - 2000. - № 5. - С. 20-25. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Проаналізовано результати парламентських виборів та хід економічних реформ в Індії, наслідки військового перевороту в Пакистані та вплив цих подій на індійсько-пакистанські відносини. Висвітлено перспективи вирішення головних проблем протистояння двох держав, які не тільки півстоліття перебувають у стані конфронтації, але й володіють ядерною зброєю.


Ключ. слова: Індія, Пакистан, Індостан, конфронтація
Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(5Інд)63-5 + Т3(5Пак)63-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16653 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Горобець І. С. 
Мовні засоби відтворення концепту ЗЛОЧИНЕЦЬ у сучасній американській художній прозі та газетній публіцистиці : Автореф. дис... канд. філол. наук / І. С. Горобець; Донец. нац. ун-т. - Донецьк, 2007. - 20 c. - укp.

Вперше розглянуто особливості використання номінативних одиниць сучасної англійської мови для відтворення концепту "злочинець" в американській художній прозі та газетній публіцистиці кінця XX - початку XXI ст. Виявлено комунікативні стратегії та тактики, які використано у мовленні персонажів сучасних американських художніх творів у ситуаціях "Розслідування" та "Допит". Вперше виокремлено та класифіковано сучасні американські публіцистичні тексти з юридичної тематики на підставі їх функціональних особливостей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-715 + Ш5(7)-334

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА351023 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Горобець І. В. 
Стимулювання та мотивація інвестиційної діяльності промислових підприємств : Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / І. В. Горобець; НАН України. Ін-т економіки пром-сті. - Донецьк, 2000. - 28 c. - укp.

Дисертацію присвячено вирішенню проблеми стимулювання та мотивації інвестиційної діяльності підприємств з метою активізації інвестиційних процесів в Україні. Визначено та побудовано комплексну систему стимулювання інвестицій промислових підприємств, виявлено й обгрунтовано основні функції економічного мотиву інвестора, характеристики співвідношення мотиву і стимулу інвестиційної діяльності. Визначено структуру механізму мотивації підприємства-інвестора, розкрито основні принципи і засоби формування економічних мотивів інвестиційної діяльності промислових підприємств. За результатами аналізу існуючої системи оподаткування в Україні й амортизаційної політики держави виявлено їх особливості та стимулюючу роль. Розроблено методичні рекомендації щодо формування інформаційної основи для створення фінансового плану інвестиційного проекту. На підставі основних положень теорії прийняття рішень і комплексної рейтингової оцінки наведено рекомендації щодо вибору оптимального інвестиційного проекту з безлічі альтернатив.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)301.0-56

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА308176 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Горобець І. В. 
Територіально-прикордонні проблеми у відносинах Індії з Пакистаном і Китаєм /60-і - 90-і роки/ : Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / І. В. Горобець; Київ. ун-т ім. Т.Шевченка. - К., 1998. - 17 c. - укp. - рус.

Дисертація присвячена дослідженню теоретичних, політичних та соціальних аспектів виникнення, розвитку і шляхів розв'язання міжнародних конфліктів на Індостанському субконтиненті в 60-і - 90-і рр. ХХ ст. Особливу увагу приділено аналізу позицій і зовнішньополітичних дій трьох головних держав Азії - Індії, Пакистану і Китаю, з приводу розв'язання існуючих територіально-прикордонних проблем. Прослідковується зв'язок між внутрішньополітичними процесами в регіоні і динамікою розвитку міждержавних конфліктів. Робиться висновок про безперспективність розв'язання міжнародних конфліктів силовими методами.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(5Инд)63-6

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА301319 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Гуменюк Б. І. 
Глобалізація і сучасний міжнародний процес : монографія / Б. І. Гуменюк, С. О. Шергін, В. М. Бебик, І. В. Горобець, Р. Жангожа, С. Кононенко, Г. Костенко, В. Нагайчук, О. Полторацький; Дип. акад. України при МЗС України, Всеукр. асоц. політ. наук. - К. : Ун-т "Україна", 2009. - 508 c. - Бібліогр.: с. 466-507. - укp.

Висвітлено проблеми міжнародного процесу в контексті глобальних і регіональних трансформацій. Розглянуто теоретико-методологічні та футурологічні аспекти міжнародно-політичної науки, а також перспективи світових політичних досліджень в Україні. Проаналізовано концептуально-політологічні засади глобалістики та регіоналістики, проблеми міжнародної безпеки, дипломатії та глобального управління за сучасних умов. Розкрито специфіку регіоналізації в Європі й євразійському просторі, Центральній і Південній Азії, Близькому і Середньому Сході, Азійсько-Тихоокеанському регіоні, Африці й Американському континенті.

Освещены проблемы международного процесса в контексте глобальных и региональных трансформаций. Рассмотрены теоретико-методологические и футурологические аспекты международно-политической науки, а также перспективы мировых политических исследований в Украине. Проанализированы концептуально-политологические основы глобалистики и регионалистики, проблемы международной безопасности, дипломатии и глобального управления в современных условиях. Раскрыта специфика регионализации в Европе и евразийском пространстве, Центральной и Южной Азии, Ближнем и Среднем Востоке, Азиатско-Тихоокеанском регионе, Африке и Американском континенте.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф06 + Ф4(0)64

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА720327 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Антонюк О. В. 
Міжнародні чинники національної пам'яті : зб. наук. пр. / О. В. Антонюк, П. В. Бовсунівський, В. І. Головченко, І. В. Горобець, М. С. Дорошко; ред.: О. В. Антонюк, В. І. Головченко, М. С. Дорошко; Укр. ін-т нац. пам'яті. - К. : Пріоритети, 2013. - 126, [2] c. - укp.

Досліджено міжнародні чинники впливу на процес формування національної пам'яті українського народу. Розглянуто концептуальні засади консолідації українського народу навколо європейських цінностей. Охарактеризовано колективну амнезію як інструмент державної політики комуністичного та посткомуністичного режимів (на прикладі України та Білорусі). Описано досвід використання пам'яттєвого сегмента в американсько-в'єтнамському примиренні. Визначено конфліктогенність міжнародних відносин на Балканах у контексті історичної пам'яті. Проаналізовано офіційну персоніфікацію південнокорейських героїв Корейської війни 1950 -1953 рр. як сегмент національної пам'яті Техан Мінгук.


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*671*333.45 + Т010.4 я43 + Т3(0) я43

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА774531 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Горобець І. В. 
Механізми державного управління у сфері протидії дитячій безпритульності та бездоглядності в Україні : автореф. дис. ... канд. наук з держ. упр. : 25.00.02 / І. В. Горобець; Івано-Франків. нац. техн. ун-т нафти і газу. - Івано-Франківськ, 2012. - 20 c. - укp.

Досліджено основні наукові підходи до вивчення явища дитячої безпритульності та бездоглядності, розглянуто понятійно-категоріальний апарат з означеної проблематики. Розкрито сутність основних понять та запропоновано власні дефініції. Проаналізовано стан і тенденції дитячої безпритульності та бездоглядності в Україні, з'ясовано та класифіковано причини, що призводять до поширення дитячої безпритульності та бездоглядності в Україні на сучасному етапі. Доповнено систему принципів діяльності органів державної виконавчої влади у сфері профілактики дитячої безпритульності та бездоглядності. Охарактеризовано основні проблеми та суперечності, що виникають у державній системі протидії дитячій безпритульності та бездоглядності в Україні. Обгрунтовано превентивний характер функціонування державних механізмів протидії дитячій безпритульності та бездоглядності, розроблено модель профілактики дитячої безпритульності та бездоглядності. Доведено необхідність налагодження міжвідомчої координації у сфері протидії дитячій безпритульності та бездоглядності шляхом надання відповідних функцій Уповноваженому Президента України з прав дитини.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)151 + Х819(4УКР)112.011.013.31

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА391399 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Горобець І. С. 
Мовні засоби зображення концепту злочинець у сучасній американській художній та публіцистичній літературі / І. С. Горобець // Вісн. Житомир. держ. ун-ту ім. І. Франка. - 2005. - Вип. 22. - С. 108-112. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-31 + Ш5(7СОЕ)-357

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70151 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
11.

Горобець І. О. 
Дослідження впливу ультразвукових коливань на продуктивність шліфування заготівки із природного каменю / І. О. Горобець, О. М. Михайлов, М. В. Голубов, І. О. Горбулин // Прогресив. технології і системи машинобуд. : міжнар. зб. наук. пр. - 2012. - Вип. 44. - С. 58-65. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.

Досліджено питання підвищення продуктивності обробки заготівок із природного каменю під час шліфування з додаванням ультразвукових коливань. Теоретично обгрунтовано можливість підвищення продуктивності за рахунок додавання у зону обробки ультразвукових коливань. Розроблено план проведення експериментальних досліджень. Обрано технологічні засоби, апаратуру та методи досліджень. Наведено результати експериментальних досліджень процесу шліфування граніту з додаванням ультразвукових коливань.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н625.310.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж68816 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Горобець І. А.  
Формування особистісної культури викладача іноземної мови в контексті діалогічного мислення / І. А. Горобець // Оновлення змісту, форм та методів навчання і виховання в закл. освіти : зб. наук. пр. - 2013. - Вип. 6 (49). - С. 26-28. - Бібліогр.: с. 28 (5 назв) - укp.

Проаналізовано особистісну культуру викладача іноземної мови в професійній діяльності педагогів у психологічній літературі. Зазначено, що спілкування іноземною мовою в контексті діалогічного мислення як психологічна проблема вивчене недостатньо. Наголошено на тому, що продуктивним є розгляд феноменології спілкування з позицій діяльності принципово соціальної і діалогічної, тобто такої, що здійснюється всіма учасниками навчально-виховного процесу.

Проанализирована личностная культура преподавателя иностранного языка в профессиональной деятельности педагогов в психологической литературе. Указано на то, что общение на иностранном языке в контексте диалогического мышления как психологическая проблема изучено недостаточно. Подчеркнуто, что продуктивным является рассмотрение феноменологии общения с позиций деятельности принципиально социальной и диалогической, т. е. такой, которая осуществляется всеми участниками учебно-воспитательного процесса.

In the article the personal culture of the foreign language teacher in the professional activity of educators in the psychological literature were analyzed; the main factors of the dialogical thinking were characterized; the development of the School of dialogue in psychological science was proved.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш21 п3 + Ю935.131

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70586 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Лукаш С. І. 
Автоматизований програмно-апаратний комплекс для оцінки стану здоров'я людини / С. І. Лукаш, М. М. Будник, І. М. Горобець // Комп'ютер. засоби, мережі та системи. - 2015. - № 14. - С. 85-89. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Розроблено пристрій для визначення показників стану здоров'я та їх аналізу. Прилад дозволяє виконувати вимірювання важливих показників стану здоров'я людини в польових умовах.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р343.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72542 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Горобець І. В. 
Процеси формування системи регіональної безпеки в Південній Азії (початок 1990-х - середина 2010-х років) : [монографія] / І. В. Горобець; Дипломат. акад. України при М-ві закордон. справ . - Київ : Міленіум, 2017. - 416 c. - Бібліогр.: с. 365-416 - укp.

Розглянуто історичні, військово-політичні, внутрішньополітичні та дипломатичні аспекти суперечливого процесу формування регіональної системи безпеки у Південній Азії. Висвітлено особливості індійсько-пакистанського протистояння, яке є ключовою регіональною проблемою. Показано вплив світових центрів сили та процесів у прилеглих до Південної Азії регіонах на суперечності становлення південно-азійської системи регіональної безпеки. Особливу увагу приділено аналізу ставлення основних політичних сил Індії та Пакистану до викликів регіональної безпеки. Простежено тенденції військово-технічного розвитку збройних сил Індії та Пакистану та геополітичні аспекти розвитку ядерних програм цих держав. Досліджено вплив регіональних організацій, зокрема Асоціації співробітництва країн Південної Азії та Шанхайської організації співробітництва на основні проблеми становлення регіональної системи безпеки в Південній Азії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х918.112(57)1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА811959 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Лагодієнко Н. В. 
Розробка моделі стратегічного контролінгу для підприємств кондитерської галузі в умовах антикризового управління / Н. В. Лагодієнко, В. С. Іванченков, І. І. Горобець // Бізнес Інформ. - 2020. - № 12. - С. 271-279. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.

Забезпечення гармонійного економічного розвитку підприємств провідних галузей економіки потребує постійного моніторингу виконання поставлених цілей і наявності плану протидії потенційним кризовим явищам на різних рівнях управління. Досвід впровадження інструментів оперативного та стратегічного контролінгу на підприємствах свідчить про значне підвищення рівня конкурентоспроможності, вдосконалення прогнозування швидкої реакції на таку проблему. Розроблено вдосконалену модель аналізу та прогнозування ймовірності кризової ситуації та банкрутства для підприємств кондитерської галузі. Проведено аналіз кондитерської галузі України. Визначено основні проблеми та перспективи розвитку галузі. Розглянуто стратегічний контролінг як інструмент антикризового управління. Розроблено модель аналізу та прогнозування ймовірності кризової ситуації та банкрутства на підприємствах галузі. На відміну від уже існуючих, запропонована модель для кондитерських підприємств розглядає значення фінансових показників у динаміці, а також враховує зовнішні чинники країни (політичне та соціальне середовище). Основною перевагою є те, що вона розроблена для вітчизняних підприємств і дозволяє врахувати їх якісні показники та специфіку діяльності, а також макроекономічну ситуацію в країні. Універсальність показника оцінки фінансового стану полягає в тому, що він може бути застосований як для акціонерних товариств (учасників фондових бірж, зовнішньоекономічної діяльності), так і для підприємств, які не працюють на фондовому ринку та не займаються зовнішньоекономічною діяльністю (перша частина формули). Кондитерське підприємство може успішно боротися з конкуренцією лише за умови застосування ефективного контролінгу. Розрахунок індикаторів по запропонованій моделі за декілька років допоможе спрогнозувати загрозу кризового стану, щоб вчасно впровадити необхідні управлінські заходи для вирішення поточних проблем та уникнення їх у майбутньому. Превентивне антикризове управління із використанням оперативного та стратегічного інструментарію контролінгу забезпечить реалізацію поставлених цілей і підвищить ефективність менеджменту компанії.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)306.751.7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14572 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Україна і світ в умовах воєнних викликів : колект. монографія / І. В. Горобець, О. М. Олійник, А. М. Киридон, С. С. Троян, І. М. Крупеня, А. Ю. Мартинов, А. С. Поспєлов, К. В. Мальшина, Л. М. Маленко, В. О. Оліцький, С. В. Толстов; ред.: Ю. В. Подрез; Сумський державний педагогічний університет імені А. С. Макаренка. - Суми : СумДПУ ім. А.С.Макаренка, 2023. - 185 c. - укp.

Наведено результати дослідження теоретичних засад міжнанородних відносин в сучасних трансформаційних умовах. Визначено передумови та причини військових викликів, які стоять перед Україною та світом на сучасному етапі. Узагальнено інституційні й організаційні перспективи розвитку міжнародних відносин в умовах сучасних викликів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц013.2(477) + Ц013.2(100)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА863449 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського