Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (10)
Пошуковий запит: (<.>A=Горбаченко О$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 9
Представлено документи з 1 до 9

      
Категорія:    
1.

Плюйко В. А. 
Расчет методом функции отклика влияния вибрационных состояний на плотность уровней ядра / В. А. Плюйко, О. М. Горбаченко // Укр. фіз. журн. - 2003. - 48, № 8. - С. 790-794. - Библиогр.: 20 назв. - рус.

Запропоновано метод врахування внеску вібраційних станів у щільність рівнів ядра за допомогою функції відгуку. Досліджено вплив затухання вібраційних станів на щільність рівнів. Розрахунки показали істотну залежність щільності рівнів від часу релаксації колективних станів.


Індекс рубрикатора НБУВ: В312

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26988 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Горбаченко О. М. 
Вплив вібраційних станів на густину рівнів та температуру ядер : Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.16 / О. М. Горбаченко; НАН України. Ін-т ядер. дослідж. - К., 2004. - 20 c. - укp.

Досліджено внесок вібраційних станів у густину рівнів та його вплив на температуру ядра. Проаналізовано використання модифікованого методу перевалу, який дозволяє коректно оцінити значення густини рівнів за малих енергій збудження. Для обчислення внеску вібраційних станів у густину рівнів розроблено новий метод функції відгуку для коректного врахування впливу розпаду вібраційних станів на густину рівнів і температуру ядра. Досліджено вплив немарковських процесів на густину рівнів атомних ядер. Проведено порівняння розрахунків за методом функції відгуку з різними аналітичними наближеннями для оцінки внеску вібраційних станів у густину рівнів. Продемонстровано, що розрахунки за методом функції відгуку добре узгоджуються з наближенням включення ширини розпаду вібраційних станів у бозонні числа заповнення та з розрахунками за моделлю взаємодіючих бозонів.


Індекс рубрикатора НБУВ: В38,022

Шифр НБУВ: РА332294 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Горбаченко О. Б. 
Топографія, зв'язки та структурна організація вушного вегетативного вузла у людей зрілого та похилого віку : Автореф. дис... канд. мед. наук : 14.03.01 / О. Б. Горбаченко; Харк. держ. мед. ун-т. - Х., 2004. - 19 c. - укp.

Встановлено індивідуальні особливості топографії, зв'язків і внутрішньої будови вушного вузла у людей зрілого та похилого віку. На підставі результатів макроскопічного та гістологічного досліджень вперше встановлено наявність двох крайніх форм вушного вузла залежно від форми черепа. За зовнішньою будовою виділено два типи: компактні вузли (98 % випадків) і дисперсні (не більше 2 %), які є сукупністю декількох дрібних вузликів, а за сумарною величиною відповідають розмірам вузлів компактного типу. Зазначено, що залежно від форми мозкового та лицьового відділів черепа існує два положення вушного вузла щодо зовнішньої основи черепа відносно овального отвору і нижньощелепного нерва: для осіб з брахіцефалічною формою голови і хемопрозопічною формою лиця вушний вузол займає задньо-верхнє положення (37,74 %), а у доліхоцефалів з лептопрозонічною формою лиця - передньо-нижнє положення (35,7 %). На підставі аналізу цифрових даних встановлено корелятивну залежність розмірів вушного вузла від форми черепа. Виявлено специфічні риси просторової будови кровоносного мікроциркуляторного русла вушного вузла в осіб зрілого та похилого віку. Досліджено особливості його структурної перебудови, що проявляється у зменшенні кількості нейроцитів, визначено її роль у виникненні вікового зниження слуху.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р625.81-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА332905 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Бондар Б. М. 
Диференціальні перерізи вильоту гамма-квантів при взаємодії нейтронів з ядрами кадмію / Б. М. Бондар, В. М. Бондар, О. М. Горбаченко, І. М. Каденко, Б. Ю. Лещенко, Ю. М. Оніщук, В. А. Плюйко // Ядер. фізика та енергетика. - 2011. - 12, № 2. - С. 129-136. - Бібліогр.: 21 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: В383.520.421.12

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25640 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
5.

Горбаченко О. М. 
Вимірювання та теоретичний аналіз перерізів ядерних реакцій (n, p), (n, alpha), (n, 2n) на ізотопах диспрозію, ербію та ітербію / О. М. Горбаченко, Н. Р. Дзисюк, А. О. Каденко, І. М. Каденко, В. А. Плюйко, Г. І. Применко // Ядер. фізика та енергетика. - 2012. - 13, № 2. - С. 132-139. - Бібліогр.: 26 назв. - укp.

Наведено результати вимірювань перерізів ядерних реакцій (n, p), (n, alpha), (n, 2n) на ізотопах диспрозію, ербію та ітербію за енергії нейтронів 14,6 МеВ та їх порівняння з наявною експериментальною інформацією, оціненими ядерними даними та результатами теоретичних розрахунків. Вимірювання проведено за допомогою нейтронно-активаційного методу. У процесі теоретичного розрахунку використано коди TALYS 1.2 і EMPIRE 3.0, а також емпіричні та напівемпіричні систематики оцінок перерізів реакцій.


Індекс рубрикатора НБУВ: В383.5 + В383.202.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25640 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Желтоножський В. О. 
Ізомерні відношення та середні кутові моменти первинних фрагментів sup97/supNb при фотоподілі sup235/supU та sup238/supU / В. О. Желтоножський, А. М. Саврасов, К. М. Солодовник, В. А. Плюйко, О. М. Горбаченко, О. І. Давидовська // Укр. фіз. журн.. - 2017. - 62, № 4. - С. 285-293. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: В383.202.72 + В383.520.477

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26988 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
7.

Вишневський І. М. 
Середні кутові моменти фрагментів фотоподілу sup238/supU гальмівним випромінюванням / І. М. Вишневський, В. О. Желтоножський, А. М. Саврасов, В. А. Плюйко, О. М. Горбаченко, К. М. Солодовник // Ядер. фізика та енергетика. - 2018. - 19, № 1. - С. 5-13. - Бібліогр.: 27 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: В383.31

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25640 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
8.

Желтоножський В. О. 
Фотоподіл sup238/supU гальмівним випромінюванням у широкому інтервалі значень граничної енергії / В. О. Желтоножський, А. М. Саврасов, В. А. Плюйко, О. М. Горбаченко, К. М. Солодовник // Ядер. фізика та енергетика. - 2019. - 20, № 2. - С. 126-130. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: В383.35

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25640 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
9.

Горбаченко О. В. 
Історико-правовий аспект становлення зовнішньої функції України: від додержавних утворень до козацтва / О. В. Горбаченко // Наук.-інформ. вісн. Івано-Франків. ун-ту права ім. Короля Данила Галицького. Сер. Право. - 2022. - № 13. - С. 28-36. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Висвітлено часи від додержавних утворень, що мали місце ще до утворення відомої Київської Русі до часів козацтва та прослідкувати їх способи ведення переговорів, закріплення домовленостей договорами чи ж шлюбами, які напрямки зачіпали. Спробуємо висвітлити різні періоди існування Київської Русі за різних князів, їх діяльність та її вплив на зовнішні відносини. Висвітлимо часи її нащадка - Галицько-Волинське князівство, що роками підтримувала традиції свого предка, часи Козацтва, постать Б. Хмельницького, пошук соратників та збереження від розтягання світом колись соборних земель. Методика. Методика передбачає аналіз наявних науково-теоретичних матеріалів та формування рекомендацій, що відповідають вимогам часу. Методи. В ході проведення даного наукового дослідження були використані такі методи наукового пізнання, як історичний, порівняльний, аналізу та синтезу, функціональний. Результати. Відмічаємо, що питання історико-правового аспекту становлення зовнішніх функцій держави до яких сьогодні відносять: захист суверенітету; інтеграція в міжнародне співтовариство самодостатніх демократичних держав; зовнішньоекономічна діяльність; дипломатична співпраця з іншими державами; міжнародне співробітництво з питань охорони навколишнього середовища; боротьба з міжнародним тероризмом, "відмиванням" коштів, отриманих злочинним шляхом, наркобізнесом, торгівлею людьми і нелегальною міграцією має давні традиції й виступає дзеркальним відображенням того ж довгого та складного шляху, як і історія становлення самої держави, проте завжди є актуальним та вкрай важливим на етапі проведення правового аналізу в загальній системі юридичних наук та насамперед в науці теорії та історії держави і права. Встановлено, що вимоги до учасників міжнародних відносин було сформовано ледь не разом з формуванням тодішніх державних утворень, які практично не є зміненими й сьогодні, доречніше вказати, що вони є еволюційними. Не менш важливим є факти духовності, вольовничості та мудрості державного керманича, від якого залежить і міжнародно-правова діяльність і становище. Наукова новизна. Сучасний світ переживає наразі нелегкі часи в умовах глобальних зрушень та перетворень, що тягне за собою ряд наслідків до яких чимало держав, як і саме міжнародне право не є пристосованим. В українській науковій літературі практично в комплексі не досліджується проблематика оновлення міжнародно-правового функціонування, що є вкрай актуальним питанням як в цілому, так і для України зокрема, котра стала на шлях кардинального оновлення свого міжнародно-функціонального гардеробу. Саме тому для вироблення як найактуальніших рекомендацій по оновленню ситуації сьогоднішнього дня ми проводимо дослідження від початку створення державності. Практична значимість. Результати даного дослідження можуть бути підгрунтям для подальшого дослідження даного історично-правового напрямку та в ході проведення лекційних та семінарських занять з дисципліни "Теорія та історія держави і права".


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4УКР)4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73788 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського