Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (5)
Пошуковий запит: (<.>A=Геник М$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

      
Категорія:    
1.

Панчук М. І. 
Національні меншини України у ХХ столітті: політико-правовий аспект / М. І. Панчук, В. А. Войналович, О. Галенко, М. Геник, Т. Горбань, О. Жерноклєєв, Ю. Зінченко, О. Калакура, В. Котигоренко; ред.: І. Ф. Курас; Ін-т політ. і етнонац. дослідж. НАН України. - К., 2000. - 358 c. - укp.

Розкрито зміст політико-правового статусу національних меншин України у ХХ ст., проаналізовано законодавчі та нормативні акти, що визначали участь іноетнічного населення України в соціально-економічному та суспільно-політичному житті за часів Російської та Австро-Угорської імперій, Української Народної Республіки, гетьманату та Директорії, Української Радянської Соціалістичної Республіки та незалежної України. Досліджено історію та культуру національних меншин у контексті політичного і культурно-національного життя українського народу. Наведено рекомендації щодо подальшої активізації участі інонаціональних груп у державотворчому процесі, визначено шляхи забезпечення міжнаціонального миру і злагоди в Україні.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)6-56 + Х809(4УКР)34-1 + Ф51(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА603521 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Геник М.  
Проблема участі українських підрозділів у придушенні Варшавського повстання: розвінчання міфу / М. Геник // Людина і політика. - 2001. - № 6. - С. 49-57. - Бібліогр.: 39 назв. - укp.

Досліджено питання участі українських підрозділів у придушенні Варшавського повстання в серпні - жовтні 1944 р. Обгрунтовано, що тогочасні настрої народу були наслідком стереотипів масової свідомості польського суспільства та підтримувалися тоталітарними режимами з метою культивування міжнаціональних антагонізмів для зміцнення їх панування.


Ключ. слова: Варшавське постання, українська дивізія "Галичина", українсько-польські відносини
Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4Пол)62-411

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16653 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Геник М.  
Пошук розуміння в питанні польсько-українського розмежування в контексті Гельсінського процесу / М. Геник // Наук. зап. Ін-ту політ. і етнонац. дослідж. НАН України. - 2006. - Вип. 30, кн. 1. - С. 140-151. - Бібліогр.: 24 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф51(4УКР) + Ф51(4ПОЛ)

Шифр НБУВ: Ж69635 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
4.

Геник М. А. 
Проблеми трансформації Центрально-Східної Європи в теорії міжнародних відносин Збігнєва К. Бжезінського / М. А. Геник // Наук. зап. НаУКМА. Сер. Політ. науки. - 2007. - Т. 69. - С. 48-52. - Бібліогр.: 31 назв. - укp.

Розглянуто погляди Збігнєва К. Бжезінського, одного з перших політиків і політологів, який оцінив значення регіону Центрально-Східної Європи (ЦСЄ) у глобальній політиці та передбачив суттєві зміни світового процесу, автора американської стратегії перемоги у холодній війні, розробника політики трансформації країн ЦСЄ та доктрини зовнішньої політики США періоду біполярності.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф4.в + Ф024 + Ф4(7СПО)64

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69184/Політ.н. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Геник М. С. 
Формування морально-етичних цінностей молодших школярів засобами українського народознавства : автореф. дис... канд. пед. наук / М. С. Геник; Ін-т пробл. виховання АПН України. - К., 2008. - 18 c. - укp.

Досліджено актуальну проблему формування морально-етичних цінностей молодших школярів засобами українського народознавства, проаналізовано її філософські, психологічні та педагогічні аспекти. Розкрито зміст і структуру морально-етичних цінностей, запропоновано їх типізацію й обгрунтовано критерії та показники сформованості у молодших школярів. Досліджено історико-логічну трансформацію наукових поглядів щодо визначення сутності та природи моральних цінностей українського народу. Розроблено й апробовано нові методи формування морально-етичних цінностей у молодших школярів засобами народознавства та на підставі педагогічної взаємодії батьків і дітей, експериментально підтверджено її ефективність. Запропоновано методику позаурочної вихованої роботи з молодшими школярами з активним залученням усіх суб'єтків виховного процесу, здійснено її практичне впровадження у навчально-виховний процес загальноосвітніх навчальних закладів України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч4221.352 + Ч313 + Ч421.221

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА357823 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Геник М.  
Владислав Желенський і проблема польсько-українського примирення після Другої світової війни / М. Геник // Пробл. слов'янознавства. - 2010. - Вип. 59. - С. 101-109. - Бібліогр.: 52 назв. - укp.

Розкрито політичну діяльність польського юриста, політика і публіциста Владислава Желенського, спрямовану на подолання упереджень і стереотипів у стосунках поляків і українців та досягнення польсько-українського примирення.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф4(4ПОЛ) г

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж62333 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
7.

Геник М. 
Вплив "Заяви у справі принципів польсько-української співпраці" 1987 р. на формування двосторонніх відносин / М. Геник // Проблеми слов'янознавства : зб. наук. пр. - 2021. - Вип. 70. - С. 77-89. - Бібліогр.: 86 назв. - укp.

Підписання Гельсінських домовленостей 1975 р., яке зафіксувало непорушність кордонів і гарантувало повагу прав людини, сформувало нову міжнародну ситуацію в Центрально-Східній Європі. Поява опозиційних рухів, криза соціалістичного табору та комуністичної ідеології ставили питання про майбутній устрій регіону, міжнаціональні відносини, кордони та національні меншини. За ініціативою польської опозиції у 1987 р. із представником української еміграції було підписано "Заяву у справі принципів польсько-української співпраці", яка висловилася за непорушність кордонів і повагу прав меншин. "Заява" вперше концентровано і комплексно запропонувала узгоджений польськими опозиційними середовищами і українською еміграцією проект польсько-української співпраці після розпаду соціалістичного табору і СРСР. Положення цього документу, розроблені на рівні інститутів громадянського суспільства, але підписані частково за участю еміграційного уряду, були визнані державними структурами обох народів після здобуття незалежності та стали основою їхніх взаємовідносин. Заява надала могутній поштовх нормалізації відносин незалежних Польщі й України. Принципи Заяви було імплементовано в рамковий міждержавний договір України та Польщі 1992 р. і Заяву про порозуміння та примирення від 21 травня 1997 р.



Шифр НБУВ: Ж62333 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського