Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (4)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>A=Глєбова К$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

      
Категорія:    
1.

Глєбова К. В. 
Вивчення культуральних властивостей поживних середовищ для накопичення бактерійної маси пташиних мікоплазм / К. В. Глєбова, О. В. Обуховська, І. А. Заремба // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад. - 2009. - № 3. - С. 129-132. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е422.221.1 с8 + П841.97 с8

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
2.

Глєбова К. В. 
Розробка засобу діагностики мікоплазмозів тварин на основі індикації та культивування збудника : автореф. дис. ... канд. вет. наук : 16.00.03 / К. В. Глєбова; НААН України, ННЦ, "Ін-т експерим. і клініч. вет. медицини". - Х., 2011. - 20 c. - укp.

Розроблено засіб діагностики мікоплазмозів тварин на основі індикації та культивування збудника. Вперше проведено широкомасштабне дослідження повнокомпонентних поживних середовищ для культивування мікоплазм із додаванням сироваток крові різних видів тварин. Вивчено культуральні та морфологічні властивості мікоплазм за умов культивування їх у повнокомпонентному поживному середовищі з додаванням сироватки крові курчат-бройлерів. Проведено дослідження щодо культивування в одержаних середовищах польових ізолятів мікоплазм, виділених від великої рогатої худоби, свиней, собак і курей. Вперше створено повнокомпонентне поживне середовище для культивування мікоплазм з додаванням сироваткового альбуміну великої рогатої худоби й експериментально обгрунтовано застосування розробленого середовища для діагностики мікоплазмозів тварин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.237-6

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА380390 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Глєбова К. В. 
Роль дикої птиці як природного резервуара бактеріальних хвороб / К. В. Глєбова // Наук.-техн. бюл. Ін-ту біології тварин та Держ. н.-д. контрол. ін-ту ветпрепаратів та корм. добавок. - 2014. - Вип. 15, № 2/3. - С. 119-122. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Проведено моніторингові дослідження в місцях відпочинку та годівлі дикої птиці на території Півдня України. Встановлено, що дика водоплавна перелітна птиця є природним резервуаром збудників зоонозів та зооантропонозів, які потенційно небезпечні не тільки для сільськогосподарської птиці, але і для людини. Сальмонели, ізольовані з природних осередків, стійкі до антибактерійних препаратів групи макролідів, пеніцилінів, тетрациклінів. Найбільшу чутливість ізольованих культур сальмонел було виявлено до препаратів групи фторхінолонів, колістіну, флорфеніколу, гентаміцину. Своєчасний і систематичний моніторинг у місцях гніздування дикої перелітної птиці є необхідним з метою прогнозування епізоотичної ситуації щодо бактеріальних хвороб птиці на території України.


Індекс рубрикатора НБУВ: П871.81 + П873.12

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Бондаренко С. Є. 
Проспективне порівняльне дослідження застосування PRP та в'язкопружного гелю гіалуронату натрію в пацієнтів із гонартрозом II стадії / С. Є. Бондаренко, Ф. С. Леонтьєва, Д. В. Морозенко, А. А. Баднауі, К. В. Глєбова // Ортопедия, травматология и протезирование. - 2019. - № 3. - С. 28-34. - Бібліогр.: 22 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.285.4-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26813 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
5.

Мікробіологія : підруч. для студентів ВНЗ / Н. І. Філімонова, Л. Ф. Сілаєва, О. М. Дика, О. Г. Гейдеріх, Н. Ю. Шевельова, К. В. Глєбова, Н. В. Дубініна, І. Ю. Тіщенко, О. А. Шакун, Г. О. Буравель; ред.: Н. І. Філімонова; Нац. фармацевт. ун-т. - 2-е вид. - Харків : НФаУ : Золоті сторінки, 2019. - 674, [8] c. - Бібліогр.: с. 673-674 - укp.

Висвітлено історію наукового становлення мікробіології, розглянуто роль вітчизняних учених у її розвитку. Відображено новітні досягнення з морфології, ультраструктури, класифікації та номенклатури, генетики, фізіології й екології мікроорганізмів. На сучасному науковому та методичному рівнях розглянуто вчення про інфекцію й імунітет, наведено основні принципи хіміотерапії інфекційних хвороб. Подано інформацію про антисептики та дезінфектанти, а також імунобіологічні препарати. Представлено коротку характеристику патогенних бактерій і вірусів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е4 я73-1 + Р264 я73-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА837044 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Бондаренко С. Є. 
Проспективне порівняльне дослідження застосування PRP та в'язкопружного гелю гіалуронату натрію в пацієнтів із гонартрозом II стадії / С. Є. Бондаренко, Ф. С. Леонтьєва, Д. В. Морозенко, А. А. Баднауі, К. В. Глєбова // Ортопедия, травматология и протезирование. - 2019. - № 3. - С. 28-34. - Бібліогр.: 22 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.285.4-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26813 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
7.

Леонтьєва Ф. С. 
Динаміка вмісту метаболітів сполучої тканини у крові щурів різного віку за гіпокінезії / Ф. С. Леонтьєва, К. В. Глєбова, Д. В. Морозенко // Укр. біофармацевт. журн. - 2021. - № 1. - С. 42-45. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Гіпокінезія є станом недостатньої рухової активності організму з обмеженням темпу та обсягу руху та постає на сьогодні четвертою причиною ендемічної смерті у світі. Відомо, що гіпокінезія здатна впливати на метаболізм компонентів кісткової та хрящової тканини, що є основою розвитку патологічних процесів, проте біохімічних маркерів цього в літературі не наведено. Отже, експериментальних наукових праць, присвячених вивченню біохімічних показників, які характеризують стан сполучної тканини (СТ) в експерименті для оцінювання впливу гіпокінезії на організм, на сьогодні недостатньо, що й зумовлює актуальність дослідження. Мета дослідження - вивчення динаміки основних метаболітів, які характеризують стан СТ, у сироватці крові (СК) за гіпокінезії у щурів різного віку. Дослідження проводили на 42 білих щурах-самцях віком 3 і 12 міс, утримуваних у віварії ДУ "Інститут патології хребта та суглобів імені проф. М. І. Ситенка НАМН України", м. Харків. Умови гіпокінезії відтворювали з використанням спеціально сконструйованого приладу, який забезпечував обмеження рухливості тварини без порушень вентиляції тіла. Тварин виводили з експерименту шляхом декапітації через 7 і 30 днів іммобілізації під тіопенталовим наркозом. Вміст сіалових кислот у СК визначали за методом Гесса, хондроїтинсульфатів - за Nemeth-Csoka в модифікації Л. І. Слуцького, фракційний склад глікозаміногліканів (ГАГ) - за реакцією з резохіном. Під час дослідження СК щурів було з'ясовано, що в інтактних тварин 3-х і 12-місячного віку вміст сіалових кислот різний - 2,94 +- 0,16 і 1,98 +- 0,09 ммоль/л відповідно. Після 7-денної гіпокінезії їх концентрація у молодих тварин не змінювалась, проте у тварин старшої групи цей показник збільшувався. До 30-ї доби рівень сіалових кислот у СК раптово збільшувався проти показника в інтактних тварин. У тварин 12-місячного віку спостерігалось підвищення концентрації сіалових кислот у СК як на 7, так і на 30 добу гіпокінезії, особливо на кінцевому етапі експерименту. Також за гіпокінезії спостерігалось суттєве збільшення концентрації в СК хондроїтинсульфатів уже на 7 добу експерименту у тварин обох вікових груп, при цьому показники цих метаболітів на 30 добу були на однаковому рівні. У молодих щурів на 7 добу I фракція ГАГ залишалась без змін, проте на 30 добу спостерігалось значне її зниження. У цей період підвищувалась II фракція ГАГ. У тварин віком 12 міс на 7 та 30 добу вміст більшості фракцій ГАГ був нижчим від значень, що характеризують фракційний склад ГАГ у інтактних щурів. Отже, визначення в СК сіалових кислот, фракцій ГАГ і хондроїтинсульфатів можна розглядати як комплекс біохімічних тестів для оцінювання порушень метаболізму сполучної тканини під час обмеження рухової активності організму. Доведено, що 30-добова гіпокінезія спричиняла суттєві порушення стану сполучної тканини, що виявлялось у змінах біохімічних показників СК експериментальних щурів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р62-323.7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100163 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського