Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
Пошуковий запит: (<.>A=Глущенко Г$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 9
Представлено документи з 1 до 9

      
Категорія:    
1.

Осипова И. В. 
Влияние акустического поля на содержание фуллеренов и нанотрубок в углеродном конденсате / И. В. Осипова, Е. А. Гончарова, Г. А. Глущенко, А. В. Черепахин, С. М. Жарков, Г. Н. Чурилов // Наносистеми, наноматеріали, нанотехнології. - 2010. - 8, вип. 2. - С. 431-437. - Библиогр.: 8 назв. - рус.

Представлены результаты исследования влияния акустического поля на содержание углеродных наноматериалов. Синтез выполнен в высокочастотной дуге с низкочастотной модуляцией в потоке углеродно-гелиевой плазмы атмосферного давления. Экспериментально показано, что при соответствии частоты модуляции тока дуги и частоты акустического резонанса камеры, в которой идет синтез, наблюдаются максимальный выход фуллеренов и минимальный выход нанотрубок.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж620 + В371.236

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72631 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Глущенко Г. Б. 
Використання телевізійних рекламних роликів у навчанні іноземної мови / Г. Б. Глущенко // Держава та регіони. Сер. Гуманіт. науки. - 2011. - Вип. 1. - С. 108-111. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.

Телевізійні рекламні ролики розглянуто як джерело автентичного матеріалу, що має ряд переваг у порівнянні з фільмами чи програмами під час навчання англійської мови як мови спеціальності. Наведено можливі сфери використання рекламних роликів у навчанні.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-913.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23244/Гум.н. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Глущенко Г. Б. 
Отбор текстового материала при обучении профессионально ориентированному языку / Г. Б. Глущенко // Держава та регіони. Сер. Гуманіт. науки. - 2012. - Вип. 1. - С. 61-65. - Библиогр.: 8 назв. - рус.

Раскрыт смысл понятия "язык для специальных целей", проанализированы подходы к определению содержания обучения и принципы отбора соответствующего текстового материала при обучении языку для специальных целей.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.12-910

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23244/Гум.н. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Цимбалюк Ю. В. 
Латиномовні гасла академій та університетів / Ю. В. Цимбалюк, Г. Б. Глущенко // Держава та регіони. Сер. Гуманіт. науки. - 2012. - Вип. 4. - С. 48-66. - Бібліогр.: 38 назв. - укp.

Розглянуто латинські гасла як засіб афористики. Гасла навчальних закладів переважно є ємними латинськими висловами, які прийшли із часів заснування перших університетів, коли латина була мовою науки. Хоча вони покликані надихати студентів, їх суть часто губиться через відсутність або неточність перекладу. Запропоновано великий список найпоширеніших девізів з їх перекладом, транскрипцією і деякими коментарями.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш146.1-33

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23244/Гум.н. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Цимбалюк Ю. В. 
Використання годинникових написів на заняттях з латинської та англійської мов / Ю. В. Цимбалюк, Г. Б. Глущенко // Держава та регіони. Сер. Гуманіт. науки. - 2013. - Вип. 4. - С. 81-86. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Досліджено варіанти латинських написів у сучасному світі та можливості їх використання на заняттях з латинської та англійської мов. Написи вперше подано з транскрипцією та коментарями.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-913.33 + Ш146.1-913.33

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23244/Гум.н. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Болдарь Л. Н. 
Исходно высокое качество деталей, сохраняемость свойств материалов и ремонтопригодность конструкции - основы надежности техники / Л. Н. Болдарь, Г. М. Глущенко // Прогресив. технології і системи машинобуд. : міжнар. зб. наук. пр. - 2013. - Вип. 46. - С. 25-29. - Библиогр.: 7 назв. - рус.

Проблему повышения безотказности и долговечности сложной сельскохозяйственной техники предложено разрешить за счет улучшения качества деталей с помощью методов термоциклической и электрохимической обработки и их взаимной доводки под действием электрического тока в среде электролита.


Індекс рубрикатора НБУВ: К751 + П072-98

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж68816 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Глущенко Г. Б. 
Call: місце комп'ютерно-опосередкованого навчання іноземної мови в сучасній аудиторії / Г. Б. Глущенко // Держава та регіони. Сер. Гуманіт. науки. - 2014. - Вип. 3. - С. 73-76. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Останнім часом серед вітчизняних викладачів іноземної мови спостерігається підвищення інтересу до Інтернет-контенту як невичерпного джерела навчальних матеріалів. Подано стислкий огляд історії використання комп'ютеризованих засобів навчання іноземної мови, а також визначено їх потенціал, можливості практичного застосування та причини, які заважають широкому використанню цих засобів у сучасній аудиторії українських навчальних закладів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш12-913.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23244/Гум.н. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Кравченко М. О. 
Регулювання інноваційної діяльності: досвід провідних країн світу для України / М. О. Кравченко, Г. Ю. Глущенко // Держава та регіони. Сер. Економіка та підприємництво. - 2019. - № 4. - С. 58-63. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Розглянуто регулювання інноваційної діяльності (ІД) у провідних країнах світу та Україні. Проаналізовано чинники, що впливають на ефективність ІД, та методи реалізації інноваційної політики держав із різним рівнем економічного розвитку. Проведено аналіз національних інноваційних систем деяких світових держав, який показує, що ефективність ІД в країні залежить від того, наскільки тісно здійснюється взаємозв'язок між наукою і бізнесом. Доведено важливість своєчасних масштабних державних інвестицій у науку й освіту, а також на створення необхідних умов для швидкої комерціалізації результатів наукових розробок. Розкрито суть ІД, державної підтримки інновацій, види і методи державного регулювання й сфері ІД та способи фінансування ІД. З'ясовано стримуючі чинники інноваційного розвитку. Встановлено склад чинників, параметри їх впливу та способи регулювання в межах національної інноваційної політики країни. Досліджено місце України серед інших держав світу в розрізі регулювання ІД. Обгрунтовано вагомість удосконалення інноваційної політики. Виявлено чинники, що забезпечують інноваційний розвиток, та складники, що сприяють активізації ІД. Розглянуто перспективи вдосконалення інноваційної політики України для забезпечення сталого розвитку країни. Доведено, що активізація ІД в країні тісно пов'язана з її соціально-економічним розвитком, науковим потенціалом та ресурсними можливостями. Однак реалії сьогодення вказують на відсутність єдиного підходу до залучення відповідних чинників в ІД, тому для України доцільним є вивчення досвіду зарубіжних країн і адаптація до вітчизняних реалій окремих його елементів. Запропоновано заходи державної інноваційної політики, що сприятимуть активізації ІД в України для підвищення конкурентоспроможності продукції вітчизняних підприємств на світовому ринку. Сформовано найефективніші методи державного регулювання ІД, які доцільно застосувати в Україні.


Індекс рубрикатора НБУВ: У50-55-21 + У9(4УКР)0-55-21

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23244/екон. та підпр. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Глущенко Г. А. 
Досвід практичної експлуатації сонячної електростанції в умовах Сумської області / Г. А. Глущенко, В. В. Залозний, А. К. Давиденко // Енергетика: економіка, технології, екологія. - 2020. - № 2. - С. 50-61. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Останнім часом у світі суттєво посилився інтерес до нетрадиційних і поновлюваних джерел енергії. Україна має значний потенціал для розвитку альтернативної енергетики та впровадження сонячних електростанцій (СЕС). Ефективна експлуатація СЕС можлива у разі правильного вибору обладнання та розрахунку параметрів його встановлення. І якщо під час вибору комплектуючих можна використовувати їх паспортні дані, заявлені виробником, то інформація, необхідна для визначення місця встановлення устаткування та його позиціонування у більшості випадків взагалі відсутня. Опубліковано багато робіт, присвячених оптимізації параметрів, які впливають на генерацію електроенергії і містять універсальні рекомендації для встановлення СЕС в різних регіонах України. Але всі вони мають в своїй основі лише теоретичні розрахунки. Після вступу в силу Закону України "Про ринок електричної енергіїі актуальним стало питання про необхідність прогнозування роботи електрогенеруючих потужностей. Увагу привертають характеристики, одержані в ході реальних умов роботи. У даній роботі наведено інформацію, одержану під час практичної експлуатації СЕС номінальною потужністю 3,0 кВт, розташованої в м. Суми, за період жовтень 2018 - жовтень 2020 р.


Індекс рубрикатора НБУВ: З637

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22833 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського