Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (1)
Пошуковий запит: (<.>A=Головятинський С$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

      
Категорія:    
1.

Головятинський С. А. 
Динамічна плазмова обробка і нестаціонарне нагрівання поверхні при взаємодії з імпульсною атмосферною плазмою / С. А. Головятинський // Вісн. Нац. авіац. ун-ту. - 2005. - № 1. - С. 84-87. - укp.

Розглянуто принцип дії пристрою, що генерує імпульсний високочастотний розряд, який дозволяє створювати за атмосферного тиску плазму з формою довгої "струни". Наведено рекомендації щодо використання і дослідження даного атмосферного плазмового процесу для максимальної активації та очистки діелектричних полімерних поверхонь.


Ключ. слова: дослідження експериментальне, розряд високочастотний, плазма імпульсна атмосферна
Індекс рубрикатора НБУВ: В333.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70861 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Головятинський С. А. 
Плазмова обробка поверхні виробів імпульсними високовольтними газовими розрядами за умов атмосферного тиску : Автореф. дис... канд. техн. наук / С. А. Головятинський; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". - К., 2006. - 21 c. - укp.

З використанням високовольтного високочастотного розряду атмосферного тиску розроблено метод створення імпульсної плазми великої довжини та малого поперечного перерізу уздовж поверхні діелектричних матеріалів, зокрема всередині напівзакритих каверн великої глибини, ("плазмової струни"). Відносна міра нерівноважності й активності такої плазми значною мірою збільшені у порівнянні з застосуванням дугових сильнострумових розрядів, а щільності енергії на одиницю поверхні значно перевищують можливі значення за умов застосування коронного та бар'єрного розрядів. Розвинуто метод імпульсної обробки поверхні діелектриків газовим розрядом атмосферного тиску типу "плазмової струни", що дозволяє завдяки можливості регулювання часу взаємодії плазми з поверхнею обробляти полімери, чутливі до термічного або ультрафіолетового впливу. Відзначено, що цей метод дає змогу проводити високоефективну плазмову обробку поверхні діелектричних матеріалів (модифікацію поверхні, активацію й очищення, стерилізацію й дезодорацію) протягом дуже короткого часу взаємодії плазми з поверхнею (десяток мілісекунд). За цього термічна й ультрафіолетова складові плазмової дії на поверхню матеріалів значною мірою зменшені у порівнянні з застосуванням дугових сильнострумових розрядів. Розроблено метод просторової стабілізації "плазмової струни" атмосферного тиску на рухливій поверхні діелектрика поздовжнім зовнішнім боковим електродом з рівномірним розподілом щільності струмів зміщення крізь поверхню за довжиною газового розряду у разі спеціальної форми електроду та нерівномірної товщини діелектрика, що його покриває. Створено метод, який дозволяє подовжити імпульсний

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж624

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА341572 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського