Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (2)Книжкові видання та компакт-диски (22)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>A=Гамалія В$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 19
Представлено документи з 1 до 19

      
Категорія:    
1.

Гамалія В. М. 
О.А.Яната та його діяльність в галузі української природничо-наукової термінології : Моногр. / В. М. Гамалія. - К. : Акад. наук вищ. шк. України, 2006. - 222 c. - (Історія освіти, науки і техніки в шк., напрямах, іменах / Акад. наук вищ. шк. України. Від-ня історії та методології освіти, науки і техніки; Кн. 5). - укp.

Висвітлено життєвий і творчий шлях О.А.Янати (1888 - 1938) - відомого українського природознавця, професора, дослідника, просвітника, педагога. Показано участь професора в діяльності регіональних наукових товариств України. Проаналізовано внесок ученого у ботаніку, агрономію, історію науки, українську ботанічну термінологію.

Освещен жизненный и творческий путь А.А.Янаты (1888 - 1938) - известного украинского природоведа, исследователя, просветителя, педагога. Показано участие профессора в деятельности региональных научных обществах Украины. Проанализирован вклад ученого в ботанику, агрономию, историю науки, украинскую ботаническую терминологию.


Індекс рубрикатора НБУВ: Б.г(4УКР)6дЯната,0.А.,021 + Б.в3 + Ш141.4-34:Б

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА678947 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Гамалія В. М. 
Професор С. Г. Навашин (до 150-річчя від дня народження) / В. М. Гамалія // Наука та наукознавство. - 2008. - № 1. - С. 151-157. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Представлено життєпис, виклад наукових праць академіка АН СРСР (з 1918 р.) та АН УРСР (з 1924 р.) С. Г. Навашина (1857 - 1930), який у 1894 р. посів кафедру ботаніки у Київському університеті та став директором ботанічного саду при ньому. Київський період діяльності (1894 - 1915) виявився найбільш плідним у його творчому житті.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е5д(4УКР)

Шифр НБУВ: Ж14597 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Гамалія В. М. 
Діяльність основоположника вітчизняної науки про бактеріальні хвороби рослин І. Л. Сербінова (1872 - 1925) / В. М. Гамалія // Наука та наукознавство. - 2009. - № 1. - С. 179-188. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

На підставі архівних джерел викладено уточнені та нові відомості про життя і діяльність основоположника вітчизняної науки про бактеріальні хвороби рослин професора І. Л. Сербінова.


Індекс рубрикатора НБУВ: П478.14 д(4)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14597 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Гамалія В. М. 
Історія становлення і розвитку української наукової ботанічної термінології : Автореф. дис... канд. іст. наук : 07.00.07 / В. М. Гамалія; НАН України. Центр дослідж. наук.-техн. потенціалу та історії науки ім. Г.М.Доброва. - К., 2003. - 17 c. - укp.

Вперше показано, що початок розробки вітчизняної наукової ботанічної термінології був спричинений необхідністю викладання медицини, природознавства та агрономії в Україні. Доведено, що колективна робота, яка відчутно прискорила даний процес, була започаткована у надрах недержавних об'єднань: громад, просвіт, студентських гуртків і наукових товариств. Зазначено, що помітні успіхи у справі розробки та впровадження наукового терміну спостерігались у відповідних підрозділах Української академії наук. До наукового обігу введено нові або маловідомі факти з історії української термінотворчості, а також наведено дані про забутих або несправедливо замовчуваних вчених, які працювали у даному напрямку. Проведено порівняльний аналіз номенклатурних і термінологічних ботанічних словників, видрукуваних в Україні протягом ХІХ - ХХ ст.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е5в3(4УКР)

Шифр НБУВ: РА323362 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Гамалія В. М. 
Історія досліджень бактеріозів рослин в Україні (кінець ХІХ - початок ХХІ ст.) : монографія / В. М. Гамалія; Центр дослідж. наук.-техн. потенціалу та історії науки ім. Г.М.Доброва НАН України. - К. : Фітосоціоцентр, 2009. - 327 c. - Бібліогр.: с. 251-310. - укp.

Проаналізовано процес зародження і розвитку вчення про бактеріози рослин (БР) на базі досягнень мікології та фітопатології. Визначено основні етапи становлення та інституціоналізації бактеріальної фітопатології як самостійної наукової дисципліни у світовому просторі. Висвітлено розвиток вчення про БР в Україні, наведено відомості про вчених, розкрито їх внесок у розробку досліджуваної проблеми.

Проанализирован процесс зарождения и развития учения о бактериозах растений (БР) на базе достижений микологии и фитопатологии. Определены основные этапы становления и институционализации бактериальной фитопатологии как самостоятельной научной дисциплины в мировом пространстве. Освещено развитие учения о БР в Украине, приведены сведения об учёных, раскрыт их вклад в разработку исследуемой проблемы.


Індекс рубрикатора НБУВ: П478.14(4УКР)г

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА724234 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Гамалія В. М. 
Становлення і розвиток бактеріальної фітопатології в Україні (кінець XIX - XX століття) : автореф. дис. ... д-ра іст. наук : 07.00.07 / В. М. Гамалія; Нац. акад. наук України, Центр дослідж. науково-техн. потенціалу та історії науки ім. Г. М. Доброва. - К., 2010. - 40 c. - укp.

Висвітлено історію бактеріологічної фітопатології від часу її зародження в кінці XIX ст. у Північній Америці до утвердження як самостійного наукового напряму на початку XX ст. на території Європи. Проведено перше в українській історіографії комплексне дослідження, присвячене розвитку вчення про бактеріози рослин в Україні. Ідентифіковано колектив вітчизняних дослідників, що працював у цій галузі, як наукову школу. Введено до наукового обігу нові та призабуті факти й імена, розширено та скориговано відомості про вчених, що зробили свій внесок у розробку досліджуваної проблеми.


Індекс рубрикатора НБУВ: П478.14(4УКР) г

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА373776 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Пріоритети української науки і техніки : матеріали XVI Всеукр. наук. конф. молодих істориків освіти, науки і техніки та спеціалістів, 18 трав. 2011 р., Київ / ред.: О. Я. Пилипчук, В. А. Вергунов, В. М. Гамалія; НАН України, Центр дослідж. наук.-техн. потенціалу та історії науки ім. Г.М. Доброва, Держ. екон.-технол. ун-т трансп. - К., 2011. - 250 c. - укp.

Розглянуто актуальні питання історії розвитку науки, техніки й освіти в Україні. Розкрито особливості регіонального розвитку академічної науки в СРСР в другій половині XX ст. Висвітлено основні напрями досліджень Інституту географії НАН України. Подано інформацію про життєвий шлях і наукову діяльність винахідника електронного телебачення Б. П. Грабовського, академіка О. Г. Івахненка, професора О. К. Погорєлко, видатного українського палеонтолога М. В. Павлової. Показано роль Російського технічного товариства в розвитку та пропаганді електротехніки. Розглянуто проблеми розвитку генетики людини, квантової механіки, інформаційних технологій в Україні. Розкрито питання періодизації історії метрології, стандартизації та сертифікації в країні.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч30 я431 + Ч213 я431 + Ж.г я431(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА751877 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Гамалія В. М. 
Гнат Омелянович Ручко (1883 - 1937): трагічна доля вченого / В. М. Гамалія // Мікробіол. журн. - 2010. - 72, № 3. - С. 66-74. - Бібліогр.: 28 назв. - укp.

Розглянуто життя й наукову діяльність видатного вченого-мікробіолога Г. О. Ручка, одного з директорів Інституту мікробіології та епідеміології, засновника та першого редактора "Мікробіологічного журналу". Багато даних і фактів наводяться вперше, деякі з них уточнені й виправлені, оскільки їх джерелом послужили як спогади колег ученого, що зберігаються в архіві Інституту, так і виписки з особистої справи, сфабрикованої НКВС після арешту Г. О. Ручка, яка знаходиться в архіві СБУ. Особливу увагу приділено аналізу робіт ученого з бактеріофагії, епідеміології, а також ролі Г. О. Ручка в реорганізації Інституту та створенні відділу бактеріозів сільськогосподарських рослин.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е4 д(4)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22205 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Гамалія В. М. 
До 150-річчя від дня народження М. Ф. Гамалії (1859 - 1949) / В. М. Гамалія // Наука та наукознавство. - 2009. - № 2. - С. 66-75. - Бібліогр.: 25 назв. - укp.

Показано життєвий шлях, охарактеризовано наукову, організаційну та викладацьку діяльність академіка М. Ф. Гамалії, розповідається про його нащадків.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е4 д(4УКР) + Р264 д (4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14597 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Гамалія В. М. 
Наукова школа К. Г. Бельтюкової / В. М. Гамалія // Наука та наукознавство. - 2009. - № 3. - С. 80-95. - Бібліогр.: 27 назв. - укp.

Розглянуто наукову діяльність професора К. Г. Бельтюкової (1900 - 1971), її учнів та послідовників.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е4 д(4УКР) + Р264 д(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14597 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Дев'ятнадцята Всеукраїнська наукова конференція молодих істориків науки, техніки і освіти та спеціалістів, присвячена 95-річному ювілею Національної академії наук України, 18 квіт. 2014 р., Київ : [зб. матеріалів] / ред.: О. Я. Пилипчук, В. А. Вергунов, В. М. Гамалія; НАН України, Центр дослідж. наук.-техн. потенціалу та історії науки ім. Г.М. Доброва, Укр. т-во істориків науки, Держ. агентство з питань науки, інновацій та інформатизації України, Держ. екон.-технол. ун-т транспорту, Центр пам'яткознавства. - Київ, 2014. - 240 c. - укp.

Розглянуто процес виникнення та історію розвитку біотехнологій, етапи формування обчислювального центру АН УРСР та Інституту кібернетики АН УРСР. Досліджено внесок українських студентських товариств у розвиток наукових і технічних знань у Східній Галичині (1900 - 1939 рр.). Проаналізовано педагогічну діяльність А. С. Бориневича в радянський період (1918 - 1946 рр.), діяльність академіка Б. Є. Веденєєва в галузі портобудівництва на Далекому Сході та Кольському півострові. Простежено становлення ергодичної теорії (початок XX ст.), становлення та розвиток геронтології в Україні. Надано відомості про наукові доробки Г. А. Гамова щодо крапельної моделі будови ядра, внесок М. С. Філоненко у розвиток науки про опір матеріалів. Розглянуто авіаційний аспект діяльності Київського політехнічного інституту в період Першої світової війни. Висвітлено погляди українських вчених XIX - XX ст. на проблему смертної кари в моральному та релігійно-правовому аспектах (О. Ф. Кістяківського, В. І. Екземплярського, О. І. Бочковського). Розкрито значення стандартизації в дизайні та еко-культурі. Досліджено вплив ідей В. І. Вернадського на науково-дослідну діяльність одного з фундаторів геохімічних досліджень в Україні Є. С. Бурксера.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч21 я431(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА781991 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Наука України як фактор національної безпеки : Двадцята Всеукр. наук. конф. молодих істориків науки, техніки і освіти та спеціалістів, 17 квіт. 2015 р., Київ / ред.: О. Я. Пилипчук, В. А. Вергунов, В. М. Гамалія; НАН України, Центр дослідж. наук.-техн. потенціалу та історії науки ім. Г.М. Доброва, Укр. т-во істориків науки, М-во освіти і науки України, Держ. екон.-технол. ун-т трансп., Центр пам'яткознавства. - Київ, 2015. - 220 c. - укp. - рус.

Розглянуто історію зародження та становлення нанотехнологій. Акцентовано увагу на питанні внеску українських вчених у розвиток наукової фотографії в СРСР у 1920 - 1960-х рр. Висвітлено питання популяризації науки в минулому столітті для формування творчої діяльності молоді. Розкрито роль інженерно-конструкторського доробку І. Й. Дронга в аспекті розвитку світового тракторобудування. Проведено аналіз потенціалу глобальної інноваційної системи на прикладі космічного приладобудування України. Визначено роль науково-технічних товариств в розвитку науки, техніки та виробництва. Висвітлено історію організації роботи залізничних станцій та теорію маневрової роботи. Увагу приділено новітнім технологіям та трансформації онтологічних категорій.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч213(4УКР) я43 + Ж.г(4УКР) я43

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА792343 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Модернізація науково-технологічної політики України : матеріали XXI Всеукр. наук. конф. молодих істориків науки, техніки і освіти та спеціалістів, 15 квіт. 2016 р., Київ / ред.: О. Я. Пилипчук, В. А. Вергунов, В. М. Гамалія; НАН України, Ін-т дослідж. наук.-техн. потенціалу та історії науки ім. Г.М. Доброва, Укр. т-во істориків науки, МОН України, Держ. екон.-технол. ун-т трансп., Центр пам'яткознавства. - Київ, 2016. - 245 c. - укp. - рус.

Висвітлено актуальні проблеми історії та методології науки, техніки й освіти України. Розглянуто науковий доробок в галузі економічних наук вчених-викладачів Київського комерційного інституту в період 1906 - 1920 рр. Охарактеризовано наукову спадщину академіка Г. Є. Пухова. Проаналізовано соціальні ризики використання нанотехнологій. Висвітлено проблеми створення національної галузі виробництва лікарських засобів і її інтеграції у світове співтовариство. Розглянуто особливості оцінювання пріоритетів фінансування досліджень і розробок в Україні у дисциплінарному аспекті. Увагу приділено розробці методів і технологій очищення води у вітчизняних наукових інститутах, становленню та розвитку досліджень геокосмосу в Харківському політехнічному інституті, якісним емпіричним методам дослідження наукового виробництва й інновацій.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч21 я431(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА802980 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Шляхи відродження науки України : [зб.] двадцять другої Всеукр. наук. конф. молодих істориків науки, техніки і освіти та спеціалістів, 14 квіт. 2017 р. / ред.: О. Я. Пилипчук, В. А. Вергунов, В. М. Гамалія; НАН України, Ін-т дослідж. наук.-техн. потенціалу та історії науки ім. Г. М. Доброва, Укр. т-во істориків науки, МОН України, Держ. екон.-технол. ун-т транспорту, Центр дослідж. з історії науки і техніки ім. О. П. Бородіна, Ін-т ботаніки ім. М. Г. Холодного, Ін-т біохімії ім. О. В. Палладіна. - Київ, 2017. - 207 c. - укp.

Вміщено матеріали, підготовлені молодими істориками науки, техніки і освіти, та окремими спеціалістами, в яких висвітлено найбільш актуальні проблеми історії та методології науки, техніки та освіти в Україні. Розкрито роль вакуумної техніки в наукових дослідженнях, зокрема в ракетно-космічній галузі. Опубліковано результати дисертаційних робіт на здобуття наукових ступенів з історичних наук.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч21 я431(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА812759 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

П'ятнадцяті наукові читання, присвячені діяльності Олександра Парфенійовича Бородіна (1848 - 1898) : матеріали доп., 13 листоп. 2019 р., Київ / ред.: О. Я. Пилипчук, В. М. Василенко, В. М. Гамалія, В. Д. Губ'як, Г. В. Дефорж, В. В. Димитрюк, А. А. Коробченко, Л. Т. Котляренко, О. О. Пилипчук, Т. В. Пічкур, В. М. Скляр, О. Л. Сорочинська, Л. І. Сухотеріна; Держ. ун-т інфраструктури та технологій. - Київ : Талком, 2019. - 137 c. - укp.

Розглянуто непотоплюваність як основну складову теорії корабля. Увагу приділено підготовці інженерів-залізничників в Україні (кінець 19 - початок 20 ст.). Визначено вплив залізничного транспорту на екологію. Розглянуто становлення та розвиток вагонобудування в колишньому СРСР (20 - 30-ті рр. 20 ст.). Акцентовано увагу на саморозвитку особистості як засобу формування сучасної молодої людини через рідне слово. Висвітлено історію виникнення баяна. Розглянуто права недієздатних осіб в Україні в другій половині XIX ст. Висвітлено питання про формування наукових шкіл.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч21 я431(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА839073 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Гамалія В. М. 
Олександр Палладін на посту президента АН УРСР (1946 - 1962): кроки академічних інститутів до переднього краю світової науки / В. М. Гамалія // Наука та наукознавство. - 2019. - № 3. - С. 106-121. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Розглянуто стан і характерні риси української академічної науки повоєнних років у період перебування О. В. Палладіна на посту президента АН УРСР. Досліджено життєвий та творчий шлях вченого, створення ним наукової школи, його організаційну та викладацьку роботу. Показано вплив економічних, політичних та соціальних чинників на функціонування науки в Україні того періоду. Проаналізовано досягнення вітчизняних вчених у різних наукових галузях: фізиці та хімії, математиці, біохімії та генетиці, радіофізиці та електроніці. Визначено пріоритетні напрями розвитку української науки 1946 - 1962 рр., серед яких - ядерна фізика, атомна енергетика, напів провідники, обчислювальна техніка, рідкісні та летючі кольорові метали, пластичні маси і штучне волокно, біохімія нервової системи та ін. Підкреслено значення діяльності О. В. Палладіна для подальших перспектив розвитку та світового визнання української академічної науки.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч213(4УКР)6-8 + Ч214(4УКР)711-21

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14597 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Президенти Академії наук України за 100 років її існування. Науково-організаційний внесок в прогрес фундаментальної науки / В. М. Гамалія, Ю. К. Дупленко, В. І. Онопрієнко, С. П. Руда, В. С. Савчук; Національна академія наук України, "Інститут досліджень науково-технічного потенціалу та історії науки імені Г. М. Доброва", державна установа. - Київ : Інформ.-аналіт. агентство, 2018. - 213 c. - Бібліогр. в підрядк. прим. - укp.

Зазначено, що Національна академія наук України від самого свого заснування і до сучасності була важливою ознакою нашої держави і в складних суспільно-політичних процесах XX століття відігравала роль системоутворюючого національного центру, сприяла консолідації суспільства та виявленню ресурсів його розвитку. Висвітлено діяльність її президентів Володимира Вернадського, Ореста Левицького, Миколи Василенка, Володимира Липського, Данила Заболотного, Олександра Богомольця, Олександра Палладіна, Бориса Патона в контексті завдань, що стояли перед українською державою і суспільством.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч214(4УКР)711-21 г + Ч213(4УКР)6/64-8

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА848197 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Двадцять сьома Всеукраїнська наукова конференція молодих істориків науки, техніки і освіти та спеціалістів за темою: "Молодь в історії науки і техніки: консолідація української нації" : матеріали конф. м. Київ, 22 квіт. 2022 р. / ред.: О. Я. Пилипчук, В. А. Вергунов, В. М. Гамалія, А. С. Литвинко, М. Р. Плющ, С. П. Руда, В. С. Савчук, В. М. Скляр, О. Г. Стрелко, Ю. О. Храмов; Національна академія наук України, "Інститут досліджень науково-технічного потенціалу та історії науки імені Г. М. Доброва", державна установа, Українське товариство істориків науки, Рада молодих вчених Міністерства Освіти і Науки України, Державний університет інфраструктури та технологій, Асоціація працівників музеїв технічного профілю, "Київська фортеця", національний історико-архітектурний музей, "Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського", національний технічний університет України, Інститут біохімії імені О. В. Палладіна, Меморіальний музей О. В. Палладіна, "Науково-дослідний інститут електромеханічних приладів", акціонерне товариство. - Київ : Талком, 2022. - 203 c. - Бібліогр. в кінці ст. - укp. - англ.

Вміщено матеріали, підготовлені молодими істориками науки, техніки і освіти, та окремими спеціалістами, в яких висвітлено найбільш актуальні проблеми історії та методології науки, техніки та освіти в Україні. Опубліковано також результати дисертаційних робіт на здобуття наукових ступенів доктора та кандидата історичних наук. Окреслено патентування як критерій оцінки внеску держави у науково-технічний прогрес. Доведено науковий підхід до збереження історичної спадщини в Україні. Подано інформацію про спорудження стратегічних залізниць. Розглянуто пам’яткоохоронну діяльність в контексті розвитку пам’яткознавства в Україні. Досліджено адміністративно-територіальний устрій та чисельність населення м. Харкова за матеріалами перепису населення 1926 року. Описано досягнення українських учених у ХІХ ст. Увагу приділено історії податкових реформ останньої чверті ХІХ ст. Охарактеризовано перспективи участі українських вчених у рамкових програмах ЄС.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч213 я431(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА858632 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

XXVIII Всеукраїнська наукова конференція молодих істориків науки, техніки і освіти та спеціалістів за темою: "Історія науки і техніки у кризові періоди суспільного розвитку" : матеріали конф., Київ, 14 квіт. 2023 р. / ред.: О. Я. Пилипчук, В. А. Вергунов, В. М. Гамалія, А. С. Литвинко, В. П. Михайлюк, М. Р. Плющ, С. П. Руда, В. С. Савчук, В. М. Скляр, О. Г. Стрелко, Ю. О. Храмов; Національна академія наук України, "Інститут досліджень науково-технічного потенціалу та історії науки імені Г. М. Доброва", державна установа, Українське товариство істориків науки, Рада молодих вчених МОН України, Державний університет інфраструктури та технологій, Національний технічний університет України "Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського", Інститут біохімії імені О. В. Палладіна, Інститут електрозварювання імені Є. О. Патона, Інститут електрозварювання імені Є. О. Патона, Дніпровський національний університет імені Олеся Гончара. - Київ : ТАЛКОМ, 2023. - 306 c. - Бібліогр. в кінці ст. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж.г я431(4УКР) + Ч213 я431(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА867636 Пошук видання у каталогах НБУВ 


 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського